Sicīlija. Vīns, Eiropas lielākais vulkāns Etna, burvīgās mazpilsētas Jonijas jūras piekrastē un rudens svētki Zafferanā

Izgaršosim un iepazīsim Sicīliju kopā ar Sicīlijā dzīvojošo latvieti Ivetu Bruno!

8 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 04. - 11. oktobris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 9 brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 1350.00
Akcijas cena: 1280.00 spēkā līdz 28.02.2023

Rīga-Katānija-Kaltadžirone-Piazza Armerina-Villa Romana del Casale-Čefalu-Monreāle-Palermo-Castellamare del Golfo-Eriče-Marsala-Agridžento-Zafferana-Acitrezza-Etna-Taormīna-Acitrezza-Katānija-Sirakūzas-Acitrezza-Katānija-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

1. diena, 04.10. - trešdiena

Katānija, Kaltadžirone, bio lauku saimniecība Piazza Armerina

Lidojums: Rīga - Katānija, plkst. 07:15-09:45 (3 h 30 min.).

Ierodamies Itālijas saulainajā reģionā Sicīlijā ar 100 000 km garu krasta līniju.

Dodamies uz Kaltadžironi. Kaltadžirone - Sicīlijas tipiskās keramikas pilsēta (UNESCO).

Neliels pikniks ar sicīliešu uzkodām un vīnu. Lieliska iespēja iestiprināties un nogaršot sicīliešu sāļās un saldās uzkodas, klāt piedzerot vietējo mājas vīnu, sulu vai ūdeni.

Iekārtošanās viesnīcā un brīvais laiks apkārtnes iepazīšanai.

Iespējama Arančīna gatavošanas meistarklase (cena 1 pers.: 20 EUR, ja piedalās vismaz 20 personas). Arančīna vai arančīno ir absolūts sicīliešu šedevrs, kuru šeit sāka gatavot arābu laikā un mūsdienās kļuvis pazīstams arī citviet pasaulē.

Piazza Armerina, bioloģiska lauku saimniecība, kas paši saražo visu sev nepieciešamo (olīveļļu, vīnu, dārzeņus, augļus, gaļu, sieru, u.c.). Tā ir ļoti plaša saimniecība, kur aktīvi darbojas saimnieki - kungs un kundze gados un piedalās arī jaunāko paaudžu pārstāvji.

Lieliska vieta, kur nogaršot bagātīgas sicīliešu vakariņas (30 EUR pers.).

Nakšņošana plānota lauku saimniecībā 4*, Piazza Armerina.

 

  

 

2. diena, 05.10. - ceturtdiena

Villa Romana del Casale un Čefalu - burvīgā pilsētiņa pie jūras

Brokastis.

Villa Romana del Casale (UNESCO) - viens no pirmajiem objektiem, kuru Sicīlijā iekļāva UNESCO (1997. g.), ir no 4. gadsimta saglabājusies un tikai 19. gadsimtā atrasta ēka, kuras patiesais īpašnieks nav zināms (tas piederēja Romas Impērijas augstākajam slānim un šī bija viņa ārpilsētas rezidence, arī darījumu centrs). Ļoti liela (3500 m2) un grezna ēka, kuras galvenais apskates objekts ir grīdu mozaīkas, kas ir lielākās un vislabāk saglabājušās romiešu mozaīkas.

Čefalu (UNESCO) - viena no skaistākajām mazajām pilsētiņām Itālijā, kas izvietota Tirēnu jūras krastā un savu nosaukumu ieguvusi pateicoties klintij, kas to pārrauga. Ļoti romantiska pilsētiņa, kurā vienlaikus var gan nopeldēties, gan uzkāpt kalnā, gan arī baudīt mākslu, kultūru un garšīgus ēdienus. Pilsētas katedrāle ir iekļauta UNESCO, jo tieši šeit atrodas vislabāk saglabājušās bizantiešu mozaīkas Sicīlijā. Apskates vērts ir arī baznīcas iekšpagalms.

Siltos laikapastākļos iespējama arī pelde jūrā!

19:30 vakariņas viesnīcas restorānā (iekļautas cenā).

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Cefalu 3*.

 

3. diena, 06.10. - piektdiena

Monreāle, Palermo, Castellamare del Golfo

Brokastis.

Monreāle (UNESCO) - šeit atrodas lielākais bizantiešu mozaīku komplekss Itālijā (~ 6400 m2), otrs lielākais pasaulē aiz Sv.Sofijas katedrāles Stambulā, un tam blakus benediktīniešu klostera iekšpagalms ar 228 kolonnām, kuru kapiteļi ir bagātīgi dekorēti un attēlo dažādas ainas: bībeliskas, metaforiskas, simboliskas, ziedus, augus, dzīvniekus, medības, u.c. 19. kolonna ir īpaša, jo attēlots normāņu karalis, kas baznīcu velta Madonnai.

Palermo (UNESCO) - lielākā pilsēta Sicīlijā un tās galvaspilsēta, izvietojusies kā amfiteātris Tirēnu jūras krastā. Viena no kultūrvēsturiski bagātākajām un krāšņākajām pilsētām, kurā 28 gadsimtu laikā savu ietekmi atstājušas dažādas tautas. 8 objekti iekļauti UNESCO, plus sicīliešu marionešu leļļu teātris un Vidusjūras diēta. Ielu ēdienu galvaspilsēta! Kontrastu pilsēta, kura vismaz 1x mūžā noteikti jāredz!

Castellamare del Golfo - gleznaina pilsētiņa jūras krastā, kalnu grēdas pakājē. Pilsētiņai piemīt savs šarms - skaistas, mazās ieliņas, veikaliņi, kafejnīcas, baznīcas un laukumi, un jo īpaši ostas daļa ar daudzām lielākām un mazākām laivām un jahtām, zivju restorāniem un bāriem.

Iespējams ieturēt gardas vakariņas zivju restorānā.

Nakšņošana plānota viesnīcā Castellamare del Golfo 4*.

 

  

 

4. diena, 07.10. - sestdiena

Eriče, Marsalas vīni, Agridžento

Brokastis.

Eriče - pasakaina kalnu pilsētiņa ar viduslaiku atmosfēru tās ieliņās, atrodas 750 m augstumā. Veidota kā sieviešu dzimuma trīsstūris. Sikānu mīlas dievības kulta vieta. Skaidrā dienas laikā no šejienes paveras fantastisks skats uz tālumā esošajām Egadi salām, lejā esošo Trapāni pilsētu un Marsalas zonā esošajām sāls darītavām. Šeit gatavotās kūciņas ir dievīgas, jo īpaši genovesi alla crema!

Marsala - stiprināto vīnu mājvieta. Šī vēsturiski feniķiešu apdzīvotā zona ilgu laiku bija viena no svarīgākajām ostas un sāls ražošanas pilsētām Sicīlijā, taču viss mainījās 13. gadsimtā, kad uzsāka pirmo vīnogulāju audzēšanu. 18. gadsimtā šeit ieradās pāris britu uzņēmēji un uzsāka vietējā vīna, īpaši stiprinātā vīna, eksportu, un šī zona kļuva pazīstama kā vīna reģions. 2013. gada Eiropas vīna galvaspilsēta. 1860. gadā šeit ieradās Garibaldi, lai uzsāktu Sicīlijas pievienošanu Itālijas Karalistei…

Tieši tādēļ šeit jānogaršo vietējie vīni, arī stiprinātie un deserta vīni!

Vīnu degustācija un vieglas pusdienas (~ 35-50 EUR pers.).

Foto pauze ar skatu uz turku kāpnēm. Skaistas, balta ieža veidojuma kāpņveida klintis Vidusjūras krastā, kas iestiepjas tirkīzzilajā ūdenī, ar nosaukumu - „ Turku kāpnes”, ko ieguva laikā, kad šeit ieradās turku pirāti un, pa tām viegli uzrāpjoties, izlaupīja visus tuvējos ciemus un mazpilsētiņas. Par turkiem savulaik sauca visus tumsnējas krāsas cittautiešus, t.sk. arābus, morus…

19:30 vakariņas viesnīcas restorānā (iekļautas cenā).

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Agrigento 3*.

 

5. diena, 08.10. - svētdiena

Grieķu tempļu ieleja, rudens ražas svētki Zafferana Etnea

Brokastis.

Agridžento tempļi (UNESCO) - pirmais objekts Sicīlijā, kurš tika iekļauts UNESCO (1997. g.) un pēc Pindara vārdiem: “Visskaistākā mirstīgo pilsēta”. Senā pilsēta savu maksimālo uzplaukumu sasniedza 5. gadsimtā pirms mūsu ēras un kļuva par vienu no ietekmīgākajām un skaistākajām Magna Grecia pilsētām. Šajā laikā uzcelti doriešu tempļi, kas liecina par tā laika pilsētas krāšņumu un varenību un ir viens no lielākajiem un vislabāk saglabājušajiem seno grieķu veidojumiem ārpus pašas Grieķijas.

Rudens ražas gadatirgus Zafferanas pilsētā - nu jau vairākus gadus katru oktobra mēneša svētdienu šajā vulkāna Etna pakājē eošajā pilsētiņā notiek lielākais rudens ražas gadatirgus Sicīlijā, kurā piedalās amatnieki un lauksaimnieki no dažādām zonām, un katru svētdienu kāds no sezonas augļiem vai dārzeņiem ir pasākuma “galvenais varonis”. Dažādu folkloras grupu dziesmu un deju priekšnesumi, loterejas, ražotāju stendi un iespēja nogaršot dažādus tradicionālos ēdienus un dzērienus. Zafferanas pilsētiņas tradicionālais produkts ir medus, tai skaitā dažādi saldie krēmi ar dažādām garšām, piemēram, apelsīnu ziedu medus, kastaņu medus, medus ar propolisu un balzamiko, pistāciju vai mandeļu saldais krēms, u.c.

Pārbrauciens uz Acitrezza, nelielu pilsētiņu Jonijas jūra krastā, ko izdaiļo lavas akmentiņu pludmales…

Iespējamas vakariņas labā picērijā.

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Acitrezza 4* (3 naktis vienā viesnīcā).

 

  

 

6. diena, 09.10. - pirmdiena

Vulkāns Etna un Sicīlijas skaistākā pilsēta Taormīna

Brokastis.

Vulkāns Etna (UNESCO) - mītiem un leģendām apvīta vieta, kas vienlaikus - gan vilinājusi, gan baidījusi vietējos iedzīvotājus. Lielākais aktīvais vulkāns Eiropā un viens no aktīvākajiem pasaulē. Riska zonā jeb tā pakājē dzīvo apmēram 20-25% Sicīlijas iedzīvotāju.

Taormīna - tūristu apmeklētākā pilsēta, kas atrodas uz Tauro kalna nogāzes 204 m augstumā. Pilsēta, kas ir Dolce vita simbols kopš 19. gadsimta beigām, kad šeit ieradās dažādas pasaules mēroga slavenības: aktieri, rakstnieki, mākslinieki, politiķi, u.c. Skaidrā dienas laikā no šejienes paveras burvīgs skats uz visu Jonijas jūras piekrasti, sākot no Itālijas sauszemes daļas Kalabrijas līdz pat Sirakūzām, turklāt, visam fonā vulkāns Etna. Pilsēta, kurā noteikti jāapmeklē visapbrīnotākais un otrs lielākais grieķu - romiešu teātris aiz Sirakūzām. Noteikti jāizstaigā ne tikai galvenā iela un lielākie laukumi, bet arī mazākas sānu ieliņas un nezināmākas zonas. Visskaistākie veikali, bāri un kafejnīcas atrodas šeit! Noteikti jānogaršo ar mandelēm aromatizēts vīns! Granita!

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Acitrezza 4*.

 

7. diena, 10.10. - otrdiena

Katānija, Sirakūzu arheoloģiskais parks un Sirakūzu vecpilsēta

Brokastis.

Katānija (UNESCO) - otra lielākā pilsēta Sicīlijā, atrodas Jonijas jūras piekrastē, vulkāna Etna pakājē un izvietota vietā, kas bijusi apdzīvota kopš priekšvēsturiskiem laikiem. Vairākkārt atjaunota pēc lavas izvirdumiem un zemestrīcēm. Mūsdienu pilsēta celta uz senās pilsētas drupām 18. gadsimta beigās sicīliešu vēlīnā baroka stilā. Kā galvenais izejmateriāls izmantota vulkāniskā lava. Pilsētas aizbildne ir Sv.Agate un šī ir viņas dzimtā pilsēta.

Sirakūzas (UNESCO) - vienā no senāk apdzīvotajām zonām Sicīlijā, 8. gadsimtā pirms mūsu ēras grieķu kolonisti nodibināja pilsētu, kas 3 gadsimtus vēlāk kļuva par vienu no galvenajiem Magna Grecia ekonomiskajiem un kultūras centriem, kurā apmetās daudzi ievērojami tā laika grieķi un tika uzcelta virkne publisko objektu. Arhimēda dzimtā pilsēta. Šeit atrodas senās pasaules lielākais un viens no skaistākajiem grieķu teātriem Sicīlijā. Sv.Marijai veltītā baznīca (Doma baznīca) ir pirmā kristiešu baznīca Rietumos un ir celta 5. gadsimtā pirms mūsu ēras vietā, kur jau pirms tam atradās reliģiskā kulta vieta! Sv.Lūcijas dzimtā pilsēta un no šejienes šis kults ir izplatījies pat līdz Ziemeļeiropai. Pēc 1693. gada zemestrīces atjaunota sicīliešu vēlīnā baroka stilā.

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Acitrezza 4*.

 

8. diena, 11.10. - trešdiena

Laiks mājup!

Brokastis.

Pārbrauciens uz lidostu. Lidojums: Katānija - Rīga, plkst. 10:30-14:50 (3 h 20 min.).

 

  

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga - Katānija - Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg personai, rokas bagāža - 8 kg;
 • 7 naktis viesnīcās ar brokastīm;
 • 2 vakariņas viesnīcās;
 • programmā minētie transfēri ar autobusu un ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja-gida pakalpojumi visa ceļojuma garumā un vietējo gidu pakalpojumi.

 

Iespējamie papildu izdevumi (cenas ir orientējošas):

 • pikniks ar sicīliešu uzkodām un vīnu: 8.50 EUR;
 • arančīni gatavošanas meistarklase: 20 EUR;
 • bagātīgas sicīliešu vakariņas: 30 EUR;
 • vīnu degustācija un vieglas pusdienas Eriče: ~ 35-50 EUR;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana ar BTA (skatīt šeit):

  Pers. līdz 64 g.: 15 EUR - optimālā programma / 27 EUR - zelta programma;

  .  Pers. no 65-74 g.: 30 EUR - optimālā programma / 54 EUR - zelta programma;

 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 550 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs, ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.

 Papildu izdevumu cenas tiks precizētas.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu jeb rezervācijas maksu 200 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 500 EUR jāveic līdz 15.05.2023.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 01.08.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk nekā 75 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa 200 EUR personai;

•   Ja 90-45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 20 dalībnieki. Grupā plānoti 20-40 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel