Abgunstes muižas svētki, Vilces un Elejas leģendas, šitaki sēnes un sieru magnāte Zemgalē

REMIRO TRAVEL Zemgalē!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 16. - 16. augusts, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Lielvārde, Ogre, Rīga, Jelgava
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Lielvārde-Rīga-Jelgava-Elejas Tējas namiņš-“Blūdži”, Sesavas pag.-"Trubenieki", Lielplatones pag.-Vilce-Abgunste-Jelgava-Rīga-Lielvārde

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: FP-7873

Grupas vadītāja: Ligita, T.: 29400667

 

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:00 no Lielvārdes, 7:15 no Ogres “Priedītes”, 8:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 8:45 no Jelgavas (pie VIVO centra Pasta ielā). Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam…

 

9:30-11:00 Elejas Tējas namiņš pils parkā ar Kristīni. Sezonas tējas baudīšana, fotografēšanās. Leģendas un skulptūra mīlestībai…

 

11:30 Ballējam, neguļam! Siera degustācija pie īstās Latvju saimnieces Ināras.

9 veida sieri + kūpināts siers + 2 marinēti sieri + ceptais siers. 2 veidu salātiņi - ar kāpostlapiņām un bietītēm, svaigi cepta maize un putraimdesa. Tēja un kafija.

Visi gardumi, ko piedāvā lauku mājās “Blūdži” Mālkalnu ģimene piedāvā degustēt tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Viesošanās “Blūdžos” sniedz iespēju izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu, izjust latviešu viensētas burvību un iepazīties ar ražošanas procesu.

Salātu un siera šķirņu klāsts nemitīgi tiek papildināts. Īpašais marinētais siers ir izpelnījies atzinību Baltijas valstīs lielākajā pārtikas izstādē “Riga Food 2014”, iegūstot 1. vietu nominācijā “Tautas garša”.

 

13:30 Šitaki sēnes Lielplatones Trubeniekos. Saimniecības apskate, sēņu audzēšanas noslēpumi, degustācija. Veģetārā šitaki sēņu zupa ar šitaki sēņu maizi un šitaki sēņu sviestu.

 

15:30 Vilces dabas parks - viena no ainaviski skaistākajām vietām Zemgalē, kurā cauri gravām satek Vilces un Rukūzes upes. Vilces muižas apbūve ar pili un parku, neliela skatu platforma - Mīlestības kalniņš, vairāki dižkoki (ozols, liepas, priedes, lapegle), Lielmātes avotiņš, Vella grava, Vilces pilskalns, Zaķu pļava

 

16:30 Abgunstes muižas svētki! Abgunstes muiža ir gadu desmitiem slēpts dārgums ar gadu simtiem seniem stāstiem un gadu tūkstošiem glabātu spēku. Uz septiņām svētvietām celtā muižas apbūve ir vieta patiesumam un radošumam, kur restaurēt iepriekš nepiedzīvotas sajūtas. Muižu šodien raksturo sveces, kaķi, ēdiens un māksla!

Jau piekto gadu Abgunstes muiža aicina draugus, kaimiņus, atbalstītājus, tuvus un tālus viesus svinēt dzīvi ar brīvdabas koncertu, radošām darbnīcām, izstādi un keramikas ugunsskulptūras apdedzināšanu kā pasākuma kulmināciju. Šogad muižas saime lepni varēs atrādīt divus jaunos projektus - muižas viesistabas un mākslas pastaigu taku.

 

Mājupceļš. Atgriešanās Jelgavā, Rīgā no plkst. 19:30, tad Ogrē, Lielvārdē...

 

 

Abgunstes muižas svētku pasākuma programma:

Skatuves viesi (17:00-20:00): atraktīvā Baiba Sipeniece-Gavare, folkloras kopa "Tarkšķi", čelliste MADARA, grupa DEM, leģendārais Viktors Lapčenoks.
Gardumu viesi (16:00-21:00): muižas pavāri, Ksavjērs, Hopalaa alus, ZELT smiltsērkšķu dārzs, Tērvetes vīni, kafijas SMARTiņš (par papildus samaksu).
Radošnīcas (16:00-20:00): augu bareljefs, sietspiede (aicinām paņemt līdzi kādu savu apģērba gabalu, kuru izrotāt ar muižas zelta kaķi vai kādu skaistu auga rakstu). Darbnīcas - bez maksas.
Muižas pagalmā būs apskatāma fotogrāfa Jāņa Romanovska darbu izstāde. Piedzīvojumu meklētājiem piedāvāsim slēpņošanas spēli muižas teritorijā.
Kādā no muižas viesistabām darbosies biedrība INITIUM un teātra grupa, lai pastāstītu par radošu izrādes projektu Abgunstes muižā jau šajā rudenī.
Sarunas pie tējas tases ar "Galantus" pārstāvjiem par un ap dārza tēmu.
Pasākuma kulminācijā dzims trešais ugunskaķis! Keramiķe Ieva Jurka jau sāk gatavot skulptūru, kas muižas svētku dienā tiks apdedzināta un atvērta viesu acu priekšā.

 

   

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • degustācija-šovs pie siera magnātes Ināras: 7 EUR;
  • Elejas tējas namiņa programma: 1.50 EUR / 1 EUR - seniors, students, skolēns (invalīdi un bērni līdz 7 gadiem - bezmaksas);
  • Vilces dabas parka apmeklējums gida pavadījumā: 1.50 EUR / 1 EUR - skolēns, students, seniors;
  •  „Trubenieku” apmeklējums ar šitaki degustāciju: 6 EUR;
  • Abgunstes muižas svētki: Ieeja par ziedojumu muižas restaurācijai!;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines