Kurzemes garšas, smaržas un folklora. Degustācijas, daiļdārzi, ainavas un arhitektūra. Ar Induli un Āriju, Ikaru, Raganiņu, zirņiem, zemenēm un vīnu…

Saldus-Zirņi-Aizpute-Liepāja-Priekule-Embūte-Nīgrande... Nakšņošana Liepājā!

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 11. - 12. septembris, 2021. gads
Izbraukšanas vieta: Jēkabpils, Krustpils, Pļaviņas, Koknese, Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 77.00
Cena posmā Krustpils-Koknese: 81.00
Bērns līdz 17 g.: 65.00

Jēkabpils/Krustpils-Aizkraukle-Rīga-Saldus-Aizpute-Liepāja-Priekule-Embūte-Nīgrande-Rīga-Aizkraukle-Jēkabpils/Krustpils

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

1. diena, 11.09. - sestdiena

(Iespēja uzsākt braucienu posmā Jēkabpils/Krustpils plkst. 5:30 - Pļaviņas, Koknese, ja šajā ceļa posmā pieteiktos vismaz 10 braucēju. Pieaugušajam piemaksa 4 EUR.)

Izbraukšana plkst. 6:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 7:00 no Lielvārdes, 7:15 no Ogres “Priedītes”, 8:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

~ 9:30 Kafijas-WC pauzīte Brocēnos, DUS „Virši A”.

 • Foto pauze Saldus pilsētā. Īpašais Saldus “U” burts. Saldus ziedu bite un strūklaka „Medus piliens”. Skats uz pārmoderno Saldus mūzikas skolu... Cieceres upīte un Janis Rozentāls. Vai Saldus vecākā celtne Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca vēl arvien izskatās kā gleznā „Pēc dievkalpojuma"?
 • Vietējā folklora, jautrība un zirņu ēdienu degustācija pie Kurzemes saimnieces Edītes Zirņos. Zirņu pagasta biedrība „Riekstkodis” nodarbojas ar tradicionālā kulinārā mantojuma izpēti un piedāvā iespēju nobaudīt visdažādākos ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti zirņi – saldos un sāļos zirņu žagariņus, žograušus ar zirņiem, zirņu pastēti, pīrādziņus. Pamatēdienā rupju rudzu miltu virtuļi ar zirņu-speķa pildījumu (vietējie cepelīni). Klāt tēja un kafija.
 • Aizpute Tebras upes krastā. Viena no vecākajām, labi saglabātajām mazpilsētām Latvijā. Aizputes apskates ekskursija kopā ar Pilskroga saimnieku Artūru. Pils krogs un pagrabs. Aizpute laiku lokos, vēsturiskā apbūve, cilvēki, notikumi, arī mūsdienas. Pilskalns, Livonijas pilsdrupas ar bruņinieku, Linmeijera nams, ūdensdzirnavas…
 • Aizputes ekovīnu degustācija pie vīndara Mārtiņa Santa. Vietējā reģiona augļu, ogu, arī vīnogu vīni, saldāki, sausāki, arī kāds stiprāks dzēriens un vieglas uzkodas (vietējais siers, olīvas). Joki, jautrība, „Žubīšu gāzējs” un receptes… Aizputnieku Santu ģimenes sapnis par īstu vīna darītavu aizsākās jau pagājušā gadsimta nogalē, kad ģimene aizrāvās ne tikai ar vīna raudzēšanas un uzglabāšanas smalkumu izziņu, bet arī ar apbrīnojamu entuziasmu apceļoja dienvidu saulainās zemes. 2010. gadā sapnim bija lemts piepildīties, kad vīna darītava rada sev mīlīgu vietu Aizputes pilsmuižas pagrabā. Kā uzsver vīndaru ģimene, labs vīns vislabāk jūtas pamatīgā vīna pagrabā! Tāpat kā dimanti vēl nav briljanti, arī Aizputes vīna darītavā ik gadu tiek slīpētas receptes un gatavošanas tehnoloģijas, notverot un saglabājot savu kaislību katrā vīna pudelē, lai dalītos tajā ar Jums.
 • 18:00 Liepāja, iekārtošanās viesnīcā Līva Hotel vai Promenade Hotel (par papildus piemaksu)(Lūgums līdzi paņemt ID karti vai pasi). Līdzās pilsētas centrs, Rožu laukums un Latvijas mūziķu Slavas Aleja, gājēju iela ar kafejnīcām, pastaigas attālumā jūra, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars un Promenāde... Dziesma bronzā sastingusi un tomēr skan. Kūrmājas prospektā uzstādītas bronzas skulptūras, kurās iemūžināti Liepājas himnas „Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēli - Laivinieks, Vārna, Dzintara latvieši, Telefonists un Cilvēku mežs. Arhitekts Pauls Makss Berči un Kūrmājas prospekta villas. 

Brīvais laiks pilsētā, kur piedzimst vējš, smaržo rozes un aicina jūra...

  

2. diena, 12.09. - svētdiena

Nesteidzīgs rīts un brokastis viesnīcas restorānā. Plkst. 9:00-9:15 izrakstīšanās no viesnīcas.

 • Priekule. Korfu muižas komplekss ar Zviedru vārtiem un luterāņu baznīcas tornītis. Priekules Ikars jeb Priekules kalējs Zviedris-Johansons ar paša izgatavotiem spārniem no šī baznīcas torņa izdarījis Latvijā pirmo lidojuma mēģinājumu. Priekules ģimeņu dārzs. Te atdzimst sensenā tradīcija atzīmēt bērna ienākšanu pasaulē ar koka iestādīšanu.
 • Embūtes senleja - teiksmām un leģendām apvīta svētvieta. Gaida vietējā gide un Embūtes muiža-tūrisma centrs. Lokveida pastaiga ~ 3 km. Induļa un Ārijas ozols, baznīcas drupas un vācu bruņinieku pils drupas, senlejas ieejas vārtu zīmes - kuršu vadoņa Induļa un viņa drauga Pūdiķa atstātie zobeni un vairogi, katrs savā ceļa pusē, kas sargā ceļu, kurš ved uz Embūtes senleju un Joda leju. Zobeni rada mītisku noskaņu un joprojām norāda uz diženo kuršu klātbūtni Embūtes senlejā. Skatu tornis, Joda dambis, Induļa un Ārijas skulptūras, Kuršu jeb Induļa pilskalns.
 • Lielbātas avota dabas parks. Mākslīgais ūdenskritums, lielākais dabīgais dzidravots Latvijā un gleznaina ainava fotosesijām.
 • „Dēseles dārzi” Embūtē. Sirsnība, miers un mīlestība... Skaistā vietā pie Dzirnavu ezeriņa atrodas senās Dēseles Dzirnavas, kas no sarkanu ķieģeļu ēkas uz akmens mūra pamatiem pārtapusi jaukā viesu mājā, ap kuru plešas aveņu, zemeņu, krūmmelleņu lauki, ābeļu, saldo ķiršu, plūmju dārzi...
  Fotosesija pie Dēseles Dzirnavām, kur iekārtots moderns košumdārzs apvienojot augu īpatnības ar interjeru elementu detaļām.
  Dārzu apskate, padomi augļkopībā. Interesantā tuneļu tehnoloģija.
  Nesteidzīga saruna ar saimnieci Sandu pie našķiem un vieglām pusdienām, ar kafiju Dzirnavu terasē. Pa skaisto! Iespēja iegādāties un baudīt gan sezonas pieejamās ogas, augļus, gan dažādus ogu ražojumus, sublimētos našķus, makarūnus ar ogu masas pildījumiem, bezē, čatniji, džemi…
 • Nīgrandes pagasta Kalnos sagaida Zaļā Raganiņa. Kāpšana uz lepnā Kalnu kultūras nama jumta, skaista panorāma apkārt… Aizraujoši stāsti par sendienām, kolhoza laikiem un mūsdienām. Raganiskas izdarības.

17:30 Mājupceļš... Atgriešanās Rīgā ~ plkst. 20:00, tad Ogrē, Lielvārdē, Aizkrauklē (arī ceļa posmā līdz Krustpilij - ja vismaz 10 braucēji).

    

 

  

    

Cena:

77 EUR - pieaugušais

81 EUR - pieaugušais ceļa posmā Krustpils-Koknese

65 EUR - bērns līdz 17 g.

 

Dzīvošana viesnīcā Līva Hotel. Piemaksa par dzīvošanu viesnīcā Promenade Hotel 1 pers.:

12 EUR - divvietīgā numuriņā  /  10 EUR - trīsvietīgā numuriņā (6 numuriņi)

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • nakšņošana viesnīcā Līva Hotel, veicot piemaksu - Promenade Hotel;
 • brokastis;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Dēseles dārzu saimniecības apskate ar cienastu pusdienās: 10 EUR;
 • Zirņu ēdienu degustācija ar folkloru: 8 EUR;
 • Aizputes pilsētas noslēpumi kopā ar Artūru: 3 EUR;
 • Aizputes vīnu degustācija: 7 EUR;
 • Priekules apskates ekskursija ar vietējo gidi: 1.50 EUR;
 • Embūtes apskate ar vietējo gidi: 1.50 EUR;
 • Nīgrandes „Kalni” ar Raganiņu: 2 EUR;
 • piemaksa par papildus sēdvietu autobusā: 25 EUR;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: viesnīcā Līva: 15 EUR (4 numuriņi par šo cenu) / viesnīcā Promenade Hotel: 32 EUR;
 • piemaksa par dzīvošanu viesnīcā Promenade Hotel: 12 EUR (12 EUR x 2 pers. = 24 EUR) - divvietīgā numuriņā / 10 EUR (10 EUR x 3 pers. = 30 EUR) - trīsvietīgā numurā (6 numuriņi);
 • pārējie ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties. Par papildus izdevumu cenām bērniem precizēsim pirms brauciena, atkarībā no bērnu vecuma u.c.

 

Katram ceļotājam līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei, nepieciešams uzrādīt viesnīcā.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kartība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • veikt avansa iemaksu 20 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 11.08.2021.
 • Savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk kā 45 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Visu iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

 

Papildus informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un valūtas kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines