Pārdots! Lavandu ziedēšanas trakums Vidzemē! Ķiploku Karaliste, dārzi, sieri un Staburags Raunā

Remiro Travel pasakas par ziediem...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 11. - 11. jūlijs, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 0

Aizkraukle-Rīga-"Lillas Lavender", Umurgas pag.-Rauna-Z/S “Kaliņi”, Raunas pag.-Raunas Staburags-Tanīsa pilskalns-Raunas pilsdrupas-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Grupas vadītāja: Ieva A.

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 7:00 no Lielvārdes, 7:15 no Ogres „Priedītes”, 8:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

WC + kafijas pauze pa ceļam...

 

10:00 Lavandu lauki un lavandu pušķīši... smaržīgie spilventiņi saldam miegam!
Visa sākums bija tiešām sapnis! Savus lavandu laukus Inga bija nosapņojusi - apburoši ziedošas un smaržojošas lavandas pie ģimenes vasaras mājām Limbažu pusē, bet ilgi nevienam par to nestāstīja.

11. jūlijs - diena, kad Vidzemes puses lavandu laukos tiek svinēti Lavandu svētki, jo ziedi ir pašā plaukumā!
 

12:30 Raunas siera un makaronu ražotnes apmeklējums, degustācija.

Ģimenes uzņēmumu SIA “Siera ražotne” 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Šobrīd “Siera ražotne” ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas pircējiem piedāvā Zaļo sieru, kura viena no galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņš - tiek audzēts pašu dārzā. Ražotnē top arī rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests (Ghi sviests), siers “Ķiplociņš”, siers ar garšaugiem, knapsieriņš un 12 veidu Mājas makaroni. Iespēja iegādāties “Siera ražotnes” produktus (siera un makaronu izstrādājumus).

 

14:00-16:00 Ciemos pie Ķiploku Karalienēm. “Latvijas ķiploka”, kuru izveidojušas divas uzņēmīgas domubiedres Sintija un Inese, veiksmes stāsts. Kā no it kā vienkāršas idejas par ķiploku audzēšanu var izveidot uzņēmumu, kurā ķiploks pārtop dažnedažādos veidos, ķiploku tējā, ķiploku ziedu pesto, pat konfektēs. Ķiploku ārstnieciskās īpašības, ķiploku produktu degustācija.

Programmu papildinās: Viduslaiku zupa + ķiploku kūka (uz kūku jāpiesakās pirms brauciena, jo to ceps tikai vismaz 10 personām) vai + ķiploku saldējums un kafija (8 EUR pers.).

Iespēja iepirkties „Ķiploku meiteņu veikaliņā”, kur atrodami arī citu Raunas apkārtnes ražotāju produkcija.

 

16:30 Raunas burvīgie dārzi. Raunas dārzs un stādi z/s Kaliņos pie Lāsmas Riekstiņas. Vidzemē audzēti stādi! Vasaras puķes, ziemcietes, graudzāles, garšaugi, dārzeņu stādi, dekoratīvie krūmi. Iespēja iegādāties stādus.

 

Raunas Staburaga ūdenskritums... Cēsu rajona Raunas pagastā pār 13 metrus platajiem zaļu sūnu pakāpieniem sūcas elektrozilas avota ūdens tērcītes, smalkiem pavedieniem ietekot akmeņiem izrotātā dabas “vannā”, ko agrā pavasarī iecienījušas vēl pusaizmigušās vardes. Pie ūdenskrituma ir viegli nokāpt pa nesen izveidotajām trepītēm, taču šis dabas brīnums tūristiem godprātīgi jāsaudzē, jo te aug arī dabas liegumā ierakstītās alpu kreimules.

 

Tanīsa pilskalns. Kalna augstums ir 60 metri virs jūras līmeņa un 25 metri virs Dzirnezera līmeņa. Tanīsa pilskalns bija viens no lielākajiem un visvairāk nocietinātajiem seno latgaļu pilskalniem. Kalns ticis apdzīvots jau kopš 6. gadsimta pirms mūsu ēras. Pastāv iespēja, ka šeit varētu būt bijusi Satekles pils, kurā valdīja seno latgaļu virsaitis Rūsiņš. Tanīsa kalns tiek uzskatīts par vienu no iespējamām vietām, kur atradusies Beverīna.

No Tanīsa kalna paveras brīnišķīgs skats uz pilsdrupām, baznīcu, Dzirnezeru un dzirnavām, Raunas upi un Līčupi.

 

Raunas pilsdrupas. Pēc pirmā Rīgas arhibīskapa rīkojuma Raunas pils būvdarbi sākās 1262. gadā. Tā bijusi viena no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. XVI gs. sākumā pils tika ievērojami paplašināta, ap pili izauga varena viduslaiku pilsēta. XVII gs. beigās tika noārdīti visi priekšpils torņi un saglabājās vienīgi pils galvenie korpusi... Lielas pārbūves notikušas arhibīskapa Kaspera Lindes valdīšanas laikā (valdīja 1509.-1524. g.). Viens no jaunajiem torņiem ieguva arhibīskapa vārdu un saucās "Garais Kaspars".
Iespēja aplūkot kādreizējo viduslaiku pilsētu!

 

Mājupceļš... Atgriešanās ~ no plkst. 20:30.

 

  

  

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).


Iespējamie papildus izdevumi:

  • lavandu lauki ar vietējo lavandu gidu: 3.50 EUR;
  • Raunas dārzs: ziedojums 3 EUR / bez maksas - bērns;
  • Siera degustācija: bez maksas!;
  • Ķiploku Karaliste: 8 EUR - pilna programma / vai 3 EUR - veģetāriešiem un tiem, kas nevēlas degustēt, bet pasākumā piedalās;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines