(PĀRDOTS!) Barselona un apkārtne. Monseratas klosteris, Taragona un Sidžesa

6 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 01. - 06. maijs, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: Nav brīvu vietu (Garantēts!)

Rīga-Barselona-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
Grupas vadītāja - Baiba Līviņa

 

 

1. diena, 01.05. - trešdiena  Sveika, Spānija!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Tiešais lidojums: Rīga - Barselona, plkst. 11:00-13:40 (3 h 40 min.) ar aviokompāniju airBaltic.

Katalonijas galvaspilsētas un viena no lielākajām Vidusjūras ostām - Barselonas  apskates ekskursija. Barselona- jūras krastā un kalnu ieskauta, ar bagātu vēstures un kultūras mantojumu!

Skats uz Barselonu un jūru no Montžuik kalna.

Rambla avēnija un vecpilsētas gotiskais kvartāls ar spožāko gotikas pērli-gotisko katedrāli.

Dienas gaitā brīvais laiks pusdienām. Iesākām nogaršot tradicionālas spāņu uzkodas- tapas. Viena no populārākajām un gardākajām tapām un raksturīga tieši Barselonai- La Bomba,  bumbiņa, kas pagatavota no kartupeļiem un pildīta ar gaļu, un tiek pasniegta ar īpašu aso mērci.

Vai nacionālo ēdienu- paelju, ko gatavo no īsgraudi rīsiem, vistas vai truša gaļas, vai jūras veltēm un dārzeņiem. Pusdienas nebūs iedomājamas bez glāzes vēsas sangrijas vai garda spāņu vīna!

Sagrada Familia jeb Svētās Ģimenes baznīca- bazilika. Svētās ģimenes katedrāle (Sagrada Familia) Barselonā ir Antonio Gaudi mūža darbs. Bet neviens nevarēja paredzēt, ka Sagrada Familia celtniecība ieilgs uz gadsimtiem. Tās būvniecība uzsākta 1882.g., 1884. g. Antonio Gaudi kļuva par tās galveno arhitektu, pārveidojot to savā arhitektūras stilā, apvienojot ar gotikas un jūgendstilu. Tomēr savas dzīves laikā pabeigt šo šedevru neizdevās... plānots, ka to pilnībā pabeigs 2026.g.- 100 gadus pēc Antonio Gaudi nāves.

Nakts plānota jaukā viesnīcā Hotel Sercotel Cornella 3*, Barselonā.

Visas naktis vienā viesnīcā!

 

2. diena, 02.05. - ceturtdiena  Barselona

Brokastis viesnīcā.

Barselonas panorāma no Tibidado kalna (512 m). Svētās Sirds templis.

Gueļa (Guell)  parks (UNESCO). Vairāk kā 17 ha lielais dārzu komplekss ar katalāņu arhitekta Antonio Gaudi arhitektūras elementiem: Katalonijas galvaspilsētas arhitektūras šedevri saistīti ar ģeniālā arhitekta Antonio Gaudi vārdu. Guela parks ir visdzīvespriecīgākais Gaudi darbs. Parkā viss virmo, viss izlokās – taciņas, tiltiņi, soliņi, kas greznoti ar keramikas mozaīkām. Daudzus gadus ilgās Gaudi un grāfa Guela draudzības rezultāts ir šī romantiskā dārza-pilsētas izveide angļu stilā.

Brīvais laiks strūklakām, pusdienām, Barselonas parkiem, pastaigām un pirkumiem.

Atgriešanās un nakšņošana viesnīcā Hotel Sercotel Cornella 3*, Barselonā

 

 

3. diena, 03.05. - piektdiena  Montesaratas klosteris un spāņu vīni bodegā

Brokastis viesnīcā.

Brauciens uz Montseratas klosteri - dabas un kristietības svētvietu. Montserata- kataloņu svētais kalns (Mont Serrat – robotais kalns)  , kura 720 m augstumā kā ligzdā ieslēpies benediktīniešu klosteris ar vairāk nekā 1000 gadu senu vēsturi. Klosterī tiek godāta Katalonijas patronese – Melnā Madonna La Moreneta.  Elpu aizraujoši skati, leģendas un vietējo labumu tirdziņi. Ja mūki gavējot ēda medu, sieru, vīģes, riekstus , tad mūsdienās šos un citus labumus nogaršot un iegādāties piedāvā tūristiem visās iespējamās valodās.

Vīna tūre tradicionālā spāņu Bodegā- Bodegas Torres (min 20 pers.)- Mas La Plana vīna dārza apmeklējums (brauciens ar vilcieniņu), Waltraud vīna darītavas apmeklējums. 4 vīnu un pieskaņotu 4 sieru degustācija.

Atgriešanās un nakšņošana viesnīcā Hotel Sercotel Cornella 3*, Barselonā.

 

4. diena, 04.04. - sestdiena  

Brokastis viesnīcā.

Vēsturiskā romiešu pilsēta Taragona un skaistais Sidžesas ciematiņš ar maģiskiem nostūriem un modernistu šarmu.

Taragona – reiz romiešu Spānijas provinces bijusī galvaspilsēta. Ienākot  pilsētā no pludmales puses, Taragona uzreiz atstās ļoti patīkamu iespaidu: miegaina provinciāla pilsētiņa kraujā pakalnā virs jūras, skaists viduslaiku centrs, izcila katedrāle, divi rambli  (kājāmgājēju avēnijas) un visnozīmīgākais antīkais ansamblis visā Spānijā ar forumu, akveduktu, cirku, lielu amfiteātri, aizsargsienu gredzenu un milzīgu nekropoli. 

Taragona sastāv no divām daļām- augšas daļas, kas plešas uz tā paša pakalna virs jūras, kur koncentrētas faktiski visas pilsētas interesantākās vietas, un lejas daļas, kas atrodas dienvidrietumos no augstienes. Robeža starp abām daļām iet pa Jauno ramblu – bulvāri, kas stiepjas cauri visai pilsētai; vienā kvartālā paralēli tam iet Vecais rambls, aiz kura sākas jau viduslaiku pilsēta. 

Pašlaik tūristiem tiek piedāvāta iespēja pastaigāties pa īpašu Arheoloģisko promenādi, kas izveidota starp romiešu būvētajām sienām un ārējo nocietinājumu loku, kuru kara laikā par Spānijas mantojumu (1701-1715) ap pilsētu uzcēla angļi. Promenāde ved pa vecpilsētas ziemeļu daļu, kas ir attālāk no jūras; ieeja tajā ir pie Ruzes vārtiem Katalonijas prospekta sākumā. Jūsu uzmanību no augšas saistīs ne vien skats uz Taragonu un apkārtējo līdzenumu, aplūkošanas vērti ir arī vairāki romiešu torņi, vārti un kolonnas, senlaiku lielgabali un imperatora Augusta bronzas statuja. 

Romas impērijas valdīšanas periodā Taragona ieguva visus svarīgas provinces galvaspilsētai pienākošos „atribūtus”– monumentālus forumus, cirku, teātri, gladiatoru cīņu arēnu. Iespaidīgākais, kas palicis pilsētas robežās kopš tā laika, ir m.ē. II gs. sākumā celtais amfiteātris, kas atrodas pakalna nogāzē Vecā rambla galā.

Galvenais pilsētas viduslaiku apbūves lepnums, kas aizņem visu telpu cietokšņa sienu iekšienē, ir XII-XIV gadsimtā celtā katedrāle. Taisnā Mažo iela aizved no katedrāles kāpņu pakāpes līdz vecpilsētas administratīvajam centram Fonas laukumā. Jauka vietiņa, kur patīkami pasēdēt pie kafejnīcas galdiņa, ir „Vidusjūras balkons” – skatu laukums pakalna kraujā, 

Sidžesa ("Sitges") pavisam noteikti prot savaldzināt. Pludmales, saule un nesteidzīga atmosfēra – kā var neizbaudīt pavasara dienu šajā mazajā pilsētiņā? Sidžesa ir izslavēta ar savām pludmalēm, tostarp ģimenēm draudzīgo "Sant Sebastià" un vienu no vasaras sezonā noslogotākajām pludmalēm – "Platja la Bassa Ronda". Pilsētiņas piekraste lutina ar smiltīm, kas atgādina pūderi, kā arī staltām palmām. Eksotika, protams, jūtama ne vien pie ūdens, bet arī ielās, kuru malās gluži kā sēnes pēc lietus satupušas villas, bet šaurās ieliņas ir baltu māju ieskautas. Apskates vērta ir arī salīdzinoši mazā, bet skaistā vecpilsēta, ko pavisam noteikti ir vērts apskatīt. To no augšas pārrauga "Sant Bartomeu" baznīcas tornis, pēc kura vecpilsētu būs viegli atpazīt jau no attālumā. Būtu grēks nenogaršot arī kādu jūras veltēm bagātīgu ēdienu, ar ko izslavēta šī vieta!

Atgriešanās un nakšņošana viesnīcā Hotel Sercotel Cornella 3*, Barselonā

 

5. diena, 05.05. – svētdiena 

No plkst. 7:00 bufetes tipa brokastis viesnīcā.

Brīva diena atpūtai Barselonā! Viesnīcas teritorijā ir pieejams dārzs un baseins ar sauleskrēsliem (labos laika apstākļos). Ērts metro savienojums ar Barselonas centru. Iespējams doties pastaigā pa Barselonas ieliņām, veikaliem un muzejiem.

Nakšņošana viesnīcā Hotel Sercotel Cornella 3*, Barselonā

 

6. diena, 06.05. – pirmdiena  Atvadas no Spānijas…

Brokastis.

Transfērs uz lidostu. Tiešais lidojums: Barselona - Rīga, plkst. 14:25-19:00 (3 h 35 min.)

 

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Barselona-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg personai;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • 5 naktis viesnīcā viesnīcā ar iekļautām brokastīm;
 • Remiro Travel grupas vadītāja - gida pakalpojumi (latviešu val.) visa ceļojuma garumā, vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi .

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

vīnu tūre un degustācija bodegā (min 20 pers.): 31 EUR, bērniem līdz 17g.- bezmaksas;

Montseratas klosteris: ~ 12 EUR; bērniem līdz 8g.- bez maksas;

Guell Parks ar audiogidu: 13,00 EUR;

Sagrada Familia: ~ 30 EUR/pieaugušais; bezmaksas/bērni līdz 10g.;

-  ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA: ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA optimālā programma (skatīt): 13.21  EUR - pers. līdz 64 g. / 26.42 EUR - pers. no 65-74 g.;

-  piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 340 EUR, ja braucējs vēlas dzīvot viens vai neatrodas līdzbraucējs ar ko dalīt divvietīgu numuriņu.

-  personīgie izdevumi, dzeramnauda un pārējās ēdienreizes (pusdienas vidēji 20-25 EUR pers.)

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās.
 • Vai LR pilsoņa ID (identifikācijas) karte.

Pases, kas izdotas līdz 2007. gada 19. novembrim (beztermiņa un izdotās uz 50 gadiem), nav derīgas ceļošanai!

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai personas apliecības (ID kartes) numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt 150 EUR rezervācijas maksu personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 10.02.2024.;
 • savstarpēji raktiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•   atsakoties no ceļojuma, tiek ieturēta rezervācijas maksa- 150 EUR;

•   ja līdz brauciena sākumam atlikušas 75-60 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   ja 60-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā Aviobiļetes vārda maiņa bez maksas iespējama līdz 01.04.2024. Pēc šī datuma vārda maiņa par papildu maksu: 70 EUR.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel