Mazā Vidzemes Šveice - Stāmeriena, Litene, Alūksne…

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 10. - 10. septembris, 2022. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas

Rīga-Gulbene-Litene-Stāmeriena-Alūksne-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

WC + kafijas pauze pa ceļam.

 

Pauzīte Gulbenē. Gulbīšu parks un centrālais skvērs ar „Pakur, pakur…”, Amoriņš pie Sarkanās pils, dārzu pērles, Baltās pils un Vecgulbenes muižas stāsti, Marisa un Heinrihs… un skaistākā mīlas leģenda.

 

Foto pauze Litenē. Liepceliņš un Pededzes līcis ar Sapņu templi - ainava kā glezna...

Litenes muiža un Litenes simbols no dziesmas: Uz Liteni, uz Liteni, ar vecu koka riteni”. Foto pauze velosipēdu parciņā, Litenes muižas ansamblis, skaistais muižas parks, jaunā strūklaka. Litenes kapu memoriāls.

 

Unikālais pudeļu dārzs. Dārzā ieraudzīsiet ezīti, suņu būdu, stārķa ligzdu uz veca skursteņa, latvju zīmju salu un citus objektus. Viens no lielākajiem objektiem ir buru laiva, kas veidota no vairāk nekā 150 šampanieša pudelēm.

 

Gleznainā Stāmeriena 5 ezeru ielokā, tiek dēvēta par Gulbenes novada mazo Šveici. Elegantā Stāmerienas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca Stāmerienas ezera krastā, tās torņos mirdz iestrādāti kalnu kristāli.

Stāmerienas pils - viens no spožākajiem franču neorenesanses paraugiem Latvijas muižu vidū. Ap pili izveidots ainavu parks, kas iekārtots pēc vēdekļveida principa. Mīlestības ozoli un leģenda par dārznieka mīlu.

 

Pusdienu pauze Alūksnē.

 

Ziemeļvidzemes pērle - Alūksne.

Alūksnes iepazīšanas ekskursija - Alūksnes Jaunā pils, Pilssala, Tempļa kalns, jaunais skatu tornis, ezera muzikālās laipas. Glika ozoli…

 

Iespēja iepazīt Alūksni ar plostu „Kaija”, mūziku ezerā un gides Ilonas stāstiem. Mirdz augusta debesis un Alūksnes ezers… Alūksnes viduslaiku jeb Marienburgas pils uz Alūksnes ezera Marijas jeb Pils salas... Alūksnes iepazīšana ar Cepurītes salu plaukstā, vizinoties ar plostu pa Alūksnes ezeru, ko rotā četras skaistas salas - Cepurīte, Garā, Tīklu un pati lielākā - Pilssala. (Piesakoties ceļojumam, vēlams pieteikties braucienam ar plostu plkst. 17:00. Vietu skaits ierobežots.)

 

Mājup brauciens… Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21:00.

 

 

  

  

  

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 
Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

 • Litene, 2 pīrādziņi ar kafiju: 2 EUR;
 • pusdienas Alūksnē: 7.50 EUR;
 • Litenes pudeļu dārzs: 3 EUR / 2 EUR bērns no 3-13 g.;
 • vizināšanās ar plostu ezerā, ar gidu un mūziku: 5.50 EUR (atkarībā no braucēju skaita);
 • ieejas biļete Stāmerienas pilī: 5.50 EUR / 3.50 EUR - pensionārs, skolēns, students, 3. grupas invalīds (1. un 2. grupas invalīds un pirmsskolas bērns bez maksas);
 • Stāmerienas pareizticīgo baznīca: ziedojums;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 15 EUR;
 • citi personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.
 

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki. Izņēmuma gadījumā, grupa var būt mazāka.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

 • Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines