Peoniju svētki Kalsnavā, ainavu dārznieces Aijas dendroloģiskais dārzs, 100-gadīgā Kārļa gardie vīni un Daugavas stāsti „Domu pieturā”

Remiro Travel pasakas par ziediem...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 16. - 16. jūnijs, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas
Brīvo vietu skaits: 10+ brīvas vietas
Cena: 26.00
Cena no Ciemupes-Skrīveriem: 20.00
Cena no Aizkraukles: 16.00

Rīga-Aizkraukle-Igaijas, Kalsnavas pag.-Kalsnavas arborētums, Jaunkalsnava, Kalsnavas pag.-Madona-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

Braucienam var pievienoties arī pa ceļam, iepriekš norādot iekāpšanas vietu: Salaspilī, plkst. 8:10 Ogrē, “Priedītes”, Lielvārdē, ~ 8:50 Aizkrauklē (Lāčplēša iela 2)...
9:30 Kafijas pauze „Liepkalnos”, Daugavas krastā.

 

~ 10:30 Kalsnavas dendroloģiskā dārza “Igaijas” apskates ekskursija kopā ar saimnieci Aiju - Latvijā pazīstamo ainavu dārznieci. Priežu meža un Aiviekstes upes ieskautajā lauku sētā 2,5 hektāru platībā vietu raduši pieredzes bagātās dārznieces lolojumi - ap 1500 koku, krūmu un ziemciešu dažādības. Saimniecībā vērojama bagātīga augu kolekcija, kur sastopami dažādi retumi, jaunas koku dekoratīvās formas, netradicionāli pārtikas augi un ziemcietes. Savdabīgajā dārzā vietu raduši augi no visas pasaules: Eiropas, Ziemeļamerikas un Tālajiem austrumiem. Svešzemju augi uz Latviju atceļojuši kā suvenīri no saimnieces tālajiem pieredzes braucieniem. Zīmīgs ir fakts, ka visi stādījumi “Igaijās” ziemā netiek segti un liela daļa kolekcijas materiālu ir izaudzēti uz vietas saimniecībā no sēklām, spraudeņiem un potzariem.

 

12:30 Peoniju svētki Kalsnavas arborētumā! Lielākā Latvijā dekoratīvo skuju koku, vīteņaugu un košumkrūmu kolekcija, dendroloģiski retumi, dīķīši ar ūdensrozēm, romantiski tiltiņi... (Iespēja iegādāties stādus un sēklas.) Skatu tornis ar skaistu panorāmu... Svētku pasākums - mākslinieki, ainavu gleznošana, iespēja gleznas iegādāties... „Rakstu raksti” vai cita mūzikas grupa, izzinošas spēles, koncerts, izrāde bērniem, bowlings, twisters, gumu un kolekcionāru stādu pārdošana. Informācija par peonijām.

 

16:00 Emocionāla satikšanās, prieks un garšas baudas nelielajā ģimenes vīna darītavā SIA “Domu pietura”, kura atrodas vienā no sakoptākajām Madonas privātmājām. Turpinot vīnkopja, dzīvās leģendas (vēsturiska personība, jo ir vienīgais starp dzīvajiem, kas cēla Ķeguma HES. Šai sakarā pēc Latvenergo pasūtījuma ir uzņemta vēsturiska filmiņa DVD formātā - "Kā tapa Ķeguma HES"). Kārļa Dumbrāja (1918. g.) vismaz 60 gadu garumā koptās mājas vīna gatavošanas tradīcijas, uzņēmumā kopā darbojas trīs paaudzes. Tiek raudzēti ap 20 dažādu veidu vīni - upeņu, jāņogu, cidoniju, rabarberu, pīlādžu, aroniju, melleņu, aveņu, dzērveņu, pat piemājas dārzā augošo vīnogu vīns. Tūristiem tiek piedāvāta 1.5 stundu gara vīna degustācijas programma - aizraujošs stāstījums, sarunas par vīnu un to, kas ir noslēpumu atslēga Kārļa Dumbrāja garajam mūžam, 4 dažādu mājas vīnu degustācija un uzkodas. Noslēgumā vīnu iespējams iegādāties.

 

Mājupceļš... Atgriešanās Aizkrauklē, Ogrē, Rīgā...

 

 

   

 

Cenā iekļauts:  

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gides – grupas vadītājas pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Kalsnavas dendroloģiskā dārza “Igaijas” apmeklējums: 1.50 EUR / 1 EUR - bērns;
  • Kalsnavas arborētums (teritorijas apmeklējums + skatu tornis): 5 EUR / 3 EUR - skolēns, pensionārs / bez maksas - bērns līdz skolas vecumam;
  • vīna degustācijas programma: 5 EUR / ja vīns netiek lietots: 2 EUR (arī bērnam) – jāpasaka iepriekš! Pēc degustācijas, ja ir vēlēšanās, var iegādāties vīnus. Vīna pudeles cena: 8-9 EUR;
  • papildvieta autobusā: 10 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

 
 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines