Pilsēta - muzejs zem atklātas debess, hortenzijas un citi Aukštaitijas lepnumi

Remiro travel pasakas par ziediem... Hortenziju parks, Kupišķi un Palevenes Sv. Dominika baznīcas un dominikāņu klostera ansambļa apmeklējums.

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 17. - 17. augusts, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 39.00
Bērns līdz 18 g.: 28.00

Aizkraukle-Rīga-Hortenziju parks, Kakūnai-Kupišķi-Palevene-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Grupas vadītāja: Signe Lūsiņa

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 8:00 no Lielvārdes8:15 no Ogres,Priedītes”,

9:00 no Rīgas, Zinātņu Akadēmijas laukums, Elijas ielas pusē. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam... Iekāpšanas vieta jānorāda, piesakoties ceļojumam!

Rīta kafijas-wc pauzīte pa ceļam.

 

11:30-13:30 Hortenziju pasaku valstībā!

Hortenziju dārzs ziedu mākoņos. Visu krāsu, nokrāsu un šķirņu bagātība. Daiļās hortenziju dāmas spoguļojas parka dīķīšos, fotokameru zibšņos un apmeklētāju smaidīgajās acīs. Šo skaistumu nevar izstāstīt, tas ir jāredz.

Trīsdesmit dažādu šķirņu, trīs tūkstoši dekoratīvo hortenziju vienkopus skaistā ainavā ar bagātīgu krāsu gammu. Mūsdienās tik populāro augu hortenziju sulīgie, vienreizējie ziedi, dažādu veidu un šķirņu kombinācijas ir aizraujošas jebkurā pagalmā, dārzā, parkā, pilsētas vidē, bet īpaši izcili izskatās simtiem hortenzijas vienkopus, kā tas ir Hortenziju parkā Lietuvā.

Iespēja stādus iegādāties (aptuvenā cena 3 EUR). Sākot ziedēt, hortenzijas parasti ir baltas un tad tās pamazām pārtop citās krāsās un ainava dārzā mainās.

 

14:00-15:00 Pusdienas pie Kupišķiem, plānotas kafejnīcā “Janta”. Komplekts: silta zupa, cepelīni ar gaļu vai biezpienu + kafija ar saldo pīrāgu. Cena 1 pers.: 10 EUR. Jāpiesaka iepriekš!

 

15:00-16:30 Ekskursija Kupišķos kopā ar vietējo gidu.

Mazā Kupas upe, vislietuviskākās Levuo upes pieteka, devusi vārdu Kupišķiem. Rakstiskos avotos Kupiškis pirmo reizi minēts 1480. gadā. Pilsētas liktenis ir raibs - gan lini te audzēti un tirgoti, gan raganas tiesātas gan ugunsgrēki un mēris to plosījuši…

Kupišķu Kristus Debesbraukšanas baznīca debesīs ir vislielākā visā Lietuvā! Bet par muzeju zem atklātas debess šo pilsētu padara Genrikas Orakauska radītās skulptūras, kuras ir visur pilsētā, veselas 30! Un vai zināji, ka Kupišķiem ir pašiem sava jūra?

 

17:00-18:00 Palevenes Sv. Dominika baznīcas un dominikāņu klostera ansambļa apmeklējums.

Klostera vēsture aizsākās 1676. gadā, kad šeit apmetās pirmie dominikāņu mūki. Visvērtīgākā ansambļa ēka ir baznīca, kuras interjers ir saglabājies no 18. gs.

 

Mājupceļš... Atgriešanās ap plkst. 20:30 Rīgā, tad Ogrē, Aizkrauklē.

 

    

  

  

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Hortenziju parks: 3 EUR pers. grupā;
 • Kupišķu pilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidi: 3 EUR pers.;
 • pusdienas: 10 EUR pers.;
 • ziedojums baznīcā;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 25 EUR;
 • personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus: vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati;
 • pilna ceļojuma summas apmaksa jāveic 3 dienu laikā no pieteikšanās dienas.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta saskaņā ar samaksas noteikumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 35 dalībnieki. Grupā plānoti 35-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel