Alise Brīnumzemē - vasaras pasaka Tāgeperas Wagenküll pilī

Ceļojums visai ģimenei! Remiro travel pasakas par ziediem...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 18. - 18. augusts, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 38.00
Bērns līdz 18 g.: 26.00

Aizkraukle-Rīga-Valka-Valga-Tāgepera-Karksi Nuia-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 8:00 no Lielvārdes, 8:15 no Ogres „Priedītes”, 8:20 no Ikšķiles pieturas, 9:00 no Rīgas, Zinātņu akadēmijas laukums, Elijas ielas pusē. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam virzienā uz Valmieru. Iekāpšanas vieta jānorāda, piesakoties ceļojumam!

Kafijas-wc pauzīte ceļā (plānota Raganas DUS “Circle K”.)

 

11:00-13:00 Valka - Valga dvīņu pilsētas. Iepazīsim robežpilsētas kopā ar vietējo gidi Silviju.  Vietējie joko, ka vietā, kur pilsētas šķērso robeža, jāēd saldējums, vispirms to paturot abās robežas pusēs, lai noskaidrotu, kurā tas izkusīs ātrāk - Latvijas ziemeļos vai Igaunijas dienvidos. Turpat ir arī divas skaistas robežupes - Varžupīte un mūžīgā robežšķērsotāja Pedeles upe.

 

Neliela pusdienu pauzīte (tiks precizēta). Dodamies uz Muļķu zemi Mulgimā. Nē, uz Alises Brīnumzemi!

 

14:30 Piedzīvojumi Tāgeperas Brīnumu mežā. Aicina Wagenküll pils tematiskais pasaku parks “Alise brīnumzemē”, kurā apbrīnojami 100 000 ziedi, krāsains brīnumu mežs un desmitiem skulptūru. Lielus un mazus aicina pils parks, tornis, fotogrāfiju izstāde tunelī un antīka porcelāna kolekcijas ekspozīcija pilsmuižas restorānā.

 

Pasakainā Tāgeperas pils ir skaista jūgendstila ēka, kurai šogad unikālu pievienoto vērtību piešķir brīnumu mežs. Pasaulslavenās bērnu pasakas iedvesmotais parks vēris durvis patiesi brīnumainai pasaulei ar tūkstošiem ziedu, krāsainu brīnumu mežu, desmitiem tematisku skulptūru un milzīgām instalācijām. Parka centrā atrodas desmitiem metru augsta strūklaka Versaļas pils stilā. Pastaigu takas līdz izsmalcinātajai strūklakai ir izdaiļotas ar skaistiem dzīvības kokiem un krāsainiem ziediem. Bērnu parkā līdzās bērnu mājai pārsteigs planieris, uz kura garajiem spārniem var lieliski trenēt rāpšanos. “Ir prieks apzināties, ka Tāgeperas pils parks savā diženumā atgādina pasaulslaveno Versaļas pils dārzu”, saka parka veidotāji.

 

Viens no Tāgeperas pils izcilākajiem arhitektūras elementiem ir iespaidīgais 42 metrus augstais tornis. Šovasar pils tornis piedzīvoja māksliniecisku atjaunināšanas kūri, lai ikviens apmeklētājs var sajusties kā pasakā. Pateicoties mākslinieces Helinas Toateras (Helina Toater) burvju otiņai, katrs torņa stāvs stāsta savu stāstu un atklāj gabaliņu no mistiskās brīnumu pasaules. Torņa sienas rotā fantastiski ornamenti, gleznas un spoguļi, vijīgi ziedi un koki, bet griestus izdaiļo laikmetam atbilstošas lustras. Apsēžoties apzeltītajā karaliskajā krēslā, ikviens var sajusties kā īsts pils kungs vai kundze. Ja paveicas, var pat nonākt aizspogulijā!

 

Kas gan būtu izbrauciens bez garšīgas maltītes? Tāgeperas pils lieliskā virtuve ir jau kļuvusi par leģendāru. Parka apmeklētājus ar vieglu uzkodu ēdienkarti sagaida vasaras kafejnīca “Alice”. Tāpat pilī ir atvērts apmeklētāju iecienītais restorāns “Wagenküll” ar savu daudzveidīgo ēdienkarti. Šajā restorānā piedāvātos ēdienus izceļ to pagatavošanas veids. Ēdieni tiek gatavoti Jospera malkas krāsnī, kas palīdz saglabāt ēdienu sulīgumu, tekstūru un izteikto garšu.

 

17:00 Neparastā Karksi Nuia Pētera baznīca. Baznīca piesaista uzmanību ar savu šķībo torni, kas ir vairāk kā par metru sasvēries rietumu virzienā.

Viduslaikos Karksi baznīcas dzīve bija saistīta ar cietoksni. 13. gs. celtajā cietoksnī atradās arī apustulim Pēterim veltīta kapela. Patreizējā baznīcas mūra ēka tika uzbūvēta 1773.-1778. gadā, daļēji izmantojot cietokšņa apakšējos mūrus. Baznīcas arhitektūra ir ļoti vienkārša, baznīcas zāle ir savienota ar baroka stilā būvētu piramīdas tipa torni, bet austrumu sānā atrodas ģērbkambaris.

 

Mājupceļš caur Rūjienu, Valmieru, Raganu. Atgriešanās Rīga (~ plkst. 20:30) - Aizkraukle.

 

  

  

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

 • Alises Brīnumzeme (biļete grupā): 10 EUR - pieaugušais / 8 EUR -  bērns no 7-17 g. / bez maksas - bērns līdz 6 g.;
 • Valkas - Valgas ekskursija: 2 EUR pers.;
 • Baznīca, ziedojums: 1 EUR pers.;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 25 EUR pers.;
 • personīgie izdevumi.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus: vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati;
 • pilna ceļojuma summas apmaksa jāveic 3 dienu laikā no pieteikšanās dienas.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta saskaņā ar samaksas noteikumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 35 dalībnieki. Grupā plānoti 35-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel