Ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī. Haoss” Pakruojas muižā un Šauļi!

Ceļojums visai ģimenei!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 20. - 20. augusts, 2022. gads
Izbraukšanas vieta: Talsi, Stende, Tukums, Dobele, Tērvete
Brīvas vietas: 6 brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 35.00
Bērns līdz 17 g.: 25.00

Talsi-Tukums-Tērvete-Šauļi-PAKRUOJAS MUIŽA, PAKRUOJIS-Tērvete-Tukums-Talsi

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Informācija: Lai dotos ceļojumā, Covid-19 sertifikāts nav nepieciešams!

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 8:00 no Talsiem, Brīvības iela 17A (vecais universālveikals un restorāns Kurzeme), 8:10 no Stendes. Iespēja iekāpt pie Kandavas krustojuma, DUS "Circle K", ~ 8:50 Tukums (Lauktehnika), ~ 9:30 Dobele, 9:40 Tērvete.

Īsa wc-kafijas pauze ceļā (Eleja).

 

Šauļi - Saules un festivālu pilsēta, kuras simboli ir Zelta strēlnieks, Saule un Laiks.

 

11:00 Slavenas ebreju ģimenes, Haima un Doras Frenkeļu villa ar terasi, parku un greznu strūklaku - viena no populārākajām kultūrtūrisma vietām Ziemeļlietuvā. Villa ir moderna stila arhitektūras būve, kas apbur ar interjerā saglabājušos koka apdari, grezniem lipinājumiem, glezniecības fragmentiem. Divstāvu villā ierīkota stilizēta muzeja ekspozīcija „Provinces muiža un pilsēta XIX gs. vid. – XX gs. vid.”, kas atspoguļo bagātas muižas dzīvi, muižnieku sadzīvi, kultūras un mākslas intereses. Villas telpās iepazīsim arī Šauļu pilsētu un Lietuvas ebreju kultūru.

 

Kaķu muzejs. Interesanti gadījumi no kaķu dzīves. Ekspozīcijā vairāki tūkstoši kaķu no visas pasaules: Anglijas, Amerikas, Kanādas, Japānas, Korejas, Kubas, Āfrikas, Beļģijas un, protams, Lietuvas. Kaķi iekārtojušies pašās neparastākajās vietās - krāsainās vitrāžās, kāpņu margu ornamentos, uz gaismekļiem, krēsliem. Kur vien paskatāmies, visur tikai kaķi: suvenīros, atklātnēs, uz traukiem, pastmarkās, grāmatās, dzejoļos, fotogrāfijās, slavenu mākslinieku darbos, tautas dailes darbos. Kaķu muzejs tika dibināts 17. maijā 1990. gadā. To dibināja Vanda Kavaļauskiene (1923.-2011.), kura ļoti mīlēja kaķus un eksponātus šīm muzejam vāca ilgākus gadus. Pirmais eksponāts – mazais kaķēns ar dzeltenu lenti uz kakla nonāca no Polijas 1962. g. Šobrīd kaķu muzejā ir ap 4 tūkstoši kaķēni. Kaķenītes un kaķēni gatavoti no porcelāna, kristāla, stikla, dzintara, marmora, koka, arī mākslas fotogrāfijas, pasta markas, atklātnes, grāmatas, trauki, rotas, dzejoļi u.c.

 

13:30 Pusdienas tavernā Juone Pastuoge. Savu izvēli jāpiesaka vismaz 3 dienas iepriekš!

1. variants: 2 cepelīni ar gaļu, cena 1 pers.: 5.50 EUR;
2. variants: cūkgaļas vai vistas fileja, rīsi, svaigi dārzeņi, cena 1 pers.: 6.50 EUR.

 

Šauļi lepojas ar gājēju bulvāri - Viļņas ielu. Tas ir trešais (pēc vecuma) bulvāris Eiropā. Pilsētas iedzīvotāju un viesu iecienītā kājāmgājēju iela rotājusies gan ar oriģinālu mazo arhitektūru, gan svētku dekoriem! Pastaiga Viļņas ielā, vēsturiskajā centrā. Šauļu katedrāle, milzu lapsa…

 

~ 14:00 Konfekšu fabrika „Rūta” jau vairāk nekā simts gadus kārdina garāmgājējus ar saldām šokolādes, karameles, grauzdētu riekstu un vārāmu ogu smaržām... Šokolāde pie kafijas un šokolāde mājiniekiem Rūtas šokolādes firmas veikalā. 

 

~ 15:00-18:00 Pakruojas muiža - lielākais muižas komplekss Lietuvā, kuru rosīgajā 19.-20. gs. mijā veidojuši lepnie, turīgie vācbaltu baroni fon Ropi. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Pie senajām dzirnavām aplūkojams pilsētiņas simbols - Eiropā vienīgais piecu arku tilts pāri Krojas upei, celts 1821. gadā pēc romiešu tiltu celtniecības paraugiem. Pakruojas muiža EDEN (European Destinations of Excellence) iekļauta 18 pievilcīgāko kultūras tūrisma vietu sarakstā Eiropā.

Vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī. Haoss” Pakruojas muižā!

Inde kopš pagājušās vasaras Šekspīra ziedu pasauli ir atstājusi izjauktu: te visi no reiboņa ir zaudējuši galvas, ziedi ir sākuši jaukties ar dārzeņiem, pārņēmuši katru muižas stūrīti, sajaukuši to krāsas, sugas, smaržas un garšas... Ziedošajā „Sapnī vasaras naktī" ir ienācis HAOSS.

Šajā vasarā festivāls „Sapnis vasaras naktī. Haoss" pārsteidz ar savu dubulto ziedu apjomu, kāds nav redzēts visā Ziemeļeiropā - utopisks, neizsakāms ziedu daudzums. Te spēlējas Haoss: droši un pat drosmīgi tiek apvienotas ziedu krāsas, augu veidi, iespaidīgās puķu dobēs gozējas ne tikai puķes, bet arī daudz un dažādi dārzeņi - tomāti, kāposti, artišoki, ķirbji, bietes u.c. Šogad festivālā pārsteigs īpašā uzmanība vēsturiskās arhitektūras izrotāšanai, kur ziedu instalācijas ir paceltas desmitiem metru, bet milzīgās ziedu kompozīciju skulptūras uzzied citās krāsās un perspektīvās.
Šī festivāla kredo ir AMOR VINCIT OMNIA (Mīlestība uzvar visu). Tas muižā sabalsojas ar 40 metru garo un 6 metru augsto ziedu skulptūru. Jo tieši Mīlestība šajā festivālā savalda Haosu, ievieš kārtību, harmoniju, harmoniski savieno pretrunas!

 

Mājupceļš... Atgriešanās Talsos ap plkst. 21:00.

 

 

    

   

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

 • Festivāls “Sapnis vasaras naktī. Haoss”, bez muižas apskates: 16 EUR - pieaugušais / 12 EUR - bērns, students, pensionārs, invalīds / ģimenes biļete: (2+1): 41 EUR; (2+2): 52 EUR / bez maksas - bērns līdz 5 g. (ieskaitot);
 • Kaķu muzejs ar gidu krievu val.: 5.50 EUR / 3.50 EUR - skolēns, students, pensionārs;
 • H. Frenkeļa villa (ieejas maksa + gids krievu valodā): 6.50 EUR - pieaugušais / 3.50 EUR - pensionārs;
 • pusdienas1. variants (2 cepelīni ar gaļu), cena 1 pers.: 5.50 EUR / 2. variants (cūkgaļas vai vistas fileja, rīsi, svaigi dārzeņi), cena 1 pers.: 6.50 EUR;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 15 EUR;
 • suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines