Gārsenes Zilā dāma un Sēlijas brīnumi!

Āžu miests ar Āzi un bānīti, Mazā Bānīša parks, Alīdas kafeja, Gārsenes pils un Zilā dāma, dabas taka, senlietu kolekcija...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 12. - 12. septembris, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Aizkraukle-Viesīte-Kafeja Alīda, ''Dzelmītes'', Elkšņu pag.-Aknīste-Gārsenes pils un dabas taka, "Labieši", Gārsenes pag.-Senlietu privātkolekcija, "Gāršas", Gārsenes pag.-Gārsenes kapliča, „Mierlauki”, Gārsenes pag.-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, tad pa ceļam Salaspils, Ikšķile, Ogre, ~ 8:30 no Lielvārdes, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2). Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

WC-kafijas pauze ceļā.

 

~ 10:30 Āžu miests ar Āzi un bānīti. Klusā pilsētiņa. Stradiņa tēva marketings, Kaupēna piedzīvojumi un Zilais Zvirbulis. Ar mazo bānīti pa Sēliju - Mazā Bānīša parks. Paula Stradiņa Eķengrāves pamatskola. Rokdarbu klase, Annas Brodeles literatūras klase, Vecā Stendera kabinets, Vēstures klase.

 

~ 12:15 Latviskais mantojums - Sēlijas lauku labumi. Alīdas kafejas stāsts  un degustācija. Kafejas Alīda sastāvā ir grauzdēti cigoriņi, burkāni, mieži un ozolzīles. Šī kafeja ir veidota pēc vecmammas receptes. Mieži kafejā piešķir izteiktu smaržu, cigoriņš rūgtumu, ozolzīle piedod stiprumu un burkāni saldumu. Iespēja iegādāties. Var dzert no rītiem kafijas vietā, nesatur kofeīnu. Tiek izmantotas vietējās izejvielas. Iepakojumā ir 200 grami, piecu litru dzēriena pagatavošanai.

 

13:15 Pusdienas Aknīstes kafejnīcā „Kalniņā”. (Vistas filejas karbonāde ar kartupeļiem, 2-3 veidu salātiem + soļanka vai skābeņu zupa + kompots, maizīte. Cena: 3.50 EUR pers.) Jāpiesaka iepriekš!

 

~ 14:00 Gārsenes dabas taka – Baronu pastaigu taka ar Raganas Binokli, Lutaušiem, Trejmeitiņas, 7 galotņu priede, Mīlestības pussaliņa, Dienvidsusējas upes līkumi jeb meandri, meža estrāde.

 

15:00 Skaistā Gārsenes pils un Budbergu dzimta. Pa Zilās dāmas pēdām…

13. Gārsenes muižas pili (neogotikas stils) pēc Vācijā noskatītas villas parauga cēla laikā no 1856.–1860. g. No 1860. līdz 1920. g. muiža atradās baronu Budbergu ­Beningshauzenu dzimtas īpašumā. 1885. g. pili paplašināja, piebūvējot tai vienu spārnu. 1939.–1940. g. ēku pārbūvēja par skolu, kuras svinīgajā atklāšanā 1940. g. 2. jūnijā savā pēdējā oficiālajā braucienā pa Latviju piedalījās K. Ulmanis. Muižas kompleksā ietilpst arī citas saimniecības ēkas un parks. Apskates vērta ir podiņu krāsns!

 

16:30 Senlietu privātkolekcija vecajā veikalā pie Baznīcas. Lieli krāmi, mazi krāmi un vēl sīkumi. Dziesmas, dejas kopā ar vecajām platēm...

 

Zilās Dāmas un lidotāju mīlas stāsts pie Gārsenes kapličas.

 

~ 18:00 Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā ~ plkst. 21:00.

 

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Gārsenes pils + pastaigu takas ar vietējo gidu: 2 EUR;
  • Alīdas kafeja: 3 EUR;
  • Mazā bānīša parks un Stradiņa klase: 3 EUR / 1.50 EUR – bērns;
  • Senlietu privātkolekcija: ziedojums 1 EUR;
  • pusdienas - komplekts: 3.50 EUR;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines