Melleņu laiks Vestienā, mellenādes, Vidzemes pakalni, gulbji, baroni un piedzīvojumi Jaungulbenē ar siera degustāciju… Ceļojums visai ģimenei!

Viena burvīgi mellenīga diena Vidzemes augstienē ar leģendām un Zilo Dāmu un gulbjiem!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 08. - 08. augusts, 2021. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle
Brīvas vietas: 10 brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 30.00
Cena no Aizkraukles: 20.00
Bērns līdz 18 g.: 18.00

Rīga-Aizkraukle-Jaungulbene-“Jāņkalni”, Vestienas pag.-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

8:10 no Ogres, “Priedītes”, 8:25 no Lielvārdes, ~ 8:50 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

Kafijas pauzīte Klidziņā vai “Liepkalnos” Daugavas krastā.

 

Jaungulbenes muzejs un pils ar 12 apskates objektiem. Stāsts par barona Tranzē laikiem, baronlaika celtnes un senās foto ar barona mākslas kolekciju. Siera pagrabs, Bitītes mājiņa, krogs, poniju stallis, tornis, pienotava, baznīca un baronu kapliča… leģendas un nostāsti. Gulbīši, gulbīši visur… suvenīri. Auskariņi ar gulbīšiem, smaržīgās ziepītes ar Jaungulbenes pili, Dāmu rozā un rozēm, sērkociņi, jo Jaungulbenē bija skaliņu fabrika - "Švandorfs", konvertiņi…

10 siera šķirņu degustācija.

 

Foto pauze Biksēres muižas pakalnos ar skatu uz Vidzemes pakalniem.

 

Vidzemes augstienes meža ielokā, blakus ezeram, kur ogas droši var lasīt vēderā un kur no svaiga gaisa pilsētniekam var pat noreibt galva… Melleņu svētdiena Vestienas „Jāņkalnos”.

Spēcīgais un simboliskais dzimtas uzvārds Ozoliņš, paaudzēs mantotais darba tikums, mīlestība un cieņa pret zemi, unikālā Vidzemes augstienes daba, teiksmainā Kāla ezera dzidrais tuvums devis mums drosmi izveidot ģimenes uzņēmumu, kas jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar augļu un ogu ražošanu un realizāciju. Tēva Ulda Ozoliņa saimniekošanas laikā tika iekopta viena no lielākajām krūmmelleņu audzētavām Madonas novadā 7 ha platībās, bet šobrīd dēla Māra Ozoliņa pārraudzībā esošajos 20 ha tiek rūpīgi kopti melleņu stādījumi, kas draudzīgi sadzīvo ar zemeņu, aveņu un rabarberu stādījumiem, cidoniju, ābeļu, smiltsērkšķu un bumbieru rindām, arī Latvijas lielāko ogu – ķirbi. Vai esat baudījuši Mellenādes konfektes, kuras gatavotas no gardajām lielogu mellenēm?

Ekskursija pa saimniecību, skatot ogu dārzus un pārstrādes cehu. Godā celta brīnumgardā oga - mellene. Lielogu melleņu lasīšana un pilniem vaigiem ēšana, melleņu gardumu tirdziņš, lielogu melleņu stādu iegāde u.c.

Līdzās Kāla ezers.

 

Mājupceļš... Atgriešanās Aizkraukle - Rīga (ap plkst. 21:00).

 

 

  

Cena: 30 EUR  /  20 EUR no Aizkraukles  /  18 EUR - bērns līdz 18 g.

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Jaungulbenes muzejs + ekskursija: 6 EUR pieaugušajie; 5 EUR penisonāriem, skolēniem/ bez maksas - bērns līdz 8 g.;
  • siera degustācija: 4 EUR;
  • Z/S “Jāņkalni” apmeklējums: 2 EUR;
  • mellenes: cena tiks precizēta. Vēlams savs trauciņš līdzi.;
  • papildus sēdvieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki. Izņēmuma gadījumā, grupa var būt mazāka.
  • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 


Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines