(PĀRDOTS!) Aizkaukāza skaistule - uguns zeme Azerbaidžāna!

Gadsimtiem sena kultūra, maiga saule, austrumu valdzinājums, fantastisks ēdiens un ļaudis ar to unikālo, austrumniecisko dzīvesveidu un tradīcijām!

9 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 23. - 31. augusts, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: Nav brīvu vietu (Garantēts!)

Rīga-Baku-Guba-Khinalig-Guba-Baku-Gobustānas dubļu vulkāni-Laģic-Ismayilli-Šeki-Gabala-Baku-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
IZLIDOŠANAS INFO:
Tikšanās lidostā: 23. augustā  ~ 21:00 pretī Air Baltic check in galdiņiem (kur nodod bagāžu).
Grupas vadītāja: Renāte. +371 
29199850, +371 29522988. Sagaidīs ar "Remiro travel" logo rokās lidostā un lidos kopā ar grupiņu uz Azerbaidžānu.

 

Lidojumu reisi:
BT 732 G 23AUG 3 RIXGYD HK3     2315 0505+1
BT 733 G 31AUG 4 GYDRIX HK3     0605 1015  
 

 

Azerbaidžāna pārsteidz ar sava dažādību! Azerbaidžānas teritorijā esot sastopamas 9 no 11 pasaules zināmajām klimatiskajām zonām - no siltām līdz maigām kalnu pakājēs un līdzenumos, un no vēsām līdz sniegainām Kaukāza kalnu virsotnēs. Gadsimtiem sena kultūra, maiga saule, austrumu valdzinājums, fantastisks ēdiens un ļaudis ar to unikālo, austrumniecisko dzīvesveidu un tradīcijām!

 

Grupas vadītāja: Renāte

 

1. diena, 23.08. - trešdiena

Sveika, Azerbaidžāna!

Satikšanās Rīgas lidostā ar Remiro Travel pārstāvi 2 h pirms lidojuma.

Tiešais lidojums ar airBaltic: Rīga – Baku, plkst. 23:15-05:05 (4 h 50 min.).

Baku ir Azerbaidžānas galvaspilsēta, lielākā Kaukāzu un Kaspijas jūras piekrastes pilsēta un osta. Baku atrodas 28 m zem jūras līmeņa un ir lielākā pilsēta pasaulē, kas atrodas zem jūras līmeņa!

Transfērs uz viesnīcu. Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

2. diena, 24.08. - ceturtdiena

Baku – senā un modernā...

Brokastis.

~ 12:00 Dosimies iepazīt Azerbaidžānas galvaspilsētu - Baku.

Modernā Baku daļa, kas vairāku gadu garumā ir piedzīvojusi pārsteidzošu „celtniecības bumu” - jaunas viesnīcas un biroju celtnes, debesskrāpji un moderni mākslas muzeji. No pilsētas augstākās daļas vērosim satriecošu panorāmas skatu uz Baku, kas nepārprotami dos mums priekšstatu par pilsētas kontrastiem un tās plašumu, kas sevī ietver arī Azerbaidžānas lielāko ostu un iespaidīgos Liesmu torņus.

Dosimies pastaigā pa augsto mūru ieskauto seno Baku vecpilsētu„Ičeri Šeher” (UNESCO), kas tulkojumā nozīmē „iekšējā pilsēta”. Redzēsim vecpilsētas populārākos objektus kā Senās Baku ieejas vārti, nocietinājuma tornis, Širvanšahu pils (UNESCO), kas ir iespaidīgākā viduslaiku arhitektūras pils Azerbaidžānā, Jaunavas tornis (UNESCO), kas ir lielākais Zoroastrisma templis pasaulē, un tirgotāju atpūtas vieta - ”Karavānu šķūnis”. Miniatūro grāmatu muzejs, senās mošejas un pirtis… Iespējams piesēst kādā no vecpilsētās kafejnīciņām, lai nobaudītu īstu Azerbaidžānas tēju ar austrumu saldumiem...

Atgriešanās viesnīcā.

Iespējams baudīt vakariņas vietējā restorānā - iespēja nogaršot tādus nacionālos ēdienus kā Kutab - plānu, kraukšķīgu pankūciņu pildītu ar sieru, gaļu vai ķirbi... gardo ļūļa kebabu ar glāzi vietējā vīna!

Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku. Iespējams izmantot viesnīcā esošo SPA labsajūtas centru.

 

  

 

3. diena, 25.08. - piektdiena

Guba, Khinalig ciems. Kaukāzu kalnos!

Brokastis.

Pēc brokastīm dosimies ceļā uz Gubu (~ 1,5 h ceļā). Guba atrodas Kaukāza kalnu austrumu pusē, tā bijusi daļa no Kaukāzu Albāņu impērijas (IV p.m. ē. – VII m.ē.). Impērijas sastāvā bija 26 ciltis. Mūsdienās šo cilšu pēcteči dzīvo Azerbaidžānas ziemeļu daļā. Visas šīs tautas ir saglabājušas savu valodu, kultūru un tradīcijas.

Pēc Gubas apskates dosimies tālāk uz Khinalig ciemu. Khinalig ir sens Azerbaidžānas ciemats, kas atrodas Lielo Kaukāza kalnu virsotnē, tā aizsākums meklējams Kaukāza Albāņu periodā. Tā ir augstākā apdzīvotā vieta Eiropā. Ciema iedzīvotāji sevi dēvē par Ketišiem un uzskata sevi par Noasa dēliem, kuri spējuši izdzīvot plūdus.

Pastaiga pa ciematu un pusdienas pie vietējās ģimenes.

Pēc pusdienām dosimies uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā un brīvā laika baudīšana pie Chanlibel ezera, kas atrodas mežā.

Nakšņošana viesnīcā Macara Lake Hotel 4*, Gubā.

 

4. diena, 26.08. - sestdiena

Guba - Baku

Brokastis.

Pēc brokastīm dosimies apmeklēt Jumas mošeju, Gubas paklāju aušanas centru un Gubas memoriālo kompleksu. Sarkanais ciems - kalnu ebreju ciems - lielākā Izraēlas ebreju kopiena, kas apmetās uz dzīvi Kaukāza Albānijas impērijā p.m.ē.

Atgriešanās Baku.

Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

    

 

5. diena, 27.08. - svētdiena

Gobustānas dubļu vulkāni un vēstures liecības. Senais amatnieku ciems Laģic.

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas.

Dosimies uz 70 km attālo Gobustānu.

Gobustānas dubļu vulkāni (iespējams apmeklēt tikai labos, sausos laika apstākļos) - puse no pasaulē esošajiem dubļu vulkāniem atrodas šeit. Burbuļojoši, vāroši un dubļu šaltis spļaujoši! Pārsēdīsimies uz vietējiem taksometriem, kuri mūs izvadās pa grūti izbraucamiem ceļiem dubļu vulkāna zonā.

Gobustāna (UNESCO). Vēl pagājušā gadsimta sākumā tas bijis neliels kalnu ciemats, kurā darbojušās akmeņlauztuves. Darbu laikā kāds no strādniekiem pamanījis neparastus zīmējumus uz akmeņiem. Pēcāk zinātnieki izpētījuši unikālos klinšu gleznojumus jeb petroglifus. Tie atrodami uz milzīgiem akmens bluķiem, kas savstarpēji veido dažādas alas un seno iemītnieku slēpņus. Attēlos redzami cilvēki, dzīvnieki, medību ainas un dažādi rakstu zīmējumi, kas attiecas uz agro paleolīta periodu. Gobustānā atrodami zīmējumi sākot no 10. gs.p.m.ē., kas ir 12 tūkst. gadus seni, līdz pat viduslaikiem. Kaspijas jūras krasta klintīs ir vairāk nekā 6000 grebumu. Apmeklēsim slēgto muzeju. Interesants ir fakts, ka Gobustānas muzeja ekspozīcijas un dizainu realizējusi speciālistu komanda no Latvijas.

Tālāk dosimies ceļā uz ziemeļrietumu Azerbaidžānu. Mūsu ceļš līdz galamērķim Šeki vedīs cauri pašai skaistākajai Azerbaidžānas daļai - Lielo Kaukāzu kalnu piekājei. Pa ceļam apmeklēsim Diri Baba mauzoleju Marazā un Jumas mošeju - vecāko Kaukāzā, kas atrodas Šamaki pilsētā.

Brauksim cauri Girdimanchay upes kanjonam, uz Laģic ciemu, vienu no galvenajiem punktiem Lielajā Zīda ceļā. Senais ciems Laģic - oriģināls persiešu pilsētceltniecības un arhitektūras piemineklis, kas atrodas uz dienvidiem no Lielās Kaukāza kalnu nogāzes, ar bruģētām ieliņām un vecāko kanalizācijas sistēmu. Ciems atpazīstams kļuvis ar savām neskaitāmajām amatnieku darbnīcām, kur amatnieki savas zināšanas nodod no paaudzes paaudzē. Dosimies pastaigā pa šaurajām Laģic ieliņām, iepazīstot dažnedažādus meistarus - ādas, koka, paklāju audējus, gravierus, podniekus, kalējus un metāla gravierus.

Nakšņošana plānota viesnīcā Ismayilli.

 

6. diena, 28.08. - pirmdiena

Šeki - senā Aizkaukāza pilsēta

Brokastis. Pēc brokastīm turpinās mūsu ceļojums uz Šeki.

Šeki ir viena no kādreiz ievērojamākajām Austrumu pilsētām un viena no senākajām Aizkaukāza pilsētām. Atrodas 700 m virs jūras līmeņa, tās forma atgādina amfiteātri - to no visām pusēm ieskauj kalni un ozolu mežu audzes. Šeki bija būtisks apstāšanās punkts Zīda ceļā. Karvan Sarajus jeb karavānu apstāšanās vietas atradās ik pēc 42 km, jo tieši tik vienā dienā varēja noiet kamielis.

Pastaigāsimies pa bruģētajām Šeki ielām (UNESCO), lai izbaudītu autentisko atmosfēru, apbrīnotu ēku sarežģīto ķieģeļu rakstu un apskatītu vēsturiskās relikvijas.

Apmeklēsim Šeki Halvas meistardarbnīcu - šeit top Azerbaidžānas slavenais gardums.

Apskatīsim viduslaiku cietoksni, Hana vasaras rezidenci ar iespaidīgām freskām - līdz pat 24 m garumā, Vēstures muzeju un Apaļo templi.

Apmeklēsim Šebeke cehu, kur klātienē varēsiet vērot izgatavošanas procesu, ko veic īsti meistari - vitrāžas logi ar tūkstošiem sīku, krāsainu stiklu rūtiņām, kas nostiprināti visu formu un izmēru koka režģos. Talantīgu amatnieku darinājumi: podi, cepures, miniatūras lādītes un nacionālie instrumenti. Prasmes tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Brīvais laiks, lai iegādātos kādu suvenīru.

Ēdienu gatavošanas meistarklase (vietējo nacionālo ēdienu gatavošana) un pusdienas.

Šeki ir unikāla zīda fabrika, kurā viesi var aplūkot zīda audumu tapšanas procesu, tostarp zīda rašanās procesu, audumu balināšanu un krāsošanu. Šeit ir arī veikaliņš, kurā var iegādāties tradicionāla dizaina nacionālo sieviešu zīda lakatu-galvassegu kalagayi.

Brīvais laiks vakariņām. Kādā no ēdienreizēm iesakām nogaršot Azerbaidžānas plovu, kas ir atšķirīgs no mūsu zināmā plova, kā arī noteikti jānobauda jēra vai citas gaļas sadžu - pasniegtu uz pannas, kas tiek turēta uz kvēlošām oglēm vai mākslīgā uguns.

Nakšņošana viesnīcā Sheki Palace Hotel 5*, Šeki.

 

  

 

7. diena, 29.08. - otrdiena

Azerbaidžānas Šveice - Gabala. Vīns, kalni un kalnu ezers.

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas.

Šeki tirgus, būs iespēja iegādāties svaigus augļus un dažādus suvenīrus.

Dosimies uz Gabalu - bijušo Kaukāza Albāņu galvaspilsētu Azerbaidžānas ziemeļos. Daba, meži un slēpošanas kūrorts padara Gabalu par vienu no skaistākajām vietām Azerbaidžānā, tādēļ to dēvē par "Azerbaidžānas Šveici".

Azerbaidžānas vīna degustācija "Savalan Winery" - kopš tā dibināšanas 2007. gadā, Savalan ir kļuvis par vienu no populārākajiem augstas kvalitātes vīna ražotājiem Azerbaidžānā. Vīnogulāju lauki atrodas aptuveni 400 metru augstumā virs jūras līmeņa, tie ik dienas absorbē lielu gaismas daudzumu, kas ļauj audzēt daudzas siltumu mīlošas vīnogu šķirnes, tostarp sarkano Alicante Boucher.

Ierašanās Gabalā. Brauciens Tufandag kalnā ar gaisa tramvajiņu.

Nohur kalnu ezers Nohurgishlag ciematā Gabalā.

Atgriešanās Baku. Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

8. diena, 30.08. - trešdiena

Mūžīgais uguns un atpūta Kaspijas jūras piekrastē.

Brokastis.

Apmeklēsim Geidara Alieva vārdā nodēvēto kultūras centru, kas ir viens no pasaules šedevriem. Daudzi cilvēki pirmo reizi ieraugot šo kompleksa dizainu, nespēj noticēt savām acīm - cik iespaidīgs tas ir! 

Mūžīgi degošais Yanar Dag uguns kalns - aktīvs dabas gāzes avots, kas nepārtraukti liesmo kalna nogāzē Abšeronas pussalā netālu no Baku.

Ekskursija uz Ateshgah jeb uguns templi. Templis tika uzcelts vietā, kur caur augsni no pazemes pastāvīgi sūcas dabasgāze, ko var dēvēt par „degošo zemi”. Senais templis ir daļa no Zoroatrisma - vienas no senākajām reliģijām, kurā pielūdza mūžīgo liesmu. Arī Azerbaidžānas nosaukums ir radies no vārda “Azer”, kas tulkojumā nozīmē “uguns”.

Atpūta labiekārtotā pludmalē - plānota Amburan Beach (teritorijā ir baseins, bārs, ģērbtuve, ieejas biļetes cenā iekļauti saules zviļņi un saules sargi) pie Kaspijas jūras - pasaules lielākā ezera gan izmēra, gan tilpuma ziņā.

Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

9. diena, 31.08. - ceturtdiena

Sveika, Latvija!

Transfērs uz Baku lidostu.

Tiešais lidojums mājup: Baku - Rīga, plkst. 06:00-10:10 (5 h 10 min.).

 

   

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Baku-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg  personai;
 • grupas vadītāja latviešu valodā un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • ieejas maksas objektos: Gobustānā, Ateshgah, Yanar Dag, Sheki Hanu pilī, Diri Baba kapenēs;
 • 8 naktis 4*-5* viesnīcās ar brokastīm, iespējams izmantot viesnīcās esošos baseinus, saunas;
 • 1 pusdienas Khinalig ciemā, 1 ēdiena gatavošanas meistarklase un pusdienas Šeki;
 • vīna degustācija;
 • 1 dzeramā ūdens pudele dienā pārbraucienu laikos.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • ieejas maksa labiekārtotā pludmalē pie Kaspijas jūras: tiks precizēts;
 • Azerbaidžānas e-vīza: no 25 USD. Var nokārtot internetā 3 dienu laikā: https://evisa.gov.az/en/;
 • gaisa tramvajiņš Gabalā: 16 USD;
 • Jaunavas tornis: 11 USD;
 • Shirvanshahs pils: 11 USD;
 • paklāju muzejs: 11 USD;
 • Geidara Alieva kultūras centrs: 11 USD;
 • ieejas maksa labiekārtotā pludmalē: ~ 15 USD;
 • pārējās ēdienreizes un dzērieni ēdienreižu laikā: pusdienas restorānā: ~ 18 USD, vakariņas restorānā: ~ 24 USD;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA (info šeit):

  .  Pers. līdz 64 g.: 16.87 EUR - optimālā programma / 30.60 EUR - zelta programma;

  .  Pers. no 65-74 g.: 33.75 EUR - optimālā programma / 61.20 EUR - zelta programma;

 • personīgie izdevumi un dzeramnaudas;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 210 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Valūta: 1 AZM (Azerbaidžānas manats) = ~ 0.55 EUR.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Nepilngadīgajam (līdz 18 g.) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai vai notariāli apliecinātai kopijai.

Ja nepilngadīgais ceļojumā dodas bez vecākiem vai pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara.

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi!

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 200 EUR personai avansa iemaksu - rezervācijas maksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 500 EUR personai jāveic līdz 01.05.2023.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 01.07.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. Aviobiļetei vārda maiņa iespējama ne vēlāk kā 7 dienas pirms ceļojuma par papildu maksu: 70 EUR.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-24 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Brauciens tiek organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskajiem norādījumiem, kādi ir šobrīd spēkā. Ja kāds objekts Covid-19 neparedzamu apstākļu dēļ nav pieejams apskatei vai sarežģī tekošu, normālu pārējo objektu apskati, tas tiek aizvietots ar citu.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel