Saulainā Šrilanka - atpūta un eksotika Laimīgajā zemē… (1 vieta sievietei!)

Gadsimtiem seni tempļi, astotais pasaules brīnums - Sigīrijas klints cietoksnis, ziloņi, atpūta smilšu pludmalē Indijas okeāna piekrastē un īstā Ceilonas tēja... Noslēgumā 4 dienu atpūta pie Indijas okeāna!

14 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 02. - 15. novembris, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 1 brīva vieta sievietei (Garantēts!)
Cena: 2100.00
Bērns līdz 11 g.: 1850.00 ja numurā kopā ar 2 pieaugušajiem

Rīga-Stambula-Kolombo-Negombo-Sigīrija-Kandi-Nuwara Eliya-Kalutara-Kolombo-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
! Meklējam istabas biedri - sievieti, dzīvošana numuriņā kopā ar otru sievieti!
 

 

Krāšņie dabas skati, lieliskās smilšu pludmales, izteikti siltā pelde Indijas okeānā, augstās palmas, gleznainie ūdenskritumi un plašās ielejas, upes un tropu meži, eksotiskā augu un dzīvnieku pasaule... Gadsimtiem senie tempļi, arhitektūras brīnumi, ziloņu pastaigas. Vietējo valodā Šrilanka nozīmē laimīgo zeme.

Dzīvošana ļoti labās (4 - 5*) viesnīcās ar jau iekļautām brokastīm un vakariņām. Noslēgumā 4 dienu atpūta viesnīcā pie Indijas okeāna!

 

Mainīti lidojumu laiki un ceļojuma datumi:

Bija: 

02.11. Rīga - Stambula, plkst. 11:35-16:00 (3 h 25 min.). Stambula - Kolombo, plkst. 19:25-06:10 (8 h 15 min.). Ielido 03.11.

14.11. Kolombo - Stambula, plkst. 07:40-14:15 (9 h 5 min). Stambula - Rīga, plkst. 15:45-18:00 (3 h 15 min.).

 

 

Grupas vadītāja: Solveiga

 

1. diena, 02.11. - sestdiena

Lidojam uz Šrilanku jeb „Laimīgo zemi”!

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga - Stambula, plkst. 18:55-23:15 (3 h 20 min.).

 

2. diena, 03.11. - svētdiena

Sveika, Šrilanka! Negombo.

Lidojums: Stambula - Kolombo, plkst. 02:50-13:15 (7 h 55 min.). Ēdināšana pārlidojumu laikā iekļauta.

Ierašanās Šrilankā, Kolombo/Bandaranayake krāšņajā starptautiskajā lidostā. Naudas maiņa un tikšanās ar vietējo gidu. Transfērs un iekārtošanās plānota viesnīcā Club Hotel Dolphin, Negombo. Viesnīca atrodas Indijas okeāna piekrastē, viesnīcas teritorijā ir baseini laiskai atpūtai.

Brīva diena atpūtai. Bufetes tipa vakariņas. Nakšņošana viesnīcā Club Hotel Dolphin, Negombo.

 

  

 

3. diena, 04.11. - pirmdiena

Ziloņi Pinnavelā un Sigīrijas klints.

Brokastis.

Dodamies uz Pinnavelu, Club Concept ziloņu saimniecību (~ 2 stundas ceļā). Iespējama vizināšanās ziloņa mugurā, bildēšanās ar ziloņiem (par nelielu papildus maksu).

Pinnavelas ziloņu „bērnudārza” - patversmes apmeklējums. Iespēja vērot, kā lieli un mazi ziloņi tiek baroti, aprūpēti un peldināti. Iespēja iepazīt ziloņu bara ikdienas dzīvi.

Pusdienu pauze.

Dodamies uz Kultūras trijstūri

Astotais pasaules brīnums jeb iespaidīgais Sigīrijas klints cietoksnis, kas 200 m augstas klints virsotnē paceļas virs džungļiem, jāsasniedz kājām. UNESCO pasaules kultūras mantojuma objekts, celts 5. gs. Šī senā karaliste reiz saucās „Lauvas klints” mūsdienās tiek dēvēta arī par „Debesu pili”, jo vieta atgādinot paradīzi. Pils kompleksu veido plaši ūdens dārzi, akmens dārzi un terašu dārzi ar alejām, baseiniem, paviljoniem, Spoguļu sienu. Duran Duram mūzikas video „Glābiet lūgšanu” filmēja klints augšā un klintī risinās Artura Klārka zinātniskās fantastikas romāna „Paradīzes strūklakas” darbība. Nepieciešami ērti apavi kāpelēšanai.

Iekārtošanās viesnīcā Aliya Resort & SPA, Sigīrijā.

Bufetes tipa vakariņas un nakšņošana plānota viesnīcā Aliya Resort & SPA. 2 naktis vienā viesnīcā!

 

    

 

4. diena, 05.11. - otrdiena

Kultūras trijstūris - Sigīrijas iepazīšana. Ciemata eksotika un nacionālās pusdienas. Minnerija un savvaļas ziloņi safari.

Brokastis.

Garām rīsu laukiem vēršu vilktos ratos dodamies uz vietējo ciemu, pārkāpjam laivās, lai šķērsotu ezeru. Sigīrijas ciematiņa iepazīšana un viesošanās pie vietējās ģimenes. Šrilankas nacionālās pusdienas (iekļautas).

Pārbrauciens (30-45 min.) uz Minneriju (vai Kaudullu). Džipu safari Minnerijas Nacionālajā parkā. Nacionālā parka Minnerija platība ir ap 9000 hektāri. Parka mitrājos sastopami dažādi dzīvnieki un augi, gan tie, kas parasti mīt sausākās zonās, gan mitrumu mīlošās sugas. Savvaļas ziloņi, dažādi abinieki, 25 rāpuļu un 26 zivju sugas, arī vairāk nekā 78 tauriņu sugas. Te aug bambuss, kas reti sastopams citos parkos.

Atgriešanās viesnīcā. Iespējams baudīt tropiskos skatus un veldzi viesnīcas bezgalības baseinā ar panorāmas skatu uz Sigīrijas klinti tālumā.

Bufetes tipa vakariņas un nakšņošana plānota viesnīcā Aliya Resort & SPA, Sigīrijā.

 

   

 

5. diena, 06.11. - trešdiena

Dambulla klinšu templis. Matale, Kandi.

Brokastis.

Dambulla klinšu templis (jābūt apsegtiem pleciem un ceļgaliem, ar basām kājām vai zeķītēm) - unikāls un neatkārtojams alu tempļu komplekss (1 gs. p.m.ē.). Templis atrodas mežiem apaugušā klintī 350 m augstumā. Tā izveidē piedalījušies daudzi senie Šrilankas valdnieki. Tas ir slavens ar lielāko Budas statuju kolekciju - 150 statujas un dažas no tām ir vairāk nekā divus tūkstošus gadus senas. Tempļa tuvumā rotaļājas pērtiķi…

Matale garšvielu dārzu apmeklējums. Dažādas garšvielas, to audzēšana un izmantošana skaistumkopšanā un medicīnā mūsdienās, un garšvielu loma viduslaikos. Augu īpatnības, vērtība un lietošana - pipari, vaniļa, kanēlis, kardamons u.c., augšanas paradumi. Smaržas un garšas, zāles, krēmi un smēres.

Pusdienu pauze.

Pārbrauciens uz Kandi. Kandi pilsētas apskate. Kandi - pēdējā Šrilankas seno karaļu ēras galvaspilsēta un UNESCO Pasaules mantojuma objekts. Slavenās budistu svētvietas - Budas zoba tempļa apmeklējums (jābūt apsegtiem pleciem un ceļgaliem, ar basām kājām).

Folkloras programma, tradicionālās Šrilankas dejas.

Iekārtošanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā.

Nakšņošana plānota viesnīcā Earl’s Regent, Kandi.

 

6. diena, 07.11. - ceturtdiena

Tējas plantācijas, Nuwara Eliya, Ramboda ūdenskritums.

Brokastis.

Kandy ir pilsēta, kur var iepazīt Šrilankas dabas bagātību - tās dārgakmeņus un pusdārgakmeņus.

Šrilankas kalnainā daļa - Nuwara Eliya jeb Jaunā Anglija, pateicoties lieliskajam, patīkami dzestrajam kalnu gaisam un labajam klimatam, ir Šrilankas populārākais kalnu kūrorts, vienlaikus arī Šrilankas tējas valsts sirds, kur ražo ievērojamu daļu no pasaules labākās tējas. Līdzās atrodas Šrilankas augstākais kalns Pidurutalagala jeb Pētera kalns (Monte Pedro) (2524 m). Nuwara Eliya atrodas arī viens no labākajiem 18 bedrīšu golfa spēles laukumiem Dienvidāzijā. Zaļām segām klāti pakalni, kuros manāmas krāšņās drēbēs tērptās tējas lasītājas, tālumā - miglas mākoņi un ūdenskritumi…

Ramboda falls ūdenskritums. Labos laikapstākļos (ja ūdens līmenis ūdenskritumā nav paaugstināts), iespējams uzkāpt līdz pašam ūdenskritumam un sportiskākiem iespējama arī atveldzējoša pelde ūdenskritumā (līdzi peldpiederumi, var noderēt stabili ūdens apavi).

Tējas plantācijas un tējas ražotne, šeit top pasaulē labākās tējas. Viss par tēju, tās audzēšanas, ražošanas, šķirošanas process. Noslēgumā baudīsim īstu Ceilonas tēju. Degustācija un iespēja iegādāties.

Neliela Nuwara Eliya pilsētas iepazīšana. Kaut pilsētas nosaukums tulkojas kā Gaismas pilsēta, parasti Nuwara Eliya tiek dēvēta par Mazo Angliju ar skaistiem angļu tipa zālājiem, dārziem un koloniālā stila arhitektūru.

Vakariņas un nakšņošana plānota viesnīcā Aliya Red, Nuwara Eliya.

 

   

 

7. diena, 08.11. - piektdiena

Nuwara Eliya, Ella, Galle un pludmales viesnīca Kalutaras kūrortā.

Brokastis.

Tieši kalnos Šrilankas daba ir viskrāšņākā, atgādinot ziedošu botānisko dārzu.

Panorāmisks brauciens ar vilcienu (~ 2 h) uz Ellu.

Brauciens ar tuk-tukiem uz Deviņu arku tiltu. Foto pauze.

Pusdienu pauze.

Pārbrauciens uz Galle - Šrilankas dienvidu galvaspilsētu, koloniālo laiku pērli! Te varam vērot kā eiropiešu arhitektūra saplūst ar dienvidāzijas tradīcijām.

Vakariņas un iekārtošanās plānota viesnīcā: Turyaa Kalutara, Kalutaras kūrortā.

https://www.turyaakalutara.com/

6 naktis vienā viesnīcā!

 

8. diena, 09.11. - sestdiena

Brauciens ar laivu pa Madu upi un bruņurupuču audzētavas apmeklējums.

Brokastis.

Bruņurupuču audzētavas apmeklējums.

Madu upe kopā ar mazo Randombes ezeru, ar ko to savieno divi šauri kanāli, veido Madu Gangas mitrāju. Brauciens ar laivu. Pa ceļam vērosim daudzas mazas mangrovju saliņas un redzēsim Budistu templi uz izolētas salas ezerā. Apmeklēsim kanēļa dārzu. …Noslēgumā iespējams zivju SPA!

Brīva pēcpusdiena viesnīcā.

Vakariņas un nakšņošana viesnīcā: Turyaa Kalutara, Kalutaras kūrortā.

 

   

 

9. - 12. diena, 10., 11., 12., 13.11. - svētdiena - trešdiena

Brīvas dienas atpūtai burvīgajā pludmales viesnīcā pie okeāna.

4 brīvas dienas atpūtai viesnīcā Turyaa Kalutara, Kalutaras kūrortā ar iekļautām brokastīm un vakariņām.

Brīvais laiks baseinam, pludmalei, vakariņām... mūzika vakaros.

Zelta pludmale, kokospalmas, okeāna vējiņš, saullēkts ar smaržīgas kafijas tasi uz terases un fantastiskie saules rieti, tai ienirstot Indijas okeānā. Zvaigžņotās debesis naktī un krabīši, kas slēpjas savās alās… Netālu mīt bruņurupuči, kas okeāna pludmalē naktīs dēj olas. Silti zilie ūdeņi… Viss kopā veido tropisko paradīzi Indijas okeāna krastā.

 

13. diena, 14.11. - ceturtdiena

Atvadas no pludmales viesnīcas. Laiks doties mājup.

Brokastis.

Brīvs rīts atpūtai viesnīcā. 

Transfērs uz lidostu.

Lidojums: Kolombo - Stambula, plkst. 21:55-04:35 (9 h 10 min).

 

14. diena, 15.11. - piektdiena

Lidojums: Stambula - Rīga, plkst. 08:30-10:50 (3 h 20 min.). Ēdināšana pārlidojumu laikā iekļauta.

 

  

 

Cenā iekļauts:

 • starptautiskais lidojums ar Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Kolombo-Stambula-Rīga, pārlidojumu laikā ēdināšana tiek nodrošināta saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • nododamā bagāža līdz 30 kg personai, rokas bagāža - 8 kg;
 • transfēri, pārbraucieni ar autobusu un ekskursijas saskaņā ar programmu;
 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējo krieviski runājošu gidu pakalpojumi visa ceļojuma garumā;
 • 1 nakts Negombo, 2 naktis Sigīrijā, 1 nakts Kandy, 1 nakts Nuwara Eliya, 6 naktis Kalatura kūrortā 2-vietīgos numuriņos (ģimenēm pieejami 3-vietīgi numuriņi ar 1 papildu gultu);
 • 11 brokastis, 11 vakariņas, 1 pusdienas Sigīrijas ciematiņā.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • ieejas biļetes apskates objektos, kas paredzēti programmā: kopā ~ 140 EUR;
 • dzērieni vakariņu laikā, pārējās ēdienreizes, suvenīri, masāžas;
 • Šrilankas elektroniskā vīza ETA, http://www.eta.gov.lk/slvisa: ~ 50 USD / bez maksas - bērns līdz 12 g. vai 70 EUR -ja kārto Remiro travel;
 • dzeramnaudas vietējiem šoferiem un gidam: ~ 30 EUR;
 • nelielas dzeramnaudas (0.30 euro centi = 100 rūpiju naudaszīmi) pieklājīgi dot čemodānu nesējiem, džipu vadītājiem, apkalpojošajam personālam (ceļojumā kopā ~ 6 EUR);
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA optimālā programma (skatīt): 54.95 EUR - pers. līdz 64 g. / 109.90 EUR - pers. no 65-74 g.;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 410 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.

 

Valūta:

Vietējo valūtu - Šrilankas rūpiju LKR būs iespējams iemainīt uz vietas Šrilankā. Līdzi jāņem EUR (vai USD). 1 LKR =  ~ 0.0028 EUR. Valūtas kurss: 1 EUR = ~ 354 LKR / 1 USD = ~ 321 LKR.

Bufetes veida pusdienas: no 2500 LKR (no 7 EUR).

 

Vīza: Šrilankas elektroniskā vīza ETA nepieciešama Latvijas Republikas pilsoņiem un nepilsoņiem. Jānoformē pirms ceļojuma elektroniski. Atļaujas apstiprinājums tiek saņemts 2 darba dienu laikā.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam), ceļojot kopā ar vecākiem, ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai).
 • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus: vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk;
 • veikt 300 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 700 EUR personai jāveic līdz 01.07.2024.;
 • atlikušās summas samaksa jāveic līdz 01.09.2024.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:
•   ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek zaudēta rezervācijas maksa;
•   ja 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•   ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-25 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Ceļojuma veselības apdrošināšana ir obligāta. Ja klients neizvēlas pievienot ceļojuma apdrošināšanu kā papildu pakalpojumu, iegādājoties ceļojumu no Remiro travel, tad klientam ir pienākums to noformēt pašam, kā arī Remiro travel neuzņemas atbildību par medicīniskajām vai citām izmaksām, ja tās radīsies klientam ceļojuma laikā.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel