Pārdots! Latviskā Latgale ar mūziku, šmakovku un vien maz cūciņ!

Brauciens pie īstās latvju saimnieces Sarmītes īsteniem gardēžiem!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 21. - 21. septembris, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Krustpils
Brīvo vietu skaits: Nav brīvu vietu

Rīga-Aizkraukle-Krustpils-Dricāni-Strūžāni-Gaigalava-Andrupene-Preiļi-Krustpils-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: ME - 1600

Grupas vadītāja: Ieva A, T.: 29728228

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 8:00 no Ogres „Priedītes”, 8:30 no Lielvārdes, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:10 no Kokneses, tad Pļaviņas, ~ 9:50 no Krustpils.

Kafijas-wc pauze Krustpilī.

 

Dricānu baznīca, kuru baroni Manteifeļi atstājuši mūžīgā mantojumā (par Manteifeli un Dricānu baznīcu stāstīs draudzes priesteris Māris Lavreckis). Barona Manteifeļa dzimtās vietas kopā ar Sarmīti...


Vien maz cūciņ... Latgales kulinārā mantojuma baudīšana pie īstās latvju saimnieces Sarmītes Stepiņas Strūžānu kultūras namā (kur Sarmīte dzied sieviešu korī un darbojas Strūžānu pagasta kultūras nama amatierteātrī „Ķirzakas buča”). Kulinārā mantojuma un tradīciju izbaudīšana, izgaršošana - Sarmītes gatavoto asinsdesu degustācija, tēja, plātsmaize un citi lauku labumiņi.

 

~ 14:00 Gaigalava - muzicēšana un senlaiku mūzikas instrumenti pie dziedošās Igauņu ģimenes Gunāra, kura rokās atdzīvojas mūzikas instrumenti. Ekspozīcijā ir vairāk nekā 100 dažāda veida instrumenti, kas pēdējo 120 gadu laikā tika spēlēti Latvijas teritorijā - akordeoni, ermoņikas, garmoškas, bajāni, kokles, cītaras, cimboles un daudzi citi.

Te darina arī īstu latgaļu mantu – šmakouku (tieši tā čangaļi to sauc) - īsti ugunīgu dziru ar savu raksturu... bet galvenais esot “šmakstināšana”!


16:00 Etnogrāfiskais muzejs "Andrupenes lauku sēta" - latgaliešu dzīves stils 20. gs. sākumā - iedzīve, tradīcijas... Simtgadīga lauku māja, klēts, melnā pirts, smēde, dažādi darbarīki un sadzīves priekšmeti.
Latgales kulinārā mantojuma degustācija: Latgales maize, zaļais sviests, siers, kļockas, putra, tēja un kaut kas stiprāks...


Mājupceļš... Atgriešanās ~ no plkst. 21:00.

 

 

   

Cenā iekļauts:

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi.


Iespējamie papildus izdevumi:
.   Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīcas apmeklējums: 4 EUR;
.   kulinārais mantojums ar asinsdesu degustāciju pie Sarmītes: 5 EUR;
.   Dricānu baznīca: ziedojums;
.   Andrupenes lauku sēta: 3 EUR, kulinārā mantojuma degustācija: 8 EUR;
.   citi personīgie izdevumi;
.   papildvieta autobusā: 15 EUR.
*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines