Pārdots! Visa Meksika - no Mehiko līdz Maiju rivjērai un atpūta Kankūnā!

Ekskursijas un ieejas maksas iekļautas cenā!

13 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 19. - 31. janvāris, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 0

Rīga-Stambula-Mehiko-Teotivakāna-Puebla-Uahaka-Monte Alban-Santa Maria del Tule-Tehuantepeka-Sumidero kajons-San Cristobal de las Casas-Tzotzil indiāņu ciems-San Juan Chamula-Palenke-Kampeči-Ušmala-Merida-Čičen-Ica-Valodolida-Kankūna-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
INFO:

Tikšanās 19.01.2020. Rīgas lidostā plkst. 10:00 pretī Turkish Airlines bagāžas nodošanas galdiņiem, lidojums uz Stambulu.

Grupas vadītāja: Rovena, T.: +371 29522939

 

 

1. diena, 19.01. - svētdiena

Ceļojums var sākties!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar Turkish Airlines: Rīga – Stambula, plkst. 12:15-16:15 (3 h); Stambula – Mehiko, plkst. 21:45-04:00 (15 h 15 min.).

 

2. diena, 20.01. - pirmdiena

Sveika, Meksika!

Plkst. 4:00 ielidojam Mehiko pilsētā. Transfērs uz viesnīcu Mehiko. Brīva diena atpūtai pēc pārlidojuma. Nakšņošana Mehiko pilsētā, plānots viesnīcā Astor hotel 4*.

 

3. diena, 21.01. - otrdiena

Mehiko, senā indiāņu svētnīca Teotivakāna

Brokastis.

Mehiko  - vienas no pasaulē lielākas megapoles, iepazīšana. Elitāri rajoni un graustu rajoni, ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību būvēti debesskrāpji un nelielas dzīvojamās mājiņas – viss kopā rada šo kontrastu bagāto Mehiko pilsētu. Centrālais Zokalo laukums - otrs lielākais laukums pasaulē, ir pilsētas sirds un vieta, kur sāka veidoties Mehiko. Lieliska arheoloģijas ansambļa ieskautā laukuma plašā panorāma padara to par vienu no skaistākajiem antīkajiem laukumiem pasaulē. No vienas laukuma puses paceļas Nacionālā pils ar Diego Riveras freskām… Centrā Katedrāle, kas ir lielākā Latīņamerikā, būvēta uz acteku tempļa pamatiem, kas dienu no dienas pamazām grimst… Braucot pa vienu no skaistākajām Mehiko ielām - Reformu ielu, nonāksim Antropoloģijas un Vēstures ultramodernajā muzejā, kas pazīstams visā pasaulē, pateicoties vērtīgajiem eksponātiem. Olmeki, tolteki, teotivakānieši, maiji, zapoteki, acteki – tās ir tikai dažas no pirmskolumba Meksikas indiāņu kultūrām, kuru bagātības un vēstures liecības var aplūkot muzejā…

Teotivakāna, viena no visvairāk pieminētajām un apmeklētajām arheoloģijas vietām Mehiko tuvumā. Grandiozās Mēness un Saules (trešā lielākā pasaulē) piramīdas ir liecības par tautu, kas šeit izveidoja ievērojamu reliģijas rituālo centru, bet nav zināmi visi “kad” un “kāpēc” šī kultūra izzuda… Uzkāpsim šo seno, sakrālo celtņu virsotnēs, lai palūkotos uz pilsētu no augšas.

Atgriešanās viesnīca Astor hotel 4* Mehiko.

 

 

4. diena, 22.01. - trešdiena

Puebla, kaktusu parks, Uahaka

Brokastis.

Brauciens uz Pueblu. Leģenda vēsta, ka eņģeļi parādījuši vietu, kur jābūvē pilsēta. Dabas ainavām bagāto ceļu uz šo “eņģeļu pilsētu” apsargā divi vulkāni, Popokatepetls un Istaksivatls, kuru sniegotās virsotnes sniedzās augstu debesīs. Pati pilsēta pārsteigs ar koloniālo arhitektūru un vēsturiskajiem pieminekļiem, kas iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojumu sarakstā.

Pilsēta tiek dēvēta arī par Meksikas gastronomisko galvaspilsētu - šeit gatavoto gardo ēdienu dēļ!

Brīvais laiks pusdienām.

Caur kalnaino un kaktusu audzēm bagāto Vidusmeksikas apgabalu vijas ceļš uz saulaino Uahakas ieleju. Pa ceļam foto pauze ar gigantiskajiem kaktusiem.

Uahakas iespaidīgā baroka stilā būvētā Santo Domingo baznīca ar zelta plāksnēm dekorēto interjeru ir vēl viens meksikāņu dievbijības apliecinājums. Pastaiga pa krāsaino pilsētiņu. Acis priecēs dažādie tekstila, keramikas, koka un metāla darinājumi.

Nakšņošana viesnīcā La noria centro historico Oaxaca 4*, Uahakā.

 

5. diena, 23.01. - ceturtdiena

Monte Alban, Santa Maria del Tule, senais koks un meckala degustācija

Brokastis.

Monte Alban - antīkais ceremoniju centrs, kas bijusi pati pirmā apdzīvotā vieta Mezoamerikā un tūkstoš gadu garumā spēlējis nozīmīgu politisku un ekonomisku lomu Sapoteku civilizācijas attīstībā. Tas atrodas kalna virspusē ar lielisku skatu uz apkārtni un Uahakas pilsētu.

Nelielas pilsētiņas, Santa Maria del Tule, apskate. Pilsētiņā atrodas viens no pašiem vecākajiem kokiem Meksikā – El Tule, kas šobrīd ir 2000 gadus vecs un plešas 14 m diametrā.

Apmeklēsim vietējo ražotni, lai noskaidrotu vai meckals garšo tāpat kā tekila? Uzzināsim meckala rašanās tehnoloģiju un degustēsim! Būs iespēja arī nogaršot kāpurus, kurus tradicionāli  pievieno meckalai, vai ceptus sienāzīšus.

Pēc degustācijas, pa kalnu ceļiem, kas šķērso Agaves laukus, dosimies uz Tehuantepeku. Nakšņošana viesnīcā Calli 3*.

 

6. diena, 24.01. - piektdiena

Brauciens ar laiviņu pa Sumidero kanjonu, San Cristobal vecpilsēta

Brokastis.

Rīta pusē dosimies uz Sumidero kajonu, kas iekļauts TOP 20 pasaules skaistāko kanjonu nominācijā. Vienu no skaistākajām Meksikas upēm, Grihalvas upi, ieskauj tūkstoš metrus augstas klintis, veidojot trīsdesmit kilometru garu kanjonu. Ekskursija ar laivu 1000 m dziļajā kanjonā. Vērosim neskarto dabu visapkārt - krokodili, pērtiķīši, dažādas putnu sugas…

Tālāk dosimies uz San Cristobal de las Casas - gleznainu koloniālo pilsētu, kas atrodas skuju mežiem klātu kalnu ieskautā ielejā. Pilsētas tuvumā dzīvo seno indiāņu pēcnācēji. Vakarā brīvais laiks pastaigām pa vecpilsētas ielām, kur gaisā virmo intensīvais Čiapas kafijas aromāts… Nelielie veikaliņi, kur tirgo rotaslietas darinātas no nefrīta un vietējā dzintara.

Nakšņošana 4 * viesnīcā Casa Cristobal, San Cristobal de las Casas.

 

 

 

7. diena, 25.01. - sestdiena 

San Juan Chamula, Palenke

Brokastis.

Dienu iesāksim ar neliela Tzotzil indiāņu ciema apmeklējumu tepat San Cristobal de las Casas pilsētas tuvumā. San Juan Chamula un tās baznīca, kurā savienojušies šķietami nesaderīgie katoļu rituāli un pirmsspānijas pagānisms. Tālāk dosimies uz Palenke pilsētu, pa ceļam vērojot to, cik ātri Meksikas daba var mainīties - no skujkoku mežiem līdz aizaugušiem subtropu džungļiem. Ierašanās un nakšņošana Palenki, viesnīcā Nututun 4*.

 

8. diena, 26.01. - svētdiena

Senā maiju pilsēta Palenke, ūdenskritums un krāšņā Kampeči

Brokastis.

Palenke - viena no galvenajām maiju civilizācijas pilsētām, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Senā pilsēta atrodas uz ar džungļiem apaugušiem pauguriem. Agrās rīta stundās pilsētas drupas klāj bieza miglas kārta, var dzirdēt netālu esošā avota kluso čalošanu… Tālumā nereti atskan kāds jaguāra rūciens vai mērkaķa bļāviens. Dabas varenība kopā ar senajām drupām šai vietai piešķir sevišķu enerģētiku. Šeit var apskatīt vairākas piramīdas un augstākās sabiedrības dzīvojamās ēkas, kā arī dažādas rituālu un upurēšanas vietas. Tie ir tikai 10%, kas tikuši atsegti un pārējā pilsētas daļa vēl joprojām slēpjas zem aizaugušās zaļās džungļu masas kopš 7. gadsimta, kad pilsēta pārstāja eksistēt. 

Pa ceļam pauze pie skaista, ar kaskādēm bagāta ūdenskrituma. Iespējama veldzējoša pelde tajā.

Pārbrauciens uz Kampeči - cietokšņa pilsētu, tā būvēta jau 1540. gadā, to savulaik apsēduši pirāti, par kuru pastrādātajiem varoņdarbiem nostāsti klīst vēl tagad. Pastaiga pa koloniālajām, krāsainajām ieliņām.

Nakšņošana viesnīcā Mision Campeche 4*, Kampeči.

 

  

 

9. diena, 27.01. - pirmdiena

Majestātiskā Ušmala, Merida

Brokastis.

Majestātiskā Ušmala (UNESCO) par kuru klīst leģendas. Viena no tām vēsta, ka 40 m augstā Burvja piramīda tikai uzcelta 1 nakts laikā! Valdnieka pils, Bruņurupuču nams, Baložu pils, Sieviešu klosteris... Vēlāk pārcelsimies spāņu aristokrātu pasaulē un apmeklēsim senu villu.  Pārbrauciens uz Meridu. Jukatānas štata galvaspilsēta Merida - šarmanta ar šaurām ieliņām, koloniālā laika ēkām, ēnainiem parkiem. Tiek saukta par Balto pilsētu, jo būvniecībā izmantots baltais kaļķakmens un gaišās krāsas.

Iekārtošanās viesnīcā Hotel Residencial 4 *, Meridā. Vakara pastaiga pa koloniālo pilsētu.

 

10. diena, 28.01. - otrdiena

Maiju centrs Čičen-Ica, Valodolida

Brokastis.

Brauciens uz Jukatānas pussalu, lai apskatītu tās galveno dārgumu - Čičen-Icu (UNESCO). Šī senā pilsēta ir atzīta par vienu no  jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem. Kukulkana piramīdas, lielākais pasaulē bumbu spēļu lauks Pok-ta-pok, observatorija, Jaguāru māja un Svētā aka, kas tika izmantota reliģiozām ceremonijām un upurēšanai. Maiju priesteri šo garīgo ceremoniju un rituālu centru būvējuši, balstoties uz izcilām zināšanām ne tikai celtniecībā, bet arī matemātikā un astronomijā. Par to liecina īpašie piramīdu izmēri, pakāpienu skaits un novietojums pret noteiktu debess pusi.

Pārbrauciens uz Kankūnu,  pa ceļam pauze un pastaiga Valodolidas pilsētā.

Ierašanās Kankūnā, iekārtošanās viesnīcā Beachscape Kin Ha Villas & Suites Cancún 4*: https://en.beachscape.com.mx/.  Šika viesnīca pašā jūras krastā! Blakus pienbalta smilšu pludmale un mierīgā, tirkīzzilā Karību jūra…

 

 

 

11. diena, 29.01. - trešdiena

Atpūta Kankūnā

Brokastis un brīva diena atpūtai.

Neskatoties uz to, ka Kankūna ir pavisam jauna pilsēta, tā jau ir pārtapusi par vienu no slavenākajiem kūrortiem pasaulē. Kankūna dalās divās daļās: viena atrodas kontinentā, otra izvietota uz zemes mēles, kas savienota ar kontinentu ar diviem tiltiņiem un nodalīta no tā ar Ničuptes ezeru. Uz šīs šaurās zemes strēles, kas iestiepusies Karību jūrā, atrodas arī mūsu viesnīca!

Pilsētā ir plaša restorānu izvēle, diskotēkas, komerciālie centri, veikali ar suvenīriem un daudzveidīgas sporta un ūdens izklaides. Gar piekrasti stiepjas Maiju Lielais Koraļļu Rifs, kas ir otrs lielākais Koraļļu rifs pasaulē aiz Austrālijas Lielā Barjerrifa. Siltie tropu klimata ūdeņi veicina koraļļu augšanu, vairošanos un bagātas zemūdens pasaules veidošanos. Krāsaino zivju un lielisko zemūdens ainavu bagātība aicina šeit aizrautīgos zemūdens peldēšanas cienītājus no visas pasaules.

Tiem, kas vēlas dienu pavadīt viesnīcā Karību jūras krastā vai pie baseina, iespējams iegādāties FB paketi, kas iekļaus arī pusdienas, vakariņas un visāda veida nacionālos dzērienus baseina bārā.

Atpūta un nakšņošana viesnīcā Beachscape Kin Ha Villas & Suites Cancún 4*.

 

12. diena, 30.01. - ceturtdiena

Laiks doties mājup

Transfērs uz lidostu. Lidojums: Kankūna - Stambula, plkst. 10:10-06:15 (12 h 5 min.).

 

13. diena, 31.01. - piektdiena

Esam mājās

Ielidojam Stambulā plkst. 6:15. Lidojums: Stambula – Rīga, plkst. 9:20-11:20 (3 h).

 

 

Ceļojums mazā grupā - līdz 15 ceļotājiem!

Cenā iekļauts:

 • lidojums: Rīga-Stambula-Mehiko un Kankūna-Stambula-Rīga ar aviokompāniju Turkish Airlines;
 • 2 x 23 kg nododamā bagāža, 8 kg rokas bagāža;
 • programmā minētie transfēri, pārbraucieni, ekskursijas;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos;
 • grupas vadītāja un vietējā krievu valodā runājoša gida pakalpojumi;
 • nakšņošana programmā minētajās 4* viesnīcās divvietīgos numuriņos ar brokastīm;
 • brauciens ar laivu kanjonā;
 • dzeramais ūdens pārbraucienu laikā.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • ceļojumu medicīniskā apdrošināšana: nepieciešamā programma: 22 EUR, optimālā programma: 32 EUR;
 • personīgie tēriņi un ēdienreizes, kas nav iekļautas cenā;
 • Kankūnas viesnīcā iespējams iegādāties FB paketi (iekļautas pusdienas, vakariņas, nacionālie dzērieni pie baseina): 66 USD (62 EUR) / personai/nakts;
 • dzeramnaudas vietējam šoferim un gidam: ~ 30 USD apmērā;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 360 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

 

Viesnīcā tiek piedāvāta FB pakete par papildus maksu- 66 USD (62 EUR) personai/nakts.
FB pakete iekļauj:
- bufetes tipa brokastis, pusdienas, vakariņas no 7:00-23:00 "Albufera" restorānā;
- "La Palapa" restorāna uzkodas baseina un pludmales zonā;
- vietējā ražojuma alkoholiskos dzērienus no 11:00-23:00 saskaņā ar restorānu grafikiem.
FB pakete  neiekļauj:
- apkalpošanu numuriņā;
- pusdienas vai vakariņas "La Palapa" restorānā;
- kafijas pauzes "Cafe Terraza".

 

LR pilsoņiem ir bezvīzu režīms ar Meksiku.

LR nepilsoņiem ir nepieciešama izziņa par dzīvesvietu LR.

 

Pieteikšanās ceļojumam:

 • līgums starp klientu vai tā pārstāvi un ceļojumu biroju;
 • 300 EUR avansa iemaksa personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • 1200 EUR otrā iemaksa līdz 20.08.2019.;
 • pilnīgs norēķins jāveic ne vēlāk kā līdz 05.11.2019.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 Dodoties ceļojumā atceries:

 • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 20. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.

 

Atteikšanās no ceļojuma:

•    atsakoties no ceļojuma, tiek ieturēta pirmā avansa iemaksa 200 EUR (personai) apmērā;
•    ja līdz brauciena sākumam atlikušas 120 - 90 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    ja 90 - 45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines