Aizkaukāza skaistule - uguns zeme Azerbaidžāna! (4 vietas)

Gadsimtiem sena kultūra, maiga saule, austrumu valdzinājums, fantastisks ēdiens un ļaudis ar to unikālo, austrumniecisko dzīvesveidu un tradīcijām!

9 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 07. - 15. septembris, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 4 brīvas vietas. Vairāk pēc pieprasījuma (Garantēts!)

Rīga-Baku-Kalakhana-Ivanovka-Ismaili-Savalan Winery-Gabala-Tufandag galns-Nij-Lielo Kaukāza kalnu pakāje-Šeki-Kišas ciemats-Šeki-Mingačevira-Kūras upe-Goigola ezers-Helendorfa-Gendže-Gobustāna-Baku-Kaspijas jūra-Baku-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Azerbaidžāna pārsteidz ar sava dažādību! Azerbaidžānas teritorijā esot sastopamas 9 no 11 pasaules zināmajām klimatiskajām zonām - no siltām līdz maigām kalnu pakājēs un līdzenumos, un no vēsām līdz sniegainām Kaukāza kalnu virsotnēs. Gadsimtiem sena kultūra, maiga saule, austrumu valdzinājums, fantastisks ēdiens un ļaudis ar to unikālo, austrumniecisko dzīvesveidu un tradīcijām!

 

1. diena, 07.09., sestdiena: Sveika, Azerbaidžāna!

Satikšanās Rīgas lidostā ar Remiro Travel pārstāvi 2 h pirms lidojuma.

Tiešais lidojums ar airBaltic: Rīga – Baku, plkst. 23:15-05:05 (4 h 50 min.).

Baku ir Azerbaidžānas galvaspilsēta, lielākā Kaukāzu un Kaspijas jūras piekrastes pilsēta un osta. Baku atrodas 28 m zem jūras līmeņa un ir lielākā pilsēta pasaulē, kas atrodas zem jūras līmeņa!

Transfērs uz viesnīcu. Nakšņošana plānota viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

2. diena, 08.09., svētdiena: Baku – senā un modernā...

Brokastis.

~ 12:00 Dosimies iepazīt Azerbaidžānas galvaspilsētu - Baku.

Modernā Baku daļa, kas vairāku gadu garumā ir piedzīvojusi pārsteidzošu „celtniecības bumu” - jaunas viesnīcas un biroju celtnes, debesskrāpji un moderni mākslas muzeji. No pilsētas augstākās daļas vērosim satriecošu panorāmas skatu uz Baku, kas nepārprotami dos mums priekšstatu par pilsētas kontrastiem un tās plašumu, kas sevī ietver arī Azerbaidžānas lielāko ostu un iespaidīgos Liesmu torņus.

Dosimies pastaigā pa augsto mūru ieskauto seno Baku vecpilsētu„Ičeri Šeher” (UNESCO), kas tulkojumā nozīmē „iekšējā pilsēta”. Redzēsim vecpilsētas populārākos objektus kā Senās Baku ieejas vārti, nocietinājuma tornis, Širvanšahu pils (UNESCO), kas ir iespaidīgākā viduslaiku arhitektūras pils Azerbaidžānā, Jaunavas tornis (UNESCO), kas ir lielākais Zoroastrisma templis pasaulē, un tirgotāju atpūtas vieta - ”Karavānu šķūnis”. Miniatūro grāmatu muzejs, senās mošejas un pirtis…

Tējas pauze vecpilsētā, lai nobaudītu īstu Azerbaidžānas tēju ar austrumu saldumiem...

Turpinām pastaigu pa Nizami -lielāko iepirkšanās ielu Baku centrā.

Iespējams baudīt vakariņas vietējā krodziņā – nogaršosim azerbaidžāņu uzkodas ar vietējo alu.

Atgriešanās viesnīcā. Nakšņošana viesnīcā plānota Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku. Iespējams izmantot viesnīcā esošo SPA labsajūtas centru.

 

  

 

3. diena, 09.09., pirmdiena: Kalakhanas un Ivanovkas ciemi, Šamaki un Ismaili...

Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.

Dosimies uz Šamaki pilsētu.

~ 11:00 pa ceļam apmeklēsim Kalakhana kapenes Kalakhana ciematā (6 km no Šamaki pilsētas). Gravējums vienā no deviņām kapenēm liecina, ka tās būvētas 1663. gadā.

Apskatīsim Džuma mošeju - vecāko mošeju Kaukāzā, kas atrodas Šamaki pilsētā.

Pusdienas vietējā restorānā, izbaudot vietējo ēdienu klāstu.

Pēc pusdienām dosimies uz Ivanovkas ciemu, šeit atrodams pēdējais kolhozs, kas palicis no padomju laikiem valstī, to saglabāt lūguši paši iedzīvotāji. Ciemu 1840. gadā dibināja molokāņu zemnieki, kas no Krievijas vidienes pārcēlās uz Kaukāzu. Ciemā nav baznīcas, bet ir lūgšanu nams, kuru aizliegts apmeklēt tūristiem un fotografēt…

Baudīsim tēju pie vietējās ģimenes.

Iekārtošanās un nakšņošana plānota viesnīcā Ismayilli Resort Hotel 4*, Ismaili.

 

4. diena, 10.09., otrdiena: Azerbaidžānas Šveice - Gabala. Vīns un kalni.

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas.

Azerbaidžānas vīna degustācija "Savalan Winery" - kopš tā dibināšanas 2007. gadā, Savalan ir kļuvis par vienu no populārākajiem augstas kvalitātes vīna ražotājiem Azerbaidžānā. Vīnogulāju lauki atrodas aptuveni 400 metru augstumā virs jūras līmeņa, tie ik dienas absorbē lielu gaismas daudzumu, kas ļauj audzēt daudzas siltumu mīlošas vīnogu šķirnes, tostarp sarkano Alicante Boucher.

Dosimies uz Gabalu - bijušo Kaukāza albāņu galvaspilsētu Azerbaidžānas ziemeļos. Daba, meži un slēpošanas kūrorts padara Gabalu par vienu no skaistākajām vietām Azerbaidžānā, tādēļ to dēvē par "Azerbaidžānas Šveici".

Ierašanās Gabalā. Brauciens Tufandag kalnā ar gaisa tramvajiņu.

Vēlāk dosimies uz Nij ciemu, kurā joprojām dzīvo udīni - kristieši un tiešie Kaukāza Albānijas pamatcilts pēcteči. Apmeklēsim skaisti atjaunoto 17. gadsimta albāņu baznīcu majestātisku platānu ēnā, netālu no ciemata centra.

Mūsu ceļš līdz galamērķim Šeki vedīs cauri pašai skaistākajai Azerbaidžānas daļai - Lielo Kaukāzu kalnu piekājei.

Šeki ir viena no kādreiz ievērojamākajām Austrumu pilsētām un viena no senākajām Aizkaukāza pilsētām. Atrodas 700 m virs jūras līmeņa, tās forma atgādina amfiteātri - to no visām pusēm ieskauj kalni un ozolu mežu audzes. Šeki bija būtisks apstāšanās punkts Zīda ceļā. Karvan Sarajus jeb karavānu apstāšanās vietas atradās ik pēc 42 km, jo tieši tik vienā dienā varēja noiet kamielis.

Pastaigāsimies pa bruģētajām Šeki ielām (UNESCO), lai izbaudītu autentisko atmosfēru, apbrīnotu ēku sarežģīto ķieģeļu rakstu un apskatītu vēsturiskās relikvijas.

Nakšņošana plānota viesnīcā Macara Sheki Hotel 3*, Šeki.

 

    

 

5. diena, 11.09., trešdiena: Šeki - senā Aizkaukāza pilsēta

Brokastis.

Šeki ir unikāla zīda fabrika, kurā viesi var aplūkot zīda audumu tapšanas procesu, tostarp zīda rašanās procesu, audumu balināšanu un krāsošanu. Brīvais laiks zīda veikaliņa apmeklēšanai, kurā var iegādāties tradicionāla dizaina nacionālo sieviešu zīda lakatu-galvassegu kalagayi.

Dosimies uz Kišas ciematu, kur 1. gadsimtā apustulis Svētais Elizejs pagānu Mēness tempļa vietā dibinājis pirmo Kaukāza baznīcu.

Apmeklēsim Šeki Halvas meistardarbnīcu - šeit top Azerbaidžānas slavenais gardums.

Ēdienu gatavošanas meistarklase (vietējo nacionālo ēdienu gatavošana) un pusdienas.

Apskatīsim viduslaiku cietoksni, Hana vasaras rezidenci ar iespaidīgām freskām - līdz pat 24 m garumā, Vēstures muzeju un Apaļo templi.

Apmeklēsim Šebeke cehu, kur klātienē varēsiet vērot izgatavošanas procesu, ko veic īsti meistari - vitrāžas logi ar tūkstošiem sīku, krāsainu stiklu rūtiņām, kas nostiprināti visu formu un izmēru koka režģos. Talantīgu amatnieku darinājumi: podi, cepures, miniatūras lādītes un nacionālie instrumenti. Prasmes tiek nodotas no paaudzes paaudzē.

Šeki Caravanserai - vēstures pieminekļa apskate.

Brīvais laiks, lai iegādātos kādu suvenīru un pavakariņot.

Kādā no ēdienreizēm iesakām nogaršot Azerbaidžānas plovu, kas ir atšķirīgs no mūsu zināmā plova, kā arī noteikti jānobauda jēra vai citas gaļas sadžu - pasniegtu uz pannas, kas tiek turēta uz kvēlošām oglēm vai mākslīgā uguns.

Nakšņošana plānota viesnīcā Macara Sheki Hotel 3*, Šeki.

 

6. diena, 12.09., ceturtdiena: Kūras upe, Goigola ezers un Gendže.

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas.

Dodoties uz Gendžu (Ganja), apmeklēsim Mingačeviras pilsētu Kūras upes krastā (par papildu maksu iespējams doties laivu braucienā pa Kūras upi).

Brīvais laiks pusdienām vietējā restorānā.

Brauciens uz Goigola ("Zilā ezera") kalnu ezeru (30 km no Goigolas pilsētas), kas leknu mežu ieskauts atrodas Goigola Nacionālajā parkā 1500 m augstumā virs jūras līmeņa Mazā Kaukāza kalnos zem Kapaz kalna akmeņainās virsotnes. Ezers radies 1139. gada zemestrīces rezultātā un tiek slavināts azerbaidžāņu dzejā, gleznās un dziesmās. 

Vācu luterāņu baznīcas apmeklējums Helendorfā – bijušajā Bādenes-Virtenbergas vācu kolonijas apmetnē.

Ierašanās Gendžē - Kaukāza provincē ar vācu garu. Šis reģions piedāvā vairāk nekā tikai Goigola ezeru un to ieskaujošā Nacionālā parka skaistumu, vēl šodien var sajust bijušās vācu pilsētas garu un baudīt vietējos vīnus, kas joprojām tiek gatavoti pēc oriģinālās vācu metodes.

Iekārtosimies vienīcā un dosimies ekskursijā pa Gendžes pilsētu, apskatot karavānas, Šaha Abasa mošeju (17. gs.), Džavad Hana mauzoleju, Azerbaidžānas pirmo parlamenta ēku (šobrīd - Lauksaimniecības universitāte), Hana dārzu un Aleksandra Ņevska baznīcu.

Nakšņošana plānota viesnīcā Vego Hotel 4*, Gendžē. 


 

  

 

7. diena, 13.09., piektdiena: Gobustānas dubļu vulkāni un vēstures liecības.

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas.

Dosimies uz 70 km attālo Gobustānu.

Gobustānas dubļu vulkāni (iespējams apmeklēt tikai labos, sausos laika apstākļos) - puse no pasaulē esošajiem dubļu vulkāniem atrodas šeit. Burbuļojoši, vāroši un dubļu šaltis spļaujoši! Pārsēdīsimies uz vietējiem taksometriem, kuri mūs izvadās pa grūti izbraucamiem ceļiem dubļu vulkāna zonā.

Gobustāna (UNESCO). Vēl pagājušā gadsimta sākumā tas bijis neliels kalnu ciemats, kurā darbojušās akmeņlauztuves. Darbu laikā kāds no strādniekiem pamanījis neparastus zīmējumus uz akmeņiem. Pēcāk zinātnieki izpētījuši unikālos klinšu gleznojumus jeb petroglifus. Tie atrodami uz milzīgiem akmens bluķiem, kas savstarpēji veido dažādas alas un seno iemītnieku slēpņus. Attēlos redzami cilvēki, dzīvnieki, medību ainas un dažādi rakstu zīmējumi, kas attiecas uz agro paleolīta periodu. Gobustānā atrodami zīmējumi sākot no 10. gs.p.m.ē. , kas ir 12 tūkst. gadus seni, līdz pat viduslaikiem. Kaspijas jūras krasta klintīs ir vairāk nekā 6000 grebumu. Apmeklēsim slēgto muzeju. Interesants ir fakts, ka Gobustānas muzeja ekspozīcijas un dizainu realizējusi speciālistu komanda no Latvijas.

Dodamies uz Baku, laiks iekārtoties viesnīcā un atsvaidzināties.

Pēc vakariņām viesnīcā dodamies Baku nakts tūrē – iespēja apskatīt Azadlig un Karoga laukumus, Mūzikas akadēmiju, izstaigāt Bakikhanov, Istiglaliyyat, Niyazi ielas, Inshaatchilar, H. Gavid un Neftchilar avēnijas, redzēt N. Narimanova pieminekli, baudīt naksnīgo Baku panorāmu Highland parkā.

Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

8. diena, 14.09., sestdiena: Austrumu tirgus, Mūžīgā uguns un atpūta Kaspijas jūras piekrastē.

Brokastis.

Apmeklēsim Geidara Alieva vārdā nodēvēto kultūras centru, kas ir viens no pasaules šedevriem. Daudzi cilvēki pirmo reizi ieraugot šo kompleksa dizainu, nespēj noticēt savām acīm - cik iespaidīgs tas ir! 

Dosimies uz austrumniecisko Yashil Bazar (zaļais tirgus), kur viss ir dabisks, organisks un pašu audzēts.

Ekskursija uz Ateshgah jeb uguns templi. Templis tika uzcelts vietā, kur caur augsni no pazemes pastāvīgi sūcas dabasgāze, ko var dēvēt par „degošo zemi”. Senais templis ir daļa no Zoroatrisma –

vienas no senākajām reliģijām, kurā pielūdza mūžīgo liesmu. Arī Azerbaidžānas nosaukums ir radies no vārda “Azer”, kas tulkojumā nozīmē “uguns”.

Brīvais laiks pusdienām vietējā restorānā.

Mūžīgi degošais Yanar Dag uguns kalns - aktīvs dabas gāzes avots, kas nepārtraukti liesmo kalna nogāzē Abšeronas pussalā netālu no Baku.

Brīvais laiks peldei Kaspijas jūrā.

Atvadu vakariņas vietējā restorānā ar folkloras priekšnesumiem.

Nakšņošana viesnīcā Parkway Inn Hotel&SPA 4*, Baku.

 

9. diena, 15.09., svētdiena: Sveika, Latvija!

Transfērs uz Baku lidostu.

Tiešais lidojums mājup: Baku - Rīga, plkst. 06:05-10:15 (5 h 10 min.).

 

   

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Baku-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg  personai;
 • grupas vadītāja latviešu valodā un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • gaisa tramvajiņš Tuafndag kalnā Gabalā,
 • ieejas maksas objektos: (Kišas baznīcā, Šeki Hana vasaras rezidencē, Goigola Nacionālajā parkā, Gobustānā, Ateshgah, Yanar Dag);
 • vīna degustācija;
 • 8 naktis 3*-4* viesnīcās ar brokastīm, iespējams izmantot viesnīcās esošos baseinus, saunas;
 • 1 tējas pauze Ivanovkas ciemā;
 • 1 ēdiena gatavošanas meistarklase un pusdienas Šeki;
 • 1 atvadu vakariņas ar folkloras deju uzvedumu Baku;
 • 1 dzeramā ūdens pudele dienā pārbraucienu laikos.

 

Iespējamie papildu izdevumi (cenas orientējošas, būs iespējams apmaksāt vietējā valūtā):

 • pārējās ēdienreizes un dzērieni ēdienreižu laikā: pusdienas restorānā: ~ 25 USD, vakariņas restorānā: ~ 25 USD;
 • azerbaidžāņu alus komplekts ar uzkodām: ~11 USD;
 • Jaunavas tornis: 11 USD;
 • Shirvanshahs pils: 11 USD;
 • Paklāju muzejs: 11 USD;
 • Geidara Alieva kultūras centrs: 11 USD;
 • “Little Venice” (Mazā Venēcija) Baku: 5 USD;
 • EZ raider skrejriteņa noma: 27 USD;
 • Azerbaidžānas e-vīza: no 26 USD. Var nokārtot internetā 3 dienu laikā: https://evisa.gov.az/en/;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana, BTA optimālā programma (skatīt): 19.82 EUR - pers. līdz 64 g. / 39.63 EUR - pers. no 65-74 g.;
 • personīgie izdevumi un dzeramnaudas;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 110 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Valūta: 1 AZM (Azerbaidžānas manats) = ~ 0.55 EUR.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Nepilngadīgajam (līdz 18 g.) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai vai notariāli apliecinātai kopijai.

Ja nepilngadīgais ceļojumā dodas bez vecākiem vai pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara.

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi!

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 200 EUR personai avansa iemaksu - rezervācijas maksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 500 EUR personai jāveic līdz 15.05.2024.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 01.07.2024.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.\

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

 • ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa- 200 EUR;
 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
 • ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
   

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. Aviobiļetei vārda maiņa iespējama ne vēlāk kā 7 dienas pirms ceļojuma par papildu maksu: 70 EUR.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel