ESLINGENA. Dziesmu spēle Gorā un Rēzekne

Pieteikšanās līdz 20.09.2018.!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 10. - 10. novembris, 2018. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Krustpils
Brīvo vietu skaits: 10+ brīvas vietas
Cena: 25.00
Cena Lielvārde - Krustpils: 20.00

Rīga-Aizkraukle-Rēzekne-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Izbraukšana plkst. 12:00 no Rīgas, Daugavmalā pie Zivju paviljona.

Iespēja pievienoties pa ceļam posmā Ikšķile – Ogre – Lielvārde – Aizkraukle, plkst. 13:30  – Krustpils.

 

~ 14:00 Kafijas – wc pauzīte „Liepkalnos”, Daugavas krastā…

 

16:00 Rēzekne - kultūras un garīgais centrs Latgales sirdī! Pilsētas apskates ekskursija. Zeimuļš, Rēzeknes pilskalns, skaistais skats uz Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāli, kas ir viena no grandiozākajām un skaistākajām katoļu baznīcām Latvijā, celta 19.-20. gs. mijā...

Latgales Māra - brīvības cīņu piemineklis, izcils monumentālās tēlniecības paraugs u.c. pieminekļi un piemiņas vietas ekskursijā Rēzeknes pilskalnos, ielās, laukumos.

17:30 Brīvais laiks kafijai vai pusdienām Rēzeknes centrā vai Latgales vēstniecības GORS kafejnīcā Gords.

 

19:00-21:30 Dziesmu spēle Eslingena, Latgales vēstniecībā GORS!

Latviešu diasporas iestudējums.

 

“Čikāgas piecīšu” solista Alberta Legzdiņa, Emmy balvas laureātes, komponistes Lolitas Ritmanes un Andra Ritmaņa dziesmu spēle “Eslingena” ir aizkustinošs stāsts par latviešu likteni, kultūras un sabiedrisko dzīvi vienā no lielākajām bēgļu nometnēm pēckara gados, kura izveidojās kara neskartajā Eslingenā, Vācijā, latviešiem dodoties bēgļu gaitās no okupētas Latvijas. Te satiekas likteņi, kultūras darbinieki un mākslinieki, veidojas skolas, teātris, baleta skola un tiek izdotas avīzes. Eslingenā jeb tā dēvētajā “mazajā Rīgā” netrūkst aizraujošu notikumu, spilgtu pārdzīvojumu, tik latviešiem piemītošā gaumīgā humora, intrigu un tam visam caurvijoša jaunu cilvēku mīlas stāsta ar šķiršanos, ilgām un atkalsatikšanos.

 

1947. gadā Eslingenā notika pirmie latviešu Dziesmu svētki ārpus Latvijas! To 70 gadu atceres svētki ar plašu vērienu Vācijā tika atzīmēti 2017. gada jūnijā, rīkojot svētkus “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70” un godinot trimdas latviešu ieguldījumu latviešu kultūras saglabāšanā.

 

Diasporas latviešu dziesmu spēles iestudējumā apvienojušies vairāk nekā 60 dalībnieki no septiņām valstīm – Dānijas, Itālijas, Īrijas, Šveices, Vācijas, Luksemburgas un Latvijas. Mūziklā satiekas gan profesionāli mūziķi, dejotāji, aktieri, gan dedzīgi amatieri, kuri dzīvo aktīvu latvisko dzīvi savās jaunajās mītnes zemēs un ar visu sirdi izdzīvo Eslingenas varoņu dzīves stāstus un aiznes tos līdz mūzikla skatītājiem.

 

Producents: Latviešu kultūras biedrība SAIME
Režisors: Jānis Mūrnieks
Muzikālā vadītāja: Ilze Atardo
Horeogrāfe: Liene Stepena

 

Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā ~ 01:00 naktī.

 

 

  

Cena: 25 EUR – posmā Rīga – Lielvārde / 20 EUR – posmā Lielvārde - Krustpils
+ pasākuma biļete, kam tā nepieciešama: 10 EUR, 12 EUR vai 18 EUR (par konkrētu vietu pieejamību jāsazinās ar Remiro travel. Vietu skaits ierobežots!)

 

Cenā iekļauts:

  • komfortabla autobusa noma;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Papildus izdevumi:

  • Dziesmu spēle Eslingena – pasākuma biļete: 10 EUR, 12 EUR vai 18 EUR;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

 

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines