Latgales pasaku pils, porcelāna lelles, īstā latvju saimniece Ilze „Klajumu” sētā un „Piļsāta pi upis”

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 31. - 31. oktobris, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Krustpils
Brīvas vietas: 3 brīvas vietas (Garantēts ceļojums)
Cena: 30.00
Cena posmā Ogre-Daugavpils: 26.00

Rīga-Aizkraukle-Červonka, Vecsalienas pag.-"Klajumi", Kaplavas pag.-Krāslava-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.
 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 8:15 no Ogres “Priedītes”, 8:30 no Lielvārdes, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:10 no Kokneses, 9:25 Pļaviņas... ~9:40 Wc-kafijas pauze Krustpils DUS “Circle K”. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

 

11:30-13:00 Pasaku pils Latgalē, dabas parkā „Daugavas Loki” - Červonkas muižas pils.

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19. gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju. Apkārt pilij vecais muižas parks. Skatīsim Barona kabinetu ar 1870. gada mozaīku, būs iespēja uzkāpt pils tornī, lai redzētu Augšdaugavas Aizsargājamo ainavu apvidus panorāmu, redzēsim Laulību zāli un izstāžu zāli ar ekspozīciju. Plānota mākslinieces Unas Guras "Pumpunellas" jeb "Ceturtā Bezgalība".
Visi Unas Guras darbi ir rotāti ar ritmisku “pumpu” rakstu, kas mākslinieces veidotajos keramikas objektos atklāj papildu dimensiju. PUMPUNELLA ir projekts, ar kuru māksliniece Una Gura svin savu dzīves jubileju un pilnvērtīgu atgriešanos keramikā. Projekta nosaukums radies, pateicoties mākslinieces iesaukai Unella, ko viņa ieguvusi Daugavpils Māla mākslas centra kolektīvā, un nosacītām “pumpām”, kas rotā Unas Guras radīto abstrakto keramikas objektu virsmas.

 

~13:30-14:30 Ciemos pie īsto latvju saimnieču šova uzvarētājas Ilzes Stabulnieces Latgalē.

Ar lepnumu saimnieki teic, ka "Klajumiem" ir jau gandrīz 100 gadu vēsture. 1936. gadā ar Ulmaņlaiku valsts politikas atbalstu nostiprināt Latvijas austrumu robežu, saimniecību izveidoja ar krūmiem aizaugušā pierobežā. Jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks līda tīrumus, būvēja mūra mājas, kā arī deva jaunsaimniecībai nosaukumu "Klajumi". Saimniecība atrodas Augšdaugavas "Daugavas Loku" dabas parkā, lepojas ar skaistu ainavu un Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas škirņu zirgiem.

Ekskursijā ar saimniecību iepazīstinās saimnieki. Te katrs krūmiņš, katra taciņa līdz asarām acīs mīļa…

 

15:00 Pusdienas „Karamelē”. Pupiņu soļanka, karbonāde ar kartupeļu biezeni, burkānu, kāpostu salātiņiem, desertā biezpiena saldais ar grauzdētām auzu pārslām, morsiņš. Veseli ēduši! Cena 1 pers.: 5 EUR. Jāpiesaka iepriekš!

 

~16:00-16:30 Jaunumi Krāslavas Leļļu karaļvalstī. Larisa, leļļu autores Olgas māmiņa, iepazīstinās ar mākslinieces Olgas Gribules porcelāna leļļu izstādi, kas priecē gan Krāslavas iedzīvotājus, gan arī pilsētas viesus. Nesen izstāde papildināta ar jauniem, interesantiem eksponātiem - no vismazākajiem ar augstumu ap 5 cm līdz vislielākajiem - ap 1 metru, izstādes apmeklētāji tagad varēs apskatīt arī 3 leļļu namiņus. No sākotnēji izstādē skatāmām 480 lelles, pašlaik to skaits ir pieaudzis līdz 1000.

 

16:30-18:00 „Pilsēta pie upes”Filmēšanas vietas, Karņicka kalniņš un reiz skaistās pils komplekss Krāslavā, kas no 18. gs. vidus līdz 20. gs. piederēja grāfu Plāteru dzimtai. Viņi te dzīvoja, strādāja, svinēja svētkus, priecājās un skuma. Arī mīlēja... Liktenis bija lēmis, ka Krāslavas grāfu atvasei Emīlijai mīlestība bijusi gaužām skumja. Smeldzīgais notikums stāstos un sarunās tiek atdzīvināts arī mūsdienās – pastaigājoties pils pagalmā un parkā. Svētnams, pils muzejs Staļļos, ekspozīcija „Pi vīna golda”…

 

Mājupceļš... Atgriešanās ~ no plkst. 21:30.

 

 

  

  

Cena: 30 EUR  /  26 EUR - ceļa posmā Ogre-Daugavpils

 

Cenā iekļauts: 

  • autobusa noma;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Červonkas pils un parka apskate ar vietējo gidu: 1 EUR;
  • Krāslavas leļļu karaļvalsts: 2 EUR / bez maksas - pirmsskolas vecuma bērns;
  • ekskursija pie Latgales saimnieces Ilzes: 6 EUR (ja mazā grupa);
  • pusdienas latgaļu gaumē: 5 EUR;
  • Krāslavas muzeja gids Eduards ar stāstiem un ekspozīciju: 2 EUR;
  • personīgie izdevumi;
  • papildus vieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines