Čehija - Milzu kalni, pasaku pils un pastaiga starp mākoņiem...

Maršruts dabas mīļotājiem! Apburošās pilsētiņas, rūķi, Āfrikas safari, ūdenskritums un Labas upes izteka Krkonošes dabas parkā

6 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 14. - 19. augusts, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 505.00
Bērns līdz 18 g.: 480.00

Rīga-Vroclava-Dvur Kralove nad Labem-Špindlerův Mlýn-Lāču kalns-Pančavas ūdenskritums-Špindlerův Mlýn-Pec pod Sněžkou-Špindlerův Mlýn-Dolni Morava-Bouzova-Ostrava-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Grupas vadītāja: Tamāra

 

1. diena, 14.08. - trešdiena

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zinātņu Akadēmijas laukums, Elijas ielas pusē, 8:30 no Bauskas, DUS “Circle K”. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam... Iekāpšanas vieta jānorāda, piesakoties ceļojumam!

Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā.

Nakšņošana viesnīcā Polonia Hotel, Vroclavas centrā.

 

2. diena, 15.08. - ceturtdiena

Brokastis.

Ekskursija Polijas Venēcijā - atjaunotajā Vroclavas vecpilsētā. Rātsnams, strūklakas, pazemes pasaules daudzie rūķīši, piemineklis dzīvnieciņiem, skaistie viduslaiku nami, „Ansītis un Grietiņa”.

Dvur Kralove nad Labem. Unikālais Zoo Safari. Eiropas lielākais un skaistākais zoodārzs ar Āfrikas dzīvniekiem. Te mīt gepardi, lauvas, zebras, antilopes, baltie degunradži, pērtiķi, žirafes… Iespēja safari braucienā vērot dzīvniekus kā Āfrikas nacionālajos parkos. Teritorijā iespējams pusdienot, iegādāties suvenīrus.
Kalnu kūrortpilsēta Špindlerův Mlýn. Iekārtošanās viesnīcā Montana Hotel 3*, Špindlerův Mlýn centrā. 3 naktis vienā viesnīcā!  www.hotelmontana.cz  Wellness: viesnīcā Montana Hotel par papildu maksu var izmantot somu saunu, infrasarkano pirti, pieteikt masāžu.

Līdzās: 100 m no Montana Hotel wellness un baseinu komplekss ar džakuzi viesnīcāVojenská zotavovna“ (Montana Hotel piešķir 10% atlaidi cenai, iegādājoties biļeti uz welness centru). “Vojenská zotavovna“: https://www.volareza.cz/wellness-centrum-bedrichov/. Līdzās viesnīcai arī bobsleja trase: www.bobovka.cy un virvju trases “Monkey Park”: https://www.spindleruv-mlyn.com/cz/zabava-a-zazitky/lanovy-park-monkey-park-spindleruv-mlyn-bedrichov-176/

Akvaparks: https://www.aquaparkspindl.cz/aquapark/

Brīvais laiks akvaparkam, vakariņām krodziņā vai jaukās kalnu pilsētiņas Špindlerův Mlýn apskatei.

 

    

 

3. diena, 16.08. - piektdiena

Brokastis.

No Špindleruv Mlyn uz Lāču (Medvědín) kalnu - Labas (Elbas upes) izteku meklējot...

No viesnīcas dodamies 756 m (15 min.) pastaigā līdz pacēlājam, lai dotos “Medvědín“ kalnā 1235 m augstumā.

Pastaiga no Medvedin kalna līdz Labas (Elbas) upes sākuma avotam. Pa ceļam kalnu krodziņi Vrbatova bouda, Labská bouda (Labas būda jeb kalnu krodziņš) un Pančavas ūdenskritums (Pančavský vodopád) - augstākais ūdenskritums Krkonoše kalnos - augstums ir 148 metri, četru kaskāžu garums sasniedz 250 metrus.

Sameklējam Labas jeb Elbas upes izteku 1386 m augstumā v.j.l.. Elbas upes garums ir 1094.26 km, tā ir divpadsmitā garākā upe Eiropā, no Čehijas kalniem tālāk plūst caur Vāciju un ietek Ziemeļjūrā. 

Alternatīva tiem, kuri nav pārliecināti par savu fizisko sagatavotību: ½ ceļa (līdz Vrbatova bouda) iespējams braukt ar sabiedrisko autobusu.

Kājām kopējais garums ~ 14 km.

Iespēja doties atpakaļ (ap 7 km katrā virzienā) un ar pacēlāju braukt lejup uz Špindlerův Mlýn.

Viesnīca Montana Hotel 3*, Špindlerův Mlýn.

 

4. diena, 17.08. - sestdiena

Brokastis.

Dodamies ar autobusu uz gleznaino kūrortpilsētu Pec pod Sněžkou, kas atrodas kalnos 750 metru augstumā, no turienes Snežkas kalnā ar pacēlāju. Pacēlājs no Pec pod Sněžkou stacijas 828.95 m.v.j.l paceļas līdz Růžová hora (Rozā kalns) stacijai 1339.05 m.v.j.l. un Sněžka stacijai 1588.32 m.v.j.l. Pasakaini kalnu skati un iespēja pastaigāties Čehijas Sudetu kalnu augstākajā virsotnē - Snežkas kalnā 1603 km augstumā. Atgriežamies Milzu kalnu tūrisma centrā - kalnu kūrortā Pec pod Sněžkou ar pacēlāju.

Sportiskākajiem iespēja pusi ceļa no virsotnes līdz “Ružova hora” veikt kājām, tālāk līdz ciematam lejup ar pacēlāju.

Brīvais laiks pastaigai, suvenīriem, pusdienām kādā no omulīgajiem čehu krodziņiem. Iespēja izmēģināt rodeļu trasi.

Sportiskākajiem tūristiem iespējams no Sněžkas kalna kāpt lejup uz „Růžová hora“ un/vai pilsētiņu Pec pod Sněžkou. Sevišķi aktīviem kāpējiem, iespējams jau no viesnīcas kāpt kalnā Špindlerovā, no turienes doties uz Snežku pa taciņām 15 km. Lejup ar pacēlāju uz jauko kalnu ciematiņu Pec pod Sněžkou. 

Pēcpusdienā atgriežamies Špindlerův Mlýn. Brīvais laiks atpūtai.

Viesnīca Montana Hotel 3*, Špindlerův Mlýn.

 

   

 

5. diena, 18.08. - svētdiena

Brokastis.

Dolni Morava. Pastaiga Debesīs (Sky Walk). Vai esat kādreiz sapņojuši pastaigāties starp mākoņiem? Te šis sapnis piepildīsies. Spirālveida tilts, kas atgādina spirāli un līdzinās amerikāņu kalniņiem! Drosmīgākie apmeklētāji var izmantot bieza tīkla “piedurkni” un nobraukt pa brīnišķīgu 100 metrus garu spirāli, kam ir logi un vairāki līkumi. 

Iespējams pāriet arī pa pasaulē garāko iekarināmo gājēju tiltu - “Sky bridge” Konstrukcijas kopējais garums ir 721 metrs. Tilts savieno divas kalnu grēdas un atrodas vairāk nekā 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Savukārt attālums līdz ielejas dziļākajam punktam ir 95 metri.

Debesu pastaigas laikā baudīsim elpu aizraujošus skatus uz Králický Sněžník kalnu masīvu, ar gleznaino Moravas upes ieleju. Tālumā saskatāma Jeseníky kalnu grēda Austrumu Sudetos, Morāvijas un Bohēmijas robežu vēsturiski iezīmojošais 995 m augstais divvirsotņu Suchý vrch (Sausais kalns) un Krkonoše kalni (Milzu kalni).

Bouzovas iespaidīgā pasaku pils. Te filmētas čehu, vācu, itāļu filmas. Romantiskā pils celta 14. gs. sākumā, te 1420. gadā dzimis čehu karalis Jirži z Poděbrady. Saimnieki aristokrāti laika gaitā mainījās, arī pils no agrīnā gotiskā stila pārtapa Renesanses pilī, cietoksnī, kas 15. gs. kalpoja husītu karos, 16. gs. 30 gadu kara laikā par cietumu gūstā saņemtajiem zviedriem. Dedzināta, pamesta un atjaunota, mūsdienu romantisko Neo gotisko izskatu pils ieguva starp 1895. un 1910. gadu, ar 58 metrus augsto 8 stāvu sargtorni, kas dominē pār pakava veidā izvietoto pils kompleksu. Kopš 1999. gada pils - Čehijas Nacionālais piemineklis.  

~ 19:00 Iekārtojamies viesnīcā Maria Hotel 3*, Ostravas pilsētas centrā. www.hotel-maria.cz  Lepojas ar savu autentisko mājas konditoreju Cukrárna Maria. Līdzās pilsētas rātsnams un Stodolni iela ar iespējām atpūsties. Bāri, kafejnīcas, parki.  

 

6. diena, 19.08. - pirmdiena

Brokastis.

Dodamies mājupceļā caur Poliju un Lietuvu.

Pusdienu pauze Polijā.

Vēlu vakarā atgriešanās Latvijā...

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • nakšņošana 5 naktis tūristu klases viesnīcās (3*), 2-3 vietīgi numuri;
 • 5 brokastis viesnīcās;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.);
 • autoceļu nodokļi, autostāvvietas.

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

 • Dvur Kralove Zoo: 290 CZK - pieaugušais / 230 CZK - bērns no 3-15 g.;
 • Āfrikas safari ar Safari autobusu (20 min): 70 CZK - pieaugušais, seniors / bez maksas - bērni;
 • Pacēlājs Medvedin kalnā (abos virzienos): 400 CZK - pieaugušais / 320 CZK - seniors virs 60 g., skolēns no 12-18 g. / 280 CZK - bērns no 6-12 g.;
 • Pacēlājs Snežka kalnā: 300 CZK vienā virzienā (560 CZK abos) - pieaugušais / 270 CZK (510 CZK abos) - seniors, skolēns / 140 CZK (270 CZK abos) - bērns no 6-12 g.;
 • Sky walk and sky bridge: 1200 CZK pers.;
 • Bouzovas pils: 12 EUR - pieaugušais / 10 EUR - jaunietis no 18-24 g., seniors no 65 g. / 5 EUR – bērns no 6-17 g.;
 • pusdienas un vakariņas; (vakariņas viesnīcā Montana Hotel 3*, Špindlerův Mlýn var pieteikt par 13 EUR pers.);
 • individuāli: „Vojenská zotavovna” ūdens pasaules 75 min. apmeklējums: līdz plkst. 14:00 maksā 135 CZK - pieaugušais / 80 CZK - bērns no 2-12 g.; no plkst. 14:00-21:00 maksā 190 CZK - pieaugušais / 110 CZK - bērns no 2-12 g.;

Welness zonas 120 min. apmeklējums: 290 CZK - pieaugušais / 220 CZK - bērns no 2-12 g.;

Papildu depozīts par čipu: 100 CZK;

 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA nepieciešamā programma (skatīt): 6 EUR pers. līdz 64 g. / 12 EUR pers. no 65-74 g.;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 90 EUR;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu viesnīcās: 70 EUR (Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Valūta Čehijā: 1 CZK (Čehijas krona) =  ~ 0.04 EUR, 1 EUR = ~ 27 CZK.

 

Ceļojumā plānots īpaši daudz staigāt, lai labāk baudītu krāšņos dabas skatus. Lūdzam nodrošināties ar piemērotiem sporta apaviem iešanai pa takām kalnup un lejup... Dodoties kalnos, drošāk, ja līdzi vējjaka vai pretsaules krēms un saulesbrilles, galvassega, uzkodas, ūdens pudele. Kalnos laika apstākļi mēdz būt mainīgi.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu jeb rezervācijas maksu 70 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 100 EUR personai jāveic līdz 15.04.2024.;
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 05.07.2024.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

 • ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 60 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;
 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas 60-45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • ja 45-30 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
 • ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 30 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un valūtas kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-44 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel