Jegalas ūdenskritums, Kiiu tornis, Lahemā nacionālais parks un Tallina! (Pieteikšanās līdz 06.10.!)

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 21. - 22. oktobris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Aizkraukle-Rīga-Tallina-Jegalas ūdenskritums-Kiiu-Kesmu-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
Grupas vadītāja: Baiba Līviņa
 
Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

1. diena, 21.10. - sestdiena

Izbraukšana plkst. 6:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 7:00 no Lielvārdes, 7:15 no Ogres, "Priedītes”, 8:00 no Rīgas, Zinātņu Akadēmijas laukums, Elijas ielas pusē. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

Kafijas pauzes Ādažos un Pērnavā.

Tallinai ir ne tikai izcila vecpilsēta, bet arī 2023. gada “Eiropas zaļās galvaspilsētas” statuss. Kādreizējā ārpilsēta - Kadriorgas pils un parka komplekss - gadsimtu garumā saglabājis savu pirmreizējo skaistumu un varenību. Kadriorgas pils tika būvēta 1718. gadā Krievijas cara Pētera I laikā. Pils nosaukumu guvusi par godu imperatora sievai Martai jeb Katrīnai I (Catharinenthal). Itāļu arhitekta Nikola Mičeti projektētā Itālijas palazzo stilā veidotā pils un tās dekorējumiem bagātā galvenā zāle ir vieni no skaistākajiem baroka arhitektūras piemēriem gan Igaunijā, gan arī Ziemeļeiropā. Bijušo lepno ķeizara pili Romas baroka stilā ieskauj dārzs, kas izveidots pēc Versaļas parauga ar strūklakām, dzīvžogiem un puķu dobēm. Pēc leģendas Pēteris I personīgi pils sienā ielicis 3 ķieģeļus. Kadriorgu plānoja izmantot kā vasaras rezidenci. Līdzās pilij priecē ziedu dārzs, Tautas parks ar Gulbju dīķi, paviljonu, Rožu kalns un Japāņu dārzs.

Pilī atrodas Kadriorgas mākslas muzejs, kurā tiek eksponētas Igaunijas mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas - Rietumeiropas un Krievijas mākslas kolekcijas no 16. līdz 20. gadsimtam. 

Tallinas vecpilsēta. Doma kalns Tompea ar skatu laukumiem uz jūru, Lejaspilsētu, tās daudzajiem torņiem, sarkano dakstiņu jumtiem un senajām, arī jaunajām ēkām. Leģenda par Kalevu un Lindu, „Garais Hermanis” un parlamenta ēka, Lejas pilsētas rātslaukuma apmeklējums, senais nocietinājuma mūris pie Viru vārtiem, Katrīnas gaņģis un mājīgie vecpilsētas pagalmiņi. Ja vēl spēks staigāt, vilina Zviedru karaļa dārzi, kur var nokļūt pa Īsās vai Garās kājas ielu, varam iepazīt Tallinas īsāko ielu, Garo ielu un Plato ielu...

Skatu uz Tallinas vecpilsētu un jūras līci iespēja izbaudīt, ar stiklotā lifta palīdzību paceļoties uz Nigulistes baznīcas jaunatklāto skatu platformu “tuvāk debesīm”… Pateicoties būvdarbiem, atjaunota arī Nigulistes muzeja pastāvīgā ekspozīcija, otrajā stāvā atvērta jauna izstāžu telpa - galerija, kurā skatāma viduslaiku koka skulptūru kolekcija no Igaunijas Mākslas muzeja fondiem.

Ārpus vecpilsētas mūriem ir jauns izaicinājums: Telliskivi radošais kvartāls, kas atrodas netālu no Baltijas stacijas un jaunā BaltiJaamaTURG (Baltijas stacijas tirgus). Tas ir radīts bijušā rūpniecības kompleksa vietā un tā centrā ir starptautiski atzītais “Fotografiska Tallinn”, veikaliņi, ēstuves, notiek dažādi kultūras pasākumi un sastopami vairāki desmiti ielu mākslas darbu.

Pastaiga pa Tallinas vecpilsētu un brīvais laiks.

Nakšņošana viesnīcā Ibis Tallinn Center, Juhkentali 28, līdzās vecpilsētai (kājām 20 min).

 

2. diena, 22.10. - svētdiena

Brokastis viesnīcā.

Iespaidīgākais no Igaunijas ūdenskritumiem - Jegalas ūdenskritums. Šis ir visplatākais dabīgais ūdenskritums Igaunijā, apmēram 8 metrus augsts un 50 metrus plats.

Mistiskais viduslaiku Kiiu tornis - mazākais viduslaiku nocietinājums Baltijas valstīs. Kiiu muižai piederošais tornis tika uzbūvēts 16. gs. pirmajā ceturksnī un kalpoja kā muižnieku „slēptuve”. Tornim ir četri stāvi, mūru biezums ir 1,8 metri un torņa iekšējais diametrs ir 4.3 metri. Šaurie logi bija būvēti kā šaušanas atveres, bet apaļais balkons kā aizsardzības eja. Sākotnēji Holandiešu tipa vēja dzirnavām līdzīgais aizsardzības objekts tika restaurēts 1974. gadā. Tornī ir arī kafejnīca, kur piedāvā igauņu slavenā „Kiiu torn” liķieri.

“Līču zeme” jeb Lahemaa - Igaunijas ziemeļu piekraste ietver arī pirmo nacionālo parku Baltijā - Lahemā Nacionālo parku un 4 līču ietvarā izstiepušās 3 pussalas. Igaunijas galējais ziemeļu punkts ir Purekkari zemesrags Perispeas pussalas ziemeļos. Te aicina iespaidīgais ledāja atnestais gigants - Jaani-Tooma dižakmens, kas izslējies ~ 8 m augstumā kadiķu lauka malā.

Kesmu (Käsmu) ir viens no valdzinošākajiem zvejniekciemiem Somu līča piekrastē Kesmu pussalas ZA malā. Paralēli jūras krastam stiepjas ciema galvenā iela, kuru bagātina nelielas šķērsielas. Vasaras Kesmu pavada Igaunijas radošie cilvēki, arī pasaulslavenais igauņu komponists Arvo Perts smēlies iedvesmu šajā Miera ostā. Kesmu tiek saukts arī par Kapteiņu ciemu, jo 1804. gadā nodibināja pirmo Igaunijas jūrskolu un laikā no 1798.-1920. g. uzbūvēja > 40 kuģus. 62 kapteiņi cēlušies no nedaudz vairāk par 100 šeit kādreiz dzīvojošajām ģimenēm. Bijušā jūrskolas ēkā izveidots Jūrniecības muzejs.

Kesmu ciema ziemeļdaļā ir izveidota iespaidīga “Laimes akmeņu” kaudze, ko cilvēki ar ticību uz savu vēlmju piepildīšanos nesuši pa vienam akmenim.

Viitna krogā baudīsim Ziemeļigaunijas reģiona raksturīgo maltīti.

Mājupceļš ar wc-kafijas pauzi.

Atgriešanās: Rīga (~ plkst. 21:00) - Aizkraukle.

 

         

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • nakšņošana viesnīcā 1 pers. 2-vietīgā numuriņā;
 • brokastis 2. dienā;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Kadriorgas pils: 10 EUR / 8 EUR - bērns no 9 g., students, seniors / bez maksas - bērns līdz 8 g.;  
 • Nigulistes baznīcas tornis un ekspozīcija: 12 EUR / 9 EUR - skolēns, students, pensionārs;
 • pusdienas 2. dienā: tiks precizētas;
 • piemaksa par vienvietīgu numuru: 30 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 40 EUR;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana (piedāvājam BTA apdrošināšanu). Iespējams izmantot EVAK karti - sniedz nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi (info šeit);
 • personīgie izdevumi.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • veikt 25 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 05.09.2023.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.
 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk kā 45 dienas, tiek ieturēta rezervācijas maksa;
 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un valūtas kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 35 dalībnieki. Grupā plānoti 35-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel