Grezni atdzimusī Rankas muiža un atdzīvinātā Brantu muiža ar īsto latvju saimnieci Ilzi! Ķiploku Karaliste, sieri un Staburags Raunā

Latvijas piļu - Pelnrušķīšu stāsts pirms lielās balles!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 18. - 18. jūlijs, 2021. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Koknese, Jēkabpils, Krustpils, Madona
Brīvas vietas: Vairāk kā 10

Aizkraukle-Jēkabpils/Krustpils-Madona-Ranka-"Brantu muiža", Brantu pag.-Rauna-Madona-Jēkabpils/Krustpils-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Autobuss izbrauc plkst. 7:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 7:10 no Kokneses.

Izbraukšana plkst. 8:00 no Jēkabpils/Krustpils pietura pie tilta, Daugavas pusē.

Iespēja iekāpt arī Madonā un citās pieturās pa ceļam.

 

Skaistā, no drupām atdzimusī Rankas muiža - oāze, kur laiks apstājies. Rankas muižas baltās zāles burvība. Pašiem savs stūrītis Francijas vai Čehijas ar Kārļa tiltu parkā.

Rankas muižas teritorijā atrodas 12 ha plašs parks ar skulptūrām un 3 dīķi (Romantiskais, Ainavu un Panorāmas dīķis). Īpaša uzmanība pievērsta ēku rekonstrukcijai. Šobrīd atjaunotas trīs Rankas muižas saimniecības ēkas - klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts tapusi par bibliotēku ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, kuru var izmantot arī kā viesību vai koncertu zāli, galeriju ar gleznām un antīkajām mēbelēm, kā arī antīko priekšmetu un Mercedes Benz automašīnu izstādi. Stallis tapis par greznu balto zāli, kuru var izmantot koncertiem un kāzu viesībām. Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela, kura ir bagāta ar gleznojumiem un kurā vienu reizi mēnesī notiek Sv. Mise.

Brīvais brīdis pils parkam vai pils kafejnīcai ar pašas pilskundzes Gunitas gatavotu štrūdeli…

 

Kafeja ar pannas kūkām Brantu muižā kopā ar īsto latvju saimnieci Ilzi. Atdzimstošā muiža, sapnis par ļoti latvisku saimnieču skolu, līdzīgu leģendārajai Kaucmindei un Pirts skolu. Svētezers… Miltu maisījumu ražotne, nātru pesto un citas interesantas lietas.

 

Raunas siera un makaronu ražotnes apmeklējums, degustācija.

Ģimenes uzņēmumu SIA “Siera ražotne” 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Šobrīd “Siera ražotne” ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas pircējiem piedāvā Zaļo sieru, kura viena no galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņš - tiek audzēts pašu dārzā. Ražotnē top arī rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests (Ghi sviests), siers “Ķiplociņš”, siers ar garšaugiem, knapsieriņš un 12 veidu Mājas makaroni. Iespēja iegādāties “Siera ražotnes” produktus (siera un makaronu izstrādājumus).

 

Ciemos pie Ķiploku Karalienēm. “Latvijas ķiploka”, kuru izveidojušas divas uzņēmīgas domubiedres Sintija un Inese, veiksmes stāsts. Kā no it kā vienkāršas idejas par ķiploku audzēšanu var izveidot uzņēmumu, kurā ķiploks pārtop dažnedažādos veidos, ķiploku tējā, ķiploku ziedu pesto, pat konfektēs. Ķiploku ārstnieciskās īpašības, ķiploku produktu degustācija.

Programmu papildinās: Viduslaiku zupa + kafija un ķiploku kūka (uz kūku jāpiesakās pirms brauciena, jo to ceps tikai vismaz 10 personām) vai ķiploku saldējums (8 EUR pers.).

Iespēja iepirkties „Ķiploku meiteņu veikaliņā”, kur atrodami arī citu Raunas apkārtnes ražotāju produkcija.

 

Dienas noslēgumā vakara pastaiga līdz ūdenskritumam un pakāpšanās Raunas pilskalnā, no kura paveras burvīgs skats...

Raunas Staburaga ūdenskritums... Cēsu rajona Raunas pagastā pār 13 metrus platajiem zaļu sūnu pakāpieniem sūcas elektrozilas avota ūdens tērcītes, smalkiem pavedieniem ietekot akmeņiem izrotātā dabas “vannā”, ko agrā pavasarī iecienījušas vēl pusaizmigušās vardes. Pie ūdenskrituma ir viegli nokāpt pa nesen izveidotajām trepītēm, taču šis dabas brīnums tūristiem godprātīgi jāsaudzē, jo te aug arī dabas liegumā ierakstītās alpu kreimules.

Raunas pilsdrupas. Pēc pirmā Rīgas arhibīskapa rīkojuma Raunas pils būvdarbi sākās 1262. gadā. Tā bijusi viena no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. XVI gs. sākumā pils tika ievērojami paplašināta, ap pili izauga varena viduslaiku pilsēta. XVII gs. beigās tika noārdīti visi priekšpils torņi un saglabājās vienīgi pils galvenie korpusi... Lielas pārbūves notikušas arhibīskapa Kaspera Lindes valdīšanas laikā (valdīja 1509.-1524. g.). Viens no jaunajiem torņiem ieguva arhibīskapa vārdu un saucās "Garais Kaspars".
Iespēja aplūkot kādreizējo viduslaiku pilsētu!

 

Mājupceļš... Atgriešanās Madonā, Krustpilī (~ plkst. 21:00), tad Aizkrauklē.

 

 

  

   

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).


Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Rankas muiža: 5 EUR;
  • Brantu muižas programma ar kafeju, pankūkām un Ilzes stāstiem: 4 EUR;
  • Ķiploku Karaliste: 8 EUR - pilna programma ar pusdienām / vai 3 EUR - tiem, kas nevēlas degustēt, bet pasākumā piedalās;
  • Siera degustācija: bez maksas!;
  • piemaksa par papildus sēdvietu autobusā: 15 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
  • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines