Uz Kurzemi, uz jūru… Pāvilosta, Jūrkalne, Ziemupe, Vērgale un Dvēseles veldzes dārzs…

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 03. - 03. jūlijs, 2021. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 28.00
Cena posmā Aizkraukle-Salaspils: 30.00

Aizkraukle-Rīga-Jūrkalnes stāvkrasts-Pāvilosta-Dvēseles Veldzes dārzs, Laivenieki, Pāvilostas nov., Ziemupe-Vērgale-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres “Priedītes”, 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

Rīta pauzīte ceļā aiz Rīgas (plānota DUS “Circle K” aiz Lielupes tilta).

 

Mirklis suitu novadā, skaistajā Jūrkalnes (reiz "Fēliksberga" jeb laimīgais kalns) stāvkrastā... Iespēja mesties peldus jūriņā.

Suitu pagasti un tradīcijas. Vēsturiski Suitu novads ietver sevī tās teritorijas, kuru iedzīvotāji Johana Ulriha fon Šverina mērķtiecīgas darbības rezultātā laikā no 1632. līdz 1634. gadam pārgāja katoļticībā.  

 

Pāvilosta. Zilpodzes, lilijas un kāpu priedes… Šarmantas 19. gadsimta koka mājiņas mijas ar moderniem savrupnamiem. Āķagals, Jūras Rotas (interesantas rotas, interjera un vides dekori no Jūras izskalotām lietām: dzintariem, akmeņiem, gliemežvākiem, stikliem), kāpas, jūra un Ziemeļu mols. Brīvais laiks. Iespēja apmeklēt novadpētniecības muzeju ar interaktīvu ekspozīciju, ar 3D brillēm zvejot zivis… Vai pastaigāt pa molu, uzkāpt skatu tornī, izstaigāt laipu ceļu kāpās… Varbūt nobaudīt Āķagala virtuves gardumus. Molu celtniecība uzsākta 1878. gada ziemā pēc vācu barona Otto Fridriha fon Lilienfelda iniciatīvas. Padomju gados, kad molus uzraudzīja robežsargi, pastaigas pa tiem bija aizliegtas, bet nu tie atkal ir izcili saules un jūras bangu vērošanai.

 

Vietējo zivju degustācija pie zvejnieka Dzintara līdzās Vēju Paradīzei... Jūlijā, ja jūra nav stipra, zvejnieki ķer butes, vimbas… Arī zivju kūpināšanas procesam ir savi noslēpumi.

 

Ziemupe. Dvēseles Veldzes dārzs… Stādījumi, sajūtas, labirinti, Baso pēdu taka… Arī Liepājas neredzīgo darinājumi - pīti grozi… Stāsts par kadiķiem uz Zobenzivi.

 

Vērgales muižas komplekss un parks ar gleznainu skatu. Par Vērgales emblēmu karaliskais gulbis apstiprināts 1990. gadā, jo katrā Vērgales dīķī vienmēr dzīvojis kāds gulbju pāris. Vērgales muižas pils celta 1837. gadā pēc barona fon Bēra pasūtījuma kā medību pils. Pils ēka celta vēlā klasicisma jeb ampīrā stilā. Vērgales muižas komplekss veidots pēc simetriskas apbūves ansambļa principiem. Muižas apbūvēs daļēji saglabāti sākotnējie veidojumi un dekoratīvā apdares no 19. gs. Vērgales muižas ansamblis ir viens no savdabīgākajiem muižu kompleksiem Kurzemē.

Manteļskurstenis un patiess romantiskais stāsts barona fon Štempela un zemnieku meitenes Annas Lazdiņas mīlestību.

 

17:00 Mājupceļš... Pauze ceļā. Atgriešanās Rīgā ~ plkst. 21:30, tad Ogrē, Lielvārdē, Aizkrauklē.

 

  

  

Cena: 28 EUR (no Rīgas)  /  30 EUR (ceļa posmā Aizkraukle-Salaspils)

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Pāvilostas muzejs: 2 EUR / 1.50 EUR - seniors, students, invalīds / 0.50 EUR - skolēns;
  • Zivju degustācija Pāvilostā: 5 EUR;
  • Dvēseles Veldzes dārzs ar gidu: 3 EUR;
  • Vērgales muižas komplekss ar vietējo gidi: 1.50 EUR / 1 EUR - seniors, students / 0.50 EUR -  skolēns;
  • papildus sēdvieta autobusā: 15 EUR;
  • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
  • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines