Vēderprieki Suitu novados! Basi, Alsunga un Jūrkalne - atvērto kafejnīcu diena Suitos!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 24. - 24. augusts, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvo vietu skaits: 8 brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Aizkraukle-Rīga-Basi-Alsunga-Jūrkalne-Žibgravas Veselības taka-"Kalējkrāmi", Slampes pag.-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: KH - 5086

Grupas vadītāja: Ieva A., T. 29728228

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres “Priedītes", 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

 

Rīta pauzīte ceļā...

 

~10:30 Suitu pagasti un tradīcijas. Vēsturiski Suitu novads ietver sevī tās teritorijas, kuru iedzīvotāji Johana Ulriha fon Šverina mērķtiecīgas darbības rezultātā laikā no 1632. līdz 1634. gadam pārgāja katoļticībā. 

Gudenieki („mežinieki”), Basi. Atvērto durvju diena Basu Tautas nama muzeja ekspozīcijai. Kristību, kāzu un bēru tradīcijas Suitos pa vecam un interaktīvi. Otrās brokastis Biržu (Birshof) muižas pils parka kafejnīcā. Pankūkas, salātiņi, dižšķēles... Pirmās brokastiņas tomēr iesakām paēst mājās. :)

 

~ 12:30 Alšvanga aicina. Lepnie katoļi - suiti, kuru centrālais dievnams Alsungā ir nosaukts svētā Miķeļa vārdā, aicina uz 19 dažādām kafejnīcām. Pie Alsungas pils darbosies kūkotava ar gardām suitu kūkām un kafiju. Sava kūka būs pat vegāniem. Pie muzeja darbosies tējas namiņš. Burkānielā (Raiņa ielā) 2 kafejnīcas ar klasiskām raušu cepējām, bet Raiņa 21 aicina Bērnības Garša ar peldošām salām, gardumi no tumšiem miltiem „Veseli ēduši”, rāceņi, biezzupas un avīzē ceptas siļkes... Kafejnīca aicina arī vecajā rijā... Pie rijas ļaudis apdziedās suitu sievas. Visam pa vidu maisīsies suitu vīri, dziesmas, dejas, rotaļas.

 

Mirklis skaistajā Jūrkalnes (reiz "Fēliksberga" jeb laimīgais kalns) stāvkrastā... Iespēja mesties peldus jūriņā.

 

~ 15:00 Launags Jūrkalnes kafejnīcās. Aicina pat Labirints ar zupu. Mājas kafejnīca "Nāc ēst, la māg brīnās". Varēsiet kārtīg’ piesiet dūš’ ar kreptīgiem senču ēdieniem, uzprišināt māg’ ar stiprām un vieglām dzirām. Garšas kārpiņas palutināsiet ar dažādām saldām riktēm, kas liks kavēties tāltālās un mīļās bērnības atmiņās...

 

Ziedulejas parks ar aktīvo atpūtu. Kafejnīca “Ziedlejnīca” pēc kustēšanās aicina ar stiprāku ēdienu. Svaigi cepti burgeri, dzērienā atspirdzinošās bērzu sulas, saldajā ēdienā brīnum gardā ābolmaize un pieaugušajiem – “burvīgi ņiprā dzira”.

 

17:00 Sabiles vīni. Vīna darītava ABAVAS ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes lielais sapnis, kas realizēts, lai darītu kvalitatīvus dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Stāsts par vīna darītavu ABAVAS, kas sākās ar aizrautīgu mīlestību pret vīniem un ticību, ka arī Latvijas klimats ir piemērots, lai darītu lieliskus vīnogu vīnus. Stāsts un vīnu degustācija (6 dzērieni - šampanietis, vīni, portvīns. Uz galda arī īpašas maizes nūjiņas, pašu spiesta ābolu sula, bērzu sula, ūdens).

 

Mājupceļš... Atgriešanās ~ plkst. 21:30.

 

Pasākumā “Atvērto kafejnīcu dienas Suitos” cienasts ir par maksu. Norēķini tikai skaidrā naudā.

 

 

Cenā iekļauts:

  • komfortabla autobusa noma;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Abavas vīnu degustācija: 8.50 EUR (ja grupā no 11-30 pers.) / bez vīnu degustācijas: 3 EUR (Jāpiesaka iepriekš);
  • ziedojumi baznīcā un par muzeja ekspozīciju Basu Tautas namā;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR;
  • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines