Latgales pasaka, sieri, vīni, porcelāna lelles, īstā latvju saimniece Ilze „Klajumu” sētā un „Piļsāta pi upis”

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 15. - 16. augusts, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Krustpils
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Aizkraukle-"Nitiši-13", Naujenes pag.-"Klajumi", Kaplavas pag.-Krāslava-Aglona-"Kalni", Ārdava, Pelēču pag.-Preiļi-„Ošu mājas”, Jaunsaimnieki, Preiļu pag.-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

1. diena, 15.08. - sestdiena

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt: Salaspils, Ikšķile, ~8:15 Ogre “Priedītes”, ~8:30 Lielvārde, 9:00 Aizkraukle (Lāčplēša iela 2), 9:10 Koknese un citās pieturās pa ceļam.

Pauzīte ceļā (DUS “Circle K” Krustpils).

11:30-12:30 Parks „Daugavas loki”. Atpūtas parks Stalkers Daugavas loku dabas parka gleznainā vietā - Daugavas krastā. Saukts par pasaku Latgales mežu vidū…

~13:30-15:30 Ciemos pie īsto latvju saimnieču šova uzvarētājas Ilzes Stabulnieces Latgalē.

Ar lepnumu saimnieki teic, ka "Klajumiem" ir jau gandrīz 100 gadu vēsture. 1936. gadā ar Ulmaņlaiku valsts politikas atbalstu nostiprināt Latvijas austrumu robežu, saimniecību izveidoja ar krūmiem aizaugušā pierobežā. Jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks līda tīrumus, būvēja mūra mājas, kā arī deva jaunsaimniecībai nosaukumu "Klajumi". Kā simbols iepriekšējiem saimniekiem Frīdim, Ērikam un Jānim - tēva Kārļa Redzoba stādīti 3 ozoli. Rīta ainava "Krastos" - stāvā nogāzes lejā - dūmakā tīta Daugava, tālumā - otrā Daugavas krastā jau rīta saules apspīdēti priežu un jaukto koku meži... un zirgs, izbrīnījies par stirnu, kas izlec tepat pie purna - nosprauslojas: "Prrr - pārsteidza!"

Ekskursijā ar saimniecību iepazīstinās abi saimnieki. Te katrs krūmiņš, katra taciņa līdz asarām acīs mīļa… Mīļi arī viesi! Tiem galdā tiks celts bagātīgs cienasts. Saimnieka paša medījums kopā ar cūkgaļu bumbiņās, kartupeļi, salāti un zupa. Un, protams, kas jau būs lomā trāpījies - līdaka, breksis vai līnis… Vēl meduskūka, morsiņš, tēja vai kafija… Veseli ēduši!

~16:30 Jaunumi Krāslavas Leļļu karaļvalstī. Larisa, leļļu autores Olgas māmiņa, iepazīstinās ar mākslinieces Olgas Gribules porcelāna leļļu izstādi, kas priecē gan Krāslavas iedzīvotājus, gan arī pilsētas viesus. Nesen izstāde papildināta ar jauniem, interesantiem eksponātiem - no vismazākajiem ar augstumu ap 5 cm līdz vislielākajiem - ap 1 metru, izstādes apmeklētāji tagad varēs apskatīt arī 3 leļļu namiņus. No sākotnēji izstādē skatāmām 480 lelles, pašlaik to skaits ir pieaudzis līdz 1000.

~17:00-19:00 „Pilsēta pie upes”. Filmēšanas vietas, Karņicka kalniņš un reiz skaistās pils komplekss Krāslavā, kas no 18. gs. vidus līdz 20. gs. piederēja grāfu Plāteru dzimtai. Viņi te dzīvoja, strādāja, svinēja svētkus, priecājās un skuma. Arī mīlēja... Liktenis bija lēmis, ka Krāslavas grāfu atvasei Emīlijai mīlestība bijusi gaužām skumja. Smeldzīgais notikums stāstos un sarunās tiek atdzīvināts arī mūsdienās – pastaigājoties pils pagalmā un parkā. Svētnams, pils muzejs Staļļos, ekspozīcija „Pi vīna golda”…

Nakšņošana Aglonā. Šobrīd rezervēts kempings - viesu māja „Agonas Alpi”. Līdzās ezers.

 

2. diena, 16.08. - svētdiena

Gardas brokastis latgaļu gaumē.

Aglona – ievērojams katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta. Dominikāņu ordeni Aglonā nodibināja klosteri un gadu vēlāk uzcēla pirmo koka baznīcu. Kad 1699. gadā uzceltā baznīca nodega, tās vietā 1768.-1780. g. uzcēla mūra klostera ēku un staltu baroka stila baznīcu ar diviem 60 m augstiem torņiem. Dievnama interjera apdare tapusi 18.-19. gs.

Svētavots pie Aglonas Bazilikas.

Kristus Karaļa kalns - katram te savs akmens jānes! Karaļa kalns Aglonā – 2006. gadā izveidotais dekoratīvo stādījumu dārzs un E. Delpera veidotās koka skulptūras – Enģelis, Jēzus Kristus un 12 ģimenes un citas Skaistie tiltiņi, Noasa šķirsts un skats pāri ezeram uz Aglonas baziliku...

10:30 “Vīna pagrabi” - vīna un marmelādes ražotne saimniecībā „Kalni”. Iesākumā pastaiga pa brīnišķīgu dārzu, saimnieces Irēnas sauktu par Burvju dārzu ar elfiem un rūķiem, kurā katram nostūrim ir savs unikāls stāsts. Daiļdārzs priecē ar  ziedu piramīdām, šūpolēm, savdabīgiem dekoratīvajiem elementiem, un konkursā atzīts par vienu no skaistākajiem Preiļu novadā. Dzirdēsiet stāstu par to, kā top vīns, par to, kā veidot savu zīmolu no pašas audzētām upenēm, avenēm... Būsiet aicināti doties uz degustācijas laukumu, kur jums tiks piedāvāti vairāki  vīnu veidi – vīnogu, aveņu, upeņu un plūmju. Varēsiet iegādāties vīnus līdzņemšanai ar Preiļu pils bildi uz etiķetes, tāpat arī pašmāju piparkūkas.

Romantiskajā Preiļu parkā dažkārt pastaigāties iziet arī Baltā dāma. Leģendas un stāsti par Preiļiem... Preiļu himna, Preiļu pils un skumjais Mīlestības kalniņš, Ievas un Ādama saliņa...

13:00 Preiļi ir arī siera galvaspilsēta, kur siers iemūžināts pat pieminekļos. A/S „Preiļu siera” degustācija un stāstījums. 3 veida čedaras siers, stāstījums par siera gatavošanas procesu, bet desertā Čedaras siera saldējums + dzēriens Pampūku kafejnīcā.

Varbūt kādu pildītu Pampūciņu? PAMPŪKA ar “Čedara” siera + kausētā siera pildījumu un linsēklām (pēc izvēles var pildīt arī ar kūpinātu šķiņķi, svaigām sezonas ogām, Maskarpone sieru, šokolādi u.c.): 2.50 EUR.

15:00 Preiļu miniatūrā karaliste - leļļu galerija - neparastie tēli, greznie tērpi, krievu humors un pat Venēcijas romantiskās noskaņas... Iespēja pašiem pārtapt par lellēm, karaļiem un princesēm! Karalistes pagalmā uzcelta miniatūrpils ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem un ūdensdzirnavām, daudz senlaicīgu dizaina elementu – grezni dīvāni, šūpoles, karietes, stilizēti balkoniņi, pie kā pieaugušie un bērni var nofotografēties senlaicīgos tērpos.

16:30 Preiļu vīngliemeži, stāstījums un degustācija. Atraktīvais Ainis Noviks, izrādot savu saimniecību, stāsta, kā gliemeži tiek audzēti un gatavoti celšanai galdā, bet viņa dzīvesbiedre Valentīna piedāvā uzkodas ar vīngliemežiem. Iespēja iegādāties vīngliemežus marinādē vai gī sviestā. Franču virtuvē gliemežus ierasts baudīt kopā ar vīnu, tādēļ, braucot uz Ošu mājām, iesakām līdzi paņemt savu iemīļotāko baltvīnu.

Mājupceļš... Atgriešanās ~ no plkst. 20:30.

 

 

  

 

Cenā iekļauts: 

 • autobusa noma;
 • nakšņošana;
 • brokastis;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Krāslavas leļļu karaļvalsts: 2 EUR / bez maksas - pirmskolas vecuma bērns;
 • atpūtas parks Stalkers: 2 EUR / bez maksas - bērns līdz 10 g., invalīds;
 • ekskursija un bagātīgas pusdienas pie Latgales saimnieces Ilzes: īpašā cena 10 EUR;
 • Krāslavas muzeja gids Eduards ar stāstiem un ekspozīciju: 2 EUR;
 • Preiļu leļļu karaļvalsts galerija: 3 EUR / 2 EUR – pensionārs, bērns līdz 16 g. / bez maksas - pirmsskolas vecuma bērns, invalīds;
 • pārģērbšanās par princesēm un karaļiem: 5 EUR / 3 EUR – bērns līdz 16 g.;
 • vīna un piparkūku degustācija + ekskursija Burvju dārzā: 3 EUR;
 • vīngliemežu saimniecības iepazīšana un degustācija: 4 EUR / 2 EUR – bērns līdz 12 g.;
 • siera un Čedaras saldējuma degustācija ar dzērienu: 3 EUR;
 • citi personīgie izdevumi;
 • papildvieta autobusā: 36 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties!

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kartība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • veikt avansa iemaksu 20 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 01.07.2020.
 • Savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 


Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk kā 45 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas;
 • visu iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines