Stambula - tūkstoš un vienas nakts pasaka...

Ar iespēju atpūsties pie Marmora jūras Prinču salās

5 Dienas
Ceļojuma veids: Avio ceļojums
Datumi: 16. - 20. augusts, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīgas lidosta
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 750.00
Bērns līdz 11 g.: 700.00 ja numurā kopā ar 2 pieaugušajiem

Rīga-Stambula-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

       Stambula - Eiropas lielākā metropole, pilsēta, kur satiekas kontinenti, senais un mūsdienīgais, austrumi un rietumi! Bagāta ar vēsturi, kultūru, kontrastiem, iepirkšanās un izklaides iespējām…

 

Grupas vadītāja: Renāte

 

1. diena, 16.08. - trešdiena

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar aviokompāniju airBaltic: tiešais reiss Rīga - Stambula, plkst. 11:40-14:45 (3 h 5 min.). Ierašanās Stambulā. Transfērs uz viesnīcu.

Vakarā iespējams Turku vakars - transfērs, vakariņas ar priekšnesumiem un alkoholiskajiem dzērieniem (cena 1 pers.: 60 EUR, ja piedalās vismaz 20 personas). Jāpiesakās, piesakoties ceļojumam!

Nakšņošana viesnīcā Vizenza hotel 4* ar baseinu uz jumta un panorāmas skatu uz Stambulu, 1 km attālumā no Grand Bazaar, Stambulas centrā.

4 naktis vienā viesnīcā!

 

2. diena, 17.08. - ceturtdiena

Stambulas vecpilsēta

Brokastis.

Stambulas septiņus kalnus rotā iespaidīgas un greznas mošejas, taču visievērojamākā no tām ir Sultanahmeta jeb Zilā Mošeja - viena no musulmaņu lielākajām svētvietām un Stambulas simbols. Senās Konstantinopoles sirds - Hipodroma laukums. Rotāts ar trim senām kolonnām: Ēģiptiešu, Grieķu un Bizantijas, reiz tas bijis sporta (zirgu sacensību) un sociālās dzīves centrs Bizantijas impērijas laikos.

Topkapi pils komplekss, kas uzcelts uz paugura ar lielisku skatu uz Bosfora līci.

Sv. Sofijas katedrāle - viena no lielākajām kristiešu katedrālēm, arhitektūras šedevrs, ko 6. gs. uzcēla imperators Justiniāns. Katedrāle pārsteidz ar viduslaiku mozaīku un fresku bagāto kolekciju, senajiem vārtiem, ko apsargāja vikingu gvarde... “Grand Bazaar” - viens no lielākajiem slēgtajiem tirgiem pasaulē. Lielo tirgu katru dienu apmeklē no 250 līdz 400 tūkstošiem cilvēku un tas ir populārs ar juvelierizstrādājumu, trauku, garšvielu un paklāju veikaliem. Tirgus sastāv no 58 ielām un apmēram 6000 veikaliem. Te atrodam gan ādas jakas, gan kurpes, gardos austrumu saldumus un juvelierizstrādājumus visām gaumēm...

Nakšņošana viesnīcā Vizenza hotel 4*, Stambulas centrā.

 

    

 

3. diena, 18.08. - piektdiena

Brīva diena Stambulā vai atpūta pie Marmora jūras Zaļajās Prinča salās

Brokastis.

Iespējama brīva diena Stambulā vai par papildu maksu brauciens uz Zaļo Prinču salu:

Stambulas dienvidu piekrastē - Marmora jūrā atrodas deviņas salas, kas kopā veido Prinču salas. Uz nelielo Heybeliada salu dosimies ar prāmi. Šo salu lielākais noslēpums ir tur valdošais klusums, jo nav motorizētas satiksmes... Kafejnīcās smaržo turku kafija, laiski saulītē snauduļo minči, ļaudis pārvietojas ar velosipēdiem, ko rotā glīti pušķoti groziņi. Suvenīru tirgotāji piedāvā skaistus ziedu vainadziņus... Atpūta pludmalē pie Marmora jūras (cenā iekļauts zvilnis un saulessargs). Atgriešanās ostā un brauciens ar prāmi uz Stambulu.

Nakšņošana viesnīcā Vizenza hotel 4*, Stambulas centrā.

 

     

 

4. diena, 19.08. - sestdiena

Bosfora jūras šaurums

Brokastis.

Camlica pakalns - ziedu dārzi, strūklakas un panorāmas skats uz Bosforu un Stambulu.

Dolmabahčes pils - krāšņākā un dārgākā Osmaņu sultānu uzbūvētā pils, kas saukta par Stambulas Versaļu, osmaņu baroka simbols. Pils logus Versaļas rekonstrukcijai aizrautīgi pārzīmējusi Žozefīne, pilī viesojušies Lielbritānijas un Vācijas imperatori. Celtne Bosfora krastā, kas apjozta ar paradīzes dārzu, pārsteidz ar izcilību. Turklāt tās interjeram izlietots 40 tonnu zelta.

Kruīzs pa Bosfora jūras šaurumu - skaistākais pasaules jūras šaurums, kas sadalījis Stambulu Austrumos un Rietumos, atdala Eiropu un Āziju. Iespēja ieskatīties Bosforā un Stambulā no kuģīša, aplūkot senas savrupmājas un greznās villas, kuru pakājē skalojas viļņi, apbrīnot mūsdienu debesskrāpjus un viduslaiku namiņus, izmētātus pie bargajiem osmaņu cietokšņiem…

Nakšņošana viesnīcā Vizenza hotel 4*, Stambulas centrā.

 

5. diena, 20.08. - svētdiena

Brokastis.

Brīvais laiks atpūtai un pēdējo suvenīru iegādei.

Transfērs uz lidostu un lidojums mājup: Stambula - Rīga, plkst. 15:35-18:35 (3 h).

 

  

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • visi programmā minētie transfēri ar komfortablu autobusu,
 • Remiro travel grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • 4 naktis viesnīcā Stambulas centrā;
 • 4 brokastis.

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

 • pārējās ēdienreizes;
 • Turku vakars: 60 EUR (transfērs, vakariņas ar priekšnesumiem un alkoholiskajiem dzērieniem). Ja piedalās vismaz 20 personas;
 • ekskursija uz Prinču salu: 50 EUR pers. (transfērs uz ostu, prāmis līdz Prinču salai, transfērs ar laivu uz plumdali, privātās pludmales ieejas maksa);
 • Topkapi pils ieejas maksa: 25 EUR;
 • Dolmabahče pils ieejas maksa: 20 EUR;
 • Bosfora kruīzs: 25 EUR;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana, BTA optimālā programma (skatīt šeit): 9.50 EUR - pers. līdz 64 g. / 19 EUR - pers. no 65-74 g.;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 150 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Valūta: 1 TRY (Turcijas lira) = ~ 0.06 EUR.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai).

! Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza!

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu jeb rezervācijas maksu 150 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 20.06.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:
•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;

•    Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100-75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    Ja 75-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā (ja dati tiek mainīti īsi pirms ceļojuma, var tikt piemērotas aviosabiedrības soda sankcijas par vārda maiņu).

 

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 20 dalībnieki. Grupā plānoti 20-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel