(PĀRDOTS!) Ceļojums pa Maroku…

Cenā jau iekļautas ekskursijas, ieejas maksas un programmā minētā ēdināšana!

9 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 19. - 27. novembris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: Nav brīvu vietu (Garantēts!)

Rīga-Stambula-Marakeša-Ouzoud ūdenskritums-Kasablanka-Rabata-Volubilis-Fēsa-Atlasa kalni-Erfuda-Ifrāna-Midelta-Tiz Ntagham pāreja-Ziz aiza-Ziz ieleja-Erfuda-Merzūga-SAHĀRAS TUKSNESIS-TODRE KANJONS-DĀDISES IELEJA-SKŪRAS OĀZE-VARZAZĀTE-Marakeša-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Zemestrīču radītie postījumi Marokā neietekmēs plānoto ceļojuma maršrutu, ceļojums notiks!

 
 
Grupas vadītāja: Baiba
 
 

1. diena, 19.11. - svētdiena

Laiks doties ceļā!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.
Lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga - Stambula, plkst. 11:35-16:00 (4 h 25 min).

Lidojums: Stambula - Marakeša, plkst. 19:25-22:35 (5 h 10 min).

Transfērs uz viesnīcu Marakešā.

Plānota nakšņošana viesnīcā Hotel Relax Marrakech 3* Marakešā.

 

2. diena, 20.11. - pirmdiena

Ouzoud ūdenskritums

Brokastis.

Ouzoud ūdenskritums. Berberu ciems un pērtiķi. Brīvais laiks pie ūdenskrituma, baudot tā neaptveramo skaistumu.
Pusdienas (iekļautas cenā) ūdenskrituma tuvumā. Pārbrauciens Kasablanku.

Plānota nakšņošana viesnīcā Hotel Relax Hotel Casa voyageurs 3* Kasablankā.

 

 

3. diena, 21.11. - otrdiena

Kasablanka, Rabata, Volubilis

Brokastis.

Kasablanka ir milzīga, moderna metropole ar vairāk nekā 3 miljoniem iedzīvotāju, tā lepojas ar visattīstītākās pilsētas Ziemeļāfrikā statusu. Kasablankas iepazīšanas ekskursija. Hasana II mošeja, kas ir vissvarīgākais apskates objekts Kasablankā un paceļas virs okeānam atkarotas zemes. Tās izmērs ir elpu aizraujošs - mošeja lepojas ar pasaulē garāko minaretu (210 m) un iespēju uzņemt vairāk kā 100.000 ticīgo.

Pārbrauciens  uz Rabatu. Iepazīstam Marokas krāsas - mirdzoši zilā, zaļā un baltā. Rabata - Marokas karalistes galvaspilsēta un oficiālā viņa majestātes karaļa Hassana II rezidence. Neliela Rabatas pilsētas apskates ekskursija.

Volubilis (oleandru ielejas) apmeklējums. Te aug karātu koki un atrodas lieliski saglabājušās senās Romas impērijas pilsētas drupas ar fantastiskām mozaīkām.

Pārbrauciens uz Fēsu.

Vakariņas (iekļautas cenā) un nakšņošana plānota vietējā stila viesnīcā Riad Ghita Fēsā, 2 naktis. https://www.riadghita.com (numuriņi ir dažādi noformēti un atrodas vairākās ēkās).

 

4. diena, 22.11. - trešdiena

Fēsa

Brokastis.
Fēsa - visvecākā Marokas pilsēta, kas bijusi Marokas galvaspilsēta vairāk nekā 400 gadu garumā. Tagad tā ir Marokas iedvesmas, reliģijas un kulinārijas centrs. Tajā atrodami Marokas arhitektūras visiespaidīgākie veikumi. Fēsas autentiskā vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. To veido ap 9000 šauru ieliņu labirints, no kurām daudzas tikai tik platas, lai pa tām varētu pārvietoties ēzelis vai mūlis, kas ir vienīgie pārvietošanās līdzekļi vecpilsētā! Nejjarin strūklaka, mauru arhitektūras pērles, populārā, krāšņā miecētava un pārbagātais tirgus, keramika un agaves zīds...
Pusdienas ar marokāņu virtuvi (iekļautas cenā).
Nakšņošana viesnīcā Riad Ghita Fēsā.

 

5. diena, 23.11. - ceturtdiena

Atlasa kalni, to pārejas, ielejas un aizas...

Brokastis.
Izbaudīsim vidējo un augsto Atlasa kalnu skaistos skatus ceļā uz dateļu festivālu pilsētu Erfudu.
Kafijas pauze Ifrānā, kas lepojas ar skaistām strūklakām un avotiem...
Azrou - berberu apmetnes, kas atrodas Marokas lielākā ciedru meža vidū... šeit, iespējams, redzēsim arī berberu pērtiķus!
Turpināsim ceļu uz Mideltu cauri pārsteidzoši skaistajiem Atlasu kalniem, šķērsosim Tiz Ntalgham pāreju un Ziz aizu... tuvojoties tuksnesim, redzēsim kā dabas skati turpina mainīties... nepārspējami skaistā Ziz ieleja un foto pauzes pa ceļam.
Pusdienu pauze ceļmalas restorānā.
Pēcpusdienā ierašanās Erfudā. Pārbrauciens uz Marokas Sahāras oāzi - Merzūgu.
Vakariņas (iekļautas cenā) un nakšņošana plānota jaukā viesnīcā Kasbah Mohayut (https://www.hotelmohayut.com/), kas atrodas netālu no tuksneša smilšu kāpām un sniedz iespēju atveldzēties viesnīcas baseinā.

Nakšņošana viesnīcā Kasbah Mohayut.

 

 
 

6. diena, 24.11. - piektdiena

Sahāras tuksnesis, Todre kanjons, Dādises ieleja, Skūras oāze

Brauciens kamieļu mugurās pa Merzūgas smilšu kāpām (iekļauts cenā), lai redzētu sauli austam jaunai dienai... Te atrodas arī pēdējā apmetne Sahāras tuksnesī...
Atgriešanās viesnīcā, brokastis.
Brauciens uz Varzazāti (Quartazazate), pa ceļam redzēsim Tinghir pilsētiņu, kur top berberu sudrabs un paklāji, un Todre kanjonu - ar augstām klintīm un šauru eju starp tām... Todre kanjons radies upēm „izgraužot eju” starp klintīm 40 km garumā. Pēdējie 600 m ir visiespaidīgākie - šeit eja starp klintīm ir tikai 10 m plata un cietās klints sienas gar ejas malām paceļas 160 m augstumā... Neilgas pastaigas un foto pauzes pa ceļam.
Pusdienu pauze.
Brauksim cauri Dādises ielejai, kur saskatāmas majestātiskas smilšu pilis un iespaidīgi akmens veidojumi. Rožu ieleja.
Varzazāte jeb kā tautā tiek saukta „durvis uz tuksnesi”, no skata atgādina smilšu mājiņu pasaku valstību, tā ir populārs brīvdienu kūrorts un iecienīta filmu uzņemšanas vieta.
Vakariņas (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Oscar Hotel by Atlas Studio, Varzazātē.

 

7. diena, 25.11. - sestdiena

Nepārspējamā Varzazāte
Brokastis.
Varzazātes apskates ekskursija. Ait Benhadū cietokšņpilsēta (UNESCO) ar tās izrobotajiem torņiem un tumši sarkanajām sienām. Pie upes redzēsim nocietinājumus, kas dekorēti ar skaistām arkām un ģeometriskām figūrām. Otrpus nocietinājumiem atrodas nelielas dzīvojamās mājiņas, kurās joprojām dzīvo berberu ģimenes. Ait Benhadū reiz bijusi zelta, sāls un vergu tirgotāju karavānu apstāšanās vieta karavānu maršrutā, kas vijies cauri Sahāras tuksnesim.
Glaoui nocietinājums, kura torņos mitinās stārķi. Nocietinājuma terase ar tuksnešaino skatu no tā, izmantota tādu filmu uzņemšanā kā Gladiators un Aleksandrs Lielais.
Brauciens uz Marakešu.

Vakariņas (iekļautas cenā) un nakšņošana plānota vietējā viesnīcā Hotel Almas Marakešā. https://www.hotelalmasmarrakech.com.

 

  

 

8. diena, 26.11. - svētdiena

Marakešas eksotiskie dārzi un austrumu tirgus
Brokastis.
Marakeša ir eksotiska pilsēta ar izteikti tradicionālu dzīvesveidu, esot šeit, rodas sajūta, ka esi tālu prom no realitātes un visas pārējās pasaules. Rozā sarkanīgās pilsētas sienas uz balto Atlasa kalnu fona, skaņas, ko rada bungu rīboņa, dziedātāju balsis, tirgotāju skaļie atlaižu solījumi, un smarža, kas virmo gaisā no gatavotās pārtikas un svaigi plūktajiem apelsīniem... tas viss rada savdabīgu ansambli, kas apbur ikvienu.
Marakešas apskates ekskursija - Koutoubia mošeja, krāšņie Mažorela dārzi un austrumu tirgus ar tā neskaitāmajām bodītēm un šaurajām ieliņām starp tām, Džema El Fnā (UNESCO) - vecpilsētas galvenais laukums. Galvenais laukums kalpo kā tikšanās vieta jau kopš 14. gs. un ir populārs ar dažnedažādiem nelieliem priekšnesumiem, kas tur notiek pastāvīgi - dziedātāji, pasaku stāstītāji, čūsku dīdītāji, dziednieki un faķīri piesaista garāmgājēju uzmanību. Pēcpusdienā līdz ar apelsīnu sulu tirgotāju nozušanu, laukumā parādās dažādas lauku virtuvītes, piepildot gaisu ar ēdienu un garšvielu smaržu. Brīvs laiks suvenīru iegādei.

Atvadu vakariņas restorānā (iekļautas cenā).
Transfērs uz lidostu. Lidojums: Marakeša - Stambula, plkst. 23:35-06:40 (5 h 05 min).

 

9. diena, 27.11. - pirmdiena

Plkst. 06:05 ielidojam Stambulas lidostā. Iespējams piedalīties Turkish Airlines organizētajā bezmaksas Stambulas apskates ekskursijā Touristanbul no plkst. 08:00-11:30/12:00. Lidojums: Stambula - Rīga, plkst. 15:45-18:00 (3 h 15 min).

Cenā iekļauts:

 • lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Marakeša-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase). Ēdināšana un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • nododamā bagāža - 30 kg personai, rokas bagāža - 8 kg;
 • programmā visi paredzētie pārbraucieni un ekskursijas;
 • brauciens ar kamieļiem pa Merzougas kāpām;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā gida (angliski ar tulkojumu uz latv.val.) pakalpojumi visa ceļojuma garumā;
 • 7 naktis labās 3* un 4* viesnīcās Marokā;
 • 7 brokastis, 5 vakariņas, 2 pusdienas (Fesā un pie Ouzoud ūdenskrituma);
 • visas ieejas maksas objektos, kas paredzētas programmā.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • pārējās ēdienreizes, dzērieni ēdienreižu laikā;
 • dzeramnaudas vietējam gidam un šoferim, kopā ~ 3 EUR dienā: ~ 30 EUR; vietējiem gidiem objektos: 1 EUR no braucēja;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA (skatīt šeit):

  .  optimālā programma (ar ceļojuma anulāciju 700 EUR apmērā): 36.62 EUR - pers. līdz 64 g. / 73.23 EUR - pers. no 65-74 g;

  .  zelta programma (ar ceļojuma anulāciju 1425 EUR apmērā): 102.03 EUR - pers. līdz 64 g. / 189.80 EUR - pers. no 65-74 g;

 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu (SGL): 200 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.

 

! Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļošanai Marokā!

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 100 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 600 EUR personai jāveic līdz 01.08.2023.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 25.09.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 


Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. 
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-24 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel