Nirzas ezers, Pasiene, Draudzības kurgāns, Melānijas hronika un īstā Latgale

Ludza, Livonijas ordeņa pilsdrupas, kulinārā mantojuma pusdienas, Medus ceļš, Zilupe, Pierobežas māja, Sibīrijas ciems, vietas, kur noritēja Melānijas Hronikas filmēšana, Draudzības kurgāns, Grebļa kalns un pikniks... Nakšņošana viesu mājā “Zirga smaids”, Nirzas ezera krastā!

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 21. - 22. jūlijs, 2018. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Krustpils
Brīvo vietu skaits: 10+ brīvas vietas (Garantēts ceļojums)
Cena: 75.00
Cena bērnam: 66.00 līdz 17 g.
Seniors: 66.00 no 70 g.

Rīga-Aizkraukle-Koknese-Pļaviņas-Krustpils-Ludza-Zilupe-Viesu māja „Zirga Smaids”, Kušneri, Nirzas pag.- Zilupes zirgaudzētava, „Lomoši”, Zaļesjes pag.-Terehovas robežpunkts-Pasiene-Zilupes filmu ciems, Saveļinki, Zaļesjes pag.-Grebļa kalns-Draudzības kurgāns, Meikšāni, Pasienes pag.-Vecslabada-Krustpils-Pļaviņas-Koknese-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

! Lai iegūtu atļauju, sarakstu ar datiem sūtīsim uz Zilupi pirms brauciena! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt: vārds, uzvārds, personas kods, deklarētā dzīvesvietas adrese.

Pierobežā visiem nepieciešamas līdzi pases vai ID kartes!


1. diena, 21.07.
Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Daugavmalā pie Zivju paviljona, tad pa ceļam Salaspils, Ikšķile, Ogre, ~8:30 no Lielvārdes, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:10 no Kokneses. Kafijas pauze „Liepkalnos” Daugavas krastā, tad Pļaviņas, Krustpils...

  • 12:00 Ludza - Latgales pilsētu pērle, senākā Latvijas pilsēta.
  • Livonijas ordeņa pilsdrupas – vācu krustneši 1399. gadā uzcēla varenāko Livonijas ordeņa aizsardzības pili Latgalē – trīsstāvīgu mūra celtni ar 6 torņiem, 3 vārtiem un 2 priekšpilīm, kas laikmetu griežos ir ieņemta un grauta neskaitāmas reizes gan krievu, poļu, zviedru uzbrukumos. Patreiz saglabājušās tikai iespaidīgas pilsdrupas pilskalna virsotnē, no kura paveras brīnišķīga pilsētas panorāma...
  • Ludzas pilsētas vēsturiskais centrs – pilsētbūvniecības valsts aizsardzībā esošs arhitektūras piemineklis, Latgalei 19. gs. raksturīga koka vienstāvu apbūve, bijušais tirgus laukums.
  • 13:00 Kulinārā mantojuma pusdienas Ludzā, kafejnīcā „Kristīne” - pēc tradicionālajām receptēm gatavoti ēdieni – zupa, otrais ēdiens, saldais.
  • ~ 14:30 Medus ceļš – sertificēta bioloģiskā zemnieku saimniecība "ATKALAS", kas ieguva Zemkopības ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības un Veselības ministrijas balvu "Veselīgs Latvijas uzturs". Biruta un Pēteris Čebotari jums labprāt atklās bišu dzīves noslēpumus. Ekskursija pa saimniecību - dravas apskate, medus degustācija, vaska apstrādes process, bitenieku stāsti...
  • Jautrā pierobežas muitnīcas šķērsošana.
  • Pierobežas māja, kur saimnieko Ilga un Jurijs Ivanovi. Meloņu dārza, tāšu darbnīcas apskate, paraugdemonstrējumi. Priežu pumpuru sīrupa, čiekuru ievārījuma degustācija un iegāde.
  • Zilupes apskates aplis. Amatnieku un mājražotāju tirdziņš, produkcijas degustācija. Sveču meitene Olga ar pašas gatavotām svecēm...

Nakšņošana viesu mājā „Zirga Smaids”, gleznainā Nirzas ezera krastā. Divstāvīgas, komfortablas koka mājiņas izvietotas tā, lai no katras pavērtos neaizmirstams skats uz ezera apkārtni. Attālums no mājiņām līdz ezeram ir 20 metri. 5 x 10 - vietīgas mājiņas (Pēc pieprasījuma! Lai būtu garantēta 2-vietīga istaba, piemaksa +8 EUR pers., vietu skaits ierobežots!).

Iespēja doties izbraucienā ar laivu vai katamarānu pa ezeru, izmantot pirtiņu.


2. diena, 22.07.
Brokastis (cīsiņi, olas, siers un citi Latgales lauku labumi).

  • Ekskursija pa Zilupes zirgaudzētavu.
  • Terehovas robežpunkts. Pierobeža no sētas puses...
  • Pasienes Sv. Dominika Romas katoļu baznīca.
  • Sibīrijas ciems - Zilupes filmu ciems. Ekskursija pa ciemu, stāsts par filmēšanas tradīcijām Zilupes novadā, sibīriešu dārza apskate. Vietas, kur noritēja Melānijas Hronikas filmēšana.
  • 500 sugu taureņu un Grebļa kalns – 5.4 km garā osu grēda Pintu ezera ziemeļaustrumu krastā paceļas pār apkārtnes mežiem un purviem. Kalna nogāzes ir stāvas, virsotne no 5 līdz 7 m plata, bet pamatne no 50 līdz 150 m plata. Grebļa kalna dienvidu daļā no austrumiem apskalo Šešku ezers, bet no rietumiem - Pintu ezers. Pastaiga dabas takās. Pikniks!
  • Draudzības kurgāns. Triju valstu - Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas robežu saskares punkts, Otrā Pasaules kara piemiņas vieta Austras koks - tēlnieka Viļņa Titāna Latvijas 80-gadei veltītā skulptūra Latvija Saules zīmē.
  • Latvijas tālākais austrumu punkts.
  • Vecslabadas skatu tornis, lai saprastu, kāpēc Latgale ir zilo ezeru zeme... Vecslabadas lielākais lauku teritorijas pareizticīgo Dievnams.

Mājupceļš...

 

 

 

Viesu māja "Zirga smaids"

Katrā no namiņiem ir virtuve, ledusskapis, kamīns, dušas kabīne, boilers, tualete, kā arī ir televizors un audio centrs. Katrā no namiņiem ir 3 guļamistabas, kurās var izmitināties līdz 12 cilvēkiem. 1. stāvā ir guļamistaba ar 1 lielu divvietīgo gultu un zāle, kurā ir 1 divvietīgais izvelkamais dīvāns un 2 vienvietīgie izvelkamie krēsli. 2. stāvā ir 2 guļamistabas, katrā no kurām ir pa 3 vienvietīgajām gultām. Visos namiņos ir neliela, kompakta pirtiņa, kuru var izkurināt ar malku stundas laikā. Jūsu rīcībā ir nepieciešamie trauki, grila komplekts un gultas veļa.
Plaša veranda ar ērtiem klubkrēsliem ļaus Jums izbaudīt Latgales dabas skaistumu jebkuros laika apstākļos.
Pašā Nirzas ezera krastā atrodas brīnišķīga krievu pirts, kura patiešām ir mūsu atpūtas kompleksa sirds un dvēsele. Šī gleznainā guļbūve ideāli iederas šeit valdošajā pastorālajā gaisotnē. Viens solis pāri pirtiņas slieksnim – un Jūs esat vissmalkāko zāļu aromātu valstībā, ko izgaro pašgatavoti drogu novārījumi un uzlējumi. To pagatavošanai izmanto sensenas senču receptes. Fitoterapijas ārstniecisko iedarbību Jūs izjutīsiet, iemalkojot gardo zāļu tēju, izmēģinot masku sejai un matiem, izmantojot ēteriskās eļļas masāžai.
No pirts terases paveras skaista ezera un tā apkārtnes panorāma. No pirtiņas taisni uz ezeru ved mols, no kura ir tik patīkami ienirt dzestrajā ezera ūdenī pēc svelmainā tvaika. Kristāldzidrais Nirzas ezera ūdens palīdzēs nostiprināt mūsu pirtiņā iegūto atveseļojošo efektu.
Jāpiebilst, ka Nirzas ezers ir slavens arī ar zilajiem māliem. Šis produkts tiek izmantots atjaunojošo kosmētisko līdzekļu ražošanā. Bet pie mums Jūs varēsiet iegūt zilo mālu tieši no ezera dzīlēm un izmantot māla vannas, kas uzlabos Jūsu veselību.

 

 

Cenā iekļauts:

  • komfortabla autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi;
  • nakšņošana viesu mājā;
  • brokastis.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • pusdienas latgaļu gaumē Ludzā: 6 EUR;
  • medus saimniecība Atkalas: 3 EUR (2.5 h - ekskursija, demonstrējumi, degustācija);
  • pierobežas muitnīcas šķērsošana: 0.50 EUR;
  • pierobežas mājas apmeklējums: 4 EUR;
  • Sibīrijas ciems: 2 EUR;
  • sveču meitene Olga: 1 EUR;
  • Zilupes zirgu audzētava: 2 EUR;
  • Grebļa kalna pikniks (zupa: gaileņu pancaks + kartupeļu pankūkas): 4.50 EUR;
  • pierobežas objektu apmeklējums 2. dienā kopā ar vietējo gidi: 2 EUR - kopā visi objekti;
  • piemaksa par garantētu 2-vietīgu istabu: 8 EUR personai; Pēc pieprasījuma, jo istabu skaits ierobežots!
  • papildvieta autobusā: 25 EUR;
  • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties!

 

 

Vieta ceļojumā tiek rezervēta, veicot vismaz 20 EUR avansa iemaksu.

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

 

Katram ceļotājam līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei!

 

 


Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu 


Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines