JAUNUMS! Zemgales muižiņu šarms... (4 vietas!)

Svitenes un Blankenfeldes muiža, pastaiga Bauskā, Lielvircavas muiža, Elejas muižas parks, Jelgava un Lielupe vakara gaismās

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 07. - 07. oktobris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga
Brīvas vietas: 4 brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 36.00
Bērns līdz 17 g.: 26.00

Rīga-Bauska-Svitene-Eleja-Vilces pag.-Lielvircava-Jelgava-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Grupas vadītāja: Signe Lūsiņa

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 8:00 no Rīgas, Zinātņu Akadēmijas laukums, Elijas ielas pusē. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

 

Pastaiga Bauskā - izstaigāsim Rožu aleju, sasveicināsimies ar Mēmeli un Vili Plūdoni, baudīsim Bauskas mazo ieliņu burvību. Kafijas + wc pauze.

 

Svitenes muiža. Šī ir viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras iekštelpās daļēji saglabājusies greznā dekoratīvā apdare. Greznākā pils telpa ir dienvidaustrumu gala salons, kurā ir saglabājies pilnīgi viss dekors, ieskaitot griestu un sienu veidojumus, logu ailu ornamentus, kā arī sākotnēji ieklāto parketu. Līdzās pilij, abās pusēs Svitenes upītei, 10,2 hektāru lielumā plešas muižas parks. Parka vecākie koki varētu sasniegt 200 gadu vecumu, lai gan daudz arī 80-150 gadīgu stādījumu. Ļoti gleznaina un vēl aizvien iespaidīga izskatās dižskābaržu rinda gar upīti dienvidaustrumos no pils. Parka malā atrodas neogotiska muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča.

 

Loks pa Elejas muižas parku. Pašreizējais Elejas muižas ansamblis veidots 19. gs. sākumā, klasicisma stilā pēc grāfa Kristofa Johana Frīdriha (Žanno) Mēdema pasūtījuma. Parkā atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu un izveidoti divi apmeklētājiem saistoši, interaktīvi objekti – tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūra “Mīlestībai”, kuras burvība viskrāšņāk atklājas krēslas stundās, un vides objekts “Saruna”, kas ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta.

 

Pusdienas Elejā, kafejnīcā “Piramīda”, cena 1 pers.: 6 EUR, otrais (vistas fileja, kartupeļi, salāti) + deserts.

 

Blankenfeldes muiža (ekskursija, neliela degustācija). Blankenfelde ir Zemgales lauku ieskauta muiža Lietuvas pierobežā, Vilces pagastā. Tās vēsture aizsākās 15. gs., taču baroka muižas komplekss celts 18. gs. vidū, to papildina 19. gs. vidū veidots angļu ainavu parks un augļu dārzi. Vēsturiskajā muižas vietā 1743. gadā uzcelts Kungu nams, atturīgās baroka formās. Muižu apdzīvojušas vairākas dzimtas - fon Mēdemi, fon Manteifeļi-Scēgas, fon Hāni, fon Kēningfelsi, kuru laikā šeit ir viesojies Francijas karalis Luijs XVIII.

Muižas saimnieces pavadībā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Blankenfeldes vesturi: tās attīstības posmiem, īpašniekiem, Francijas karaļa Luija XVIII viesošanos laiku, kā arī saimniecisko un saviesīgo dzīvi.

 

Lielvircavas muiža. No 2013.-2021. gadam veiktas nozīmīgas kungu mājas telpu restaurācijas. Klopmanu dzimtas pēctesis - Georgs Pēteris Barons fon Klopmans dāvina muižai 19. gadsimta muižas mēbeles un sadzīves priekšmetus ekspozīcijas izveidei. Georga Pētera Barona fon Klopmana deponējums ir vēsturiski nozīmīgs ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas mērogā, jo līdz šim tik liela apjoma vēsturiskās vērtības nav tikušas deponētas nevienā no kultūrvēsturiskajiem objektiem.

 

Jelgava un Lielupe vakara gaismās...

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 19:30.

     

  

Cena: 36 EUR  /  26 EUR - bērns līdz 17 g.

 

Cenā iekļauts: 

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

 • Svitenes muiža: 1 EUR;
 • Blankenfeldes muiža: ekskursija, neliela degustācija: 6 EUR;
 • Lielvircavas muiža: 5 EUR / 2.50 EUR - skolēns, students, seniors;
 • Pusdienas kafejnīcā Elejā: 6 EUR;
 • personīgie izdevumi;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 20 EUR.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • pilna ceļojuma summas apmaksa jāveic 3 dienu laikā no pieteikšanās dienas.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta saskaņā ar samaksas noteikumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel