Kirgizstāna un Kazahstāna Līgo svētkos un atpūta pie Isikula ezera

Cenā jau iekļautas ekskursijas, ieejas maksas un programmā minētā ēdināšana!

9 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 20. - 28. jūnijs, 2021. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 8 brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Rīga-Almati-Altyn Emel nacionālais parks-Sati ciems-Charyn kanjons-Karakola-Jeti Oguza aiza-Tosor-Chon kemin ieleja-Biškeka-Almati-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Kalni, jurtas, nomadi…  Zaļas ielejas un pakalni, pa kuriem klīst prāvi ganāmpulki… Kazahstānas dabas bagātības - krāšņais Eltyn Emel nacionālais parks un smilšu piļu Charyn kanjons…

Kirgizstānas lepnums un simbols - Isikula ezers - iespraucies starp divām Tjanšanu kalnu apakšgrēdām vairāk kā 1600 m augstumā, tas ir otrs lielākais augstkalnu ezers pasaulē!

 

 
Info: Mainīti ceļojuma datumi no 18. - 26.06.2021. uz 20. - 28.06.2021. 

 

1. diena, 20.06. - svētdiena

Rīga - Almati

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar airBaltic: Rīga - Almati, plkst. 23:20-07:35 (5 h 15 min.).

Kazahstāna ir milzīga valsts - devītā lielākā pasaulē, teritorijas ziņā tā ir lielāka par Eiropu un 5 reizes pārsniedz Eiropas lielāko valsti Ukrainu. Pateicoties naftas, gāzes un derīgo izrakteņu resursiem, tā ir arī bagātākā, attīstītākā un dārgākā zeme Vidusāzijas reģionā. Ceļojuma laikā iepazīsim tās neskarto bagātību - dabu!

 

2. diena, 21.06. - pirmdiena

Almati - Altyn Emel nacionālais parks

Kazahstānas lielākā pilsēta Almati, kas tulkojumā nozīmē “bagāts ar āboliem”, tās apkārtnē aug neskaitāms daudzums savvaļas ābeļu. Iepirksimies Almati zaļajā tirgū un dosimies pastaigā pa Almati parkiem, kurus rotā ziedi. Pārbauciens uz Altyn Emel nacionālo parku. Pa ceļam pusdienu pauze Kapčagaj - Kazahstānas Lasvegasā! Pārbrauciena laikā šķērsosim dambi pār Ili upi. Altyn Emel nacionālais parks aptver 4600 kvadrātmetru lielu teritoriju, tas plešas no Ili upes, kuras dambi šķērsosim, līdz pat Ak tau kalnu masīvam un dzidrajam Kapčagai ezeram. Parks, galvenokārt, ir tuksnešains ar krāšņu, klinšainu reljefu. Parka nosaukums tulkojumā nozīmē “zelta segli”. Leģenda vēsta, kad Čingishans šķērsojis šo skaisto vietu saulrietā, fonā esošie kalni viņam atgādinājuši zelta seglus.

Dziedošās smiltis - pasakains skats, kas iespaidos pārsniedz Namībijas smilšu kāpu. Dziedošās smiltis ir divu klinšainu kalnu masīvu ielokā esošas 150 m augstas milzu kāpas, kurās vējš rada “mūziku”.  Ja gaiss ir pietiekoši sauss, tad radītās skaņas atgādina ērģeļu skanējumu. Tādas “vientuļas” kāpas pasaulē ir reti sastopamas. Māņticīgie tic: ka tam, kam izdosies uzkāpt kāpu pašā augstākajā virsotnē, piepildīsies sen lolots sapnis!

Vakariņas un nakšņošana vietējai ģimenei piederošā viesu namā Altyn Emel.

 

 

 

3. diena, 22.06. - otrdiena

Altyn Emel nacionālais parks - Sati ciems

Brokastis.

Brauciens cauri parkam - Kazahstānas dabas brīnumam!

Krāsām piesātinātais - dzeltenos, oranžos, baltos, sarkanos un rozā toņos - Aktau kanjons, kas atgādina mežonīgos rietumus un izrobotie bordo krāsas Katatau vulkāniskie kalni.

Parkā mitinās arī dažādas reti sastopamas zīdītāju sugas - Prževaļskas zirgi, kulani, kas atgādina savvaļas ēzeli, kalnu aitas un gazeles. Pārbrauciens uz Sati. Pusdienu pauze pa ceļam.

Pastaiga pie debeszilā kalnu ieskautā Kolsajas ezera.

Vakariņas un nakšņošana vietējai ģimenei piederošā viesu namā Sati.

 

4. diena, 23.06. - trešdiena

Sati ciems - Charyn kanjons - Karakola

Brokastis.

Pastaiga pa Charyn kanjonu - vienu no iespaidīgākajiem dabas veidojumiem Centrālāzijā. Iesaukts par Vidusāzijas Grand Canyon, 300 m dziļais Charyn kanjons ir interesants ar savu sārto toni, kas īpaši spilgti atklājas saulrieta gaismā, un smilšakmens klinšu veidojumiem “Piļu smaiļu” (Dolina zamkov) ielejā.

Kazahstānas - Kirgizstānas robežas šķērsošana. Ierašanās Karakolā - pilsētā ar auglīgu zemi, zaļiem dārziem, papeļu aizēnotiem celiņiem un koka mājiņām, kas atgādina šokolādes kastītes.

Līgo vakara vakariņas.

Nakšņošana viesnīcā Karakolā.

 

  

 

5. diena, 24.06. - ceturtdiena

Karakola - Jeti Oguza aiza - Tosor

Brokastis.

Karakolas pilsētas apskates ekskursija un tirgus apmeklējums - iespējams iegādāties kraukšķīgas cūku pupas, riekstiņus un dažādus žāvētos augļus - rozīnes, aprikozes… Pārbrauciens uz gleznaino Jeti-Oguza aizu.  Aiza populāra ar tās sarkanbrūnajām klinšu veidojumiem. Tās nosaukums ir tulkots no Kirgizstānas valodas un nozīmē "Septiņus buļļus”. 35 km garā siena, kas sastāv no septiņām milzīgām sarkanbrūnām klintīm - tik tiešām atgādina cieši sastājušos niknus buļļus! Īpaši romantisks ir “lauztās sirds” veidojums, kas atrodas pie ieejas aizā. Iespējama piknika pauze ar vietējiem labumiem, tādiem kā šašliks!

Tosor ir ciems Isikula ezera dienvidu piekrastē. Isikula ezers ir otrs lielākais augstkalnu ezers pasaulē. Tajā ietek gan daudz karsto avotu, gan kalnu strautiņi un upes. Ezers nekad neaizsalst, iespējams, no tā cēlies ezera nosaukums, kas kirgīzu valodā nozīmē "siltais ezers". Tā ietekmē arī apkārtnē ir kristāli tīrs un skaidrs kalnu gaiss, visapkārt sulīgi zaļas pļavas un zaļi apauguši pauguri.

Jurtas - līdzīgi kā Mongolijā, arī Kirgizstānā ir valsts simbols, bez kā šīs zemes ainava nebūtu iedomājama. Piemērotas Centrālāzijas klimatam ar karstām vasarām un bargām ziemām, jurtas gadsimtiem ilgi kalpojušas par kirgīzu mājām. Palikt jurtā pa nakti ir neatņemama Kirgizstānas un Centrālāzijas ceļojuma sastāvdaļa.

Vakariņas un nakšņošana jurtu nometnē netālu no ezera.

Jurtu nometnē pieejama WC un dušas.

 

6. diena, 25.06. - piektdiena

Tosor - Chon kemin ieleja

Brokastis.

Iespējams ērgļu medību šovs Isikula ezera krastā.

Iespējams filca (voiloka) ražotnes apmeklējums Bonkobajevo.

Pārbrauciens uz Chon kemin ieleju. Pa ceļam piestāsim Kyzyl tuu ciematā, lai redzētu kā tiek gatavota jurtas koka konstrukcija. Chon kemin ieleja piedāvā skaistas ainavas no pustuksnešiem līdz pat ledājiem. Dabas parks aizņem 500 ha platību, tās augstums pakāpeniski pieaug no 1400 līdz 2800 m.

Parkā esošās 6 augu sugas un 21 dzīvnieku sugas, tai skaitā sniega leopardi, staltbrieži, klinšu ērgļi, ir uzskaitīti Sarkanajā grāmatā.

Ierašanās viesu namā Ashu.

Vakariņas un nakšņošana viesu namā Ashu. Iespējama maizes programma. Kā arī, iespējama izjāde ar zirgiem vai brauciens pajūgā.

 

 

 

7. diena, 26.06. - sestdiena

Chon kemin ieleja - Biškeka

Brokastis.

Dodamies uz Biškeku. Pa ceļam apskatīsim Burana torni. Pusdienu pauze jaukā restorānā. Biškekas - Kirgizstānas galvaspilsētas iepazīšanas ekskursija: Ala-Too laukums, vēstures muzejs, pastaiga pa pilsētas parku. 

Vakariņas restorānā.

Nakšņošana viesnīcā Biškekā.

 

8. diena, 27.06. - svētdiena

Biškeka - Almati

Brokastis.

Kirgīzu tirgus apmeklējums. Pārbrauciens uz Almati - sniegotu kalnu ieskauto Kazahstānas spoži zaļo metropoli. Almati apskates ekskursija: Republikas laukums, Zenkof katedrāle, kas uzcelta tikai no koka, bez naglām! Leģendārais Medeo ledus aplis.

Vakariņas.

Nakšņošana viesnīcā Almati.

 

9. diena, 28.06. - pirmdiena

Transfērs uz lidostu.

Lidojums mājup: Almati - Rīga, plkst. 08:35-11:20 (5 h 45 min.).

 

 

 

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Almati-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildus maksu;
 • nododamā bagāža līdz 20 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni; šofera pakalpojumi, komfortabla autobusa noma;
 • nakšņošana viesnīcās (dzīvošana 2-vietīgos numuriņos), viesu namos (2 personas istabiņā, ar dalītu WC un dušu), 1 nakts jurtās (ar pieejamu WC un dušu);
 • programmā minētās brokastis un vakariņas;
 • programmā minēto objektu ieejas maksas;
 • dzeramais ūdens pārbraucienu laikos;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējo krieviski runājošu gidu pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • ērgļu medību šovs: 10 USD (lai notiktu nepieciešami vismaz 8 skatītāji);
 • filca ražotnes apmeklējums: cena tiks pievienota;
 • maizes programma: cena tiks pievienota;
 • izbrauciens ar zirgiem Chon kemin: 20 USD zirgs + 25 USD pavadonis uz grupu;
 • ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA nepieciešamā programma: 12 EUR - pers. līdz 64 g. / 24 EUR - pers. no 65-74 g.;
 • piemaksa par divvietīgu jurtu: 15 EUR pers. (30 EUR par 1 jurtu);
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 105 EUR / viesnīcās + 30 EUR piemaksa par vienvietīgu jurtu. (Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

 

Valūta:

Kazahstānā: 1 USD = 300 tenge
Kirgizstānā: 1 USD =  69 somi

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās.
Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai).

 

LR nepilsoņiem nepieciešamas vīzas uz Kirgizstānu un Kazahstānu!

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kartība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu 150 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 600 EUR personai jāveic līdz 01.01.2021.;
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 15.04.2021.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 120 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;

•    Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 120 - 90 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    Ja 90 - 45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;

•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.


Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. (Var tikt piemērotas aviokompānijas soda sankcijas par vārda maiņu pēdējā brīdī.)

 

 

Papildus informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 10 dalībnieki. Grupā plānoti 10-25 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines