Meksika. Senās piramīdas, pazemes senotes un atpūta Maiju Rivjērā: Kankūnā un Plaja del Karmena!

15 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 03. - 17. novembris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 3400.00
Cena bez aviobiļetes: 2400.00 (avio jāpērk pašam)

Rīga-Stambula-Kankūna-Tuluma-Bakalara lagūna-Špuhil-Kalakmula-Palenke-Misol Ha-Kampeči-Ušmala-Merida-Čičen-Ica-Plaja del Karmena-Kankūna-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Cena: 2400 EUR + aviobiļete 1000 EUR turp un atpakaļ (iespējams iegādāties kā papildu pakalpojumu pie Remiro travel). Cena kopā ar aviobiļeti: 3400 EUR.

 

1. diena, 03.11. - piektdiena

Ceļojums var sākties!

Ceļotājiem, kas ceļos ar Turkish Airlines reisu (iespējams iegādāties kā papildu pakalpojumu), satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Piedāvātais lidojums ar Turkish Airlines: Rīga - Stambula, plkst. 19:00-23:15 Stambula - Kankūna 02:15-13:05. Nakts lidmašīnā.

 

2. diena, 04.11. - sestdiena

Sveika, Meksika! Brīva diena Kankūnā.

Plkst. 13:05 ielidojam Kankūnā. Neskatoties uz to, ka Kankūna ir pavisam jauna pilsēta, tā jau ir pārtapusi par vienu no slavenākajiem kūrortiem pasaulē. Kankūna dalās divās daļās: viena atrodas kontinentā, otra izvietota uz zemes mēles, kas savienota ar kontinentu ar diviem tiltiņiem un nodalīta no tā ar Ničuptes ezeru. Uz šīs šaurās zemes strēles, kas iestiepusies Karību jūrā, atrodas arī mūsu viesnīca!

Transfērs uz viesnīcu. Brīva pēcpusdiena atpūtai omulīgā viesnīcā Karību jūras krastā.

Atpūta un nakšņošana plānota viesnīcā Beachscape Kin Ha Villas & Suites Cancún 4*.

 

3. diena, 05.11. - svētdiena

Atpūta Kankūnā pie Karību jūras

Brokastis.

Diena atpūtai Kankūnā. Viesnīcā ir pludmales restorāns, kur baudīt pusdienas, vakariņas vai kādu kokteilīti, pienbalta smilšu pludmale ar tirkīzzilu, mierīgu lagūnu un baseins. Pludmales krēslu un dvieļu izmantošana ir bezmaksas. Pastaigas attālumā atrodas Kankūnas tūrisma centrs ar suvenīru veikaliem, restorāniem un tās populāro naktsdzīvi!

Atpūta un nakšņošana plānota viesnīcā Beachscape Kin Ha Villas & Suites Cancún 4*.

 

4. diena, 06.11. - pirmdiena

Uz klints dzegas esošā Tuluma un septiņkrāsu Bakalara lagūna

Brokastis.

Šodien apmeklēsim mūsu pirmo Maiju civilizācijas atstāto dārgumu - Tulumu.

Tulumas drupas atrodas uz 12 m augstas klints, ko apskalo tirkīzzilā Karību jūra.

Bakalara lagūna jeb septiņkrāsu lagūna, kas atmirdz dažādu toņu zilganās, zaļganās un tirkīza nokrāsās. Un, jā - tā ir tieši tik zila, cik zila tā izskatās bildēs! Radusies vairāku senošu apvienošanās rezultātā, ieguvusi ezera statusu, kas ir 42 km garšs un vien 2 km plats tā platākajā vietā. Izbrauciens ar laiviņu pa lagūnu, apskatot senotes, dabīgās sēra vannas un baudot pilnīgu mieru...

Pārbrauciens uz Špuhil. Atpūta un nakšņošana plānota viesnīcā - ekopilsētiņā Chicanná Ecovillage Resort 4*: https://www.chicannaecovillageresort.com/en.

 

 

 

5. diena, 07.11. - otrdiena

Kalakmula, pārbrauciens uz Palenki

Brokastis.

Brauciens uz seno Kalakmulu jeb maiju valodā „Čūskas valstību”. Šī tropu džungļu ieskautā un kādreiz varenā Maiju pilsēta bija Tikalas sāncense. Senās pilsētas iespaidīgākā celtne ir skaistais templis - vairāk nekā 45 metrus augsta piramīda, kuras iekšpusē atradās 4 kapenes. Šo maiju arhitektūras pērli ieskauj īsti džungļi, un to ir grūti sasniegt, tāpēc, nokļūstot šajā senajā pilsētā, jūs jutīsieties kā īsti atklājēji!

Pa ceļu serpentīniem dosimies tālāk uz džungļos apslēpto Palenki. Pa ceļam redzēsim vietējo indiāņu ikdienas dzīves skatus.

Ierašanās un nakšņošana mājiņās viesnīcā Nututun 4*: https://www.nututun.com/en/photos/ Viesnīcas teritorijā ir gan baseins, gan “dabīgais baseins” - dabīgas izcelsmes peldvieta, jauks restorāns ar nelielu terasi, uz kura iespējams omulīgi pasēdēt, nobaudot kādu kokteilīti. Nereti var izdzirdēt kādu netālu džungļos dzīvojošo zirnekļpērtiķu bļāvienu...

 

6. diena, 08.11. - trešdiena

Senā maiju pilsēta Palenke, Misol Ha ūdenskritums un krāšņā Kampeči

Brokastis.

Seno maiju lielpilsēta Palenke - viena no galvenajām maiju civilizācijas pilsētām, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Senā pilsēta atrodas uz ar džungļiem apaugušiem pauguriem. Agrās rīta stundās pilsētas drupas klāj bieza miglas kārta, var dzirdēt netālu esošā avota kluso čalošanu… Tālumā nereti atskan kāds jaguāra rūciens vai mērkaķa bļāviens. Dabas varenība kopā ar senajām drupām šai vietai piešķir sevišķu enerģētiku. Šeit var apskatīt vairākas piramīdas un augstākās sabiedrības dzīvojamās ēkas, kā arī dažādas rituālu un upurēšanas vietas. Tie ir tikai 10%, kas tikuši atsegti un pārējā pilsētas daļa vēl joprojām slēpjas zem aizaugušās zaļās džungļu masas kopš 7. gadsimta, kad pilsēta pārstāja eksistēt. Piramīdās var uzkāpt, baudot skatu, kas paveras!

Iespaidīgais Misol Ha ūdenskritums. Iespējama veldzējoša pelde tajā un pat zem tā kaskādēm!

Pusdienu pauze nomaļā restorānā Meksikas līča krastā. Kamēr gaidām pasūtījumu, iespējams peldēties!

Pārbrauciens uz pirātu pilsētu Kampeči - cietokšņa pilsētu, tā būvēta jau 1540. gadā, to savulaik apsēduši pirāti, par kuru pastrādātajiem varoņdarbiem nostāsti klīst vēl tagad. Pastaiga pa koloniālajām, krāsainajām ieliņām. Vakarā iespējams atpūsties kājāmgājēju ieliņas kafejnīcu terasēs…

Nakšņošana plānota pašā Kampeči centrā - elegantā viesnīcā Plaza Campeche 4*: https://hotelplazacampeche.com.

 

   

 

7. diena, 09.11. - ceturtdiena

Majestātiskā Ušmala, rozā flamingo populācijas un Merida

Brokastis.

Majestātiskā Ušmala (UNESCO) par kuru klīst leģendas. Viena no tām vēsta, ka 40 m augstā Burvja piramīda tika uzcelta 1 nakts laikā! Valdnieka pils, Bruņurupuču nams, Baložu pils, Sieviešu klosteris...

Tālāk dosimies uz Selestunas Biosfēras rezervātu, kas populārs ar neskaitāmiem rozā flamingo! Laivinieks mūs izvizinās pa mangrovju audzēm. Redzēsim flamingo, gārņus, pelikānus un, iespējams, pat krokodilus!

Pārbrauciens uz Meridu. Jukatānas štata kultūras galvaspilsēta Merida - šarmanta ar šaurām ieliņām, koloniālā laika ēkām, ēnainiem parkiem. Tiek saukta par Balto pilsētu, jo būvniecībā izmantots baltais kaļķakmens un gaišās krāsas.

Iekārtošanās un nakšņošana plānota modernā viesnīcā El Espanol Montejo 4 *, Meridā: www.elespanoldemontejo.com.mx Vakara pastaiga pa koloniālo pilsētu.

 

8. diena, 10.11. - piektdiena

Maiju centrs Čičen-Ica un pelde Ikiles senotē

Brokastis.

Jukatānas pussalas galvenais dārgums - Čičen-Ica (UNESCO). Šī senā pilsēta ir atzīta par vienu no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem. Kukulkana piramīda-kalendārs, lielākais pasaulē bumbu spēļu lauks Pok-ta-pok, observatorija, Jaguāru māja un Svētā aka, kas tika izmantota reliģiozām ceremonijām un upurēšanai. Maiju priesteri šo garīgo ceremoniju un rituālu centru būvējuši, balstoties uz izcilām zināšanām ne tikai celtniecībā, bet arī matemātikā un astronomijā. Par to liecina īpašie piramīdu izmēri, pakāpienu skaits un novietojums pret noteiktu debess pusi.

Pelde Ikiles senotē - pazemes karsta avots, kas atrodas 26 m pazemē, līdz tā apakšējai peldēšanas platformai izcirstas kāpnes, tomēr peldoties, varam redzēt zilās debesis virs mums! Brīvais laiks peldei senotē un pusdienām restorānā pie senotes.

Tekilas degustācija Tekilas ražotnē, kur šī nacionālā dzēriena ražošanā izmanto senas receptes!

Pārbrauciens uz Playa del Karmena kūrortpilsētu. Iekārtošanās plānota viesnīcā Hotel Casa de las flores 3* un atpūta pie Karību jūras.

 

 

9. - 13. diena, 11. - 15.11. - sestdiena - trešdiena

5 dienu garumā atpūta kūrortā Plaja del Karmena viesnīcā ar iekļautām brokastīm.

Viesnīca Hotel Casa de las Flores 3* -  hacienda jeb senu aristokrātu villas tipa viesnīca ar komfortabliem un krāšņiem numuriņiem pastaigas attālumā no pludmales un kājāmgājēju avēnijas (5-tās avēnijas). Viesnīcas teritorijā ir neliels baseins.

Brīvajā laikā iespējams doties kādā no ekskursijām:

 • Xcaret parku - piemērots visa vecuma ceļotājiem: ūdens atpūta (pludmale, baseini, pazemes upes), dažādi priekšnesumi, bagātīga flora un fauna, kā arī iespēja iepazīt dažādus vietējos dzīvniekus. (Cena 1 pers.: ~ 170 USD / transfēri, ieejas biļetes un bufetes veida pusdienas.) https://www.xcaret.com/en/attractions-xcaret/
 • uz Meksikāņu ballīti Xoxomiloco: meksikāņu vakariņas uz krāšņās trajinera laivas, dziesmas un dejas meksikāņu tradicionālās mūzikas pavadībā, tekila un alus visa vakara garumā (Cena 1 pers.: ~ 130 USD).
 • Xplor aktīvās atpūtas parku: peldēšana pa pazemes upēm, peldēšana ar pūšļiem, laišanās pa trosēm, brauciens ar bagijiem... (Cena 1 pers.: ~ 150 USD / transfēri, ieejas biļetes un bufetes veida pusdienas.) https://www.xplor.travel/en/xplor-activities/
 • Brauciens uz Kozumelas salu. Kozumela sala atrodas tieši iepretim Plaja del Karmena kūrortam.
 • Rio Secreto, pazemes upes apmeklējums. Upe izveidojusies vairākām alām apvienojoties, te ir tūkstošiem stalaktītu un stalagmītu, un cauri plūst kristāltīrs ūdens. https://www.riosecreto.com

Un citas ekskursijas - izbraucieni ar kuģīšiem, braucieni uz senotēm, piemēram:

Cenote Zacil-Ha: https://cenotesworld.com/en/cenotes-in-Tulum-Quintana-Roo/Cenote-Zacil-Ha/

Cenote Calavera: https://cenotesworld.com/en/cenotes-in-Tulum-Quintana-Roo/Cenote-Calavera/

Cenote Yaxmuul: https://cenotesworld.com/en/cenotes-in-Tulum-Quintana-Roo/Cenote-Yaxmuul/

Ekskursijas būs iespējams iegādāties uz vietas.

 

14. diena, 16.11. - ceturtdiena

Laiks doties mājup.

Brokastis. Transfērs uz lidostu. Programmā piedāvātais lidojums: Kankūna - Stambula, plkst. 14:45-10:35 (11 h 50 min.).

 

15. diena, 17.11. - piektdiena

Ielidojam Stambulā plkst. 10:35. Lidojums: Stambula - Rīga, plkst. 16:00-18:10 (3 h 10 min.).

 

 

Cenā iekļauts:

 • programmā minētie transfēri, pārbraucieni, ekskursijas;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • nakšņošana programmā minētajās viesnīcās 2-vietīgos numuriņos ar brokastīm. Ģimenēm tiek piedāvāti numuriņi ar divām 2-vietīgām gultām - numuriņā var nakšņot max. 4 personas;
 • izbraucieni ar laivām (Bakalāra lagūnā un Selestunas rezervātā).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Aviopārlidojums. Piedāvājam papildus iegādāties programmā piedāvāto lidojumu ar aviokompāniju Turkish Airlines: 1000 EUR pers. Rīga-Stambula-Kankūna-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase). Ēdināšana un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju. Iekļauti 2 gab. x 23 kg nododamā bagāža (ieteicams ņemt līdzi tikai 1 cieto čemodānu), 8 kg rokas bagāža (aviobiļete jāpiesaka, iegādājoties ceļojumu, un jāapmaksā līdz 01.08.2023.);
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA (skatīt šeit):

  .  optimālā programma (ar ceļojuma anulāciju 700 EUR apmērā): 60.20 EUR - pers. līdz 64 g. / 120.40 EUR - pers. no 65-74 g.;

  .  zelta programma (ar maksimālo ceļojuma anulāciju 2500 EUR apmērā): 164.06 EUR - pers. līdz 64 g. / 303.11 EUR - pers. no 65-74 g.;

 • personīgie tēriņi un ēdienreizes, kas nav iekļautas cenā;
 • dzeramnaudas vietējam šoferim un gidam: ~ 30 EUR apmērā;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 655 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • ekskursijas brīvajās dienās Kankūnā un Plaja del Karmena kūrortā.

 

Ieteikumi līdzi ņemšanai:

 • savs pludmales dvielis (var noderēt peldēm pārbraucienu laikā un brīvajās dienās pludmalē);
 • kontakdakšas pāreja uz ASV/Meksikas standartu.

 

LR pilsoņiem ir bezvīzu režīms ar Meksiku.

LR nepilsoņiem ir nepieciešama izziņa par dzīvesvietu LR.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 20. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) vecāku pavadībā, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija.
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 300 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 1000 EUR personai jāveic līdz 01.08.2023.;
 • aviobiļetes apmaksa 1000 EUR jāveic līdz 01.08.2023.;
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 01.09.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek zaudēta rezervācijas maksa;

•    Ja līdz braucienam atlikušas 60-100 dienas, tiek ieturēti 30% no ceļojuma summas.

•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 60 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt sevis izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. Aviobiļetei vārda maiņa līdz 01.08.2023. - bezmaksas. No 01.08.2023. līdz ne vēlāk kā 14 dienas pirms ceļojuma vārda maiņa iespējama par papildu maksu: 100 EUR.

 

Vakcinācija. Dodoties šajā ceļojumā, nav jāveic obligāta vakcinācija. Informāciju par epidemioloģisko situāciju (neattiecas uz Covid-19) jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients var uzzināt Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinetā - Linezera iela 3, Rīga. Tālr. 67014560.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Papildu iegādātās aviobiļetes nav kompleksā tūrisma pakalpojuma sastāvdaļa. Sākot no 01.08.2023. aviobiļete nav atceļama vai maināma. Iespējama vārda maiņa par papildu maksu: 100 EUR.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 10 dalībnieki. Grupā plānoti 10-14 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību. Tomēr tas nav smags, ceļojuma laikā ir vien pāris gari (~ 4-5 h) pārbraucieni ar pauzēm ik pa 1,5-2 h. Piemērots dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības ceļotājiem, kā arī ģimenēm ar bērniem.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Brauciens tiek organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskajiem norādījumiem, kādi ir šobrīd spēkā. Ja kāds objekts Covid-19 neparedzamu apstākļu dēļ nav pieejams apskatei vai sarežģī tekošu, normālu pārējo objektu apskati, tas tiek aizvietots ar citu.

 

Ceļojums mazā grupā - 14 ceļotāji!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel