(PĀRDOTS!) Apburošās Francijas un Spānijas mazpilsētas, un Andora!

Cietokšņi, Pireneju kalni, termālie ūdeņi, austeres un vīns...

6 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 14. - 19. aprīlis, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: Nav brīvu vietu (Garantēts!)

Rīga-Barselona-Žirona-Andora-Žirona-Karkasona-Žirona-Leucate-Koljūra-Žirona-Besalu-Kasteljfolit de la Roka-Rupit-Žirona-Barselona-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
 

1. diena, 14.04. - svētdiena  Sveika, Spānija!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Tiešais lidojums: Rīga - Barselona, plkst. 11:00-13:40 (3 h 40 min.) ar aviokompāniju airBaltic.

Transfērs uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā Ibis Budget Žironā, 10 min. gājiena attālumā no vecpilsētas.

Brīvs vakars Žironā - pilsētā, kuras sienas tā vien šķiet ir uzsūkušas viduslaiku auru. La Forca Vella cietoksnis, ko uzcēla romieši pirmajā gadsimtā pirms mūsu ēras. Viens no vecpilsētas simboliskākajiem rajoniem - Ebreju kvartāls, mazu ieliņu un iekšpagalmu labirints, kas sākas turpat pie cietokšņa un pilsētas galvenās katedrāles. Majestātiskā La Catedral ēka. Passeig de la Muralla (tieši tulkojot - Nocietinājumu sienas bulvāris) - šeit ir iespēja pastaigāties pa pašu augšu pilsētas nocietinājumu sienā.

Un La Rambla de la Llibertat - izklaides galvenā iela, šeit var sastapt ielu māksliniekus, tirgotājus un - degunā iesitas spēcīgs kafijas un svaigi ceptu smalkmaizīšu aromāts... La Rambla vijās paralēli Oņjāras upei - radot fantastisku panorāmu!

Žirona, kā visas Spānijas pilsētiņas, piedāvā plašu klāstu visdažādāko bāru un interesantu restorānu. Šeit iespējams apmaldīties šefpavāru autordarbos - Basku zemes, Katalonijas, Valensijas u.c. provinču kulinārijas šedevros vai ierakties fast-food un konditoreju satriecošo desertu kalnos.

Pati pilsēta ir relatīvi neliela un labākais veids kā to iepazīt - pastaigājoties!

Nakšņošana vienkāršā viesnīcā Ibis Budget Žironā. Viesnīcā pieejams bezmaksas WI-FI, diennakts bārs, viesnīcas Vino y Cia restorānā iespējams baudīt à la carte vakariņas ar Vidusjūras ēdieniem.

Visas naktis vienā viesnīcā! Pēc pieprasījuma, iespējama nakšņošana blakus korpusā Ibis, piemaksa 30 EUR pers.

 

2. diena, 15.04. - pirmdiena  Pireneju pērle - Andora

No plkst. 7:00 bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Pārbrauciens uz Andoru augstu Pireneju kalnos. Šeit atrodas arī viens no Eiropā lielākajiem termālajiem SPA kompleksiem Caldea (https://www.caldea.com) ar iespaidīgu ēku dizainu, ko veido vairākas stikla piramīdas, kas imitē kalnus un rada energoefektīvu zaļās mājas efektu, kopēja telpu platība ir vairāk kā 6000 m2. Kompleksā ir pieejamas dažādas saunas un pirtis, Islandes vanna, Indo-romiešu vanna, dažādi džakuzi, baseini, hidromasāžas baseini gan iekštelpās, gan ārtelpās ar fantastiskiem panorāmas skatiem uz Pireneju kalniem.

Pastaiga pa Andoras galvaspilsētu Andora la Velja un brīvais laiks pusdienām.

Atgriešanās un nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

 

3. diena, 16.04. - otrdiena  Karkasona un Francijas vīni

No plkst. 7:00 bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Pārbrauciens uz Karkasonu.

Vīnu degustācija jaukā vīna darītavā Calmel & Josep. Lauku idille un vīnogulāju lauki...

Ekskursija Francijas pilsētiņā Karkasonā (Carcassonne). Nostiprinātā viduslaiku pilsēta Karkasona ir viens no nedaudziem viduslaiku pieminekļiem, kas ir saglabājies gandrīz neskarts. Tā sastāv no diviem ārējiem aizsargmūriem, kas papildināti ar 53 torņiem. Ilgus gadus te dzīvojis Volts Disnejs un Karkasonas torņi kalpojuši par pasaku cietokšņu prototipu viņa multfilmās.

Brīvais laiks pusdienām - iespējams pasūtīt sātīgu sautējumu Cassoulet ar glāzi garda mājas sarkanvīna. Pārbrauciens uz Žironu.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

4. diena, 17.04. - trešdiena  Austeres un Koljūra

No plkst. 7:00 bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Senais un krāšņais austeru audzēšanas ciems Leucate, kas atrodas uz zemes strēles starp jūru un ezeru... Austeru ferma un austeru degustācija, malkojot glāzi vīna.

Koljūras pilsēta Francijā. Skaistā Koljūra (Collioure) - Pireneju piekājes pilsētiņa Vidusjūras krastā, tā skaistuma un gleznainuma ziņā var sacensties ar slavenajiem, bet pārcenotajiem franču Rivjēras ciematiņiem. Pārsteidzoši nelielā, kompaktā teritorijā šeit harmoniski ir ietilpinājusies vecpilsēta, pludmales, ūdensmalā esošā pils un baznīca līča krastā. 1900. gadā aizsāktie Matisse un Derain darbi ir pilni ar šīs pilsētiņas attēlotajām ainavām. Un, staigājot pa apkārtni, ik uz soļa var uzdurties Matisse, Derain, Braque, Friesz, Picasso, Mackintosh, Fujita un Dali atdzīvojušām darbu kopijām.

“Nav debesis visā Francijā vairāk zilas kā Koljūrā” (Henri Matisse).

Atgriešanās Žironā.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

 

 

5. diena, 18.04. – ceturtdiena  Trīs Viduslaiku ciemati

No plkst. 7:00 bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Besalu. Besalu pilsēta ir kā muzejs zem atklātām debesīm, tā ir Katalonijas arhitektūras Viduslaiku pērle un vēsturiskā galvaspilsēta La Garrotča rajonā. Pilsēta tika dibināta kā romiešu cietoksnis uz ceļa, kas savienoja Romas impērijas centru ar iekarotajām zemēm Ibērijas pussalā. Besalu pilsētas vizītkarte ir septiņu arku aizsardzības tilts, ko uzbūvēja savulaik romieši un pa šo tiltu veda vienīgais ceļš uz nocietināto pilsētu. XIV gadsimtā tilta vidū tika uzbūvēts aizsargtornis ar smagiem vārtiem, kas pastāvīgi un modri sekoja pilsētas ienācējiem, kā arī iekasēja ieejas maksu no jebkura svešzemnieka.

Kasteljfolit de la Roka (Castellfolit de la Roca) - vesela pilsēta izkārtojusies klints virsotnē, pašā kraujas malā. Kasteljfolit de la Roka pilsētiņu droši var pieskaitīt pie skaistākajām Katalonijas apdzīvotajām vietām. Tā atrodas uz bazalta klints masīva, kas izveidojies divu vulkānu lavas straumju tecējumu krustpunktā. Visi namiņi viduslaikos tika celti izmantojot vietējos, vulkāniskās izcelsmes akmeņus. Klints augstums ir 50 m un tā novietojusies starp divu upju kanjoniem.

Rupit - kalnu ciemats, kas ērti novietojies virs bazalta iežu klints, 890 m virs jūras līmeņa. Apkārt to ieskauj atdzisušo vulkānu nacionālais dabas parks ar lieliem mežu un kalnu masīviem. Vecos laikos Rupit, kas uzcelts divu romiešu ceļu krustcelēs (Ibērijas, kas vijās gar jūru un Pireneju kalnu ceļu), šeit kalpoja kā cietoksnis un aizsargbastions. Pilsētiņas centrā var nokļūt pa vienīgo, senatnīgo iekaramo koka tiltiņu. Pilsētas augstākajā pakalna korē ir iekārtots skatu laukums, no kura paveras apkārtnes un Rupit pilsētiņas ainavas.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Budget Žironā.

 

6. diena, 19.04. – piektdiena  Atvadas no Spānijas…

07:00-10:30 bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Transfērs uz lidostu. Tiešais lidojums: Barselona - Rīga, plkst. 14:25-19:00 (3 h 35 min.).

 

  

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Barselona-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg personai;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • 5 naktis viesnīcā IBIS BUDGET GIRONA viesnīcā ar bufetes tipa brokastīm;
 • Remiro Travel grupas vadītāja - gida pakalpojumi (latviešu val.) visa ceļojuma garumā, vietējā krieviski runājoša gide pakalpojumi Viduslaiku ciematos.

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

vīnu degustācija Calmel & Joseph vīna darītavā: ~ 10 EUR;

austeru degustācija: ~ 15 EUR;

ieejas maksa Caldea SPA kompleksa Thermoludic zonā, 3 h: ~ 42,00 EUR, grupas cena grupā no 20 personām: ~ 35 EUR.

-  1 vakariņas viesnīcā (ūdens iekļauts cenā) jāpiesaka uz vietas: ~ 15 EUR;

-  piemaksa par nakšņošanu blakus korpusā IBIS GIRONA: 30 EUR pers.;

-  ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA: ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA optimālā programma (skatīt šeit): 11.25 EUR - pers. līdz 64 g. / 22.50 EUR - pers. no 65-74 g.;

-  piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 110 EUR - Ibis Budget Girona vai 130 EUR - Ibis Girona, ja braucējs vēlas dzīvot viens vai neatrodas līdzbraucējs ar ko dalīt divvietīgu numuriņu.

-  personīgie izdevumi, dzeramnauda un pārējās ēdienreizes (pusdienas vidēji 20-25 EUR pers.)

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

IBIS GIRONA BUDGET:

IBIS GIRONA:

 

! Nakšņošana paredzēta viesnīcā IBIS BUDGET GIRONA- ekononiski numuriņi ar divguļamo gultu vai divguļamo un vienguļamo- otrajā stāvā virs divguļamās.

Par papildu maksu - 30 EUR pers. iespējams nakšņot blakus korpusā IBIS GIRONA, ar plašākiem numuriņiem un divguļamo vai 2 standarta vienguļamajām gultām. Numuriņa maiņa jāpiesaka laicīgi!

Abas viesnīcas ir savienotas un brokastis ir vienā restorānā.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās.
 • Vai LR pilsoņa ID (identifikācijas) karte.

Pases, kas izdotas līdz 2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un izdotās uz 50 gadiem), nav derīgas ceļošanai!

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 150 EUR rezervācijas maksu personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 10.02.2024.;
 • savstarpēji raktiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   atsakoties no ceļojuma, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•   ja līdz brauciena sākumam atlikušas 75-60 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   ja 60-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā Aviobiļetes vārda maiņa bez maksas iespējama līdz 01.03.2024. Pēc šī datuma vārda maiņa par papildu maksu: 70 EUR.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel