Jordānija - no Ammānas līdz Akabai! Pieteikšanās līdz 07.01.!

Wadi Rum tuksnesis, Jordānijas dārgums - Petra, atpūta pie Nāves jūras un Sarkanās jūras Akabas kūrortā

8 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 11. - 18. aprīlis, 2022. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Stambula-Ammāna-Džeraša-Ammāna-Madaba-Nebo kalns-Nāves jūras piekraste-Petra-Wadi rum tuksnesis-Khazali kanjons-Akaba-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Ieceļošanas prasības Jordānijā:

Vakcinētajiem:
 • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19 (spēkā 15. dienā pēc pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas).
 • un nepieciešams negatīvs Covid-19 PCR tests (no testa atbrīvoti bērni līdz 5 g. vecumam), kas veikts ne agrāk kā 72 h pirms ieceļošanas Jordānijā. Par to kā testam var pieteikties un kādam tam jābūt, informēsim tuvāk ceļojumam, ja šī prasība joprojām būs spēkā.
Nevakcinētajiem:
 • nepieciešams negatīvs Covid-19 PCR tests (no testa atbrīvoti bērni līdz 5 g. vecumam), kas veikts ne agrāk kā 72 h pirms ieceļošanas Jordānijā . Par to kā testam var pieteikties un kādam tam jābūt, informēsim tuvāk ceļojumam, ja šī prasība joprojām būs spēkā.
 • un nepieciešams veikt atkārtotu testu ielidojot Jordānijā, tests izmaksā 28 JD (~ 33 EUR).
Lai atgrieztos Latvijā:
Vakcinētajiem ceļotājiem un personām, kas pārslimojušas Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā:
 • nav nepieciešams veikt testu;
 • nav jāievēro pašizolācija atgriežoties.

Nevakcinētajiem ceļotājiem:

• nepieciešams negatīvs Covid-19 PCR tests (no testa atbrīvoti bērni līdz 12 g. vecumam). Testēšanu organizēsim visiem braucējiem reizē, ja šī prasība joprojām būs spēkā;
• iespējama pašizolācija pēc ceļojuma. Latvija šobrīd ir noteikusi slieksni 75 saslimušie uz 100 000. Ja saslimušo skaits tajā periodā būs zem šī sliekšņa, pašizolācija pēc ceļojuma nebūs jāievēro, tomēr, ja saslimušo būs vairāk - pašizolācija būs jāievēro. Pastāv iespēja, ka pašizolācijas slieksnis tiks paaugstināts. Atgādinām, ka pašizolācija nozīmē sabiedrisku vietu (darbs, izklaide) neapmeklēšanu, tomēr neliedz iet ārā pastaigās, atļauts apmeklēt gan veikalu, gan aptieku.

 

1. diena, 11.04. - pirmdiena

Sveika, Jordānija! 

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar Turkish Airlines, Rīga – Stambula, plkst. 12:25-15:25 (3 h); Stambula – Ammāna, plkst. 21:30-23:45 (2 h 15 min.).

Laipni lūgti Jordānijas Hašimītu Karalistē!

Dokumentu noformēšana lidostā. Transfērs uz viesnīcu Ammānā, nakts 3* viesnīcā Ammānā.

 

2. diena, 12.04. - otrdiena

Ammāna, Džeraša

Brokastis.

Jordānijas Karalistes galvaspilsētas, Ammānas, iepazīšana. Pilsēta tiek dēvēta arī par Balto pilsētu uz astoņpadsmit pakalniem. Tā būvēta no balta akmens paugurainā apvidū uz mazas, dažkārt izžūstošās Ammānas upes un tās pieteku krastos. Senie grieķi un romieši šo pilsētu saukuši par Filadelfiju (Φιλαδέλφεια). Pilsēta dibināta ap 7000. gadu p.m.ē. un ir viena no vecākajām pilsētām, kas pastāv vēl joprojām arī mūsdienās. Šodien tā ir kūsājoša, moderna pilsēta. Apmeklēsim vecpilsētu un tās lepnumu – romiešu teātri.

Dosimies aptuveni 1 h ilgā pārbraucienā uz Džerašu. Senā grieķu-romiešu pilsēta Džeraša tiek saukta arī par „Tuvo Austrumu Pompejām”, pateicoties tās iespaidīgajiem izrakumiem un tam, cik labi pilsēta ar tās tempļiem un amfiteātriem ir saglabājusies.

Atgriešanās Ammānā un nakšņošana 3* viesnīcā Ammānā.

 

  

 

3. diena, 13.04. - trešdiena

Madaba, Nebo kalns, Nāves jūras piekraste

Brokastis.

Madabas baznīca ar mozaīku grīdu, kas sastāv no vairāk nekā 2 miljoniem gabaliņu.
Nebo kalns – leģendas vēsta, ka te apglabāts Mozus, kurš uzkāpis kalnā, lai skatītu apsolīto zemi. Skaidrā laikā no kalna (710 m virs jūras līmeņa) paveras brīnišķīgs skats uz Jordānijas ieleju, Nāves jūru un Svēto zemi...

~14:00 ierašanās viesnīcā, brīva pēcpusdiena atpūtai Nāves jūras piekrastē!

Varēsiet izbaudīt Nāves jūras unikālo dabas dziednīcu, ļaujot ķermenim izjust bezsvara stāvokli!

Nāves jūra atrodas 427 metru zem jūras līmeņa un tajā ir aptuveni 34% sāls koncentrācija, un tas ir piesātināts ar kalciju, nātriju, kāliju, bromu un magniju. Pateicoties šīm īpašībām un ūdens konsistencei, peldoties Nāves jūrā, nevar nogrimt un ūdens ikvienu paceļ virspusē! Peldes Nāves jūrā rekomendē cilvēkiem, kuriem ir locītavu un kaulu saslimšanas. Tāpat peldes Nāves jūrā iesaka slimniekiem ar sirds un asinsvadu slimībām, kā arī nervu saslimšanas gadījumos. Jebkurš Nāves jūras apmeklētājs var atbrīvoties no stresa un iegūt neaizmirstamas pozitīvās izjūtas, ko sniedz peldes Nāves jūrā, pateicoties tās neatkārtojamajam ķīmiskajam sastāvam. Ik brīdi no Nāves jūras iztvaiko ūdens, kurš rada īpatnēju ozona slāni, kas ir piesātināts ar bromīdu un skābekli. Šādi klimatiskie apstākļi ir neaizstājami bronhiālās astmas slimniekiem un nervu slimību ārstēšanai u.c. Turklāt Nāves jūras dūmaka aiztur saules ultravioleto starojumu! Sauļojoties šeit, nevar apdegt un āda nezaudē elastību - nenoveco!

Nakšņošana viesnīcā Nāves jūras krastā, plānota Holiday Inn Resort Dead Sea.

 

  

 

4. diena, 14.04. - ceturtdiena

Viens no septiņiem pasaules brīnumiem - Petra

Brokastis.

Brauciens uz Sarkanās rozes pilsētu, Petru (UNESCO) - vislielāko Jordānijas dārgumu. Petra, kas ir burtiski izcirsta sarkan-balt-rozā smilšu klinšu sienās bija zudusi rietumu pasaulei neskaitāmus simtus gadu, līdz 19. gs. kāds eiropas ceļotājs, pārģērbies beduīnu apģērbā, iefiltrējās noslēpumainajā vietā un atklāja pārējai pasaulei šo tuksnešu kalnu un kanjonu slēpto brīnumu. Zinātnieki lēš, ka redzamā daļa ir vien 15% no kopējās pilsētas apmēriem un atlikušie 85% atrodas joprojām pazemē neskarti. Petras apskate kopā ar gidu un brīvais laiks.

Nakšņošana viesnīcā Petrā, plānota Petra Palace hotel.

 

5. diena, 15.04. - piektdiena

Marsa ainavas Wadi rum tuksnesī

Brokastis.

Pārbauciens uz gleznaino Wadi rum tuksnesi, kur pārsēdīsimies Beduīnu vadītos džipos, lai dotos 3 h ilgā izbraucienā pa tuksnesi. Nepārspējamas sarkanā tuksneša ainavas, ko papildina stāvas klintis, dabīgie tilti, kanjoni, beduīnu apmetnes un kamieļi... Pa ceļam apstāsimies pie Nabatean tempļa, drosmīgākie varēs uzkāpt uz dabīgā tilta vai uzskriet sarkano smilšu kāpas virsotnē... Dosimies pastaigā Khazali kanjonā un izbaudīsim šo kluso, plašo dabas brīnumu, “Mēness ieleju”, kas ievietots UNESCO sarakstā.

Par papildus maksu iespējams doties izjādē ar kamieli.

Pārbrauciens uz Akabas kūrortu, iekārtošanās viesnīcā.

Nakšņošana viesnīcā Akabā.

 

  

 

6. diena, 16.04. - sestdiena

Atpūta pie Sarkanās jūras Akabā

Brokastis.

Brīva diena atpūtai kūrortpilsētā Akabā pie Sarkanās jūras. Ūdens temperatūra Sarkanajā jūrā pat ziemas mēnešos nenoslīd zem +21 līdz +24 C.

Brīvajā laikā iespējams doties pastaigā uz Akabas vecpilsētu, austrumu tirgu vai izbraucienā ar laivu. Iespējams atpūsties Akabas publiskajā pludmalē vai par papildus maksu iegādāties dienas karti privatajā atpūtas zonā ar privāto pludmali un baseiniem (pieejams transfērs).

Nakšņošana viesnīcā Akabā.

 

7. diena, 17.04. - svētdiena

Akaba - kūrortpilsēta Sarkanās jūras piekrastē

Brokastis.

Brīva diena atpūtai Akabā.

Vakarā transfērs uz lidostu.

 

8. diena, 18.04. - pirmdiena

Laiks doties mājup!

Lidojums mājup: Akaba – Stambula, plkst. 01:40-04:20 (2 h 40 min.); Stambula – Rīga, plkst. 08:35-11:30 (2 h 55 min.).

 

  

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Ammāna, Akaba-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase). Ēdināšana un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • nododamā bagāža līdz 30 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg personai;
 • Remiro Travel grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējo gidu pakalpojumi;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • 700 m brauciens zirga mugurā no galvenās ieejas līdz ieejai Petrā (nav obligāti, zirga pavadonis sagaida 3 JOD dzeramnaudu);
 • 3 h brauciens ar 4x4 džipiem Wadi Rum tuksnesī;
 • 7 naktis 3*-4* viesnīcās divvietīgos numuriņos ar brokastīm;
 • Jordānijas vīza.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

-  ceļojuma veselības apdrošināšana uz brauciena laiku: tiks precizēts;

-  piemaksa par vienvietīgo numuriņu: 225 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu;

-  personīgie izdevumi un dzeramnaudas.

 

Valūta Jordānijā: 1 JOD (Jordānijas dinārs) = ~ 1,19 EUR.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem), līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija. Ja nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) dodas ceļojumā bez vecāku pavadības, tad arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.
 • ! LR pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešama Jordānijas vīza. Lai nokārtotu vīzu, jāatsūta pases kopija.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds). Ne vēlāk kā mēnesi pirms ceļojuma jāatsūta pases kopija, kas būs nepieciešama Jordānijas vīzas noformēšanai.
 • veikt 100 EUR avansa iemaksu personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 600 EUR personai jāveic līdz 01.12.2021.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 15.02.2022.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 90 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;

•    Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 90 – 60 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    Ja 60 – 45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

 

Vakcinācija: Dodoties šajā ceļojumā, nav jāveic obligāta vakcinācija. Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients var uzzināt Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinetā - Linezera iela 3, Rīga. Tālr. 67014560.

 

Papildus informācija:

 • Wadi Rum tuksnesī 4 x 4 mašīnas pieder vietējai Beduīnu asociācijai. Tās ir veci modeļi, kas nav aprīkoti ar AC un drošības jostām.
 • Petrā dosimies vairāku km garā pastaigā, nepieciešami komfortabli apavi un mugursoma, kur ielikt dzeramo ūdeni, kameru u.c.
 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 10 dalībnieki. Grupā plānoti 10-20 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Brauciens tiek organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskajiem norādījumiem, kādi ir šobrīd spēkā. Ja kāds objekts Covid-19 neparedzamu apstākļu dēļ nav pieejams apskatei vai sarežģī tekošu, normālu pārējo objektu apskati, tas tiek aizvietots ar citu.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines