Lavandu svētki Kurzemē!

Remiro Travel pasakas par ziediem... Lavandas, kulturālie kartupeļi, Hercoga Jēkaba kafijas buķete, Ventas rumba, Ziedu upe un Mazsālijas kā pasakā...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 13. - 13. jūlijs, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvo vietu skaits: 10+ brīvas vietas

Aizkraukle-Rīga-"LILLAS LAVENDER" Ošenieki, Jaunlutriņu pag.-Kuldīga-"Mazsālijas", Snēpeles pag.-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:45 no Ogres „Priedītes”,

7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

Kafijas - WC pauzīte ceļā (plānota pie Saldus).

 

10:00 Lillas Lavender lavandu lauki un lavandu pušķīši... smaržīgie spilventiņi smaržīgam miegam! Visa sākums bija tiešām sapnis! Savus lavandu laukus Inga bija nosapņojusi - apburoši ziedošas un smaržojošas lavandas pie ģimenes vasaras mājām Limbažu pusē, bet ilgi nevienam par to nestāstīja.

13. jūlijs – diena, kad Kurzemes puses lavandu laukos tiek svinēti Lavandu svētki, jo ziedi ir pašā plaukumā!

 

13:00 un 14:00 piedāvājam Kuldīgas jaunumu (jāpiesakās iepriekš, pieņem grupiņās pa 12 pers., 50 min. stāstījums + degustācija) - kafijas grauzdētava "Curonia"! Hercogs Jēkabs un kafijas stāsts. Vārds “Curonia” latīņu valodā nozīmē Kurzeme, bet zīmolā attēlotais kuģis ir līdzīgs tam, ar kādu savulaik pārvietojās diženais XVII gs. Kuldīgā dzimušais uzņēmējs hercogs Jēkabs, kurš bija viens no pirmajiem, kurš Kurzemē izplatīja kafiju. Kafijas pupiņas ir atgriezušās Kuldīgā, kur tās tiek grauzdētas un baudītas svaigā, augstas kvalitātes kafijā! Grauzdētava piedāvā dažādu reģionu izcilas kafijas pupiņas, kā arī grauzdētavas espresso maisījumus. Uzklausīsim kafijas stāstu un degustēsim to! 

 

Pusdienu pauzīte – brīvais laiks Latvijas Venēcijā - Kuldīgā. Hercogs Jēkabs, Ēvalds Valters un Ventas rumba. Goldingen Train jeb Kuldīgas vilcieniņš Ludis…

 

Ziedu upe Kuldīgas pilsētas dārzā. Senajā aizsarggrāvī izveidota apmēram 100 metrus gara puķu upe. Te stādīti mitrumu mīloši augi. Visskaistākā tā ir vasaras vidū, astilbju ziedēšanas laikā. Dažādu rozā un sārtu toņu astilbes papildina kaķumētru puduri sīkiem ziliem ziediņiem, dzeltenie ligulāriju ziedi staltos kātos, hostu raibās lapas. Te zied arī Sibīrijas īrisi, ehinācijas, pīpenes un monardas, bet vasaras otrajā pusē košās krāsās uzliesmo flokši.

 

Imants Ziedonis un kulturālo kartupeļu lauks Pārventas parkā.

 

15:30-18:00 Mazsāliju dzirnavas – vieta kā no pasakas! 
Iecienīts viesu nams uz Sprincupītes pie Mazsāliju pilskalna - vieta, kur baudīt dabas harmoniju. Te pretī plūst foreļu dīķu un avotu spirgtums, apņem saimnieku viesmīlība. Lieliskā saimniece Gunita izrādīs viesu māju un pastāstīs par šīs vietas vēsturi un šodienas piedāvājumu, iepazīstinās ar mežcūciņiem Ansi un Grietu, satiksim mazo Eiropas briedi, uzzināsim par Ainiņas briežu dārzu, kā arī izbaudīsim Mazsāliju dzirnavu uzkodu un ābolu gunjaka (brendija) degustāciju.

 

Mājupceļš... Atgriešanās ~  plkst. 20:30 Rīgā, tad Ogrē, Aizkrauklē.

 

 Ventas rumba 

 

Cenā iekļauts: 

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi.


Iespējamie papildus izdevumi: 

  • lavandu lauki: svētku brīvais apmeklējums!;
  • Curonia - stāstījums un degustācija: 6 EUR;
  • Mazsālijas, ekskursija saimniecībā ar saimnieces stāstījumu + degustācija: 6 EUR;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

 

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines