Kurzemes pērles Nurmuiža un Talsi! Dienlilijas, smaržas un garšas Ziemeļkurzemes pakalnos...

Remiro Travel pasakas par ziediem... Nurmuiža, dienliliju dārzs, 9 pakalnu pilsēta - Talsi, Vandzenes muižas ansamblis un neparastā pērle jūras krastā - Mērsrags...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 08. - 08. augusts, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Aizkraukle-Rīga-Nurmuiža, Laucienes pag.- "Mierkalni", Laucienes pag.-Talsi-Vandzenes muiža, Vandzenes pag.-Mērsrags-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: FP - 7873

Grupas vadītāja: Ligita, T.: 29400667

 

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres “Priedītes", 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...
Brokastu pauze ceļā.

Stāsts par krokodiliem, tomātiem, muižkungu un… Nurmuižas pils - nocietināta ēka, vairākkārt pārbūvēta un beidzamo reizi savus vaibstus mainīja 20. gadsimta sākumā, kad arhitekts Vilhelms Bokslafs tai piešķir izskatu, kas tiek dēvēts par vienu no efektīgākajām neoklasicisma interjeru paraugiem Latvijas pilīs.

 

Gluži kā nogrimušo Gaismas pili, 2005. gadā no drupu kaudzes vietējie sāka celt ārā Nurmes muižas kompleksu – pili, kūtis, staļļus, smēdi, siltumnīcas. Pils interjers vēl gaida atjaunošanu un  sendienu lietu kolekcija nav liela, tomēr muižas ēkas pamazām atdzimst. Talsu novadā esošā Lauciene savu tagadējo nosaukumu ieguvusi 1940. gadā. Līdz tam vieta lepojusies ar skaisto lībiešu izcelsmes vārdu – Nurmuiža, jo "nurm" lībiešu valodā nozīmē "lauks". Gadsimtiem ilgi tur saimniekojuši baroni Firksi. Muižkungs bijis kaislīgs ceļotājs… Peldoties Nīlā, šo gandrīz notiesājis krokodils. Vietējais nūbietis viņu izglābis...

 

Atjaunojot neatkarību Latvijā, pilij mainās īpašnieki, bet ēkas tikām grimst aizmirstībā, līdz šo kompleksu ieguva viens no Latvijas bagātākajiem cilvēkiem. Pandēmijas laikā, 22. maijā Nurmuižā atvēris arī jaunu restorānu.

 

Dienliliju dārzs - Laucienes pusē skatīsim Austrumeiropā lielāko, galvenokārt, Latvijā selekcionēto dienliliju kolekciju. Dārzā zied vairāk kā 1000 dažādas dienliliju šķirnes, plašajā ziedu krāsu un formu dažādībā katrs var atrast savai gaumei atbilstošu šķirni. Iespējama stādu iegāde.


Burvīgā vasaras panorāma Talsos - 9 pakalnu pilsētā, kuru gleznainās ainavas iedvesmo mākslai un rosinājušas veidot maršrutu “Māksla uzzied Talsos” ar gleznu reprodukciju maršrutu, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā, un radošām aktivitātēm pilsētā.

 

Sauleskalns. Pilskalns, Baznīckalns, Leču kalns, Ķēniņkalns... Pakalni spoguļojas Talsu jeb pilsētas ezera ūdeņos. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti, neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un dziesmās apdziedāti.

 

Talsos atrodas Latvijā iecienītu sieru - Talsu rituļu un “Deviņkalnu” sieru ražotājs, un tā ir AS „Talsu piensaimnieks”. Sakopta, ziedoša apkārtne, moderna ražotne, čakli kā bitītes darbinieki. Vislielāko popularitāti un atpazīstamību “Talsu piensaimniekam” atnesis siers “Talsu ritulis”, kas jau daudzus gadus bez dziļām ceļa grambām ātri ripo pa Talsu pakalniem, pa visu Latviju, kā arī aiz mūsu robežām. “Talsu piensaimnieks" jau astoņus gadu desmitus pārvērš pienu sierā un citos gardumos.

Blakus ražotnei ir konditoreja “Piena sēta", kur uz vietas tiek cepti dažādi gardumi, izmantojot "Talsu piensaimnieka" produkciju. Talsu gardās kūkas.

 

Talsu tautas nams atrodas vienā no 9 Talsu pakalniem – Ķēniņkalna pakājē. Leģenda vēsta, ka kalns radies no ļaužu cepurēs un priekšautos sanestas zemes, apbedot savu iemīļoto kuršu ķēniņu Lamekinu. Ķēniņmeitas darbojas un sagaida tūristus mūsdienās. Amatniecības darbnīcas, izstāžu zāle, rokdarbnieces un audējas, iespēja iegādāties rokdarbus amatnieku veikaliņā.


Pusdienu pauze Talsu kafejnīcā “Kursa” - lēti un gardi. Cena 1 pers.: 5 EUR. Jāpiesaka iepriekš!

1. variants: Cūkgaļas karbonāde, vārīti kartupeļi, krējuma mērce, salāti un aukstā zupa + sīrupa dzēriens vai ūdens ar citronu.
VAI 2. variants: Vistas gaļas veltnīši ar sieru, vārīti kartupeļi, krējuma mērce, salāti, un frikadeļu zupa + sīrupa dzēriens vai ūdens ar citronu.

 

Iepretī ekskluzīva kafejnīca “Māsas”, kūkas ar kafiju!

 

Vandzenes muižas ansamblis (apskate no ārpuses). Vandzenes muižas pagātnes stāsti saistās gan ar baronu Firksu, gan ar Heikingu vārdu. Vecā aleja, jaunā aleja un soliņš zemnieku ērtībām... Klasicisma stilā, 19. gs. celtajai muižas ēkai, tāpat kā daudzām baronu pilīm Latvijā, ir līdzīgs liktenis - sākumā tas bijis kungu nams, bet pēc agrārās reformas 1921. gadā nonāk valdības īpašumā un tajā iekārto skolu. 


Neparastā pērle jūras krastā - Mērsrags. Mirklis pie jūras… Mērsraga bāka, kas iemūžināta arī VAS "Latvijas Pasts" 2006. gadā izdotajā pastmarkā, zvejnieka skulptūra “Oskars” - latviešu zvejnieka tēls - simbols, kādu mēs viņu skatījām filmā “Zvejnieka dēls”. Mērsraga zemesrags un pludmale ar Velna akmeni un teiku par Velna pēdu.


Ceļš gar Kurzemes Jūrmalu... Saulriets un sāļā jūras smarža.
Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21:00, tad Ogrē, Lielvārdē, Aizkrauklē…

 

 

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).


Iespējamie papildus izdevumi:

  • Nurmuiža. Ekskursija muižas kompleksā kopā ar vietējo gidu: 2.50 EUR;
  • Amatnieku centrs: 1.50 EUR;
  • Dienliliju dārzi: 1 EUR;
  • Pusdienas Talsos: 5 EUR;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines