(PĀRDOTS) Lemuru valstībā - Madagaskarā! Ar atpūtu paradīzes salā Nosy Nato.

Tik dažādie lemuri, putni, rāpuļi un taureņi. Pastaigas pa rezervātiem, kruīzs Pangales kanālā, atpūta “Sapņu ligzdā” un Nosy Nato kūrortā-salā!

15 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 03. - 17. novembris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: Nav brīvu vietu (Garantēts)

Rīga-Stambula-Antananarivu-Andasibe-Ankanin'Nofy-TOAMASINA-Nosy Nato-Forbana-Antananarivu-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

  

IZILIDOŠANAS INFO:
Tikšanās lidostā: 3.novembrī ~ 16:20 pretī Turkish  check in galdiņiem (kur nodot bagāžu).
Grupas vadītāja: Solveiga, T.: +371 26541673 (no 21.-28.10. būs citā ceļojumā, lūgums netraucēt). Sagaidīs ar "Remiro travel" logo rokās lidostā un lidos kopā ar grupiņu uz Madagaskaru.

Izlidošana 03.11.2023. plkst. 18:50 ar reisu TK1776.
Atgriešanās 17.11.2023. plkst. 15:40 ar reisu TK1775.

 

    1. diena, 03.11. - piektdiena

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums: Rīga - Stambula, plkst. 18:50-23:15 (3 h 25).

Lidojums: Stambula - Antananarivu, plkst. 02:20-15:05 (12 h 45 min.).

 

2. diena, 04.11. - sestdiena

Ierašanās Madagaskarā

Plkst. 15:10 ierašanās Antananarivu jeb saīsinājumā Tana - Madagaskaras galvaspilsētā, kas tulkojumā nozīmē „tūkstošu pilsēta”. Vīzu nokārtošana un naudas maiņa lidostā.

Iekārtošanās viesnīcā Paon d’Or hotel, Tanas tuvumā.

 

3. diena, 05.11. - svētdiena

Putnu oāze, rāpuļi un tauriņi

Brokastis.

Dosimies uz Andasibe - brauciens pa gleznainu ceļu, kas vīsies cauri nelieliem ciematiņiem, rīsu laukiem un tropu mežiem...

Pa ceļam piestāsim eksotiskā rāpuļu un tauriņu fermā - Madagaskaras hameleoni, tauriņi, čūskas, ķirzakas un citi interesanti rāpuļi.

Pēc saulrieta dosimies uz Analamazaotra īpašo rezervātu, lai redzētu nakts radījumus to darbībā, mēģināsim saskatīt peļlemuru Microcebus - mazāko no lemuriem.

Nakšņošana viesnīcā Andasibe Sifaka Lodge hotel. 2 naktis.

 

4. diena, 06.11. - pirmdiena

Lemuri un tropi

Brokastis.  

Agri no rīta Jūs pamodinās Indri skaļie kliedzieni. Šīs sugas lemuri līdzinās mazam bērnam pandas kostīmā ar pārsteiguma pilnu sejas izteiksmi. Agrās rīta stundās tie skaļi kliedzot, iezīmē savu teritoriju un tos var dzirdēt kilometriem tālu. Dažkārt vienuviet var dzirdēt pat desmit dažādu ģimeņu saucienus - citus tuvāk, citus tālāk...

Pēc brokastīm dosimies ekskursijā uz Indri rezervātu - Analamazaotra īpašo rezervātu. Indri ir lielākā un kolorītākā lemuru suga, ko Malagaši uzskata par svētu dzīvnieku. Daba rezervātā ir neticami daudzveida, tā ir mājvieta dažādām sugām.

Redzēsim Indri neticami veiklo (par spīti tā svaram!) lēcienu no koka uz koku, kliedzienu pavadībā. Nereti ir iespēja satikt veselu Indri ģimenīti kopā, kā arī bieži var pamanīt vilnas lemurus, brūnos lemurus un diadēmas sifaku. Protams, arī šis rezervāts nav iedomājams bez hameleoniem, vardēm un citām dzīvām būtnēm.

Pēcpusdienā apmeklēsim jauko privāto rezervātu, kas zināms kā „Lemuru sala”, lai redzētu kā tā iemītnieki tiek baroti un lai tuvāk iepazītos ar draudzīgākajiem no tiem! Lemuri - gan brūnie, sabozušies, dejojošie un vari, visi vēlēsies dabūt mūsu bānānus un darīs jebko. Tie leks uz mūsu galvām, pleciem, rokām. Daži kaķu lemuri būs gatavi doties arī izbraucienā ar kanoe laivu - tie iedēvēti par pirātiem - lemuriem!

Pusdienas ieturēsim Vakona Lodge.

Vakona rezervāta apmeklējums - Nīlas krokodili, bruņurupuči un dažādi rāpuļi.

Nakšņošana viesnīcā Andasibe Sifaka Lodge hotel.

 

  

 

5. diena, 07.11. - otrdiena

Kruīzs Pangales kanālā, ierašanās „Sapņu ligzdā” un atpūta pludmalē

Brokastis.

Pēc brokastīm mēs pametīsim Andasibe lietus mežu, brauksim uz austrumiem - uz mazu ciematu Manambato - vietu, kur kāpsim laiviņās, lai dotos jaukā kruīzā pa Pangales kanālu.

Redzēsim nelielus ciematiņus upes krastos... Kruīza noslēgumā ieradīsimies Aknin’ny Nofy, kas tulkojumā nozīmē „sapņu ligzda”. Iekārtosimies viesnīcā Palmarium hotel: https://www.palmarium.biz/. Viesnīca atrodas uz izolētas pussalas, tropu mežu ielokā, pludmales krastā. Viesnīcā iespējams baudīt īstu madagaskariešu ēdienu un mājās gatavotu rumu.

Naktī dosimies izbraucienā ar laivu uz nostāk esošu pussalu, lai redzētu Aye Aye jeb slaidpirksteni, kas ir nakts lemurs ar ļoti īpatnēju izskatu - ar tādām kā sikspārņa ausīm, vāveres asti un vienu pirkstu garāku par pārējiem. Ar šī garā pirksta palīdzību tas ir spējīgs atrast insektus zem koka mizas. Nakšņošana viesnīcā Palmarium hotel (Palmarium Reserve vai Palmarium Beach).

 

6. diena, 08.11. - trešdiena

Zvejnieku ciems un atpūta pie Indijas okeāna

Brokastis.

Šodien dosimies pastaigā pa Palmarium rezervātu - redzēsim vietējos lemurus, eksotiskus putnus un retus augus. Palmarium rezervāts ir populārs ar dažām te mītošām ļoti retām lemuru sugām. Rezervātā brīvā vaļā dzīvo 10 lemuru sugas, kā arī dažādi reptiļi, abinieki un krokodili. Pēcpusdienā ar laivu dosimies ekskursijā uz zvejnieku ciematu, kas atrodas uz zemes strēles starp Pangales kanālu un Indijas okeānu. Atgriešanās viesnīcā.

Brīvs laiks viesnīcā - iespējams peldēties kristāldzidrajā ezerā, iet pastaigās pa mežu, kur rotaļājas lemuri... Viesnīcā nereti spēlē vietējās madagaskariešu grupas - iespējams atpūsties bārā, klausoties vietējo mūziku, un vērot kā lemuri no tuvējiem kokiem nemanāmi spiego...

Nakšņošana viesnīcā Palmarium hotel (Palmarium Reserve vai Palmarium Beach).

 

 

 

7. diena, 09.11. - ceturtdiena

Ceļā uz paradīzi- Nosy Nato salu

Agri no rīta kāpsim ātrlaivā, lai dotos uz ziemeļiem pa Pangales kanālu uz Tamatave. Pa ceļam redzēsim zvejnieku apmetnes, kanoe laivas ar makšķerniekiem, bambusa plostus, kas pārvadā preces pa kanālu un krastā ciematu bērnus, kas priecīgi mums mās... Kafija, tēja un nelielas uzkodas pārbrauciena laikā.

Ieradīsimies Taomasina (arī Tamatave) - galvenajā Madagaskaras ostā, transfērs uz viesnīcu. Taomasina, kas nozīmē „sāļš” atrodas Ivondro līcī, bezgalīgas pludmales krastā. Tās koloniālā pagātne atspīd bulvāros, kas sastāv no senu celtņu kolonādēm. Palmu rindas un piejūras promenāde ar smalkiem restorāniem. Brokastis viesnīcā Neptune Hotel.

Dosimies tālāk ceļā uz mūsu atpūtas paradīzi - brauciens pa sauszemi un ar ātrumlaivu līdz nonākam Sainte Marie dienvidu salā Nosy Nato. Brauciens ar kanoe laivu līdz pat viesnīcas piestātnei. Iekārtošanās franču viesnīcā Bamboo village isle aux nattes.

Sainte Marie sala un tai pieguļošās salas ir kā mazs dārgakmens ar satriecošu dabas dažādību: ūdenskritumi, dabīgie baseini, kopti tropiskie meži un, protams, smalku smilšu pludmales, kuras apskalo tirkīzzils ūdens.

Nakšņošana Bamboo village isle aux nattes.

 

8., 9., 10. diena, 10.-12.11. Brīvas dienas atpūtai Nosy Nato salā

Brīvas dienas atpūtai Nosy Nato salā

Brokastis.

3 brīvas diena atpūtai Nosy Nato salas viesnīcā - Bamboo village isle aux nattes. Tā atrodas mierīgas azūra lagūnas krastā, ko koraļu rifi pasargā no viļņiem… Otrpus salai - 10 min. gājiena attālumā atrodas Sainte Marie šaurums un pludmales restorāns, no kura baudāma 40 km attālās Madagaskaras panorāma. Salas dienvidu daļā – 15 min. gājiena attālumā atrodas pludmale atklāta okeāna krastā. Sala ir maza, zaļa oāze ar sulīgu veģetāciju, pastaigu takām, plašu bāru un restorānu klāstu. Iespējams doties izbraucienā ar laiviņu apkārt salai vai uz Sainte Marie salu.

Brīvas dienas atpūtai - peldies, sauļojies, izbaudi vietējo virtuvi, malko kokteilīti palmu ēnā...

Nakšņošana Bamboo village isle aux nattes.

 

      

 

11. diena, 13.11. - pirmdiena

Pirātu diena

Brokastis.

Sainte Marie jeb Nosy Boraha tradicionāli zināma kā “Pirātu sala”.

Šodien ieskatīsimies salas raibajā pagātnē. Ekskursiju sāksim ar Madagaskaras senākas baznīcas (1837. g.) apmeklējumu, no šejienes paveras panorāmas skats uz Madame saliņu un Forbanu, kas bijusi pirātu patvērums. Ar kanoe dosimies uz Forbanu, uz senu pirātu kapsētu. 17. un 18. gadsimtos vairāk nekā 1000 pirātu šo salu sauca par savām mājām - gan nezināmie, gan slavenie pirāti - tādi kā kapteinis Viljams Kids un Rodas salas pirāts Tomas Tjū. Sala bija perfekta vieta, kur atpūsties jūras braucienu nogurdinātajiem bandītiem. Turklāt Madagaskaras sievietes mīlēja pirātus - viņu bagātības, naudas, zīda un citu jauko lietiņu dēļ… Pirātu kapsēta ir vienīgā legālā šāda veida kapsēta. Tā atrodas uzkalnā, kapakmeņus rotā dažādi gravējumi. Vienuviet atrodami 30 pirātu apglabājumi. Uzzināsiet vairāku šo pirātu dzīves stāstus!

Pusdienas restorānā skaistā vietā ar skatu uz lagūnu. Iespējams peldēties kamēr gaidām pusdienas! Pēcpusdienā atgriešanās viesnīcā.

Nakšņošana Bamboo village isle aux nattes.

 

 

 

12. diena, 14.11. - otrdiena

Atgriežamies Madagaskaras galvaspilsētā

Brokastis.

Brīvs rīts viesnīcā.

Transfērs uz netālu esošo lidostu un vietējais pārlidojums uz Antananarivu (plānots  plkst. 13:20).

Nakšņošana Paon D’Or Hotel, Tanas tuvumā.

 

13. diena, 15.11. - trešdiena

Ambohimanga karaliskais kalns, Tana

Brokastis.

Pirmajā dienas pusē dosimies uz Ambohimanga karalisko kalnu. Tanu ieksauj 12 svētie Imerinas jeb Madagaskaras karaļvalsts kalni, to virsotnēs dzīvojuši klani, kas vēlāk apvienojoties izveidoja vienu Madagaskaras karaļvalsti. Apmeklēsim iespaidīgo Ambohimanga Rova (UNESCO).

Atgriešanās un brīvais laiks pusdienām Tanā. Apmeklēsim šokolādes fabriku un skatu platformu.  Antananarivo Fotogrāfiju muzejā uzzināsim vairāk par dzīvi Madagaskarā 19. gs. beigās - 20. gs. sākumā.

Nakšņošana Paon D’Or Hotel, Tanas tuvumā.

 

14. diena, 16.11. - ceturtdiena

Krokodilu ferma un laiks doties mājup

Brokastis.

Šodien paciemosimies Krokodilu fermā Ivato - 3 hektāru plašā zaļajā oāzē raduši mājvietu ne tikai krokodili, bet vairāk nekā 80 dažādu sugu pārstāvji - čūskas, hameleoni, papagaiļi, bruņurupuči, sifakas lemuri, kā arī dažādi tropiskie augi un ziedi. Ievērības cienīgs ir Nīlas krokodils - pats lielākais plēsējs Madagaskarā. Krokodilus ir iespējams arī nodegustēt blakus esošajā Krokodilu tavernā - pieejami gan grilēti krokodili, gan krokodilu burgeri…

Brauciens uz lidostu. Lidojums mājup: Antananarivu – Stambula, plkst. 16:45-06:00 (13 h 15).

 

15. diena, 17.11. - piektdiena

Brokastis.

Plkst. 05:45 ielidojam Stambulā. Iespējams doties Turkish Airlines organizētajā ekskursijā Touristanbul – Stambulas iepazīšana no plkst. 08:00-11:30/12:00. Lidojums: Stambula - Rīga, plkst. 15:40-17:55 (3 h 15 min.).

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Antananarivu-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • vietējais pārlidojums: Sainte Marie-Antananarivu;
 • nododamā bagāža līdz 20 kg, rokas bagāža līdz 5 kg;
 • visi programmā minēties transfēri un pārbraucieni ar autobusu;
 • programmā minētās ekskursijas un pārbraucieni ar laivām;
 • nakšņošana viesnīcās ar iekļautām brokastīm;
 • pusdienas 4. un 13. dienā, kas minētas programmā;
 • visas ieejas maksas objektos, kuri minēti programmā;
 • Remiro travel grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi, kā arī angliski runājoši vietējie gidi nacionālajos parkos.

 

     Iespējamie papildu izdevumi:

 • pārējās ēdienreizes (katra ēdienreize vidēji 5-15 EUR);
 • iebraukšanas vīza iebraucot valstī: ~ 15 EUR;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA (skatīt šeit):

  .  optimālā programma ar ceļojuma anulāciju 700 EUR apmērā: 60.20 EUR - pers. līdz 64 g. / 120.40 EUR - pers. no 65-74 g;

  .  zelta programma ar maksimālo ceļojuma anulāciju 2500 EUR apmērā: 164.06 EUR - pers. līdz 64 g. / 303.11 EUR - pers. no 65-74 g;

 • dzeramnaudas vietējiem šoferiem un gidiem;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 510 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Valūta: 1 EUR = ~ 4000 MGA (Madagaskaras ariari)

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās. Pasē jābūt 3 tukšām lapām vīzu sadaļā.
Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam), ceļojot kopā ar vecākiem, ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 300 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 1200 EUR personai jāveic līdz 10.06.2023.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 05.09.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:
•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•    Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. (Var tikt piemērotas aviokompānijas soda sankcijas par vārda maiņu.)

 

Vakcinācija. Dodoties šajā ceļojumā, nav jāveic obligāta vakcinācija, tomēr pasaules veselības organizācija iesaka kā visur - potēties pret A un B hepatītu, difteriju un veikt profilakses pasākumus pret malāriju. Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients var uzzināt  Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinetā - Linezera iela 3, Rīga. Tālr. 67014560.

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 12 dalībnieki. Grupā plānoti 12-20 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel