Bella Italia rudens krāsās... Markes reģiona pērlītes. Itālijā pie Baibas!

Skolēnu rudens brīvlaikā! Burvīgās pilsētiņas, pilis, zelta rudens pie Adrijas jūras un jaukās degustācijas…

5 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 23. - 27. oktobris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Roma-RASIGLIA-Bargni-Casteldimezzo-Fiorenzuola di Focara-Tetto del Mondo-Gradara-Bargni-Frasassi Grottos-San Vittore-Bargni-Gola del Furlo-Fosombrone-Marmitte dei Giganti-Campello Sul Clitunno-Roma-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

1. diena, 23.10. - pirmdiena

Tikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma. 

Lidojums: Rīga - Roma, plkst. 11:30-13:35 (3 h 5 min.).

Umbrijas reģions. Mazā Venēcija - pasaku pilsētiņa Rasiglia. Pastaiga, brīvais laiks kafijai, suvenīriem un foto pauzei. Kalnu ieskautā pilsētiņa slavena ar ūdenskritumiem, daudzajiem strautiem ar kalnu ūdeni, ziediem, kafejnīcām, senajām tekstildarbnīcām, Ziemassvētku silītes stāstu ziemā un pilsdrupām pakalnā.

Dodamies uz Markes reģionu, uz vienu no Itālijas skaistākajiem mazajiem ciematiņiem Bargni, kur mūs gaidīs latviete Baiba, kas Itālijā dzīvo jau 18 gadus. Pa ceļam acis priecē ielejas un pakalni, rudens rotā tērpušies, bet pakalnos satupuši mazi ciematiņi…

Bargni ciematiņa iepazīšana. Bargni stāsts reiz aizsākās kā Metauro ielejas pilij, kuras galvenais uzdevums bija teritorijas aizsardzība. Mūsdienās tiek dēvēts par mazu, idillisku ciematu mierīgā, jaukā lauku apvidū ar panorāmas skatu uz Metauro upes ieleju.

Vakariņas Casa Oliva pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu viesnīcā uz terases (par papildu maksu).

Nakšņošana Casa Oliva, 3 naktis pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu ciematiņā Bargni. Viesiem pieejams āra baseins. Viesnīcas koncepcija “Albergo Diffuso”, kas Markes reģionā ļauj viesiem senā ciemata sienās iejusties ciema iemītnieku dzīvē, baudīt pastaigas ar vietējo iedzīvotāju sveicieniem.

 

2. diena, 24.10. - otrdiena

Nesteidzīgas brokastis bufetes veidā (gan sāļie, gan saldie, mājās gatavoti itāļu gardumi un karstie dzērieni) uz viesu mājas terases ar panorāmas skatu uz gleznaino apkārtni.

Vēstures tūre un mazās pērlītes Itālijas Markes reģionā. Kultūrvēsturiskais mantojums: cietokšņi, pilis, villas, senās pilsētas, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ar renesanses mākslu un arhitektūru, kas harmoniski, tomēr neparastā manierē veidoti iekļaujas apkārtējā vidē.

Pasakaini skati viduslaiku ciematos Casteldimezzo un Fiorenzuola di Focara ar skatu uz Adrijas jūru. Pasaules jumts Tetto del Mondo, dabas parkā Parco San Bartolo.

Skaistā Gradaras viduslaiku pils mūru ieskautajā Gradaras ciemā paceļas virs Markes pakalniem kā teiksmaina pasaku pils. Pārcelsimies uz viduslaikiem, kad ietekmi te dalīja Malatestu, Sforzu, Borgia un Della Rovere aristokrātu ģimenes, bet Dantes „Dievišķā komēdija” vēsta pils leģendu par Paolo un Frančeskas skumjo mīlas stāstu.

Diena bez vīna ir kā diena bez saules...

Tipisko itāļu vietējo vīnu un tiem pieskaņotu produktu (trifeles, siers, šķiņķītis, medus, olīvas, crescia) degustācija burvīgā vietā uz terases ar itāļu mūziku. Interesanta tehnika kā pareizi nogaršot labu olīveļļu.

Vakariņas bufetes veidā (par papildu maksu)... Vietējie tradicionālie ēdieni un vīns. Šefpavāra īpašais Menu ar trifelēm.

Nakšņošana Casa Oliva.

 

  

 

3. diena, 25.10. - trešdiena

Nesteidzīgas brokastis.

Pasakaini skaistā pazemes pasaule... Stalaktītu alas Frasassi Grottos. Benediktīniešu mūku veidotās svētvietas. Miniatūrais 8-stūru Marmora templis Tempietto Valadier un 11. gs. kapella pie ieejas grotā Santuario di Santa Maria infra Saxia. Pauzīte jaukajā San Vittore ciematiņā, kas lepojas ar tiltu.

Pauzīte vietējo labumu iegādei.

Pastas gatavošanas programma (mācāmies gatavot itāļu pastu vietējā itāļu pavāra vadībā).

Vakariņas bufetes veidā (par papildu maksu)... Vietējie tradicionālie ēdieni un vīns, un turpināsim ar mūziku!

Nakšņošana Casa Oliva.

 

  

 

4. diena, 26.10. - ceturtdiena

Brokastis. Atvadas no jaukās Baibas ģimenes un ciematiņa.

Itālijas Lielais kanjons jeb gleznainā Gola del Furlo aiza, senais romiešu ceļš Via Flaminia. Aizu veido Pietralata (889 m) un Paganuccio (976 m) kalni gar Candigliano upi, kuras straume 1922. gadā tika aizsprostota ar dambi. Kopš 2001. gada valsts dabas rezervāts.

Kalnu ieskautā Fosombrone Metauro upes krastā. Ainaviskais, elpu aizraujošais skats uz Marmitte dei Giganti.

Dodamies uz skaisto Umbrijas reģionu...

Ierodamies viesnīcā. Nakšņošana plānota viesnīcā Benedetti Hotel, Campello sul Clitunno vai līdzvērtīgā.

 

5. diena, 27.10. - piektdiena

Brokastis. 

Dodamies uz Romas lidostu.

Lidojums: Roma - Rīga, plkst. 14:20-18:20 (3 h).

 

    

 

 Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Roma-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • visi programmā minētie pārbraucieni ar autobusu;
 • iebraukšanas maksas un autobusa stāvvietas Itālijas pilsētās;
 • nakšņošana 1 nakts viesnīcā Benedetti Hotel, Campello sul Clitunno un 3 naktis viesnīcā Casa Oliva Bargni ciematiņā (standartā 2-vietīgas istabiņas, pieejamas arī lielākas);
 • 4 brokastis viesnīcās;
 • grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • vietējo Markes reģiona produktu degustācija (vīns, olīveļļa...): 15 EUR / 7.50 EUR - bērns līdz 15 g.;
 • 3 vakariņas (pirmais ēdiens, otrais ēdiens un piedevas + dzērieni bufetes veidā) viesnīcā Casa Oliva: 75 EUR (3 x 25 EUR) / 37.50 EUR (3 x 12.50 EUR) - bērns līdz 15 g.;
 • piemaksa par Zvejnieku vakaru: 10 EUR;
 • Individuāli: Gradaras pils: 8 EUR / bez maksas - bērns;
 • Frassasi grota: 18 EUR;
 • Gola del Furlo ar vietējo gidu: 2 EUR;
 • Pēc izvēles-brīvajā laikā iespēja pieteikties uz romantisko SPA Casa Oliva, vienā reizē līdz 8 personām, no 60 EUR; (SPA piedāvā - sauna, tvaika pirts, skābekļa terapija, atpūtas zona, labsajūtas centrs. Šampanietis, uzkodas, zāļu tējas, cepumi, dvieļi, čībiņas, peldmēteļi iekļauti cenā.)
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laikuBTA optimālā programma (skatīt šeit): 9.50 EUR - pers. līdz 64 g. / 19 EUR - pers. no 65-74 g.;

      Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 • Ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
 • piemaksa par vienvietīgu (SGL) numuriņu: 70 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu jeb rezervācijas maksu: 150 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 01.09.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk nekā 75 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•   Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 20 dalībnieki. Grupā plānoti 20-40 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel