Koku vilnas, gardie vīni un Daugavas stāsti „Domu pieturā”, „55 Mārītes” un zāļu Līga, ciemos pie Ilzes Indrānes ģimenes un Vidzemes ēdieni ar „Ataugu” saimnieci Antru Gotlaufu!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 12. - 12. septembris, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 26.00
Cena bērnam: 20.00 līdz 18 g.

Rīga-Aizkraukle-Koknese-Lejaszīles, Praulienas pag.-Stalīdzāni, Barkavas pag.-Prauliena-Madona-Koknese-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 8:15 no Ogres „Priedītes”, 8:30 no Lielvārdes, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:10 no Kokneses. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

9:30 Neliela (15 min.) foto + kafijas pauze “Liepkalnos” Daugavas krastā.

 

10:30 Ciemosimies rakstnieces Ilzes Indrānes mājās, kur saimnieko viņas dēls ar ģimeni.

„55 Mārītes” un Dr.sc.ing. Līga Lieplapa, kas ievedīs izzinošā ārstniecības augu pasaulē... Uzzināsim par augu dziedinošajām īpašībām un to daudzveidīgo pielietojumu, iepazīsimies ar dažādām tējzālēm un noskaidrosim kā sev vajadzīgos ārstniecības augus ievākt un sagatavot.

Iesim dabā un augus atpazīsim, degustēsim, atminēsim un apgūsim prasmes gatavot tējas, uzlējumus ar spirtu, eļļu, kā izmantot zālītes pirtī... Tēju un garšvielu iegāde.

IK “55 Mārītes” ir ģimenes uzņēmums, kas attīstījis savu darbību dabisku, Latvijā augošu ārstniecības augu tēju un garšvielu ražošanā. Uzņēmums ražo vairāk kā 70 veidu tējas. Biznesa ideja attīstīta uz senu vērtību pamata - Latvijas daba ir mūsu spēka, prieka un veselības avots. Izsenis zināms, cik labvēlīga un dziedinoša ir tieši vietējo augu iedarbība uz konkrētā reģiona cilvēkiem – cilvēks un daba enerģētiski ir vienoti. Tāpēc mums vislabāk līdz to augu tējas, kas auguši zemē, kurā dzīvojam.

 

12:00 Koku vilnas Lubānas pusē. Viens kārtīgs vīrs, atraktīvais saimnieks Ritvars Točs sevī atklājis senas baltu prasmes – izgatavot vilnu no apkārtnē esošajiem kokiem, krūmiem un augiem.
Jautrs stāsts par vilnas iegūšanu (no nātrēm, dadžiem, ugunspuķēm, niedrēm, kārkliem, kļavas, ābeles, pīlādža, apses, ozola u.c.), vilnas ārstnieciskajām īpašībām un dažādu izstrādājumu tapšanu (nelieli audekli, cepures, roku locītavu un muguras ārstnieciskās saites, cimdi, kāju filči, zīļu vainagi u.c.).
Neliela cienāšanās ar ozolzīļu kafiju, kvasu un sieru. Produkcijas iegāde.

 

14:30 Z/S „Ataugas” saimniece, īstā latvju saimniece Antra Gotlaufa Praulienā, mājās, kur filmēts “Vilkatis Toms”, ar šovu stāstiem un padomiem ogu audzēšanā. Īstena Antras kaislība un aizraušanās ir kulinārija. Viņai īpaši patīk tradicionāli un vēsturiski ēdieni. Stāsts par Vidzemes nacionālajiem ēdieniem ar ēdienu baudīšanu un minēšanu.

 

16:00-17:30 Emocionāla satikšanās, prieks un garšas baudas nelielajā ģimenes vīna darītavā SIA “Domu pietura”, kura atrodas vienā no sakoptākajām Madonas privātmājām. Turpinot vīnkopja, dzīvās leģendas Papiņa jeb Kārļa Dumbrāja (1918.-2019. g.) vismaz 60 gadu garumā koptās mājas vīna gatavošanas tradīcijas, uzņēmumā turpina darboties meita Astra un mazmeita Ilze. Tiek raudzēti ap 20 dažādu veidu vīni - upeņu, jāņogu, cidoniju, rabarberu, pīlādžu, aroniju, melleņu, aveņu, dzērveņu, pat piemājas dārzā augošo vīnogu vīns. Tūristiem tiek piedāvāta 1.5 stundu gara vīna degustācijas programma - aizraujošs stāstījums, sarunas par vīnu un to, kas bija noslēpumu atslēga Kārļa Dumbrāja garajam mūžam, 4 dažādu mājas vīnu degustācija un uzkodas. Noslēgumā vīnu iespējams iegādāties.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:  

  • autobusa noma;
  • gida – grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Koku vilnas pie Ritvara Toča: Ekskursija un zīļu kafijas baudīšana: 2 EUR;
  • vīna degustācijas programma „Domu Pieturā”: 5 EUR / ja vīns netiek lietots: 2 EUR (arī bērnam) – jāpasaka iepriekš! Pēc degustācijas, ja ir vēlēšanās, var iegādāties vīnus. Vīna pudeles cena: 8-9 EUR;
  • 55 Mārītes - tēju degustācija, iepazīšana: 3.50 EUR / 2.50 EUR – pensionārs, skolēns no 10 g. / bez maksas – bērns līdz 9 g.;
  • Latvju saimnieces Antras stāsti ar Vidzemes pusdienām Praulienā: 5 EUR;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
  • papildvieta autobusā: 10 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 
 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines