Pārdots! Pie īstajām latvju saimniecēm uz Zemgali!

Saldumi, rozes, piparmētras un sieri...

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 26. - 26. maijs, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Kuldīga, Skrunda, Saldus
Brīvo vietu skaits: Nav brīvu vietu

Kuldīga-Saldus-“Terēni”, Vilces pag.-“Blūdži”, Sesavas pag.-"Amatnieki", Sesavas pag.-"Poļu nams", Jauncode-Bauska-"Derpele", Codes pag.-"Lejnieki", Bērzes pag.-Saldus-Kuldīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Grupas vadītāja: Renāte

 

Izbraukšana plkst. 8:00 no Kuldīgas (Pilsētas laukums), 8:35 no Skrundas (kafejnīca "Jumis"), 9:00 no Saldus, Lielās Maximas stāvlaukums.

 

10:00 Īstā latvju saimniece Lolita un "Piparmētru namiņš".
Degustācija Lolitas „Piparmētru namiņā". Iespēja iepazīties ar vairāk kā 10 šķirņu mētrām. Nobaudīt dažādu mētru tēju ar gardumiņu, uzzināt par mājražošanas procesā iegūtajiem piparmētru pārstrādes produktiem - piparmētru sīrupu, pulveri, sejas toniku un citiem ar piparmētrām papildinātiem produktiem.

 

12:00 Ballējam, neguļam! Siera degustācija pie īstās Latvju saimnieces Ināras.
9 veida sieri + kūpināts siers + 2 marinēti sieri + ceptais siers.
2 veidu salātiņi - ar kāpostlapiņām un bietītēm, svaigi cepta maize un putraimdesa. Tēja un kafija.
Visi gardumi, ko piedāvā lauku mājās "Blūdži" Mālkalnu ģimene piedāvā degustēt tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Viesošanās "Blūdžos" sniedz iespēju izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu, izjust latviešu viensētas burvību un iepazīties ar ražošanas procesu.
Salātu un siera šķirņu klāsts nemitīgi tiek papildināts. Īpašais marinētais siers ir izpelnījies atzinību Baltijas valstīs lielākajā pārtikas izstādē "Riga Food 2014", iegūstot 1. vietu nominācijā "Tautas garša".

 

13:30 Koka amatnieku jaukie darbiņi „Amatniekos”. Kokapstrāde - prieks dvēselei un iztikšana ģimenei.

Iespēja iegādāties koka karotes, dēlīšu, ķocīšus un citus izstrādājumus.

 

15:30 „Poļu nama” saimniece Gunita gaidīs ar  "Saldo bruneti”, "Saldo pērli" un „Jauno bruneti”. Ražošanas process, izejvielas un degustācija. Iespēja iegādāties gardumus ar 30-40% atlaidi.


Bauska, vieta, kur dzimst Lielupe… Rātsnams un Rīgas iela, kur nesen svinēti pagalma un putras svētki, saziedot nevīstošām rozēm. Jaunā zivju mozaīka un skats uz Mēmeli.

 

Derpeles muižas vecais parks ar romantiskiem dīķīšiem, tiltiņiem un vairāk kā 3000 rozēm, kas nepārstāj ziedēt līdz rudenim. Rožu krūmi, ziemcietes un jaukā gaisotne...

Derpeles muižas kungu māja celta ap 1840. gadu, ainavu parks ar rozāriju, koku un krūmu grupām, celiņiem un tiltiņiem ierīkots 19. gs. Šobrīd ēkā atrodas veco ļaužu pansionāts. Apskatāma atjaunotā fasāde, rožu dārzs un jauki iekoptais parks ar soliņiem, daudz puķēm un vides objektiem. Muižiņa ir sakārtota un restaurēta, ar visai savdabīgu, kokā veidotu parādes lieveni, kaut pati ēka neapšaubāmi ir klasicisma arhitektūras piemineklis.

 

~ 18:30 Bērzes upes krastā Skaidrīte un Haralds Bauzes savās lauku mājās ir izveidojuši plašu un neparastu dārzu, kuru izrotā saimnieka veidotās koka skulptūras un liela piramīda. Saimniece dārzā ir izveidojusi gan dzērveņu purviņu, gan zemeņu mucu un vīnogu aleju. Te aug arī rudzi, arbūzi, ārstnieciskie un citi neierastāki augi. Saimniece ir tautas daiļamata meistare, viena no pazīstamākajām cimdu adītājām Latvijā. Viņa parādīs savu vairāk nekā 170 pāru lielo cimdu kolekciju.  

 

Mājupceļš... Saldus - Kuldīga.

 

 

 

 

 

Cenā iekļauts:

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gides-grupas vadītājas pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • degustācija pie saimnieču šova Ināras: 6.50 EUR;
  • degustācija un ekskursija „Poļu namā”: 2 EUR;
  • „Piparmētru namiņa" apmeklējums ar degustāciju: 3 EUR ;
  • ziedojums „Amatniekos”: 1 EUR;
  • ziedojums Bērzes daiļdārzā: 1 EUR;
  • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines