Bergervilla, Vijciems, Ziemeļvidzeme…

Vijciema čiekurkalte, noslēpumainā Bergervilla, Vijciema baznīca, Raunas Staburaga ūdenskritums, Latvijas ķiploks, Raunas siera un makaronu ražotne...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 09. - 09. augusts, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Aizkraukle-Rīga-Vijciems-Bergervilla, Vijmeži 4, Vijciema pag.-Rauna-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 7:00 no Lielvārdes, 7:15 no Ogres „Priedītes”, 8:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

WC + tējas pauze pa ceļam.

 

10:45-11:45 Vijciema čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā. 19. gadsimta beigās, kad Ziemeļvidzemi skāra plaši meža ugunsgrēki, bija jādomā kā mežu atjaunot. Tika nolemts šajā apkārtnē celt čiekuru kalti, kura nodrošinātu meža sēšanai nepieciešamo sēklu apjomu.

 

1895. gadā netālu no Vijciema - Mežmuižā, sāka darbu čiekuru kalte, kura darbojās bez pārtraukumiem līdz 20. gadsimta 70-to gadu vidum. Pateicoties ilggadēja Zīles mežniecības mežziņa Miķeļa Pētersona pūlēm visas iekārtas tika saglabātas tādas, kādas tās bija čiekurkaltei uzsākot darbu 1895. gadā. Vijciema čiekurkalte iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Arī šodien sēklas jaunu mežu audzēm tiek iegūtas, izmantojot tās pašas - vairāk nekā 100 gadu vecās - oriģinālās iekārtas.

 

12:00 Kafeja ar mājas kūku, romantiku un ekskursiju Vijciema Medību pilī! Meža stigu krustojumā, 200-gadīgu priežu ieskauta, meža zvēru apsargāta, noslēpumaina stāv Bergervilla. Tā celta 1899. gadā, te apmetās muižkungi un baroni, kad devās medībās. Pirmā ēka būvēta no koka, bet 1905. gada revolūcijas nemieru laikā nodedzināta. Tās vietā 1907. gadā uzcelta mūra ēka, kas saglabājusies līdz pat šai dienai. Šodien vēsturiskajā medību pils ēkā ierīkots dizaina viesu nams, kas piedāvā izsmalcinātā atmosfērā baudīt mieru un klusumu un atpūsties no ikdienas skrējiena Pūces istabā, Medņa apartamentos, Brieža vai Aļņa Lux.


13:30 Vijciema Ev. Luteriskā baznīca, celta 18. gs., ir vienjoma halles tipa koka guļbūves celtne uz laukakmeņu pamatiem. Ļoti īpatnēja ir sienu ārējā apdare - sienas apšūtas ar zvīņveida koka dēlīšiem. Viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi - altāris, un kokā gleznota altārglezna „Svētais vakarēdiens”. Apskate par ziedojumiem.

 

14:30 Pauzīte Smiltenē.

 

15:30-17:30 Ciemos pie Ķiploku Karalienēm. “Latvijas ķiploka”, kuru izveidojušas divas uzņēmīgas domubiedres Sintija un Inese, veiksmes stāsts. Kā no it kā vienkāršas idejas par ķiploku audzēšanu var izveidot uzņēmumu, kurā ķiploks pārtop dažnedažādos veidos, ķiploku tējā, ķiploku ziedu pesto, pat konfektēs. Ķiploku ārstnieciskās īpašības, ķiploku produktu degustācija.

Programmu papildinās: Viduslaiku zupa + ķiploku kūka (uz kūku jāpiesakās pirms brauciena, jo to ceps tikai vismaz 10 personām) vai + ķiploku saldējums un kafija (8 EUR pers.).

Iespēja iepirkties „Ķiploku meiteņu veikaliņā”, kur atrodami arī citu Raunas apkārtnes ražotāju produkcija. Līdzās Raunas pilsdrupas...

 

17:45 Raunas siera un makaronu ražotnes apmeklējums, degustācija.

Ģimenes uzņēmumu SIA “Siera ražotne” 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Šobrīd “Siera ražotne” ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas pircējiem piedāvā Zaļo sieru, kura viena no galvenajām sastāvdaļām - sierāboliņš - tiek audzēts pašu dārzā. Ražotnē top arī rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests (Ghi sviests), siers “Ķiplociņš”, siers ar garšaugiem, knapsieriņš un 12 veidu Mājas makaroni. Iespēja iegādāties “Siera ražotnes” produktus (siera un makaronu izstrādājumus).

 

Raunas Staburaga ūdenskritums... Cēsu rajona Raunas pagastā pār 13 metrus platajiem zaļu sūnu pakāpieniem sūcas elektrozilas avota ūdens tērcītes, smalkiem pavedieniem ietekot akmeņiem izrotātā dabas “vannā”, ko agrā pavasarī iecienījušas vēl pusaizmigušās vardes. Pie ūdenskrituma ir viegli nokāpt pa nesen izveidotajām trepītēm, taču šis dabas brīnums tūristiem godprātīgi jāsaudzē, jo te aug arī dabas liegumā ierakstītās alpu kreimules.

 

Mājupceļš... Atgriešanās ~ no plkst. 21:30.

 

 

     

  

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).


Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Bergervillas apskate (ar tēju, kafiju un mājas kūku): 7 EUR. Stāsti, teikas un leģendas par Vijciema medību pils vēsturi;
  • ekskursija Vijciema Čiekuru kaltē: 1.50 EUR;
  • Vijciema baznīca ar stāstu: ziedojums ~ 1 EUR;
  • Siera degustācija: bez maksas!;
  • Ķiploku Karaliste: 8 EUR - pilna programma / vai 3 EUR - veģetāriešiem un tiem, kas nevēlas degustēt, bet pasākumā piedalās;
  • citi personīgie izdevumi;
  • papildus vieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines