Rūjienas vārdiņa dienas svinības un saldējuma svētki!

Rūjiena, Rūjienas saldējums, Naukšēnu muiža, Cilvēkmuzejs un eļļas degustācija

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 01. - 01. jūnijs, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvo vietu skaits: 10+ brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Aizkraukle-Rīga-Rūjiena-Naukšēni-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Izbraukšana plkst. 6:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 7:00 no Lielvārdes, 7:15 no Ogres "Priedītes", 8:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

Kafijas pauze.

 

Rūjiena - vislatviskākā pilsēta, vistālākā uz ziemeļiem Latvijā, Vidzemes maizes klēts, kas arī mūsdienās lepojas ar „Liepkalnu” maizi.

 

Reizi gadā Rūjiena svin vārdiņa svētkus! Vārds gan dots 29. maijā, bet svētki apvienojas ar Saldējuma svētkiem.

 

Rūjiena piesaista ar mazpilsētai raksturīgo mieru un nesteidzīgo dzīves ritmu, ar īpatnējo rūveniešu valodu, maziem jaukiem veikaliņiem. Izglītība vienmēr šeit ir bijusi lielā godā, tāpēc no Rūjienas nāk daudzi ievērojami cilvēki. Rūjiena lepojas ar trim K. Zemdegas pieminekļiem - "Tālavas taurētāju", "Sējēju" un "Madonnu Orans".

Savu nosaukumu Rūjiena ieguvusi no pilsētai cauri tekošās Rūjas upes, tā savukārt, visticamāk, no igauņu vārda ruhi – sile, vienkoču laiva, jo Rūja senatnē bijusi nozīmīgs Livonijas ūdensceļš, bet pats Rūjienas novads ietilpis igauņu Sakalas valstī.

Latvijas brīvvalsts laika arhitektūra un tilts, kas savieno abas pilsētas daļas.

Rūjienas dzirksteles ar gidi Līgu.

Japāņu istaba. Rūjienas un Higašikavas pilsētu sadraudzībai 10 gadi, suvenīri, attēli. Istabā apskatāmas Japānas draugu dāvinātās dāvanas – Meiteņu dienas uzstādījums, Zēnu dienas uzstādījums, tējas ceremonijai nepieciešamās lietas, kimono un citas ar Japānu saistītas lietas. Pavasarī Ternejas parkā un citviet pilsētā zied sakuras, kas arī ir japāņu dāvana Rūjienai.

Izstāžu zāle - Ekspozīcija par Rūjienas novada vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem. Novada mākslinieku darbu izstādes. Gleznotāja, latviešu Rēriha, Arvīda Straujas darbi, Izstāžu zāle atklāta 2009. gada 26. septembrī Rūjienas centrā, vecajā Zemkopības biedrības namā, Upes ielā 7. Te apskatāmi tikai rūjieniešu vai ar Rūjienu saistītu mākslinieku darbi. Vienā no Izstāžu zāles telpām apskatāmi rūjienieša Jāņa Vaivara zīmētie slavenu kinoaktieru portreti ar paša iegūtiem autogrāfiem. Kopā uzzīmēti 109 aktieri. Bez mākslas darbiem šeit var apskatīt arī Rūjienas mākslas skolas audzēkņu gatavoto koka Lielvārdes jostu (no 36 000 koka elementiem).

 

13:00-14:00 Rūjienas saldējums. Ražošanas process, stāsts un video filmiņa. Saldējuma baudīšana.

 

16:00-17:30 Naukšēnu Disko. Cilvēkmuzejs.

Naukšēnu muiža. Eļļas degustācija.

 

Mājupceļš... Atgriešanās vēlu vakarā.

 

 

 

Cenā iekļauts:

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gida – grupas vadītāja pakalpojumi.
     

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Rūjienas saldējums ar ~ 10 šķirņu degustēšanu: 3 EUR;
  • Rūjienas ekskursija ar Līgu un Izstāžu zāli: 1 EUR - ziedojums;
  • eļļas degustācija: 1.50 EUR;
  • Naukšēnu cilvēkmuzejs ar gidu: 2 EUR;
  • piemaksa par papildvietu autobusā: 15 EUR;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 


! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

 

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines