Maroka… ar atpūtu Marokas dienvidu pērlē - Agadiras kūrortā! (Pieteikšanās līdz 29.09.!) (3 vietas!)

Kolorītā Marakeša, smilšu pilis Varzazātē un atpūta Agadiras kūrortā pie Atlantijas okeāna...

10 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 06. - 15. novembris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 3 brīvas vietas (Garantēts!)

Rīga-Stambula-Marakeša-Tizi-N-Tichka-Ait Benhadū-Varzazāte-Taliouine-Tarudanta-Agadira-Savīra-Marakeša-Ouzoud ūdenskritums-Marakeša-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Zemestrīču radītie postījumi Marokā neietekmēs plānoto ceļojuma maršrutu, ceļojums notiks!

 

Grupas vadītāja: Tamāra

Vidējā gaisa temperatūra novembrī Agadirā ir +24 C.

 

1. diena, 06.11. - pirmdiena

Laiks doties ceļā!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar Turkish Airlines: Rīga - Stambula, plkst. 18:50-23:15 (3 h 25 min.).

Transfērs uz viesnīcu. Nakts tranzītviesnīcā Stambulā.

 

2. diena, 07.11. - otrdiena

Sveika, Maroka! Senā un kolorītā Marakeša

Transfērs uz lidostu. Lidojums: Stambula - Marakeša, plkst. 11:50-15:10 (5 h 20 min.).

Marakeša ir eksotiska pilsēta ar izteikti tradicionālu dzīves veidu, esot šeit, rodas sajūta, ka esi tālu prom no realitātes un visas pārējās pasaules. Okersarkanīgās pilsētas sienas uz balto Atlasa kalnu fona, skaņas, ko rada bungu rīboņa, dziedātāju balsis, tirgotāju skaļie atlaižu solījumi, un smarža, kas virmo gaisā no gatavotās pārtikas un svaigi plūktajiem apelsīniem... Tas viss rada savdabīgu ansambli, kas apbur ikvienu. Vēsturiskās Marakešas apskates ekskursija - Koutoubia mošeja, Bahia pils un vecpilsētas galvenais laukums - Džema El Fnā (UNESCO). Galvenais laukums kalpo kā tikšanās vieta jau kopš 14. gs. un ir populārs ar dažnedažādiem nelieliem priekšnesumiem, kas tur notiek pastāvīgi - dziedātāji, pasaku stāstītāji, čūsku dīdītāji, dziednieki un faķīri piesaista garāmgājēju uzmanību. Pēcpusdienā līdz ar apelsīnu sulu tirgotāju nozušanu, laukumā parādās dažādas lauku virtuvītes, piepildot gaisu ar ēdienu un garšvielu smaržu…

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Almas Hotel, Marakešā.

 

     

 

3. diena, 08.11. - trešdiena

Sahāras tuksnesis un smilšu pilis Varzazātē

Brokastis.

Dosimies ceļā uz tuksnesi! Sākotnēji brauksim pārsteidzoši skaisto Augsto Atlasu kalnu virzienā, šķērsojot augstāko pāreju - “Tizi-N-Tichka” Marokā. Foto pauzes pa ceļam. Attālinoties no lielpilsētām, mainīsies ainava - nelielas apmetnes, vienkāršas mājiņas un kasbahs - būvētas tradicionāli no dubļiem un salmiem.

Ait Benhadū cietokšņpilsēta (UNESCO) ar tās izrobotajiem torņiem un tumši sarkanajām sienām. Pie upes redzēsim nocietinājumus, kas dekorēti ar skaistām arkām un ģeometriskām figūrām. Otrpus nocietinājumiem atrodas nelielas dzīvojamās mājiņas, kurās joprojām dzīvo berberu ģimenes. Ait Benhadū reiz bijusi zelta, sāls un vergu tirgotāju karavānu apstāšanās vieta karavānu maršrutā, kas vijies cauri Sahāras tuksnesim.

Varzazāte jeb kā tautā tiek saukta „durvis uz tuksnesi”, no skata atgādina smilšu mājiņu pasaku valstību, tā ir populārs brīvdienu kūrorts un iecienīta filmu uzņemšanas vieta.

Taourirt Kasbah jeb Glaoui nocietinājums un terase ar tuksnešaino skatu no tā, izmantota tādu filmu uzņemšanā kā Gladiators un Aleksandrs Lielais.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Perle du Sud, Varzazātē.

 

4. diena, 09.11. - ceturtdiena

Zaļā oāze Tarudanta

Brokastis.

Dosimies ceļā uz Tarudantu - sauktu arī par mini Marakešu. Pa ceļam piestāsim nelielā pilsētiņā Taliouine, kur tiek audzēts safrāns. Apbrīnosim šeit esošos ģeoloģiskos veidojumus.

Tarudantas pilsētas vaļņi paceļas Sussas upes ielejas vidū - reģionā, ko no citiem Marokas reģioniem atdala Augsto Atlasu un Anti Atlasa kalnu grēdas. Pateicoties kalnu grēdām, reģions ir pasargāts no smilšu vētrām un nodrošināts ar ūdens plūsmu, šeit ir daudz krāšņu dārzu un zaļu pagalmu, kas Tarudantu padara par vienu no skaistākajām Dienvidmarokas pilsētām. Šis ir arī Marokas visauglīgākais reģions.
Pateicoties tās vēsturiskajai indigo, cukura un kokvilnas tirdzniecībai, Tarudanta ir bijusi kārdinājums daudziem iekarotājiem. Tā tiek dēvēta arī par “apelsīnu paradīzi” un “cukura dzimteni”. Tās vecpilsēta līdz pat šiem laikiem nav būtiski mainījusies, saglabājot mazpilsētas šarmu.

Apmeklēsim tirgu un atklāsim dārgumus, kas slēpjas mazo ieliņu stendos. Šeit jūs atradīsiet lieliskas rotaslietas un interesantas sudraba vērtslietas. Berberu tirgus ar visa veida vietējo amatnieku izstrādājumiem. Noteikti jāapmeklē vietējo zālīšu, olīvu un medus tirgotāji!

Dosimies tālāk uz Marokas kūrortpilsētu Agadiru.

Ierašanās plānota viesnīcā Borjs Hotel Suites & SPA. Brīvs vakars atpūtai kūrortpilsētā.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Borjs Hotel Suites & SPA (3 naktis), Agadirā.

 

          

 

5. diena, 10.11. - piektdiena

Marokas dienvidu pērle - Agadira

Brokastis.

Iepazīsim Agadiru - sākot no romantiskās pludmales promenādes, līdz pat modernajai un noslogotajai ostai. Iepazīsim gan seno, gan moderno Agadiru, uzzinot interesantus faktus par pilsētas vēsturi, un baudot satriecošo panorāmas skatu no cietokšņa.

Brīva pēcpusdiena atpūtai Agadirā. Okeāna, smilšu pludmales un saules siltuma baudīšana. Agadira ir Marokas viesmīlīgākā un populārākā pilsēta. 20 km gara smilšu pludmale ar visdažādākajām izklaides un atpūtas iespējām. Šeit pieejami visa veida ūdens sporta veidi - gan izbraucieni ar kuģīšiem, gan daivings, gan sērfings.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Borjs Hotel Suites & SPA, Agadirā.

 

6. diena, 11.11. - sestdiena

Atpūta saulainajā Agadiras kūrortā

Brokastis.

Brīva diena atpūtai Agadirā. Iespējams atpūsties pie viesnīcas baseina vai baudīt kokteilīti terasē ar skatu uz okeānu…

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Borjs Hotel Suites & SPA, Agadirā.

 

  

 

7. diena, 12.11. - svētdiena

Savīra, Marakeša

Brokastis.

Brauciens uz Marakešu. Savīra (Essaouira) - kādreizējā Mogadora, ko mūsdienās raksturo koši balti nami un daudzkārtainos haikos satinušās sievietes. Tā ir ostas pilsēta, kam aizsardzības nolūkos tika būvēti divi jūras bastioni - nocietinājumi. Sqala de la ville - piekrastes ieliņa, kas ir iemīļota vieta pastaigām saulrietā. Savīras medīna ir šauru ieliņu labirints, Medīnas centrā ir Lielā mošeja. Tālāk uz ziemeļiem ir milzīgais tirgus Souk Jdid.

Brīvs laiks pusdienām.

Pārbrauciens uz Marakešu.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Almas Hotel, Marakešā.

 

8. diena, 13.11. - pirmdiena

Ouzoud ūdenskritums

Brokastis.

Brauciens uz Ouzoud ūdenskritumu.

Ouzoud ūdenskritums. Berberu ciems un pērtiķi. Brīvais laiks pie ūdenskrituma, baudot tā neaptveramo skaistumu. Pusdienas (iekļautas cenā) ūdenskrituma tuvumā.

Atgriešanās Marakešā.

Vakariņas viesnīcā (iekļautas cenā).
Nakšņošana plānota viesnīcā Almas Hotel, Marakešā.

 

9. diena, 14.11. - otrdiena

Marakeša

Brokastis.

Izrakstīšanās no numuriņiem.

Krāšņie Mažorela un Menora dārzi un austrumu tirgus ar tā neskaitāmajām bodītēm un šaurajām ieliņām starp tām. Brīvs laiks pastaigai pa Marakešas ieliņām, kā arī pēdējo suvenīru iegādei.

Transfērs uz Marakešas lidostu. Piedāvātais lidojums: Marakeša - Stambula, plkst. 16:00-23:00 (5 h ). Transfērs un nakšņošana tranzītviesnīcā Stambulā.

 

10. diena, 15.11. - trešdiena

Sveika, Rīga!

Transfērs uz lidostu. Lidojums: Stambula - Rīga, plkst. 08:30-10:45 (3 h 15 min.).

 

   

Cenā iekļauts:

 • aviopārlidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Marakeša-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju, nododamā bagāža - 30 kg, rokas bagāža - 8 kg.;
 • programmā visi paredzētie pārbraucieni un ekskursijas;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā gida pakalpojumi (angļu val., ar tulkojumu uz latviešu val.) visa ceļojuma garumā;
 • nakšņošana 3*-4* viesnīcās ar iekļautām brokastīm (divvietīgos numuriņos);
 • 1 pusdienas pie ūdenskrituma un 7 vakariņas Marokas viesnīcās;
 • visas ieejas maksas objektos, kas paredzēti programmā.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • pārējās ēdienreizes;
 • dzērieni ēdienreižu laikā;
 • dzeramnaudas vietējam gidam un šoferim (parasti ~ 3 EUR dienā no personas);
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA (info šeit):

  .  optimālā programma (ar ceļojuma anulāciju 700 EUR apmērā): 40.69 EUR - pers. līdz 64 g. / 81.37 EUR - pers. no 65-74 g;

  .  zelta programma (ar ceļojuma anulāciju 1400 EUR apmērā): 108.78 EUR - pers. līdz 64 g. / 203.56 EUR - pers. no 65-74 g;

 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 150 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.


! Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļošanai Marokā!

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 200 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 500 EUR jāveic līdz 20.07.2023.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 15.09.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. Aviobiļetei vārda maiņa iespējama ne vēlāk kā 14 dienas pirms ceļojuma par papildu maksu: 100 EUR.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 18 dalībnieki. Grupā plānoti 18-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Brauciens tiek organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskajiem norādījumiem, kādi ir šobrīd spēkā. Ja kāds objekts Covid-19 neparedzamu apstākļu dēļ nav pieejams apskatei vai sarežģī tekošu, normālu pārējo objektu apskati, tas tiek aizvietots ar citu.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel