Mistiskā Beverīna un Latvijas Itālija. Fantāzijas zeme, labirinti, Trikātas šokolāde, Purva bridējs un pusdienas pie īstās latvju saimnieces Zandas ar picu stāstu!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 23. - 23. augusts, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Aizkraukle-Rīga-Valmiera-"Arāji", Brenguļu pag.-"Vīnkalni", Kauguru pag.-Trikāta-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres "Priedītes", 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

Īsa ērtību pauze ceļā.


~ 10:00 Valmiera. Te sagaida Svētā Sīmaņa baznīcas tornis, pilsdrupas, Gaujas krastu līči, “Valmieras Puikas” agrāk un tagad… Stāsts par Valmieru laiku lokos. Valterkalniņš, Dzirnavu ezeriņš, Vīnkalni un pauzīte Bastionā.

 

Piedāvājam apmeklēt Fantāziju zemi. “Neonija” ir vieta, kura Tevi aizved sapņu pasaulē. Apmēram 250 kvadrātmetru platībā ir izveidota ekspozīcija, kas liek apstāties no ikdienas steigas un rūpēm. Nesteidzīgi staigājot pa “Neoniju”, apmeklētājiem ir iespēja dzirdēt putnu dziesmas, saklausīt skaņas, ko rada ūdens čaloņa. Šeit ir unikāli ūdenskritumi un pilošas gleznas. Neonijas alā sienu raksti glabā gadsimtu ilgu mīlas stāstu, ļaujot to izbaudīt arī apmeklētājiem. Šeit dzīvojošie iemītnieki ir gandrīz nepamanāmi, bet varbūt tieši Tev būs iespēja tos ieraudzīt!

Neonijas spēks ir tās gaisā virmojošajās vibrācijās, valdzinājumā, skaņās un košajās krāsās.


12:00-13:15 Koka skulptūru parks “Beverīnas labirinti”. 60 lielizmēra spēles, daudzas spēlējamas pa 2, 3, 4, 8. Seši dažādi labirinti. Koku zaru labirints “Dižputna ligzda”. Milzīga putna ligzda, kurā var iekļūt, maldoties caur ejām. “Šausmu” labirints mežā. Labirints veidots speciāli audzētā egļu mežā. Šeit var mazliet pamaldīties un pabaidīties, jo mežā atrodas gan milzīgas čūskas, gan riebīgi zirnekļi, gan slepkavnieks ar savu slepkavnieka lādi, gan skeleti, velni un raganas. Raganas mājiņa, kur var piemērīt drēbes no raganas "drēbju skapja".
Labirints “Tracis” upenēs. 1-1,5 m augsts un 25 m garš upeņu krūmu labirints, kurā var iepazīties ar Jāņa Poruka dzejoļa “Tracis” (Mazs zaķīts, mazs kaķīts...) notikumiem. Nobeigumā - iespēja interaktīvi iemācīties dzejoli, pašiem darbojoties brīvdabas koka siluetu leļļu teātrī. Vienvirziena ziedu labirints. 630 m garais un 2 m augstais labirints ar koka skulptūrām.
 

13:30-15:00 Īsta itāļu pica uz dzīvas uguns. “Vīnkalnu” saimniece Zanda Žentiņa aicina pusdienās ar Stāstu. Livonija, Itālija, liepziedi un rozmarīns… Īstās latvju saimnieces gatavota zupa, pica un stāsts par ēdieniem.
‘’Vīnkalnos’’ dzīvo spēcīga ģimene, kura izveidojusi “Brīvdabas picu skolu”, vada mīlestības rituālus un atjauno senlietas. Žentiņu ģimene izstaro nebeidzamu viesmīlību, ar smaidu un prieku uzņem viesus savā saimniecībā.

 

15:30-17:00 Trikāta un R CHOCOLATE. Šokolādes meistardarbnīca. Šokolādes gardumu ražošanas noslēpumi. Pašu izveidotos šokolādes kārumus varēs paņemt līdzi, kā arī iegādāties produkciju veikaliņā, blakus ražotnei. R CHOCOLATE ražotnē var iegādāties uz vietas gatavotu saldējumu ar sešām dažādām garšām (vaniļas, mango, pistāciju, šokolādes, apelsīnu un aveņu). Meistarklases ilgums: 1.5 h.

 

17:00 Trikātas baznīca, kur Kristīne atvadījās no savām vieglajām dienām, pilskalns, Abula gleznie krasti un Tālavas taurētājs.
 

Mājupceļš.

 

 

  

   

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa noma;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • Programma „Vīnkalnos”: 8 EUR (zupa, 2 picas šķēles un saimnieces stāsti);
 • Beverīnas labirinti: 6 EUR / 4 EUR - skolēns, students, bērns no 2-17 g., pensionārs;
 • Šokolādes meistarklase: 7 EUR;
 • Neonija: 3 EUR;
 • ekskursija Trikātā ar vietējo gidu: 1 EUR;
 • Trikātas baznīca: ziedojums;
 • papildus vieta autobusā: 15 EUR;
 • citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines