Francijas un Spānijas mazpilsētas maija brīvdienās! Pieteikšanās līdz 15.01.!

Viduslaiku cietokšņi, Pireneju kalnu piekāje, māksla un vīns...

6 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 30. aprīlis - 05. maijs, 2022. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 750.00
Bērns līdz 17 g.: 720.00

Rīga-Barselona-Žirona-Figueres-Kadakesa-Pubol-Žirona-Karkasona-Žirona-Koljūra-Žirona-Besalu-Kasteljfolit de la Roka-Rupit-Žirona-Barselona-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

! Meklējam istabas biedri - sievieti, dzīvošana numuriņā kopā ar otru sievieti 

 

 

1. diena, 30.04. - sestdiena

Sveika, Spānija!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma. Tiešais lidojums: Rīga – Barselona, plkst. 14:00-16:40 (3 h 40 min.) ar aviokompāniju airBaltic.

Transfērs uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā Ibis Budget Žironā, 10 min. gājiena attālumā no vecpilsētas. Brīvs vakars Žironā - pilsētā, kuras sienas tā vien šķiet ir uzsūkušas viduslaiku auru. La Forca Vella cietoksnis, ko uzcēla romieši pirmajā gadsimtā pirms mūsu ēras. Viens no vecpilsētas simboliskākajiem rajoniem - Ebreju kvartāls, mazu ieliņu un iekšpagalmu labirints, kas sākas turpat pie cietokšņa un pilsētas galvenās katedrāles. Majestātiskā La Catedral ēka. Passeig de la Muralla (tieši tulkojot - Nocietinājumu sienas bulvāris) - šeit ir iespēja pastaigāties pa pašu augšu pilsētas nocietinājumu sienā.

Un La Rambla de la Llibertat - izklaides galvenā iela, šeit var sastapt ielu māksliniekus, tirgotājus un papildus - degunā iesitas spēcīgs kafijas un svaigi ceptu smalkmaizīšu aromāts... La Rambla vijās paralēli Oņjāras upei - radot fantastisku panorāmu!

Žirona, kā visas Spānijas pilsētiņas, piedāvā plašu klāstu visdažādāko bāru un interesantu restorānu. Šeit iespējams apmaldīties šefpavāru autordarbos - Basku zemes, Katalonijas, Valensijas u.c. provinču kulinārijas šedevros vai ierakties fast-food un konditoreju satriecošo desertu kalnos.

Pati pilsēta ir relatīvi neliela un labākais veids kā to iepazīt - pastaigājoties!

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā. Viesnīcā pieejams bezmaksas WI-FI, diennakts bārs, viesnīcas Vino y Cia restorānā iespējams baudīt à la carte vakariņas ar Vidusjūras ēdieniem. Visas naktis vienā viesnīcā! Pēc pieprasījuma, iespējama nakšņošana blakus korpusā Ibis, piemaksa 30 EUR pers.

 

2. diena, 01.05. - svētdiena

Dali trijstūris

Bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Figueres pilsētas teātra-muzeja apmeklējums.

Kadakesa (Cadaques) - viena no visromantiskākajām un krāsainākajām pilsētiņām visā Kosta Bravas piekrastē. Tirkīzzilais jūras līcis ar romantiskām saliņām, kas izmētātas piekrastē ar tādu kā māksliniecisku nevērību, baltās mājiņas ar dakstiņiem un zilajiem logu rāmjiem un šaurās, līkumotās ieliņas ar dabisko klints segumu... Tā ir arī bijusi Salvadora Dalī vasaras rezidence.

Pubol ciemata Gala kundzes pils.

Iespējams pusdienot lauku restorāniņā.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

 

3. diena, 02.05. - pirmdiena

Karkasona un Pjēra Rišāra vīni

Bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Izbraukšana no viesnīcas plkst. 9:00.

Plkst. 11:00 slavenā franču aktiera Pjēra Rišāra vīna darītava - ekskursija tajā un vīna degustācija. Ekskursija Francijas pilsētiņā Karkasonā (Carcassonne). Nostiprinātā viduslaiku pilsēta Karkasona ir viens no nedaudziem viduslaiku pieminekļiem, kas ir saglabājies gandrīz neskarts. Tā sastāv no diviem ārējiem aizsargmūriem, kas papildināti ar 53 torņiem. Ilgus gadus te dzīvojis Volts Disnejs un Karkasonas torņi kalpojuši par pasaku cietokšņu prototipu viņa multfilmās.

Brīvais laiks pusdienām - iespējams pasūtīt sātīgu sautējumu Cassoulet ar glāzi garda mājas sarkanvīna. Pārbrauciens uz Žironu.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

4. diena, 03.05. - otrdiena

Austeres un Koljūra

Bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Ekskursija uz austeru fermu un austeru degustācija, malkojot glāzi vīna.

Koljūras pilsēta Francijā. Skaistā Koljūra (Collioure) - Pireneju piekājes pilsētiņa Vidusjūras krastā, tā skaistuma un gleznainuma ziņā var sacensties ar slavenajiem, bet pārcenotajiem franču Rivjēras ciematiņiem. Pārsteidzoši nelielā, kompaktā teritorijā šeit harmoniski ir ietilpinājusies vecpilsēta, pludmales, ūdensmalā esošā pils un baznīca līča krastā. 1900. gadā aizsāktie Matisse un Derain darbi ir pilni ar šīs pilsētiņas attēlotajām ainavām. Un, staigājot pa apkārtni, ik uz soļa var uzdurties Matisse, Derain, Braque, Friesz, Picasso, Mackintosh, Fujita un Dali atdzīvojušām darbu kopijām.

“Nav debesis visā Francijā vairāk zilas kā Koljūrā” (Henri Matisse).

Labos laika apstākļos iespējama pelde Vidusjūrā.

Atgriešanās Žironā.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

 

 

5. diena, 04.05. - trešdiena 

Trīs Viduslaiku ciemati

Bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Besalu. Besalu pilsēta ir kā muzejs zem atklātām debesīm, tā ir Katalonijas arhitektūras Viduslaiku pērle un vēsturiskā galvaspilsēta La Garrotča rajonā. Pilsēta tika dibināta kā romiešu cietoksnis uz ceļa, kas savienoja Romas impērijas centru ar iekarotajām zemēm Ibērijas pussalā. Besalu pilsētas vizītkarte ir septiņu arku aizsardzības tilts, ko uzbūvēja savulaik romieši un pa šo tiltu veda vienīgais ceļš uz nocietināto pilsētu. XIV gadsimtā tilta vidū tika uzbūvēts aizsargtornis ar smagiem vārtiem, kas pastāvīgi un modri sekoja pilsētas ienācējiem, kā arī iekasēja ieejas maksu no jebkura svešzemnieka.

Kasteljfolit de la Roka  (Castellfolit de la Roca) - vesela pilsēta izkārtojusies klints virsotnē, pašā kraujas malā. Kasteljfolit de la Roka pilsētiņu droši var pieskaitīt pie skaistākajām Katalonijas apdzīvotajām vietām. Tā atrodas uz bazalta klints masīva, kas izveidojies divu vulkānu lavas straumju tecējumu krustpunktā. Visi namiņi viduslaikos tika celti izmantojot vietējos, vulkāniskās izcelsmes akmeņus. Klints augstums ir 50 m un tā novietojusies starp divu upju kanjoniem.

Rupit - kalnu ciemats, kas ērti novietojies virs bazalta iežu klints, 890 m virs jūras līmeņa. Apkārt to ieskauj atdzisušo vulkānu nacionālais dabas parks ar lieliem mežu un kalnu masīviem. Vecos laikos Rupit, kas uzcelts divu romiešu ceļu krustcelēs (Ibērijas, kas vijās gar jūru un Pireneju kalnu ceļu), šeit kalpoja kā cietoksnis un aizsargbastions. Pilsētiņas centrā var nokļūt pa vienīgo, senatnīgo iekaramo koka tiltiņu. Pilsētas augstākajā pakalna korē ir iekārtots skatu laukums, no kura paveras apkārtnes un Rupit pilsētiņas ainavas.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

6. diena, 05.05. - ceturtdiena 

Atvadas no Spānijas.

Bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Brīvs rīts atpūtai Žironā.

Transfērs uz lidostu. Tiešais lidojums: Barselona - Rīga, plkst. 17:25-22:00 (3 h 35 min.).

 

 

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Barselona-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildus maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg  personai;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • 5 naktis viesnīcā IBIS BUDGET GIRONA viesnīcā ar bufetes tipa brokastīm;
 • Remiro Travel grupas vadītāja - gida pakalpojumi (latviešu val.) visa ceļojuma garumā.

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • vīna degustācija Pjēra Rišāra vīna darītavā: 15 EUR;
 • austeru degustācija: 3 EUR par kilogramu (~ 12 gab.);
 • ieejas maksa Figueres pilsētas teātra-muzejā: 12 EUR;
 • ieejas maksa Pubol ciemata Gala kundzes pilī: 8 EUR / 6 EUR – students, pensionārs virs 65 g., uzrādot apliecības;
 • pēc izvēles: Besalu pilsētiņā miniatūru muzejs: 3 EUR vai siera muzejs: ~ 5 EUR;
 • personīgie izdevumi, dzeramnauda un pārējās ēdienreizes (pusdienas vidēji 20-25 EUR pers.; sātīgs sautējumu Cassoulet: ~ 15 EUR; glāze mājas sarkanvīna: ~ 3 EUR);
 • ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA:

.  Pers. līdz 64 g.: 9.50 EUR - optimālā programma / 18.50 EUR - zelta programma;

.  Pers. no 65-74 g.: 19.50 EUR - optimālā programma / 37.50 EUR - zelta programma;

 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 100 EUR - Ibis Budget Girona vai 125 EUR – Ibis Girona, ja braucējs vēlas dzīvot viens vai neatrodas līdzbraucējs ar ko dalīt divvietīgu numuriņu.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

! Nakšņošana viesnīcā IBIS BUDGET GIRONA. Pēc pieprasījuma, par papildus maksu - 30 EUR pers. iespējams nakšņot blakus korpusā IBIS GIRONA.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās.
Vai LR pilsoņa ID (identifikācijas) karte.

Pases, kas izdotas līdz 2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un izdotās uz 50 gadiem), nav derīgas ceļošanai!

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:
·     Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumentu datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
·    veikt avansa iemaksu 100 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
.    otrā iemaksa 300 EUR personai jāveic līdz 15.01.2022.;
·    pilnīgs norēķins jāveic līdz 15.03.2022.;
.    savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;

•   Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100 – 75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   Ja 75 – 45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

 

Papildus informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Brauciens tiek organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskajiem norādījumiem, kādi ir šobrīd spēkā. Ja kāds objekts Covid-19 neparedzamu apstākļu dēļ nav pieejams apskatei vai sarežģī tekošu, normālu pārējo objektu apskati, tas tiek aizvietots ar citu.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines