Maroka ar atpūtu Marokas dienvidu pērlē - Agadiras kūrortā!

Kolorītā Marakeša un smilšu pilis Varzazātē, Atlasi kalnu pārejas, okeāna piekraste, ūdenskritums, un berberu ciemi... Cenā jau iekļautas arī visas ieejas maksas, brokastis, 1 pusdienas un 6 vakariņas!

8 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 02. - 09. novembris, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Agadira-Savīra-Marakeša-Ouzoud-Marakeša-Varzazāte-Tizi-N-Tichka-Ait Benhadū-Varzazāte-Taourirt Kasbah-Varzazāte-Taliouine-Tarudanta-Agadira-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Cenā jau iekļautas arī visas ieejas maksas, brokastis, 1 pusdienas un 6 vakariņas!

Vidējā gaisa temperatūra novembrī Agadirā ir +24 C.

 
 
Grupas vadītāja: Baiba Līviņa

 

1. diena, 02.11. - sestdiena

Laiks doties ceļā!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga - Agadira, plkst. 09:00-13:45 (6 h 45 min.).

Transfērs uz Savīru (Essaouira). Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā). Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Cote Ocean Mogador, Savīra (Essaouira).

 

2. diena, 03.11. - svētdiena

Savīra, Marakeša

Brokastis.

Savīra (Essaouira) - kādreizējā Mogadora, ko mūsdienās raksturo koši balti nami un daudzkārtainos haikos satinušās sievietes. Tā ir ostas pilsēta, kam aizsardzības nolūkos tika būvēti divi jūras bastioni - nocietinājumi. Sqala de la ville - piekrastes ieliņa, kas ir iemīļota vieta pastaigām saulrietā. Savīras medīna ir šauru ieliņu labirints, Medīnas centrā ir Lielā mošeja. Tālāk uz ziemeļiem ir milzīgais tirgus Souk Jdid.

Pārbrauciens uz Marakešu.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā). Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Almas, Marakešā. 3 naktis vienā viesnīcā!

 

     

 

3. diena, 04.11. - pirmdiena

Marakeša

Brokastis. Marakeša ir eksotiska pilsēta ar izteikti tradicionālu dzīvesveidu, esot šeit, rodas sajūta, ka esi tālu prom no realitātes un visas pārējās pasaules. Rozā sarkanīgās pilsētas sienas uz balto Atlasa kalnu fona, skaņas, ko rada bungu rīboņa, dziedātāju balsis, tirgotāju skaļie atlaižu solījumi, un smarža, kas virmo gaisā no gatavotās pārtikas un svaigi plūktajiem apelsīniem... tas viss rada savdabīgu ansambli, kas apbur ikvienu.
Marakešas apskates ekskursija - Koutoubia mošeja, krāšņie Mažorela dārzi un austrumu tirgus ar tā neskaitāmajām bodītēm un šaurajām ieliņām starp tām.

Vakariņas restorānā ar brīnišķīgu skatu uz Jemaa El Fnaa (iekļautas cenā). Džema El Fnā (UNESCO) - vecpilsētas galvenais laukums. Galvenais laukums kalpo kā tikšanās vieta jau kopš 14. gs. un ir populārs ar dažnedažādiem nelieliem priekšnesumiem, kas tur notiek pastāvīgi - dziedātāji, pasaku stāstītāji, čūsku dīdītāji, dziednieki un faķīri piesaista garāmgājēju uzmanību. Pēcpusdienā līdz ar apelsīnu sulu tirgotāju nozušanu, laukumā parādās dažādas lauku virtuvītes, piepildot gaisu ar ēdienu un garšvielu smaržu.

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Almas, Marakešā.

 

4. diena, 05.11. - otrdiena

Ouzoud ūdenskritums
Brokastis.
Krāšņais Ouzoud ūdenskritums. Berberu ciems un pērtiķi. Brīvais laiks pie ūdenskrituma, baudot tā neaptveramo skaistumu.
Pusdienas (iekļautas cenā) ūdenskrituma tuvumā.

Atgriešanās Marakešā. Nakšņošana viesnīcā Hotel Almas 3* Marakešā.

 

          

 

5. diena, 06.11. - trešdiena

Varzazāte

Brokastis.

Dosimies ceļā uz tuksnesi! Sākotnēji brauksim pārsteidzoši skaisto Augsto Atlasu kalnu virzienā, šķērsojot augstāko pāreju - “Tizi-N-Tichka” Marokā. Foto pauzes pa ceļam. Attālinoties no lielpilsētām, mainīsies ainava - nelielas apmetnes, vienkāršas mājiņas un kasbahs - būvētas tradicionāli no dubļiem un salmiem. Berberu ciemi.

Ait Benhadū cietokšņpilsēta (UNESCO) ar tās izrobotajiem torņiem un tumši sarkanajām sienām. Pie upes redzēsim nocietinājumus, kas dekorēti ar skaistām arkām un ģeometriskām figūrām. Otrpus nocietinājumiem atrodas nelielas dzīvojamās mājiņas, kurās joprojām dzīvo berberu ģimenes. Ait Benhadū reiz bijusi zelta, sāls un vergu tirgotāju karavānu apstāšanās vieta karavānu maršrutā, kas vijies cauri Sahāras tuksnesim.

Varzazāte jeb kā tautā tiek saukta „durvis uz tuksnesi”, no skata atgādina smilšu mājiņu pasaku valstību, tā ir populārs brīvdienu kūrorts un iecienīta filmu uzņemšanas vieta.

Taourirt Kasbah jeb Glaoui nocietinājums un terase ar tuksnešaino skatu no tā, izmantota tādu filmu uzņemšanā kā Gladiators un Aleksandrs Lielais. Oscar Studios.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā). Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Perle du Sud, Varzazātē.

 

6. diena, 07.11. - ceturtdiena

Varzazāte - Taliouine - Agadira

Brokastis.

Dosimies ceļā uz Tarudantu - sauktu arī par mini Marakešu. Pa ceļam piestāsim nelielā pilsētiņā Taliouine, kur tiek audzēts safrāns. Apbrīnosim šeit esošos ģeoloģiskos veidojumus.

Tarudantas pilsētas vaļņi paceļas Sussas upes ielejas vidū - reģionā, ko no citiem Marokas reģioniem atdala Augsto Atlasu un Anti Atlasa kalnu grēdas. Pateicoties kalnu grēdām, reģions ir pasargāts no smilšu vētrām un nodrošināts ar ūdens plūsmu, šeit ir daudz krāšņu dārzu un zaļu pagalmu, kas Tarudantu padara par vienu no skaistākajām Dienvidmarokas pilsētām. Šis ir arī Marokas visauglīgākais reģions.
Pateicoties tās vēsturiskajai indigo, cukura un kokvilnas tirdzniecībai, Tarudanta ir bijusi kārdinājums daudziem iekarotājiem. Tā tiek dēvēta arī par “apelsīnu paradīzi” un “cukura dzimteni”. Tās vecpilsēta līdz pat šiem laikiem nav būtiski mainījusies, saglabājot mazpilsētas šarmu.

Apmeklēsim tirgu un atklāsim dārgumus, kas slēpjas mazo ieliņu stendos. Šeit jūs atradīsiet lieliskas rotaslietas un interesantas sudraba vērtslietas. Berberu tirgus ar visa veida vietējo amatnieku izstrādājumiem. Noteikti jāapmeklē vietējo zālīšu, olīvu un medus tirgotāji!

Dosimies tālāk uz Marokas kūrortpilsētu Agadiru. Ierašanās viesnīcā Borjs Hotel Suites & SPA.

 

  

 

7. diena, 08.11. - piektdiena

Atpūta saulainajā Agadiras kūrortā

Brokastis.

Iepazīsim Agadiru - sākot no romantiskās pludmales promenādes, līdz pat modernajai un noslogotajai ostai. Iepazīsim gan seno, gan moderno Agadiru, uzzinot interesantus faktus par pilsētas vēsturi, un baudot satriecošo panorāmas skatu no cietokšņa. Brīvais laiks pirkumu veikšanai.

Brīva pēcpusdiena atpūtai Agadirā. Okeāna, smilšu pludmales un saules siltuma baudīšana. Agadira ir Marokas viesmīlīgākā un populārākā pilsēta. 20 km gara smilšu pludmale ar visdažādākajām izklaides un atpūtas iespējām. Šeit pieejami visa veida ūdens sporta veidi - gan izbraucieni ar kuģīšiem, gan daivings. Iespējams atpūsties pie viesnīcas baseina vai baudīt kokteilīti terasē ar skatu uz okeānu…
Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā). Nakšņošana plānota viesnīcā Borjs Hotel Suites & SPA, Agadirā.

 

8. diena, 09.11. - sestdiena

Agadira

Brokastis.

Brīvs rīts atpūtai Agadirā. Transfērs uz lidostu. Lidojums: Agadira - Rīga, plkst. 14:45-21:15 (4 h 30 min.).

 

  

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Agadira-Rīga (ekonomiskā klase). Ēdināšana un dzērieni lidojumu laikā tiek piedāvāti par papildu maksu;
 • nododamā bagāža - 23 kg personai, rokas bagāža - 8 kg;
 • programmā visi paredzētie pārbraucieni un ekskursijas;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā gida (angliski ar tulkojumu uz latv.val.) pakalpojumi visa ceļojuma garumā;
 • 7 naktis labās 3* un 4* viesnīcās Marokā;
 • 7 brokastis, 6 vakariņas un 1 pusdienas;
 • visas ieejas maksas objektos, kas paredzētas programmā.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • pārējās ēdienreizes, dzērieni ēdienreižu laikā;
 • dzeramnaudas vietējam gidam un šoferim: ~ 3 EUR dienā no personas;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA optimālā programma* (skatīt): 15.86 EUR - pers. līdz 64 g. / 31.71 EUR - pers. no 65-74 g.;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu (SGL): 200 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

*Ceļojuma veselības apdrošināšana ir obligāta! Ja klients neizvēlas pievienot ceļojuma apdrošināšanu kā papildu pakalpojumu, iegādājoties ceļojumu no Remiro travel, tad klientam ir pienākums to noformēt pašam citā apdrošināšanas kompānijā un atsūtīt ceļojumu apdrošināšanas polises numuru Remiro travel.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
 • Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam), ceļojot ar vismaz vienu no vecākiem, ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai) vai ieraksts par radniecību vecāka pasē. Ceļojot bez vecākiem, papildus jābūt viena vecāka notariāli apstiprinātai pilnvarai.

! Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļošanai Marokā!

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus: vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk;
 • veikt 200 EUR rezervācijas maksu personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 500 EUR personai jāveic līdz 01.07.2024.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 01.09.2024.
 • Savstarpēji raktiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   atsakoties no ceļojuma, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•   ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-30 dalībnieki.
 • Ceļojuma veselības apdrošināšana ir obligāta. Ja klients neizvēlas pievienot ceļojuma apdrošināšanu kā papildu pakalpojumu, iegādājoties ceļojumu no Remiro travel, tad klientam ir pienākums to noformēt pašam citā apdrošināšanas kompānijā - šajā gadījumā Remiro travel neuzņemas atbildību par medicīniskajām vai citām izmaksām, ja tās radīsies klientam ceļojuma laikā.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel