Grezni atdzimusī Rankas muiža un burvīgā Bergervilla Vijciemā...

Latvijas piļu - Pelnrušķīšu stāsts pirms lielās balles! Kūkas un romantika.

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 26. - 26. septembris, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Madona, Gulbene
Brīvas vietas: 6 brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Kaibala-Aizkraukle-Madona-Gulbene-Ranka-Vijciems-Bergervilla, Vijmeži 4, Vijciema pag.-Gaujiena-Gulbene-Madona-Aizkraukle-Kaibala

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: AG - 1699

Grupas vadītāja: Renāte, T.: 29199850; 29522988

 

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

(Autobuss brauc no Kaibalas)

Izbraukšana plkst. 5:50 no Aizkraukles, „Kukulītis” / Lāčplēša iela 2; 6:00 no Kokneses;

7:00 no Madonas “Rimi”; ~ 7:10 no Cesvaines pagrieziena...

Izbraukšana plkst. 8:00 no Gulbenes, Kalpaka iela 27A. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

 

9:00-11:00 Skaistā, no drupām atdzimusī Rankas muiža - oāze, kur laiks apstājies. Rankas muižas baltās zāles burvība. Pašiem savs stūrītis Francijas vai Čehijas ar Kārļa tiltu parkā. Rankas muižas teritorijā atrodas 12 ha plašs parks ar skulptūrām un 3 dīķi (Romantiskais, Ainavu un Panorāmas dīķis). Īpaša uzmanība pievērsta ēku rekonstrukcijai. Šobrīd atjaunotas trīs Rankas muižas saimniecības ēkas - klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts tapusi par bibliotēku ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, kuru var izmantot arī kā viesību vai koncertu zāli, galeriju ar gleznām un antīkajām mēbelēm, kā arī antīko priekšmetu un Mercedes Benz automašīnu izstādi. Stallis tapis par greznu balto zāli, kuru var izmantot koncertiem un kāzu viesībām. Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela, kura ir bagāta ar gleznojumiem un kurā vienu reizi mēnesī notiek Sv. Mise.

 

Brīvais brīdis pils parkam vai pils kafejnīcai ar pašas pilskundzes Gunitas gatavotu štrūdeli…

 

12:00-13:00 Čiekuru kalts. Vijciema čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā. 19. gadsimta beigās, kad Ziemeļvidzemi skāra plaši meža ugunsgrēki, bija jādomā kā mežu atjaunot. Tika nolemts šajā apkārtnē celt čiekuru kalti, kura nodrošinātu meža sēšanai nepieciešamo sēklu apjomu.

1895. gadā netālu no Vijciema - Mežmuižā, sāka darbu čiekuru kalte, kura darbojās bez pārtraukumiem līdz 20. gadsimta 70-to gadu vidum. Pateicoties ilggadēja Zīles mežniecības mežziņa Miķeļa Pētersona pūlēm visas iekārtas tika saglabātas tādas, kādas tās bija čiekurkaltei uzsākot darbu 1895. gadā. Vijciema čiekurkalte iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Arī šodien sēklas jaunu mežu audzēm tiek iegūtas, izmantojot tās pašas - vairāk nekā 100 gadu vecās - oriģinālās iekārtas.

 

13:15 Kafeja ar mājas kūku, romantiku un ekskursiju Vijciema Medību pilī! Meža stigu krustojumā, 200-gadīgu priežu ieskauta, meža zvēru apsargāta, noslēpumaina stāv Bergervilla. Tā celta 1899. gadā, te apmetās muižkungi un baroni, kad devās medībās. Pirmā ēka būvēta no koka, bet 1905. gada revolūcijas nemieru laikā nodedzināta. Tās vietā 1907. gadā uzcelta mūra ēka, kas saglabājusies līdz pat šai dienai. Šodien vēsturiskajā medību pils ēkā ierīkots dizaina viesu nams, kas piedāvā izsmalcinātā atmosfērā baudīt mieru un klusumu un atpūsties no ikdienas skrējiena Pūces istabā, Medņa apartamentos, Brieža vai Aļņa Lux.

 

14:30 Vijciema Ev. Luteriskā baznīca, celta 18. gs., ir vienjoma halles tipa koka guļbūves celtne uz laukakmeņu pamatiem. Ļoti īpatnēja ir sienu ārējā apdare - sienas apšūtas ar zvīņveida koka dēlīšiem. Viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi - altāris, un kokā gleznota altārglezna „Svētais vakarēdiens”. Apskate par ziedojumiem

 

16:00 Pusdienas Virešos Pie Annas (zupa, karbonāde, kotlete, mērce, kartupeļi, salāti + sula), cena 1 pers.: 7 EUR.

 

17:00-18:30 Gaujiena un dižgaru ceļš. Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa... Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas. Lauvasmute. Jāzepa Vītola muzejs “Anniņas”. Muzejs atrodas gleznainajā Gaujienas parkā, bijušajā muižas aldara mājā, kuru 1922. gadā valdība piešķīra īpašumā Latvijas mūzikas izglītības pamatlicējam Jāzepam Vītolam.

 

Prezentācija muzejā „Anniņas”, 1 stunda ar dižgariem.

 

Mājupceļš...

 

 

  

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa noma;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).


Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Rankas muiža: 5 EUR / 2 EUR - bērns;
 • Bergervillas apskate (ar tēju, kafiju un mājas kūku): 7 EUR pers. Stāsti, teikas un leģendas par Vijciema medību pils vēsturi;
 • ekskursija Vijciema Čiekuru kaltē: 1.50 EUR pers.;
 • Vijciema baznīca ar stāstu: ziedojums ~ 1 EUR pers.;
 • pusdienas „Pie Annas”: 7 EUR pers.;
 • Gaujienas apskates ekskursija, 1.5 stundas: 2.50 EUR pers. / 1.50 EUR - seniors, skolēns, invalīds;
 • Dižgaru ceļa prezentācija Jāzepa Vītola muzejā: 3 EUR pers.;
 • papildus vieta autobusā: 15 EUR;
 • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines