Pārdots! Lemuru valstībā - Madagaskarā! Ar atpūtu paradīzes salā Nosy Nato!

15 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 06. - 20. novembris, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 0

Rīga-Antananarivu-Andasibe-Lemuru sala-AKANIN'NY NOFY-TOAMASINA-Nosy Nato-Forbana-Antananarivu-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
INFO:

Tikšanās 06.11.2019. Rīgas lidostā plkst. 10:00 iepretim Turkish Airlines bagāžas nodošanas galdiņiem.

Grupas vadītāja: Rovena, T. +371 29522939

 

 

     Nākamais ceļojums plānots 2020. g. novembrī!

 

     1. diena, 06.11. - trešdiena

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums 12:15-16:15 Stambula 02:20-15:20 Antananarivu.

 

2. diena, 07.11. - ceturtdiena

Ierašanās Madagaskarā

Plkst. 15:20 ierašanās Antananarivu jeb saīsinājumā Tana - Madagaskaras galvaspilsētā, kas tulkojumā nozīmē „tūkstošu pilsēta”. Vīzu nokārtošana lidostā.

Tālāk dosimies uz Andasibe - brauciens pa gleznainu ceļu, kas vīsies cauri nelieliem ciematiņiem, rīsu laukiem un tropu mežiem...

Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā Andasibe Lemurs lodge hotel. 2 naktis vienā viesnīcā!

 

3. diena, 08.11. - piektdiena

Lemuri un tropi

Brokastis.  

Agri no rīta Jūs pamodinās Indri skaļie kliedzieni. Šīs sugas lemuri līdzinās mazam bērnam pandas kostīmā ar pārsteiguma pilnu sejas izteiksmi. Agrās rīta stundās tie skaļi kliedzot, iezīmē savu teritoriju un tos var dzirdēt kilometriem tālu. Dažkārt vienuviet var dzirdēt pat desmit dažādu ģimeņu saucienus - citus tuvāk, citus tālāk...

Pēc brokastīm dosimies ekskursijā uz Indri rezervātu - Analamazaotra īpašo rezervātu. Indri ir lielākā un kolorītākā lemuru suga, ko Malagaši uzskata par svētu dzīvnieku. Daba rezervātā ir neticami daudzveida, tā ir mājvieta dažādām sugām.

Redzēsim Indri neticami veiklo (par spīti tā svaram!) lēcienu no koka uz koku, kliedzienu pavadībā.  Nereti ir iespēja satikt veselu Indri ģimenīti kopā, kā arī bieži var pamanīt vilnas lemurus un brūnos lemurus. Protams, arī šis rezervāts nav iedomājams bez hameleoniem, vardēm un citām dzīvām būtnēm.

Pēcpusdienā dosimies pastaigā pa Vondron'olonas Miaro Mitia Ala rezervātu, kas ir neskarta paradīze endēmiskiem dzīvniekiem un augiem - neskaitāmas vardu sugas apdzīvo kristāldzidrās upes krastus, savukārt, mežā var atrast hameleonus.

Mitsinjo (tulkojumā “skats nākotnē”) projekta apmeklējums - te iespējams redzēt reti sastopamos melnos Indri, kuri, iespējams, nāks Jums klāt, cerot uz kādu gardumu!

Pusdienas Andasibe dienas gaitā.

Pēc saulrieta vēlreiz atgriezīsimies Analamazaotra īpašajā rezervātā, lai redzētu nakts radījumus to darbībā, mēģināsim saskatīt peļlemuru Microcebus - mazāko no lemuriem.

Nakšņošana viesnīcā Andasibe Lemurs lodge hotel.

 

  

 

4. diena, 09.11. - sestdiena

Kruīzs Pangales kanālā, ierašanās „Sapņu ligzdā” un atpūta pludmalē

Brokastis.

Rīta pusē apmeklēsim jauko privāto rezervātu, kas zināms kā „Lemuru sala”, lai redzētu kā tā iemītnieki tiek baroti un lai tuvāk iepazītos ar draudzīgākajiem no tiem! Lemuri - gan brūnie, sabozušies, dejojošie un vari, visi vēlēsies dabūt mūsu bānanus un darīs jebko. Tie leks uz mūsu galvām, pleciem, rokām. Daudzi no lemuriem būs gatavi doties arī izbraucienā ar kanoe laivu - tie iedēvēti par pirātiem - lemuriem!

Pēc nesteidzīgām brokastīm mēs pametīsim Andasibe lietus mežu, brauksim uz austrumiem - uz mazu ciematu Manambato - vietu, kur kāpsim laiviņās, lai dotos jaukā kruīzā pa Pangales kanālu.

Redzēsim nelielus ciematiņus upes krastos... Kruīza noslēgumā ieradīsimies Aknin’ny Nofy, kas tulkojumā nozīmē „sapņu ligzda”. Iekārtosimies viesnīcā Palmarium hotel: https://www.palmarium.biz/. Viesnīca atrodas uz izolētas pussalas, tropu mežu ielokā, pludmales krastā. Brīvs vakars atpūtai - iespējams peldēties, sauļoties, iet pastaigās pa mežu, kur rotaļājas lemuri... Viesnīcā iespējams baudīt īstu madagaskariešu ēdienu un mājās gatavotu rumu.

Naktī dosimies pastaigā, lai redzētu Aye Aye jeb slaidpirksteni, kas ir nakts lemurs ar ļoti īpatnēju izskatu - ar tādām kā sikspārņa ausīm, vāveres asti un vienu pirkstu garāku par pārējiem. Ar šī garā pirksta palīdzību tas ir spējīgs atrast insektus zem koka mizas.

Nakšnošana viesnīcā Palmarium hotel. 2 naktis vienā viesnīcā!

 

5. diena, 10.11. - svētdiena

Zvejnieku ciems un atpūta pie Indijas okeāna

Dienu sāksim agri - plkst. 6:30, lai dotos pastaigā pa Palmarium rezervātu un redzētu vietējos lemurus, eksotiskus putnus un retus augus.

Pēc atgriešanās no pastaigas, baudīsim brokastis. Pēc brokastīm iespējams doties pastaigā pa ērti iestaigātām taciņām pa lietusmežu. No skatu platformas iespējams pārredzēt rezervātu un te esošo krokodilu ezeru, kā arī Ampitabe ezeru. Palmarium rezervāts ir populārs ar dažām te mītošām ļoti retām lemuru sugām. Rezervātā brīvā vaļā dzīvo 10 lemuru sugas, kā arī dažādi reptiļi, abinieki un krokodili. Pēcpusdienā ar laivu dosimies ekskursijā uz zvejnieku ciematu, kas atrodas starp Pangales kanālu un okeānu. Zvejnieku ciematā baudīsim pikniku ar svaigām jūras veltēm baltā smilšu pludmalē Indijas okeāna krastā. Iespējams peldēties un sauļoties.

Atgriešanās viesnīcā. Viesnīcā nereti spēlē vietējās madagaskariešu grupas - iespējams atpūsties bārā, klausoties vietējo mūziku, un vērot kā lemuri no tuvējiem kokiem nemanāmi spiego...

Nakšnošana viesnīcā Palmarium hotel.

 

 

 

6. diena, 11.11. - pirmdiena

Taomasinas vecpilsēta un pludmale

Brokastis.

Šodien kāpsim ātrlaivā, lai dotos uz ziemeļiem pa Pangales kanālu uz Tamatave. Pa ceļam piestāsim zvejnieku ciematā, redzēsim zvejnieku apmetnes, kanoe laivas ar makšķerniekiem, bambusa plostus, kas pārvadā preces pa kanālu un krastā ciematu bērnus, kas priecīgi mums mās...

Ieradīsimies Taomasina (arī Tamatave) - galvenajā Madagaskaras ostā, transfērs uz viesnīcu. Taomasina, kas nozīmē „sāļš” atrodas Ivondro līcī, bezgalīgas pludmales krastā. Tās koloniālā pagātne atspīd bulvāros, kas sastāv no senu celtņu kolonādēm. Palmu rindas un piejūras promenāde ar smalkiem restorāniem.

Dosimies vēl vienā piedzīvojumā uz Nacionālo parku Ivoilona. Parkā mājvieta ir desmit lemuru sugām  un dažādiem abiniekiem – vardēm un hameleoniem. Parka teritorijā ir pastaigu takas un dabīgie ūdens baseini.

Brīvais laiks pusdienām.

Pēcpusdienā Taomasinas iepazīšana (iespējams doties ar kājām vai ar trīsriteņiem). Vakarā iespējams baudīt pilsētas nakts dzīvi - restorāni, bāri, klubi un to fantastiskie dejotāji, kas uzstājas jau gadiem ilgi!

Nakšņošana viesnīcā L’hotel Neptune & SPA 4*, Taomasinā: https://annuaire.mg/hotel-neptune. Viesnīcas teritorijā atrodas baseins, blakus pludmale un vecpilsēta.

 

7. diena, 12.11. - otrdiena

Ierašanās paradīzē Nosy Nato salā

Brokastis.

Šodien dodamies ceļā uz mūsu atpūtas paradīzi - brauciens pa sauszemi un ar ātrumlaivu līdz nonākam Sainte Marie dienvidu salā Nosy Nato. Brauciens ar kanoe laivu līdz pat viesnīcas piestātnei. Iekārtošanās franču viesnīcā Baboo village isle aux nattes. http://www.baboo-village.com/en

Sainte Marie sala un tai pieguļošās salas ir kā mazs dārgakmenis ar satriecošu dabas dažadību: ūdenskritumi, dabīgie baseini, kopti tropiskie meži un, protams, smalku smilšu pludmales, kuras apskalo tirkīzzils ūdens.

Brīva pēcpusdiena atpūtai - peldies, sauļojies, izbaudi vietējo virtuvi, malko kokteilīti palmu ēnā...

Nakšņošana Baboo village isle aux nattes. 5 naktis vienā viesnīcā!

 

      

 

8. - 10. diena, 13. - 15.11. - trešdiena - piektdiena

Brīvas dienas atpūtai Nosy Nato salā

Brokastis.

3 brīvas diena atpūtai Nosy Nato salas viesnīcā - Baboo village isle aux nattes. Tā atrodas mierīgas azūra lagūnas krastā, ko koraļu rifi pasargā no viļņiem… Otrpus salai - 5 min. gājiena attālumā atrodas Sainte Marie šaurums un pludmales restorāns, no kura baudāma 40 km attālās Madagaskaras panorāma.  Salas dienvidu daļā- 15.min gājiena attālumā atrodas pludmale atklāta okeāna krastā. Sala ir maza, zaļa oāze ar sulīgu veģetāciju, labiekārtotām pastaigu takām, plašu bāru un restorānu klāstu.

 

Par papildus maksu (50 EUR pers., minimums 2 personas, ar jau iekļautām pusdienām) iespējams doties vienas dienas (no ~ plkst. 9:00-17:00) ekskursijās:

- ar laivu brauciens uz blakus esošo Ilots aux Sables salu jeb tulkojumā - smilšu salu. Kā nosaukums vēsta- sala veidota tikai no smiltīm, ko apskalo Indijas okeāns. No tās paveras skaists skats uz Svētas Marijas (Sainte Marie) salu. Idilliska atpūta- peldēšanās, snorkelēšana, niršana… Pikniks smilšu pludmalē.

- brauciens ar 4 x 4 “lielais austrumu aplis”- pārsteidzošie salas dabasskati: unikāls mežs, melnais ezers, orhideju paradīze, viegla pastaiga un pikniks līcī ar svaigiem jūras produktiem. Balto smilšu pludmale un smaragda lagūna.

- “Lielais ziemeļu aplis”- tropisks mežs ar sulīgi zaļu veģetāciju, Antanandava ūdenskrituma kaskādes… dabīgie ūdens baseini pašos salas ziemeļos - burvju vieta, kas rada ilūziju, ka esi pasaules galā…majestātiski viļņi piepilda baseinus, kurus klints barjera nomierina… Pusdienas dienas gaitā.

 

11. diena, 16.11. - sestdiena

Pirātu diena

Brokastis.

Sainte Marie jeb Nosy Boraha tradicionāli zināma kā “Pirātu sala”.

Šodien ieskatīsimies salas raibajā pagātnē. Ekskursiju sāksim ar Madagaskaras senākas baznīcas (1837. g.) apmeklējumu, no šejienes paveras panorāmas skats uz Madame saliņu un Forbanu, kas bijusi pirātu patvērums. Ar kanoe dosimies uz Forbanu, uz senu pirātu kapsētu. 17. un 18. gadsimtos vairāk nekā 1000 pirātu šo salu sauca par savām mājām - gan nezināmie, gan slavenie pirāti - tādi kā kapteinis Viljams Kids un Rodas salas pirāts Tomas Tjū. Sala bija perfekta vieta, kur atpūsties jūras braucienu nogurdinātajiem bandītiem. Turklāt Madagaskaras sievietes mīlēja pirātus - viņu bagātības, naudas, zīda un citu jauko lietiņu dēļ… Pirātu kapsēta ir vienīgā legālā šāda veida kapsēta. Tā atrodas uzkalnā, kapakmeņus rotā dažādi gravējumi. Vienuviet atrodami 30 pirātu apglabājumi. Uzzināsiet vairāku šo pirātu dzīves stāstus!

Pusdienas Madagaskaras restorānā ar skatu uz lagūnu. Pa ceļam uz mājām apstāsimies vietā, kur vietējie iegūst vaniļu, krustnagliņas, piparus un medu.

Nakšņošana Baboo village isle aux nattes.

 

 

 

12. diena, 17.11. - svētdiena

Agriežamies Madagaskaras galvaspilsētā

Brokastis.

Brīvs rīts viesnīcā.

Transfērs uz lidostu un vietējais pārlidojums uz Antananarivu plkst. 16:35.

Nakšņošana viesnīcā Paon d’Or 4*, Tanā. 2 naktis vienā viesnīcā!

 

13. diena, 18.11. - pirmdiena

Karaliskās un mūsdienu Tanas ielās

Brokastis.

Karaliskais kalns Ambohimanga Rova (UNESCO), kas bijis 15.-19.gs. Madagaskaras civilizācijas, karaļu un senču tradīciju liecinieks. Antananarivo Rova jeb pils kompleks. Skatu platforma pilsētas augstākajā punktā (450 m) un iepirkšanās iela.

Nakšņošana viesnīcā Paon d’Or 4*, Tanā.

 

14. diena, 19.11. - otrdiena

Krokodilu fermas apmeklējums un laiks doties mājup

Šodien paciemosimies Krokodilu fermā Ivato - 3 hektāru plašā zaļajā oāzē raduši mājvietu ne tikai krokodili, bet vairāk nekā 80 dažādu sugu pārstāvji - čūskas, hameleoni, papagaiļi, bruņurupuči, sifakas lemuri, kā arī dažādi tropiskie augi un ziedi. Ievērības cienīgs ir Nīlas krokodils - pats lielākais plēsējs Madagaskarā. Krokodilus ir iespējams arī nodegustēt blakus esošajā Krokodilu tavernā - pieejami gan grilēti krokodili, gan krokodilu burgeri…

Brauciens uz lidostu. Plkst. 16:55 lidojums mājup.

 

15. diena, 20.11. - trešdiena

Brokastis.

Plkst. 06:05 ielidojam Stambulā. Lidojums Stambula - Rīga 09:15-11:20.  

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar Turkish Airlines: Rīga – Antanarivu Rīga;
 • vietējais pārlidojums Nosy Boraha - Antanarivu;
 • nododamā bagāža līdz 20 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • visi programmā minēties transfēri un pārbraucieni ar komfortablu autobusu;
 • programmā minētās ekskursijas un pārbraucieni ar laivām;
 • nakšņošana viesnīcās ar iekļautām brokastīm;
 • pusdienas, kas minētas programmā;
 • visas ieejas maksas objektos, kuri minēti programmā;
 • Remiro travel grupas vadītāja un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi.

 

     Iespējamie papildus izdevumi:

 • pārējās ēdienreizes (katra ēdienreize vidēji 10-20 EUR);
 • iebraukšanas vīza iebraucot valstī: ~ 35 EUR;
 • ekskursijas brīvajās dienās Nosy Boraha salā: 50 EUR - katra ekskursija ar iekļautām pusdienām;
 • ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, pers. līdz 75 g.: 15 EUR - standarta programma / 35 EUR - zelta programma. No 76 g. - dārgāk, jāpiesakās atsevišķi.

 

Piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 450 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

 

Valūta: 1 EUR = ~ 4000 MGA (Madagaskaras ariari)

 

Nav obligātas vakcinācijas prasības, tomēr pasaules veselības organizācija iesaka kā visur - potēties pret A un B hepatītu, difteriju un veikt profilakses pasākumus pret malāriju.

 

 

Pieteikšanās ceļojumam:

 • līgums starp klientu vai tā pārstāvi un ceļojumu biroju;
 • 300 EUR avansa iemaksa personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 1200 EUR jāveic ne vēlāk kā līdz 10.06.2019.;
 • pilnīgs norēķins jāveic ne vēlāk kā līdz 05.09.2019.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās. Pasē jābūt 3 tukšām lapām vīzu sadaļā.
Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai).

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    atsakoties no ceļojuma tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;

•    ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100 – 75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    ja 75 – 45 dienas, tiek ieturēti 75%  no ceļojuma summas;
•    ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. (Var tikt piemērotas aviokompānijas soda sankcijas par vārda maiņu.)

 

 

Atcerieties, ka...
Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.
Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
Ceļojuma cena var palielināties atkarībā no ceļu nodokļu, degvielas cenas un EUR kursa pieauguma.
Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.
Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.
Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines