Pārdots! No Daugavas lokiem līdz Ežezeram un Latgales jūrai Rāznai…

Pierobežas kolorīts, gardi ēdieni un laimes meklējumi Indrā un Piedrujā - ar skatu Baltkrievijā... Pasaku pilis, folklora un īstā latvju saimniece Ilze.

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 25. - 26. septembris, 2021. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Krustpils
Brīvas vietas: Nav brīvu vietu (Garantēts ceļojums!)
Cena: 78.00
Bērns līdz 17 g.: 65.00

Rīga-Aizkraukle-ČERVONKA, VECSALIENAS PAG.-"KLAJUMI", KAPLAVAS PAG.-KRĀSLAVA-Piedruja-Indra-Jaundome-Lipuški-Lūznava-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: MV - 1600, balts ar gaiši zilu, uzrakstu OK Line

Grupas vadītāja-gide: Baiba, T.: 26440338

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

1. diena, 25.09. - sestdiena

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 8:15 no Ogres “Priedītes”, 8:30 no Lielvārdes, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:10 no Kokneses, 9:25 Pļaviņas... Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam.

~ 9:40 Wc-kafijas pauze Krustpils DUS “Circle K”.

Pasaku pils dabas parkā „Daugavas loki” - Červonkas muižas pils.

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19. gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju. Apkārt pilij vecais muižas parks. Barona kabinets ar 1870. gada mozaīku, pils tornis ar skatu uz  Augšdaugavas Aizsargājamo ainavu apvidus panorāmu, Laulību zāle un izstāžu zāle ar ekspozīciju.

Ciemos pie īsto latvju saimnieču šova uzvarētājas Ilzes Stabulnieces Daugavas lokos.

Ar lepnumu saimnieki teic, ka "Klajumiem" ir jau gandrīz 100 gadu vēsture. 1936. gadā ar Ulmaņlaiku valsts politikas atbalstu nostiprināt Latvijas austrumu robežu, saimniecību izveidoja ar krūmiem aizaugušā pierobežā. Jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks līda tīrumus, būvēja mūra mājas, kā arī deva jaunsaimniecībai nosaukumu "Klajumi". Saimniecība atrodas Augšdaugavas "Daugavas loku" dabas parkā, lepojas ar skaistu ainavu un Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas škirņu zirgiem.

Ekskursijā ar saimniecību iepazīstinās saimnieki. Te katrs krūmiņš, katra taciņa līdz asarām acīs mīļa… Mīļi arī viesi! “Klajumu ķēķī” tiem galdā tiks celts bagātīgs cienasts - zināmas izcelsmes medījuma vai cūkgaļu bumbiņas, kartupeļi, salāti un zupa. Un, ja kas būs lomā trāpījies - līdaka, breksis vai līnis… Vēl meduskūka, morsiņš, tēja vai kafija… Veseli ēduši!

„Pilsēta pie upes”. Karņicka kalniņš un reiz skaistās pils komplekss Krāslavā, kas no 18. gs. vidus līdz 20. gs. piederēja grāfu Plāteru dzimtai. Viņi te dzīvoja, strādāja, svinēja svētkus, priecājās un skuma. Arī mīlēja... Liktenis bija lēmis, ka Krāslavas grāfu atvasei Emīlijai mīlestība bijusi gaužām skumja. Smeldzīgais notikums stāstos un sarunās tiek atdzīvināts arī mūsdienās – pastaigājoties pils pagalmā un parkā. Svētnams, pils muzejs Staļļos, ekspozīcija „Pi vīna golda”…

Piedruja ar skatu pāri Daugavai, kur atrodas Druja Baltkrievijā.

Iespēja apskaut Baltkrievijas robežstabu. Piedrujas koka apbūve, kokgriezumu rotājumi, katoļu un pareizticīgo dievnami... Vakara pastaiga - ekskursija kopā ar saimnieku.

Bagātīgas vakariņas ar folkloru. Pierobežas kolorīts un iesaistīšanās humora pilnās lauku dzīves ainās ar kopīgu padziedāšanu, jautrām izdarībām un pārsteigumiem… Folkloras kopa “Olūteņi”.

Plānota: Izklaides programma - folkloras šovs "Trikmīņs Piedrujā".
Kod pi myusim gosty brauc,
Izaceļās trikmīņs jauns:
Bodõs koza, atskrīn teļš,
Šmakovceņai vaļī ceļš.

Naktsmītne Piedrujā pie Daugavas.

 

2. diena, 26.09. - svētdiena

Agrajiem putniņiem iespēja rīta peldei netālajā ezeriņā vai Daugaviņā.

Nesteidzīgas brokastis latgaliešu gaumē. Plkst. 9:30 dodamies uz Indru.

Indra. Laimes muzejs ir stāsts ne tikai par laimi kā emocionālu stāvokli. Pateicoties “Laimes muzeja” interaktīvajai ekspozīcijai, apgūstam, kā stimulēt laimes hormonu veidošanos un iemācīties būt laimīgiem. Te māca ar redzi, dzirdi un citām maņām piedzīvot laimi. Krāsu duša, laimīgo skaņu būdiņa... var muzicēt uz baltajām klavierēm, ietērpties lepnās kleitās vai izveidot savu laimes smaržu buķeti, no torņa vērot tāles, skatīt netālos Baltkrievijas mežus. Celta kā luterāņu baznīca, jo Latvijas pirmās brīvvalsts prezidents Kārlis Ulmanis gribēja nostiprināt robežu un celt baznīcu kareivjiem…

Latgales pērle - Jaundomes muiža (Nowa Myśl). Aiz Dagdas, Rāznas nacionālā parka teritorijā pie Ežezera savus noslēpumus glabā 19. gs. celtā muiža.

Jaundomes baznīca, muižas teritorija un vēsture. Unikālā ekspozīcija restaurētajā akmens sienu klēts ēkā. Dagdas novada ezeri kopš sirmas senatnes ar savām zivju bagātībām ir vilinājuši pie sevis cilvēkus, tāpēc te viss par ūdens pasauli, ūdens faunu un floru. Zivju mulāžas, mākslinieces veidotas pēc īstiem zivju prototipiem, izskatās kā dzīvas.

Dabas taka (800 m) līdz Ežezeram, ledus pagraba un alus brūža drupas, mežu un bebru dīķi vērojot.

Pusdienas Jaundomē. Uz uguns vārīta gulaša zupa ar muižā ceptu maizīti kā Ungārijas stepē (vai zivju zupa - jāpiesaka iepriekš!), ugunskurā uz oglēm pašu izcepts Muižkunga kruasāns ar smaržīgu ziedu tēju.
Lipušku ciems un „Latgales jūra”, Zosnas muiža, dievnami, Mākoņkalns un milzu akmeņi. Mākoņkalna pagasts lepojas ar to, ka atrodas Latgales pašā viducī, Latgales augstienē, Rāznas ezera krastā. Pagasta centra, Lipušku ciemata iedzīvotāji mitinās it kā uz salas - vienā pusē Rāznas ūdeņi, bet otrā - tumšie Latgales sili ar pašu Mākoņkalnu vidū.

Foto pauze pie vēl vienas sapņu pils. Lūznavas muiža.

Mājupceļš... Atgriešanās Daugavas krastos, wc pauze. Ierašanās Rīgā ~ plkst. 21:30.

 

        

 

Cenā iekļauts: 

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.);
 • nakts viesnīcā Piedrujā (standartā 2- vietīgie numuriņi, pieejami lielāki);
 • brokastis viesnīcā Piedrujā.

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Červonkas pils un parka apskate ar vietējo gidu (iekštelpās var iekļūt, ja pilī nav kāzu): 1 EUR;
 • Laimes muzejs Indrā: 3 EUR / 2 EUR - pensionārs, skolēns, students;
 • Jaundomes muižas muzeja ekspozīcija, dabas taka, baznīca kopā ar Līgu: 3 EUR / 2 EUR - bērns;
 • Jaundomes muižā gulaša zupa ar maizīti: 3.50 EUR vai zivju zupiņa ar maizi, krējumu (vāra, ja vismaz 10 porcijas): 2 EUR; kruasāns ar tēju: 1.50 EUR;
 • Lipuški, Zosna un Rāznas krasts ar vietējo gidi Intu: 2 EUR;
 • ekskursija „Klajumu sētā” un bagātīgas pusdienas pie Latgales saimnieces Ilzes: 12 EUR;
 • Krāslavas muzeja gids Eduards ar stāstiem un ekspozīciju: 2.50 EUR;
 • bagātīgas vakariņas Piedrujā: 10 EUR;
 • folklora Piedrujā: 6-8 EUR (atkarīgs no grupas lieluma);
 • citi personīgie izdevumi;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 25 EUR (istabu skaits ierobežots);
 • piemaksa par papildus sēdvietu autobusā: 25 EUR.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Katram ceļotājam līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • veikt avansa iemaksu 20 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 20.08.2021.
 • Savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk kā 30 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk kā 30 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Visu iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

 

Papildus informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un valūtas kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines