Ziemassvētku mielasts, laimes liešana, karstvīns un pilis… Skaistās Cēsis, atdzimstošā Brantu muiža, ziemīgā Madona un firsta madāma Smiltenē

Sniegos balta Vidzeme sagaida Ziemassvētkus. Mirdz šur tur ciemos ugunis...

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 19. - 20. decembris, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Talsi, Tukums, Rīga
Brīvas vietas: Ceļojums pārcelts!

Talsi-Tukums-Rīga-Cēsis-Rauna-Brantu muiža, Brantu pag.-Madona-Velēna-Lizums-Smiltene-Rīga-Talsi

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Ceļojums pārcelts uz 03. - 04.04.2021., brauciena programma šeit.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

1. diena, 19.12. - sestdiena

Izbraukšana plkst. 6:20 no Talsiem, Brīvības iela 17A (vecais universālveikals un restorāns Kurzeme). Iespēja iekāpt pie Kandavas krustojuma, DUS "Circle K"; Tukumā, Kurši DUS.

Izbraukšana plkst. ~8:10 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

~9:10 Īsa ērtību pauze (Siguldas DUS „Circle K”).

~10:00 Skaistās Cēsis Ziemassvētku noskaņās... Laika vecis, Cēsu laternas, Hanzas pilsētas bruģētās ieliņas, svētku rotā tērptie laukumi, pils parks un Svētā Jāņa baznīca. Sarkanās klintis kā iespaidīgs dabas mākslas darbs, Rūcamavots, gleznas mežā… Klinšu takā iespējams aplūkot lielformāta gleznu izstādi, kuras mākslas darbi tapuši iedvesmojoties no Kārļa Skalbes pasakām.

~12:00 Brīvais laiks Cēsīs. Iespēja nobaudīt kādu īpašo kārumu „Kārumlādē” pie Vinetas un Allas vai Cēsu mazajā Itālijā - tratorijā „Bekko” pie īstā itāļa Maksa (Max Mazzolo)…

~14:00 Raunas siera un makaronu ražotnes apmeklējums, degustācija.

Ģimenes uzņēmumu SIA “Siera ražotne” 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Šobrīd “Siera ražotne” ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas pircējiem piedāvā Zaļo sieru, kura viena no galvenajām sastāvdaļām - sierāboliņš - tiek audzēts pašu dārzā. Ražotnē top arī rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests (Ghi sviests), siers “Ķiplociņš”, siers ar garšaugiem, knapsieriņš un 12 veidu Mājas makaroni. Iespēja iegādāties “Siera ražotnes” produktus (siera un makaronu izstrādājumus).

15:30-17:00 Ziemassvētku mielasts Brantu muižā kopā ar īsto latvju saimnieci Ilzi. Cūkas galvas cepetis, cūku pupas, putraimdesa, sēņu mērce, Ziemassvētku kūka. Karstais dzēriens ar un bez grādiem… Zīlēšana ar vasku, laimes liešana. Latviešu pasakas mūzikas skaņās.

Atdzimstošā muiža, sapnis par ļoti latvisku saimnieču skolu, līdzīgu leģendārajai Kaucmindei un Pirts skolu. Svētezers…

19:30-21:00 Ziemassvētku noskaņas Madonas Domu pieturā. Smaržas, garšas, sarunas… Karstvīns no 4 dažādiem vīna veidiem, Ziemassvētku kēkss un iespēja iegādāties ne tikai vīnu svētku galdam, bet dažādus Ziemassvētku dāvanu komplektus. Pārsteigumiņš… “aklo” dzērienu degustācija vai mazā Laimes aka…

Emocionāla satikšanās, prieks un garšas baudas nelielajā ģimenes vīna darītavā SIA “Domu pietura”, kura atrodas vienā no sakoptākajām Madonas privātmājām. Turpinot vīnkopja, dzīvās leģendas Kārļa Dumbrāja (1918.-2019. g.) vismaz 60 gadu garumā koptās mājas vīna gatavošanas tradīcijas, šodien uzņēmumā turpina darboties meita Astra un mazmeita Ilze.

Tiek radīti ap 20 dažādu veidu vīni no meža un dārza ogām. Tūristiem tiek piedāvāta 1.5 stundu gara vīna degustācijas programma - aizraujošs stāstījums, sarunas par vīnu un to, kas ir bijusi noslēpumu atslēga Kārļa Dumbrāja 101 gadu garajam mūžam.

Nakts viesnīcā Madonas centrā.

 

2. diena, 20.12. - svētdiena

8:00 Brokastis.

Vidzemes skaistās pilis ceļā uz Lizumu... Biksēres pils, Cesvaines pils. Gulbene ar gulbīšiem. Foto pauzes. Kafijas pauze Vecgulbenes muižas restorānā.

~11:30 Staltā Velēnas baznīca. Neogotiskā stilā celtā ēka būvēta no kaltiem un plēstiem granīta laukakmeņiem gotiskā stilā, jumts no smagajiem Vestfāles dakstiņiem. Gotikas elementi rotā arī baznīcas interjeru. Konstrukciju ierāmētās daļas aizpilda gotiskie trejlapji un četrlapji. Apmeklētājus joprojām priecē Zauera firmā 1898. gadā būvētās ērģeles.

~12:30 Gosupes velns. Leģendas un stāsti.

~12:45 Lizuma fon Volfu muižas pils-muzejs. Velni, novadnieki, Apsīšu Jēkabs un mākslinieku Brektu dzimts…

Muižas greznākā celtne neapšaubāmi ir pils, kas celta 19. gadsimta vidū historisma stilā –neogotikas stila fasādes apdare un septiņstūru tornis. Zilā (Mednieku) zāle, viena no greznākajām telpām pilī. 1936./37.gadā pilī iekārtota skola, kas šeit atrodas arī tagad. Ap pili saglabājies neliels ainavu stila parks ar vairākiem dīķiem. Tuvākajā apkārtnē – vairākas muižas apbūves ēkas: stallis, klēts, kalpu mājas, spirta brūzis u.c.

~15:00 Smiltene. Laiks pusdienām.

16:00 Kalnamuiža jeb Smiltenes muižas komplekss Vidusezera krastā. Kalnamuižas ēkas: muižas pārvaldnieka māja, ledus pagrabs, mednieku māja, stallis, skābbarības tornis, klēts ar seniem vējrāžiem, Vācu ordeņa pilsdrupas ar siera namiņu – sierūzi. Ekskursija kopā ar firsta fon Līvena madāmu Lilī, klausoties senajos nostāstos un leģendās. Firsta madāmas sarūpētais gardais cienastiņš - “Firsta bērnības garša”. Iespēja firsta gardumus iegādāties.

Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā ap plkst. 20:00, tad Tukumā, Talsos.

 

  

   

Cenā iekļauts:

 • sēdvieta autobusā;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.);
 • nakšņošana;
 • brokastis.


Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Karstvīna degustācijas programma: 5 EUR;
 • Brantu muižas programma ar zīlēšanu, noskaņu mūziku, pusdienām un Ilzes stāstiem: 10 EUR;
 • Lizuma pils-muzejs: 2 EUR / 1 EUR - skolēns, pensionārs (uzrādot apliecību) / bez maksas Lizuma vidusskolas absolventiem un 1. un 2. grupas invalīdiem;
 • Velēnas baznīca ar vēstures ekspozīciju: 1 EUR;
 • Cēsu ekskursija ar vietējo gidi Ievu: 2 EUR;
 • Ekskursija Kalnamuižā ar firsta madāmu Lilī un degustāciju: 5 EUR;
 • Siera degustācija: bez maksas!;
 • piemaksa par 1-vietīgu istabu: 15 EUR (istabu skaits ierobežots);
 • papildus sēdvieta autobusā: 20 EUR;
 • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kartība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • veikt avansa iemaksu 20 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 18.11.2020.
 • Savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk kā 30 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk kā 30 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas;
 • visu iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines