PLĀNOTS! Balkānu iepazīšana pa seno romiešu ceļu - Maķedonija, Albānija, Grieķija. Ar atpūtu pie Ohridas ezera un Adrijas jūras!

9 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 12. - 20. jūlijs, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Saloniki-Vergina-Stobi-Bitola-Galičica nacionālais parks-Ohrida-Ohridas ezers-Tirāna-Kruja-Durres-Adrijas jūra-Meteoras klintis-Saloniki-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Ceļojuma laikā iepazīsim nenovērtējamos seno maķedoniešu karaļu dārgumus, dodoties pa romiešu 2. gs.p.m.ē. izveidoto, vienu no vispopulārākajiem seno laiku ceļiem - Via Egnatia, kas savienojis Romu un Bizantiju. Mūsdienās šis ceļš vijas cauri Albānijai, Maķedonijai, Grieķijai un Turcijas Eiropas daļai. Atpūtīsimies pie Ohridas ezera un Adrijas jūras!

 

PROGRAMMA IZSTRĀDES PROCESĀ, zemāk  2022.g. programma:

 

1. diena, 29.06. - sestdiena

Satikšanās Rīgas lidostā ap plkst. 14:00.

Tiešais lidojums ar airBaltic: Rīga - Saloniki, plkst. 16:10-19:00 (2 h 50 min.).

Ierašanās Salonikos.

Saloniku iepazīšanas ekskursija. Saloniki ir viena no vecākajām pilsētām Balkānos. To dibinājis Maķedonijas karalis Kasandrs 4. gs. p.m.ē. Tā ir arī otra lielākā Grieķijas pilsēta, atrodas Grieķijas ziemeļos pie Egejas jūra, te ir iespēja redzēt vēstures liecības no romiešu, bizantiešu un turku valdīšanas laikiem.

Papildus opcija (tiks precizēta): Vēlās vakariņas tradicionālā grieķu tavernā, Ladadikā. Ladadika - skaista promenāde, kas ir viena no iemīļotākajām atpūtas vietām gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. Krāsainas divstāvu ēkas ar plašiem logiem bruģētu ieliņu malās, izklaides un gardi ēdieni...

Nakšņošana viesnīcā Saloniku centrā, plānota Hotel Anessis 3*.

 

2. diena, 30.06. - svētdiena

Ceļā uz Maķedoniju! Vergina, Stobi, Bitola un vīni...

Brokastis.

Dodamies ceļā uz Maķedoniju.

Vergina - moderns ciemats Grieķijā, kas atrodas senās Maķedonijas pilsētas Aigeai atrašanās vietā. Ciemats ir slavens ar to, ka šeit atrodas daudzas karaliskās kapenes. Pēc zinātnieku domām šeit apglabāts arī Filips II - Aleksandra Lielā tēvs.

Sveicināta, Maķedonija!

Stobi - visslavenākā arheoloģisko izrakumu vieta Maķedonijā. Līdz mūsdienām saglabājušies izrakumi, kas ļaus ieskatīties pagātnē. Cilvēki te dzīvojuši laika posmā no Hellēņu perioda līdz viduslaikiem. Saglabājušās neskaitāmas drupas no romiešu laikiem, to skaitā - portiks, termas, amfiteātris, arī agro viduslaiku lieliski saglabājušās mozaīkas un vairākas bazilikas.

Vīns un pusdienas Balkānu lielākajā vīna darītavā. Gardi pagatavots ēdiens un labākie Maķedonijas vīni! Vīna darītava ir lielākā Maķedonijā un piedāvā plašu vīna dažādību klāstu Balkānos. Šajā reģionā vīns jau izsenis bijis iemesls svinībām, jo šeit vīns tiek uzskatīts par Dievu dzērienu un to dzēruši gan bagātie, gan nabagie.

Ierašanās Bitolā, Maķedonijā.

Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcās pie Bitolas, Nacionālā parka teritorijā (Hotel Kapri un Shumski Feneri).

 

 

 

3. diena, 01.07. - pirmdiena

Bitola, ezeru ieskautais Galičicas dabas parks un Ohrida

Brokastis.

Bitolas apskate. Bitola - tradicionāli spēcīgs tirdzniecības centrs, kas zināms arī kā konsulu centrs. Osmaņu kundzības laikā, Bitolā reizē bijuši pat konsulāti no 12 valstīm. Tajā laikā Bitolā bijis liels skaits prestižu skolu, tajā skaitā militārā akadēmija, kurā studējis slavenais turku reformists Kemals Ataturks. Širok Sokak - gājēju ieliņa, daudzkrāsainu romantisku, neoklasisku ēku iekļauta.

Galičica nacionālais parks. Tā atrašanās starp 2 ezeriem - Ohridas un Prespa ezeru, un interesantās ģeomorfoloģiskās formas (dziļas ielejas, dažādas kaļķakmeņos erozijas rezultātā veidojušās plaisas un ledāja reljefa formas) padara Galičica par vienu no visskaistākajiem nacionālajiem parkiem Balkānos.

St. Naum klostera apskate.

Brīvais laiks pusdienām vai izbraucienam ar laivu meklējot Melnās Drinas iztekas avotus Ohridas džungļos.

Pārbrauciens uz Ohridu. Ohrida - viens no vecākajiem ciemiem Eiropā, ir bijis arī antīkās civilizācijas centrs. Tā ir vieta, kur tika atvērta pati pirmā slāvu universitāte Eiropā. Ohridas vienreizējā flora un fauna iezīmējas no terciārā perioda (pirms 2-4 miljoniem gadu). Tā atrodas pašā Ohridas ezera krastā:

Ohridas ezers - dziļākais un vecākais ezers Balkānos, kas veido robežu starp Maķedoniju un Albāniju. Ezeram piemīt unikāla ekosistēma un vairāk nekā 200 endēmas - nekur citur nesastopamas, sugas. Ezers iekļauts Unesco Pasaules Mantojuma sarakstā jau 1979. gadā. Tas radies pliocēnā pirms aptuveni 5 miljoniem gadu - līdz ar to pieder pie pasaulē vecākajiem ezeriem. Ezera ilgais mūžs izskaidrojams ar to, ka tas ir ļoti dziļš un tajā ietekošās upes nes maz nogulumu - jo lielākā daļa pasaules ezeru salīdzinoši neilgā laikā tiek piepildīti ar nogulumiem un izzūd. Vēju darbības un Zemes griešanās rezultātā ezera ūdens virzās pa ezeru pret pulksteņa rādītāja virzienu. Ezera ūdens dziļākie slāņi ir sāļāki, nekā virsūdens, tomēr ūdens apmaiņa notiek visā ezera dziļumā. Ezera ūdens ir neparasti dzidrs...

Iekārtošanās viesnīcā.

Brīva pēcpusdiena atpūtai Ohridā - var nododoties peldēm Ohridas ezerā vai iepirkties mazajos Ohridas veikaliņos, kur par salīdzinoši lētām cenām var atrast diezgan oriģinālus apģērbu gabalus, sudraba rotaslietas utt. Ohridu kā vasaras atpūtas kūrortu iecienījuši atpūtnieki no Eiropas - tie šeit pavada ne vienu nedēļu vien!

Nakšņošana viesnīcā Garden Ohridā pie ezera (2 naktis).

 

4. diena, 02.07. - otrdiena

Ohrida un atpūta pie Ohridas ezera

Brokastis.

Ohridas iepazīšanas ekskursija. Iepazīšanās ar vietējo amatnieku darinājumiem. Paviesosimies pilsētas muzejā, kurā atrodamas arheoloģiskās kolekcijas no aizvēsturiskiem laikiem. Pabūsim Sv.Sofijas baznīcā - vienā no lielākajām viduslaiku baznīcām Balkānos. Antīkais teātris, kas datēts no seno grieķu–romiešu laikiem, vēlāk tajā tika organizētas kaujas ar dzīvniekiem. Ārkārtīgi izturīgais Samjuela cietoksnis.

Kafijas pauze.

Sv.Jāņa Teologa klosteris (13. gs.), kas atrodas augstu klintī pie Ohridas ezera virs zvejnieku apmetnes Kaneo.

Brīvs laiks pusdienām pilsētas centrā.

Brīva pēcpusdiena laiskai atpūtai Ohridā!

Nacionālais vakars tradicionālā maķedoniešu restorānā. Maķedoniešu virtuve un vīns maķedoniešu tradicionālās mūzikas pavadībā!

Nakšņošana viesnīcā hotel Garden Ohridā pie ezera.

 

5. diena, 03.07. - trešdiena

Sveika, Albānija! Galvaspilsēta Tirāna, Kruja un kūrortpilsēta Durres

Brokastis.

Brauciens uz Albāniju.

Sveicināta, Albānija!

Ierašanās Tirānā. Tirānas apskate. Tirāna ir Albānijas lielākā pilsēta un galvaspilsēta. Tā kļuva par galvaspilsētu 1920. g., tajā dzīvo 600.000 iedzīvotāju. Apskatīsim nacionālā varoņa Skanderbeka skvēru, kultūras pili, pulksteņtorni, Et’hem Bey mošeju un Komunistu apdzīvoto kvartālu - vietu, kas patiesībā ir pilna ar moderniem bāriem, restorāniem un krogiem.

Brīvais laiks pusdienām.

Krujas apskate. Kruja ir viena no lielākajām Ziemeļ-Albānijas pilsētām, tā ir Albānijas „vēstures pilsēta”. Apskatīsim Skanderbega pili un muzeju, etnogrāfisko muzeju, Krujas veco „bazāru”, kurā atrodami autentiski un antīki veikaliņi.

Brauciens uz Durres. Durres - Albānijas kūrortpilsēta Adrijas jūras krastā.

Brīvs vakars. Iespējams doties vakariņās uz tradicionālu albāņu restorānu.

Nakšņošana viesnīcā pie jūras, viesnīcā Arvi Durresā (2 naktis).       

 

    

 

6. diena, 04.07. - ceturtdiena

Durres un atpūta pie Adrijas jūras

Brokastis.

Brīva diena Durres - peldei Adrijas jūrā, pilsētas patstāvīgai iepazīšanai...

Vai par papildu maksu iespēja doties ekskursijā uz UNESCO pieminekļu sarakstā iekļauto “Tūkstoš logu pilsētu” Beratu ar 7 arku tiltu un iespaidīgu senu cietoksni kalna galā ar burvīgu skatu uz apkārtni, kurā vēl mūsdienās dzīvo iedzīvotāji. Iespējams ikonu vai etnogrāfijas muzeja apmeklējums. Cietoksnī iespējams pusdienot albāņu stilā - gardi un veselīgi.

Durres pilsēta vakarā - (agrāk Durrazzo) viens no vecākajiem ciematiem Albānijā un otrā lielākā pilsēta valstī. Gadsimtiem ilgi tā bija lielākā osta Adrijas jūrā.

Nakšņošana viesnīcā pie jūras, viesnīcā Arvi Durresā. 

 

7. diena, 05.07. - piektdiena

Atpakaļ Grieķijā!

Brokastis.

8:30 dodamies uz Ģirokastru.

Ģirokastra. Īsa panorāmas tūre. Vecais tirgus un vecais pulksteņtornis. Ģirokastras vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pilsētā labi saglabājusies Osmaņu Impērijas laika arhitektūra, tirgotāju mājas un cietokšņa mūri. Pilsētā dzimis slavenais rakstnieks Ismails Kadare un arī tautas nīstais diktators Envers Hodža.

Dodamies uz Janīnu, pilsētu Grieķijā. Brīvais laiks pusdienām pie skaistā Janīnas ezera. Joannina, ko Grieķijā bieži sauc par Janinu, ir Epīras reģiona Grieķijas ziemeļrietumos galvaspilsēta un lielākā pilsēta. Tai līdzās atrodas neparasti skaists ezers, ko senatnē sauca par “Pamvotis” (lielo apgādnieku). Ar aizraujošu vēsturi, bagātu leģendām un senām tradīcijām, ezers ir kļuvis slavens ārpus Grieķijas robežām kā Janīnas dārgakmens.

16:30 Dodamies uz Meteoru.

Brīvais laiks vakariņām. Piedāvājam vakariņas viesnīcā Orfeas (piemaksa 5 EUR pers.)

Nakšņošana viesnīcā Orfeas Kalambakā/Meteorā.

 

8. diena, 06.07. - sestdiena

Iespaidīgās Meteoras klintis. Saloniki

Brokastis.

Meteora - Grieķijas klosteru klintis. Dienvidaustrumu Tesālijas daļā, vietā, kur debesis un zeme satiekas. Milzīgas klintis paveras skatam, radot unikālu ainavu. Klosteri, kas atrodas šajās klintīs atklāj neparastu mākslas sasniegumu un pierāda arhitektūras transformācijas varenību.

Izbraukšana uz Salonikiem. Pauzīte ceļā, skats uz Olimpa kalnu. Dodamies uz Saloniku lidostu.

Tiešais lidojums mājup: Saloniki - Rīga, plkst. 19:45-22:35 (2 h 50 min.).

 

  Krujas bazārs

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Saloniki-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža - 23 kg, rokas bagāža - 8 kg;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni: šofera pakalpojumi, komfortabla autobusa noma;
 • nakšņošana 3*- 4* viesnīcās (dzīvošana 2-vietīgos numuriņos);
 • brokastis viesnīcās;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējo gidu pakalpojumi.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • vakariņas tradicionālā grieķu tavernā Ladadikā: ~ 25 EUR;
 • pusdienas ar vīna degustāciju Balkānu vīna darītavā: 25 EUR;
 • nacionālais vakars tradicionālā maķedoniešu restorānā: 25 EUR;
 • ieejas maksas programmā minētajos objektos: 40 EUR - visa ceļojuma garumā, 35 EUR (senioriem, studentiem);
 • vakariņas viesnīcā Orfeas Meteorā: 5 EUR pers.;
 • Beratas ekskursija Albānijā brīvajā dienā: 20 EUR;
 • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 100 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA (skatīt šeit): tiks precizēts.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam līdzi nepieciešamā valūta: EUR (eiro).

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 • Nepilngadīgajam (līdz 18 g.) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai vai notariāli apliecinātai kopijai.
 • Ja nepilngadīgais ceļojumā dodas bez vecākiem vai pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi!

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 100 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 350 EUR personai jāveic līdz 10.03.2024.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 01.05.2024.;
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk nekā 75 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•   Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 20 dalībnieki. Grupā plānoti 20-39 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel